(Zilliqa) (ZIL) چیست؟

بلاکچین ها مشکل مقیاس بندی دارند. در پایان سال ۲۰۱۷ ، هزینه ارسال یک معامله واحد در شبکه بیت کوین به ۵۰ دلار رسید. کسانی که نمی خواستند هزینه بالایی را پرداخت کنند باید یک روز یا بیشتر صبر کنند تا معامله انجام شود. اخیراً ، هزینه های شبکه Ethereum به دلیل ازدحام شبکه از محصول تولیدی منفجر شده است. ZIL درتلاش است تا این مشکل را حل کند.

برخلاف بیت کوین یا Ethereum ، رمزارز ZIL یک ارز رمزنگاری شده است که برای مقیاس گذاری از زمان راه اندازی آن طراحی شده است. مهمترین نقطه فروش ZIL این است که می تواند بیش از هزار معامله در ثانیه را پاک کند ، بنابراین امکان ایجاد ابزارهای مالی پیچیده در بالای آن را فراهم می کند. در این مقاله ، ما نحوه کار Zilliqa ، افرادی که برای آنها طراحی شده است و Zilliqa چگونه از Sharding برای مقیاس گذاری استفاده می کند ، بررسی خواهیم کرد.

ZIL مانند Ethereum یک بستر قرارداد هوشمند است. قراردادهای هوشمند در Zilliqa با استفاده از Scilla ، یک زبان برنامه نویسی منحصراً برای Zilliqa ، برنامه ریزی شده است. مزیت Scilla این است که از طراحی منحصر به فردی برخوردار است که به توسعه دهندگان کمک می کند قراردادهای هوشمند و بدون آسیب پذیری ایجاد کنند.

از آنجا که برنامه نویسی بلاکچین یک زمینه جدید است ، هنوز هم معمولاً اشتباه می شود که توسعه دهندگان در حال نوشتن قراردادهای هوشمند هستند. این اشتباهات منجر به ضررهای میلیونی شده است زیرا هکرها بهره برداری را کشف می کنند و نقدینگی را از برنامه ها تخلیه می کنند. ZIL امیدوار است که Scilla ایجاد قراردادهای هوشمند غیر قابل بهره برداری را برای برنامه نویسان آسان کند.

ZIL چیست؟ هرآنچه باید بدانید.

Zilliqa چگونه عمل می کند؟

همانطور که گفته شد ، بزرگترین نقطه فروش ZIL این است که یک پلت فرم قرارداد هوشمند است که برای مقیاس بندی طراحی شده است. بسیاری از ایده های مختلف در مورد چگونگی مقیاس گذاری بلاکچین وجود دارد ، اما راه حل Zilliqa با استفاده از آن ، خرد کردن است. بلاکچین به جای داشتن یک بلاکچین منفرد (که معمولاً زنجیره اصلی یا زنجیره پایه نامیده می شود) به چندین قسمت تقسیم می شود.

از آنجا که قراردادهای هوشمند بر روی خرده های مختلف ساخته شده است ، تقاضای استفاده از آن در شبکه گسترش می یابد. ازدحام کاهش می یابد و ZIL می تواند تا هزاران تراکنش در ثانیه را انجام دهد. به راحتی ، با رشد شبکه ، Zilliqa می تواند خرده ریزهای بیشتری برای مقیاس گذاری در سطح بسیار بالا اضافه کند.

عیب خرد کردن این است که قابلیت همکاری با مشکل روبرو است. در حالی که خرده ریزها با یکدیگر در ارتباط هستند ، این ارتباط آنی نیست به صورتی که اگر تمام قراردادهای هوشمند با هم در زنجیره اصلی ساخته شوند. به عنوان مثال ، اگر یک قرارداد هوشمند در shard 6 نیاز به تعامل با یک قرارداد هوشمند در shard 17 داشته باشد ، ممکن است تأخیری ایجاد شود که سرعت ارتباط و اجرا را کاهش می دهد.

یک راه حل این است که برنامه های مشابه بر روی همان خرده ساخته شده اند. به عنوان مثال ، تمام قراردادهای هوشمند مرتبط با ردیابی زنجیره تأمین می توانند بر روی یک خرد ساخته شوند تا بتوانند بلافاصله با یکدیگر تعامل داشته باشند. بخش دیگر می تواند شامل برنامه های بیمه باشد و بخش دیگر می تواند دارای تمام DEX ها (مبادلات غیرمتمرکز) باشد.

اگر قبلاً چیزی درباره خرد کردن شنیده اید ، ممکن است با خرد کردن در Ethereum آشنا باشید. در مقطعی در دو سال آینده ، Ethereum برای مقیاس گذاری شبکه ، تقسیم بندی را اتخاذ می کند. این طرح در حال حاضر ۶۴ خرده خرد را پیشنهاد می کند ، اگرچه این می تواند تغییر کند (در طرح اصلی ۱۰۰۰ خرده خرد شده بود).

برای خاتمه بخشیدن به این بخش ، در اینجا دو اطلاعات اضافی در مورد خرد کردن روی ZIL آورده شده است. ZIL فقط با استفاده از ۳ خرده ریز توانست در هر ثانیه ۱،۲۱۸ تراکنش در شبکه آزمایشی خود بدست آورد. از نظر تاریخی شبکه های بلاکچین در تکثیر نتایج شبکه های آزمایشی در دنیای واقعی مشکل داشتند.

با این حال ، حتی ۶۰۰ معامله در ثانیه می تواند یک پیشرفت عظیم نسبت به یک پروتکل قرارداد هوشمند مانند Ethereum باشد. هر قطعه خرد شده در شبکه Zilliqa از ۶۰۰ گره تشکیل شده است. این گره ها مسئول اعتبار سنجی معاملات هستند.

کوین ZIL

کوین Zilliqa ، Zilling یا ZIL ، اخیراً از نظر رشد قیمت بسیار خوب عمل کرده است. در یک برهه از زمان ، ZIL با ۹۵۰٪ افزایش به صعود به نقطه ۴۰ در نمودارهای رمزنگاری رتبه بندی شد. از سپتامبر سال ۲۰۲۰ ، ZIL سقوط کرد و در رتبه ۶۷ جدول قرار گرفت. با این حال ، یک رالی بزرگ دیگر می تواند به سرعت دوباره آن را بالاتر ببرد.

به گفته مساری ، حداکثر عرضه ZIL 20،۹۹۹،۹۸۲،۷۲۰ توکن است و تورم سالانه ۶٫۸٪ وجود دارد. این در مقایسه با ارز رمزنگاری شده ای مانند بیت کوین است که سالانه حدود ۲٪ تورم دارد یا Ethereum که نرخ تورم سالانه حدود ۵٪ در سال دارد. از توکن ZIL برای معامله مقدار در شبکه و پاداش دادن به گره ها و ماینرها برای امنیت شبکه استفاده می شود.

تیم ZIL اخیراً به دلیل واقعیت ۴ میلیون معامله در شبکه جنجالی برپا کرده است. اکنون که به این نقطه عطف رسیده است ، آنها به دنبال دستیابی به زودی به ۵ میلیون معامله هستند.

ZIL چیست؟ هرآنچه باید بدانید.

ICO Zilliqa

ZIL از بودجه شخصی و همچنین ICO پول کسب کرده است. ZIL در طول دوره تأمین مالی خصوصی خود ، توانست ۲۰ میلیون دلار قوی برای حمایت از توسعه پروژه جمع کند. گرچه این پول کافی برای تأمین بودجه یک تیم کوچک برای چندین سال بود ، اما دیوانگی ICO 2017 بسیار وسوسه انگیز بود و نمی توانست آن را از بین ببرد.

ZIL از ۲۷ دسامبر ۲۰۱۷ ، تا ۴ ژانویه ۲۰۱۸ ICO برگزار کرد. در این مدت ، آنها توانستند ۲۲ میلیون دلار اضافی جمع کنند. کیف پول Zilliqa مانند هر ارز رمزنگاری شده دیگر ، ذخیره Zilliqa در مکانی امن ضروری است. Exodus یک کیف پول Zilliqa غیر حضوری است ، به این معنی که هیچ کس دیگری به کوین های شما دسترسی ندارد.

تا زمانی که عبارت دانه خود را حفظ کنید ، هیچ کس مطمئناً قادر به گرفتن رمزنگاری شما نخواهد بود. همچنین می توانید از Exodus برای خرید ZIL با قابلیت تعویض داخلی آنی استفاده کنید. برای دریافت تأیید KYC حتی لازم نیست توکن های خود را به صرافی بفرستید یا اسنادی را ارائه دهید.

با Exodus می توانید ZIL را دقیقاً از کیف پول خود خریداری یا بفروشید. کیف پول Exodus Zilliqa برای دسک تاپ ، اندروید و آیفون در دسترس است. برنامه های موبایل Exodus عملکردی مشابه کیف پول رومیزی دارند و بالاترین امتیاز کیف پول های رمزنگاری موبایل را دارند.

آینده برای ZIL با توجه به ازدحام در شبکه Ethereum و هزینه های بالای معامله ، سیستم عامل های قرارداد هوشمند مقیاس پذیر مانند Zilliqa جذاب تر به نظر می رسند. توسعه دهندگان می خواهند بر روی پلتفرمی ساخته شوند که بتواند در صورت لزوم مقیاس بندی کند و تحت تأثیر سایر برنامه های دارای حجم زیاد قرار نگیرد.

برای موفقیت ZIL ، باید نسل جدیدی از کاربران ، توسعه دهندگان و برنامه ها را جذب کند. اگرچه این کار آسان نخواهد بود ، هرچند سیستم عامل های پر ازدحام مانند Ethereum بیشتر می شوند ، توسعه دهندگان بیشتر به دنبال راه حل های جایگزین هستند که می توانند بر روی آنها ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *