Hedera Hashgraph چیست؟

HBAR یک دفتر توزیع شده عمومی و یک ارگان حاکم است که از ابتدا برای پشتیبانی از برنامه های جدید و موجود ساخته شده است. توسعه دهندگان از Hedera Hashgraph برای جلب اعتماد محاسباتی به طور مستقیم در برنامه های خود با استفاده از خدمات شبکه استفاده می کنند.

HBAR از این نظر منحصر به فرد است که به همان نتیجه ای دست می یابد که در همه جا در دسترس ترین بلاکچین ها (مانند بیت کوین یا Ethereum) است ، اما به روشی سریعتر و با صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر – این مزایا به الگوریتم اجماع هشگراف زمینه ای و جهانی مربوط می شود نهاد حاکمیتی سازمانی ، که امروز هدرا را مالک و اداره می کند.

HBAR تنها دفتر عمومی است که از اجماع هشگراف ، یک جایگزین سریعتر و مطمئن برای مکانیسم های اجماع اثبات کار استفاده می کند. برای اطمینان از بالاترین استاندارد امنیتی برای جلوگیری از حملات مخرب ، برای تأیید معاملات در شبکه Hedera به طور کارآمد کار می کند. دفتر عمومی در گره های شبکه اصلی ذخیره می شود ، که در ابتدا توسط شورای حکمرانی هدرا اداره می شود.

شورای حاکم امروز شامل شرکت هایی مانند Google ، IBM ، Boeing ، Deutsche Telekom ، LG و غیره است. در آینده ، گره های شبکه اصلی بدون اجازه و اطلاع از HBAR بدون مجوز و توسط هر کسی اجرا می شوند. خدمات شبکه HBAR مجموعه ای از API ها است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز ایجاد کنند. هر تماس API بر اساس پردازش و ذخیره سازی مورد نیاز دارای هزینه معامله مرتبط است.

از سال ۲۰۲۰ ، بیش از ۴۰ برنامه در شبکه اصلی مستقر شده اند که بیش از ۱٫۴ میلیون تراکنش در روز (اکتبر ۲۰۲۰) انجام می دهند. HBAR همچنین ادغام هایی را برای چارچوب های blockchain مانند Hyperledger Fabric و R3 Corda ارائه می دهد که حریم خصوصی یک شبکه خصوصی را با اعتماد یک شبکه عمومی ترکیب می کند. با اتصال چارچوب های Blockchain مجاز به Hedera Hashgraph ، برنامه های خصوصی می توانند قابلیت تأیید عمومی و سفارش غیرمتمرکز معاملات را ارائه دهند.

HBAR در مقابل بلاکچین هاشگراف سازوکار اساسی اجماع است که شبکه عمومی Hedera را تأمین می کند – این همان چیزی است که HBAR را از سایر دفترهای توزیع عمومی متمایز می کند. اجماع هاشگراف یک نمودار DAG (نمودار چرخشی مستقیم) است که در سال ۲۰۱۵ توسط دکتر لیمون بیرد ایجاد شده است.

چند ماه بعد ، دکتر بایرد و دوست دیرینه و شریک تجاری وی ، مانس هارمون ، برای ایجاد ادله اثبات مفهوم و تجاری سازی hashgraph برای پیاده سازی های خصوصی ، Swirlds، Inc (بندری از “جهان های مشترک”) را تشکیل دادند. چشم انداز گسترده تر و بلند مدت آنها استفاده از HBAR برای ایجاد یک دفتر توزیع عمومی واقعاً غیرمتمرکز ، سریع ، عادلانه و ایمن است که می تواند به تصویب اصلی برسد و به عنوان “لایه اعتماد اینترنت” – بعداً به نام Hedera Hashgraph شناخته شود.

HBAR عملکرد بهتری نسبت به بلاکچین های به اصطلاح نسل ۱ و ۲ مانند بیت کوین و اتریوم ارائه می دهد. طبق وب سایت آنها ، یک معامله ارز رمزنگاری شده یا پیام سرویس اجماع Hedera بین ۳ تا ۵ ثانیه طول می کشد تا با قطعیت حل شود ، ۰٫۰۰۰۱ دلار آمریکا (با ارز رمزنگاری شده HBAR پرداخت می شود) هزینه دارد و می تواند به ۱۰،۰۰۰ مورد از این معاملات در ثانیه برسد.

برای مرجع ، ویزا به طور متوسط ​​در هر ثانیه ۱۷۰۰ تراکنش را پردازش می کند ، اگرچه شبکه در اوج تقاضا می تواند ترافیک بیشتری را مدیریت کند. HBAR بیش از آنکه بالاترین تقاضا برای توان عملیاتی تراکنش را برآورده کند.

زمان و هزینه معاملات Hedera

بازرگانان می توانند معاملات تایید صفر در شبکه بیت کوین را بپذیرند. و در حالی که انتشار این معاملات تنها در چند ثانیه از طریق شبکه انجام می شود ، اما تا سی تا شصت دقیقه بعد نهایی نمی شوند. با داشتن نتیجه نهایی زیر ۵ ثانیه ، HBAR به طور سرعتی از هر دو بیت کوین و Ethereum سریعتر است.

HBAR چیست؟ آشنایی با دفترتوزیع شده Hedera Hashgraph

کوین HBAR

HBAR ارز رمزنگاری شده بومی شبکه Hedera است و دارای ۵۰ میلیارد هاربار ثابت است. این به عنوان سوخت شبکه برای پرداخت هزینه های معامله و پرداخت درون برنامه ای و پرداخت های خرد مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای محافظت از شبکه استفاده می شود ، زیرا Hedera یک شبکه اثبات سهام است.

HBAR برای موارد زیر استفاده می شود

  • پرداخت هزینه خدمات شبکه
  • پرداخت و پرداخت های خرد
  • جایزه دادن به گره ها برای امنیت شبکه
  • توضیح دقیق اقتصاد کوین HBAR
  • توزیع های آتی
  • تخصیص کوین

آخرین نسخه HBAR Economics Whitepaper را مرور کنید.

HBAR Staking

HBAR سازوکار اجماع Staking سنتی ، مانند Cardano یا Tezos ، که در آن شبکه به طور مستقیم با ضرب کوین های تازه ضرب شده پاداش می دهد ، ندارد. در عوض ، گره های معتبر درصدی از کل هزینه های معامله را برای یک دوره معین جمع می کنند.

نحوه خرید HBAR

HBAR ارز رمزنگاری شده بومی Hedera Hashgraph برای کیف پول Exodus در هر دو دستگاه دسک تاپ و موبایل (iOS / Android) در دسترس است. HBAR در Hedera از این جهت منحصر به فرد است که معاملات ارز رمزنگاری سریع و ارزان (۰٫۰۰۰۱ دلار آمریکا) را ارائه می دهد و در چند ثانیه نهایی می شود.

Exodus با شبکه HBAR ادغام شده و امکان ایجاد یک حساب جدید Hedera را در عرض چند ثانیه ، مستقیماً از داخل کیف پول ، بدون دوره انتظار KYC ارائه می دهد. این همچنین به دارندگان حساب های موجود در HBAR امکان می دهد تا از طریق کلید خصوصی یا عبارت عبور mnemonic به Exodus مهاجرت کنند.

بلافاصله توکن های (Hedera Hashgraph (HBAR را در Exodus از طریق دسک تاپ و موبایل با سایر ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و Ethereum خریداری کنید.

آینده ی Hedera Hashgraph

HBAR  یک شبکه عمومی هیجان انگیز است که قول می دهد محدودیت های بلاکچین های عمومی و دفترهای توزیع شده را برطرف کند.

در حال حاضر ده ها شرکت و پروتکل وجود دارد که از Hedera استفاده می کنند ، که بیش از ۱٫۴ میلیون تراکنش در روز در شبکه اصلی ایجاد می کند – از بلاکچین Ethereum پیشی می گیرد. این برنامه ها در بخشهای مختلف صنعت از جمله مدیریت زنجیره تامین ، مراقبت های بهداشتی ، پرداخت ها و موارد دیگر گسترش می یابد. بسیاری از پروژه های هیجان انگیز ساخته شده است ، و همکاری های جدید همیشه اعلام می شود.

HBAR امروز مجاز است ، گره های شبکه اصلی توسط اعضای شورای حکومتی Hedera اداره می شوند. همانطور که Hedera مسیر خود را به سمت عدم تمرکز کامل شبکه خود روشن می کند ، شبکه اصلی غیرمجاز خواهد شد و هر کسی در نهایت گره ها را اجرا می کند. این محتوا فقط برای اطلاع رسانی است و توصیه ای برای سرمایه گذاری نیست. قبل از انجام هرگونه معامله باید آموزش ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *