IEO ، همانطور که از نامش پیداست (Initial Exchange Offering) ، فرآیند ارائه توکن برای مشتریان خود است. با این وجود تفاوت در این است که استارتاپی که به دنبال بودجه است ، فرآیند ایجاد و فهرست این توکن را آغاز کرده است. این برنامه توسط یک صرافی ارز رمزنگاری شده به نمایندگی از آن شرکت تازه تاسیس اداره می شود که مشتاقانه منتظر جمع آوری کمک مالی با رمز جدید صادر شده است. مشارکت کنندگان می توانند به راحتی کیف پول های مبادله خود را تأمین کنند و از آن برای خرید توکن های شرکتی که به دنبال سرمایه گذاری است استفاده کنند.

فروش توکن در بستر مبادله انجام می شود و این لیست با هزینه کمی همراه با درصد توکن های فروخته شده در طول IEO ارائه می شود. توکن ها در سیستم عامل های مبادله فروخته می شوند و سکه ها پس از پایان IEO لیست می شوند. IEO ها هم برای شرکتی که به دنبال جذب سرمایه و هم برای مبادلات هستند یک مزیت قابل مشاهده دارد.

مزایای وثیقه

از آنجا که این توکن در صرافی مستقر ذکر شده است ، هیچ مشکلی برای ایجاد اعتماد یا شروع نقدینگی با نشان دادن معاملات وجود ندارد. این صرافی از قبل کاملاً ثابت شده است و تمام مدارک لازم برای راه اندازی توکن را در اختیار دارد. شرکت ها لازم نیست منابع خود را در ایجاد یک قرارداد هوشمند فاکتور بگیرند – چیزی که در صورت ICO اجباری است. در عوض ، شرکت ها به سادگی نیاز به ایجاد حساب در بستر مبادله ای که IEO در آن انجام می شود ، دارند.

صرافی ارز رمزنگاری شده بخشی از توکن های فروخته شده توسط استارت آپ را می گیرد و این به عنوان انگیزه ای برای صرافی در لیست توکن ها به کار می رود. علاوه بر این ، صرافی همچنین می تواند منفعلانه از تلاش های بازاریابی توسط این شرکت در تلاش برای ارتقا token های خود استفاده کند.

IEOs در سیستم عامل های تبادل

در مورد مبادلات ارزهای رمزنگاری شده که IEO ها را در آغوش می گیرند ، روند افزایشی وجود داشته است. Binance ، یکی از اولین نام هایی که هنگام صحبت در مورد مبادلات رمزنگاری به ذهن خطور می کند ، پلت فرم IEO خود را با نام Binance Launchpad راه اندازی کرده است. در ژانویه سال جاری ، BitTorrent با آغاز فروش توکن در Binance Launchpad ، در کمتر از ۱۵ دقیقه ۷٫۲ میلیون دلار هارد کپ پس از فروش مردم جمع کرد. با عبور از این رکورد حیرت انگیز ، دومین IEO در Binance Launchpad ، ارز Fetch.ai در ۲۲ ثانیه به ۶ میلیون دلار رسید.

از آنجا که Binance موفقیت خود را در زمینه استفاده از IEO به دست آورد ، بسیاری از مبادلات قابل توجه از این باند پرش کردند و سیستم عامل های IEO خود را معرفی کردند. برخی از موارد برجسته علاوه بر مورد  Bitmax Launchpad ، Bittrex IEO ، OK Jumpstart و Huobi Prime هستند.

IEO و ICO چیست؟چه تفاوت هایی دارند؟

IEO و ICO – تفاوتهای کلیدی

ICO توسط وب سایت شرکت صادر می شود ، در حالی که IEO توسط صرافی اداره می شود. فروش توکن ها توسط یک مبادله مطمئن در یک IEO انجام می شود و برخلاف شرکت در مورد ICO. از آنجا که این صرافی KYC / AML را بر روی کاربران خود انجام می دهد ، مسئولیت تأیید و اعتبارسنجی سرمایه گذاران در IEO بر عهده شرکت نیست. در تلاش برای محافظت از نام آن ، صرافی اعتبار شرکت را تأیید می کند و احتمال جعل و کلاهبرداری هنگام صدور IEO را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

مزایای IEO نسبت به ICO:

اعتماد کنید

یکی از بزرگترین مزایایی که IEO روی میز می آورد اعتماد است. بستر مبادله ارز رمزنگاری شده هر پروژه را قبل از اینکه توکن های آنها را در بورس لیست کند ، به طور دقیق بررسی می کند. این روند موارد کلاهبرداری و پروژه های مشکوک ناشی از جمع آوری کمک مالی از طریق سیستم عامل های مبادله را پایین می آورد.

امنیت

در یک طرف ، منافع سرمایه گذاران است که توسط IEO محافظت می شود و اطمینان حاصل می کند که هیچ شرکت مخربی در لیست نیست. از طرف دیگر ، از آنجا که صرافی فرآیند KYC / AML را کنترل می کند ، می توان به شرکت ها اطمینان داد که نشانه های آنها فقط توسط سرمایه گذاران واقعی خریداری می شود.

سهولت

استارتاپ هایی که توکن صادر می کنند از روند آسانتر ، ساده و بی عیب و نقص راه اندازی IEO در سیستم عامل های مبادله بهره مند می شوند. این مقایسه نسبت به مدل کلاسیک ICO که مجبورند همه کارها را به تنهایی انجام دهند آسان تر است. بله ، ممکن است هزینه ای برای سازمان های جمع آوری کمک مالی باشد که آنها باید به صرافی بپردازند. با این حال ، از آنجا که صرافی می تواند آن را برای آنها به بازار عرضه کند ، بودجه بازاریابی نسبتاً کمتر است. علاوه بر این ، از آنجایی که صرافی از قبل مشتری متقاضی دارد ، نیازی نیست که آنها از روز اول از صفر شروع کنند.

لیست کردن

در ICO ، شرکت مجبور شد وظیفه طاقت فرسایی را در لیست توکن های خود در صرافی ها انجام دهد. وقتی نوبت به IEO می رسد ، مبادله به خودی خود از لیست کوین پس از پایان فروش گسترده مراقبت می کند. مواردی وجود داشت که هزینه لیست به ۲۰ بیت کوین می رسید و صرافی ها خواستار کاهش ۱۰ درصدی توکن ها بودند. در همه اینها ، سهولت نسبی کل فرآیند برای IEO ها امتیاز فراوانی کسب می کند.

IEO و ICO چیست؟چه تفاوت هایی دارند؟

چگونه می توان در IEO شرکت کرد؟

IEO در انجمن رمزنگاری نسبتاً نادر است و یافتن موردی که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد ممکن است آسان نباشد. وقتی یکی را پیدا کردید ، روند کار کاملاً رو به جلو است.

اولین کاری که باید انجام دهید یافتن مبادله ای است که میزبان انبوه مردم باشد. پس از انجام این کار ، باید یک حساب کاربری در مبادله ایجاد کنید و روند KYC / AML را تکمیل کنید ، پس از آن آزاد هستید که به IEO کمک کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که کیف پول خود را با یک کوین پذیرفته شده و با استفاده از نشانه های مالی تأمین کنید. برای بهره مندی از مزایای سرمایه گذاری خود ، باید منتظر بمانید تا صرافی برای خرید رمز خود شروع کند.

آیا IEO بازی را تغییر می دهد؟

ICO ها رونق جمع آوری کمکهای مالی را در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ ایجاد کردند. با این وجود سابقه مشکوکی که در این زمینه وجود دارد این است که اکثر آنها توسط کلاهبرداران اداره می شدند. این به تنهایی نمی تواند به عنوان یک نکته برای گفتن اینکه ICO یک مدل بد جمع آوری کمک مالی است استفاده شود.

با این وجود IEO به دلیل مبادلات و اعتبارسنجی پروژه ها توسط بورس ها ، اعتماد بیشتری را افزایش می دهد. این امر علاوه بر عوامل دیگر مانند امنیت و اعتماد ، کارایی فروش گسترده را بهبود می بخشد. در حالی که IEO ممکن است تمام مدارک لازم را برای تبدیل شدن به مدل استاندارد جمع آوری کمک مالی در فضای ارزهای رمزپایه داشته باشد ، مدتی طول می کشد تا IEO به جریان اصلی تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *