تجارت آربیتراژ چیست؟

آربیتراژ از عدم تعادل قیمت ها بین بازارها سود می برد.

به زبان ساده ، این زمانی است که یک دارایی به طور همزمان در دو بازار خرید و فروش می شود. اغلب به این دلیل که در قیمت های کمی متفاوت فروخته می شوند.

به عنوان مثال ، سهام یک شرکت فناوری ممکن است با قیمت ۳۵ دلار در بورس اوراق بهادار نیویورک به فروش برسد ، اما با قیمت ۳۵٫۱۰ دلار در لندن در دسترس است. مطمئناً تفاوت کم است؛ اما به سرعت خرید عمده سهام با قیمت پایین و فروش آنها با قیمت بالاتر می تواند سود خوبی را برای یک تاجر چشم عقاب به همراه داشته باشد. این مفهوم اصل آربیتراژ را به تصویر می کشد و در مقایسه با سایر استراتژی ها نسبتاً کم خطر است.

اکنون ، ممکن است از خود بپرسید: چگونه چنین ناکارآمدی هایی رخ می دهد؟ خوب ، دلایل زیادی وجود دارد. نوسانات ارزها می تواند به این معنی باشد که سهام در مبادلات خارجی کم ارزش می شود. بازارها نیز ناقص هستند و دستیابی به همزمانی بین هر مبادله ای دشوار است. اطلاعات نامتقارن بین خریداران و فروشندگان نیز زمینه تولید آربیتراژ است. افسوس که با چنین حاشیه سود ناچیزی ، هزینه های معاملاتی در نهایت می تواند به این معنی باشد که پیگیری بسیاری از فرصت های آربیتراژ معنای مالی کمی دارد.

آیا تجارت آربیتراژ در بازار رمزنگاری امکان پذیر است؟

بله – این همان مفهوم است ، اما دارایی های مختلف در آن بازی می کنند.

در حال حاضر مبادلات بی شماری در سراسر جهان وجود دارد که به مشتریان امکان خرید رمزنگاری را می دهند. اما نکته مهم اینجاست: در قیمت های پیشنهادی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین BTC می تواند تفاوت های چشمگیری داشته باشد.

چنین ناکارآمدیهایی به طور معمول در مناطقی که تقاضای رمزنگاری زیاد دارد ، بوجود می آیند. یکی از مثالهای پرتکرار “حق بیمه کیمچی” است. در اینجا ، معامله گران محلی در کره جنوبی در پایان پرداخت هزینه های بیشتری را برای دلار بیت کوین از نظر دلار در ایالات متحده ، اروپا و حتی سایر مناطق آسیا انجام دادند.

زیمبابوه یک کشور آفریقایی است که توسط تورم بیش از حد ویران شده است – به این معنی که وسایل ضروری روزمره مانند غذا و سوخت می توانند طی چند روز ، حتی چند ساعت بسیار گران شوند. در گذشته حتی نمونه هایی وجود داشته است که مردم محلی مجبور شده اند برای خرید مواد غذایی کوله پشتی کامل دلارهای زیمبابوه را با خود حمل کنند. در سال ۲۰۱۷ ، قیمت بیت کوین در یک صرافی محلی تقریباً دو برابر قیمت نقل شده در سیستم عامل های بین المللی بود – بخشی از این امر به دلیل چگونگی دسترسی مصرف کنندگان متضرر به صرافی های خارج از کشور نبود.

بیت کوین همچنین در هنگامه ناآرامی های سیاسی در هنگ کنگ با قیمت بالایی معامله شده است. در ماه اوت ، معامله گران برای هر کوین ۲ درصد بیشتر از جاهای دیگر پرداخت می کردند. در همان ماه ، در آرژانتین با سقوط پزو به دلیل یک نتیجه تکان دهنده انتخابات ، حق بیمه ۴٪ بود.

حتی هنگامی که شرایط اقتصادی و سیاسی شدید از معادله حذف شود ، تفاوت قیمت ها بین مبادلات می تواند شرایطی را فراهم کند که بتوانند برای آربیتراژ آماده شوند.

آربیتراژ چیست؟هرآنچه باید بدانید.

روش هایی که برای آربیتراژ رمزنگاری استفاده می شود چیست؟

بیایید نگاهی به سه روش آربیتراژ رمزنگاری بیندازیم: مکانی ، فرامرزی و آماری.

آربیتراژ فضایی شامل بهره گیری از قیمت های مختلف ارز رمزنگاری شده در دو صرافی مختلف است. در حالی که Exchange A ممکن است BTC را با قیمت ۹،۵۰۰ دلار ارائه دهد ، قیمت Exchange B ممکن است ۹،۸۵۰ $ تعیین شود. یک معامله گر می تواند با خرید از بورس A و فروش در بورس B از این تقسیم ۳۵۰ دلاری بهره ببرد – در واقع انتقال وجوه از یکی به بقیه. با توجه به میزان تمرکززدایی در بخش رمزنگاری ، چنین اختلافاتی می تواند بیشتر از آنچه تصور شود رخ دهد.

آربیتراژ فرامرزی مفهومی مشابه است ، اما یک تمایز اساسی نحوه قرارگیری دو مبادله درگیر در معامله در کشورهای مختلف است. لازم به یادآوری است که کشیدن این استراتژی تجاری خاص دشوار است ، زیرا دلیل وجود چنین حق بیمه هایی این است که مصرف کنندگان در کشورهای با قیمت بالا نمی توانند به نرخ بازار برای خود دسترسی پیدا کنند.

 آربیتراژ آماری یک استراتژی پیشرفته است که معمولاً شامل مدل سازی ریاضی است. این نوع تجارت نسبت به سایر تکنیک ها خطرناک تر است زیرا می تواند شامل استفاده از الگوریتم های معاملاتی باشد که از اختلاف قیمت استفاده می کنند و این فقط برای کوتاه ترین زمان ممکن است وجود داشته باشد.

آیا در دنیای رمزنگاری محبوب است؟

قرن هاست که داوری وجود دارد و شروع به جلب توجه در رمزنگاری می کند – اما فرصت ها می توانند کوتاه مدت باشند.

تغییرات در عرضه و تقاضا با انتقال رمزنگاری از یک صرافی به بورس دیگر می تواند بر قیمت ها تأثیر بگذارد. نوسانات در بازار می تواند به این معنی باشد که یک فرصت آربیتراژ می تواند به سرعت از بین برود – اما برعکس ، تغییرات نامنظم در قیمت ها اغلب تغییرات جدیدی را ایجاد می کند. اگر به درستی انجام شود ، از نظر تئوریک ممکن است مبلغی مرتب در یک زمان کوتاه ساخته شود – و با بیش از ۲۰۰ مبادله در آنجا ، احتمالاً تغییرات قیمت وجود دارد.

رویکردهای جدیدی برای آربیتراژ رمزنگاری نیز در حال ظهور است که شامل مبادلات نیست. Paxful ، یک بازار نظیر به نظیر بیت کوین است که خریداران را به طور مستقیم با فروشندگان متصل می کند ، بستری است که خرید BTC را با استفاده از بیش از ۳۰۰ روش پرداخت امکان پذیر می کند. از طریق Paxful ، مصرف کنندگان در مناطقی مانند ایالات متحده و اروپا این فرصت را پیدا می کنند که BTC را به بازارهایی بخرند که خرید آنها سخت تر و گران تر است.

یک چرخش جالب در چگونگی ظاهر شدن آربیتراژ در روش های پرداخت وجود دارد. در حالی که دستیابی به BTC با استفاده از انتقال بانکی ارزان تر است ، در صورت استفاده از کارت های هدیه به عنوان روش پرداخت ، غالباً حق بیمه دریافت می شود – و Paxful می گوید این فرصت را به جامعه رمزنگاری می دهد تا از این حاشیه ها استفاده کند.

آیا خطرات یا نقاط ضعفی برای آربیتراژ رمزنگاری وجود دارد؟

موانع حقوقی و مالی می تواند درآمد حاصل از آربیتراژ رمزنگاری را دشوارتر کند.

صرف نظر از نوع آربیتراژ رمزنگاری که یک معامله گر شروع به کار می کند ، سیستم عامل هایی که آنها استفاده می کنند برای معاملات – و بعضاً هزینه های برداشت – هزینه هایی را دریافت می کنند. در نتیجه این امر برای معامله گران مهم است که این هزینه ها را در نظر بگیرند تا اطمینان حاصل کنند که در پایان حاشیه سود باقی مانده است.

همچنین به دلیل آگاهی از مقررات مشتری خود KYC ، آربیتراژ فرامرزی نیز می تواند دشوارتر شود – الزامات سختگیرانه ای که به این معنی است که معامله گر تنها در صورت ارائه شناسه معتبر صادر شده توسط دولت یا سایر اسناد برای تأیید هویت خود ، می تواند در معاملات صرافی معامله کند. پاکسفول ، که بازار همتا به همتایانش در اکثر کشورها فعال است ، می گوید که با اجرای یک برنامه مبتنی بر ردیف KYC در تلاش است تا این موانع را پشت سر بگذارد و با کاربران محلی در حال کار است تا توانایی آنها را در ارائه انواع مختلف تأیید درک کند.

 

نگرانی دیگر در مورد مبادلات تأخیرهایی است که می تواند با اجرای برداشت ها همراه باشد. اگر برای دریافت وجوه از یک سیستم عامل به سیستم دیگر محدودیت زمانی دارید ، انتقال آهسته می تواند به معنای از دست رفتن فرصت با اتمام تجارت باشد.

همچنین ارزش این است که از مبادله هایی که قیمت های بسیار پایین بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را ارائه می دهند ، خسته شویم – قیمت هایی که گاهی اوقات بسیار کمتر از نرخ بازار هستند. اگرچه به نظر می رسد این یک شانس مقاومت ناپذیر برای دستیابی به برخی از سودهای مرتب باشد ، اما همیشه ارزش دارد که با دقت کافی انجام دهید و بررسی کنید که آیا ابتدا مبادله قابل اعتماد است – در غیر این صورت ، می توانید سرمایه خود را از دست دهید. این می تواند به دلیل هک ناشی از ضعف امنیتی یا عدم توانایی در برداشت هرگونه برداشت باشد.

بنابراین ، آیا آربیتراژ رمزنگاری ارزش تلاش دارد؟

هیئت منصفه در این یکی حضور ندارد.

افرادی که تجربه زیادی در بازار دارند – و می دانند چگونه وقتی فرصتی را می بینند چگونه فرصتی را تشخیص دهند – موفقیت بالاتری دارند. و اگرچه ممکن است بتوان از ۲۰ درصد اختلاف بین قیمت خرید و قیمت فروش استفاده کرد ، اما احتیاط است که از خود بپرسید آیا تلاش برای انجام معامله شما به صرف وقت شما خواهد بود یا خیر.

به خاطر سپردن موانع قانونی ، فنی و مالی – همچنین فاکتورهای احتمالی هزینه ها و نوسانات در بازارهای رمزنگاری – قبل از اقدام به داوری ضروری است. با این حال ، وجود سیستم عامل هایی که از مرزها عبور می کنند و خریداران و فروشندگان را به طور مستقیم به هم متصل می کنند ، می تواند باعث ایجاد علاقه مجدد به داوری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *