Zcash یک ارز رمزنگاری نظیر به نظیر(P2P) مانند بیت کوین است. اما برخلاف بیت کوین ، تنها اولویت آن تمرکز بر معاملات خصوصی ، ناشناس و قابل معامله است که بیت کوین نمی تواند انجام دهد.

Zcash از بیت کوین فورک شد و در اکتبر ۲۰۱۶ راه اندازی شد و قبلاً با نام Zerocoin شناخته می شد. این پروتکل بر اساس یک پروتکل رمزنگاری ویژه است که اطلاعات ارسال کننده ، اطلاعات گیرنده و مبلغ معامله شده بین دو طرف را محافظت می کند.

پروژه ارز رمزنگاری شده Zcash از پروتکل zk-SNARK استفاده می کند. این یک پروتکل جدید برای اثبات دانش صفر رمزنگاری است که حریم خصوصی ، ناشناس بودن و قابلیت استفاده از کوین های Zcash را تضمین می کند.

با این حال ، حریم خصوصی و ناشناس بودن به طور پیش فرض در Zec اجرا نمی شود ، زیرا همچنین دارای عملکرد معامله شفافی مانند بیت کوین است.

بنابراین Zcash ، با طراحی ، ویژگی های ناشناس ماندن و حفظ حریم خصوصی کاربران را که می خواهند از آنها استفاده کنند ، دارد.

Zcash چگونه کار می کند؟

Zcash روی پروتکل zk-SNARK کار می کند. برای درک بیشتر این پروتکل ، به اینجا بروید. (coin sutra) این پروتکل در سال ۲۰۱۴ توسط دانشمندان و رمز نگاران تحقیقاتی در دانشگاه جان هاپکینز ، انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT) ، موسسه فناوری Technion-Israel و دانشگاه تل آویو تهیه شده است.

Zcash چیست؟ معرفی توکن Zec هرآنچه که باید بدانید.

تیم Zcash

تیم Zcash تلفیقی بی نظیر از مهندسان ، مشاوران و دانشمندان است و توسط Zooko Wilcox هدایت می شود.

Zcash منبع باز است ، اما یک شرکت رسمی در پشت آن نهفته است ، که برای یک پروژه منبع باز بسیار غیر معمول است. این شرکت Zerocoin Electric Coin Company یا ZECC است و توسط Zooko Wilcox هدایت می شود.

عرضه و توزیع کوین Zec

Zcash در کل حداکثر ۲۱ میلیون کوین مانند بیت کوین دارد و از طریق الگوریتم POW Equihash استخراج می شود. پیش بینی می شود که ۲۱ میلیون مورد تا سال ۲۰۳۲ استخراج شوند و دقیقاً مانند بیت کوین ، پاداش استخراج بلاک Zcash هر چهار سال به نصف کاهش می یابد. Zcash مانند بسیاری دیگر از پروژه های رمزنگاری از قبل استخراج نشده و از طریق ICO تأمین نمی شود. در عوض ، از یک روش منحصر به فرد تأمین بودجه و توزیع پیروی می کند.

Zcash با یک گروه سرمایه گذار بسته شروع به کار کرد که ۱ میلیون دلار برای شروع فعالیت و توسعه شرکت بودجه آن را تأمین کرد. بعد ازاین وعده ، به این سرمایه گذاران ۱۰٪ پاداش کل عرضه به صورت افزایشی در دوره ۴ ساله اول داده می شود. برخی از سرمایه گذاران محبوب این گروه بسته ، باری سیلبرت ، اریک وورهیس ، راجر ور و ناوال راویکانت هستند.

این ۱۰٪ پاداش سرمایه گذاران “پاداش بنیانگذاران” نامیده می شود که اساساً بدان معناست که هر ۴ سال اول هر مقدار Zcash استخراج شود ، ۱۰٪ از Zec به صورت فزاینده بین این سرمایه گذاران توزیع می شود. این میزان به ۲/۱ میلیون نفر در ۴ سال اول بین سرمایه گذاران توزیع می شود که می تواند نوعی مالیات بر استخراج باشد. بعد از ۴ سال ، کل پاداش استخراج مانند یک سیستم معمولی اثبات کار به ماینر می رسد.

چگونه Zec بخریم؟

Zec یک آلت کوین است و خرید آلت کوین به طور مستقیم با ارز فیات بسیار نادر است.

به همین دلیل من این لیست از گزینه های خرید / مبادله Zcash را که شامل برخی گزینه های خرید آسان مانند Changelly & ShapeShift به همراه گزینه های پیشرفته مانند خرید از صرافی ها در جفت های مختلف فیات / رمزنگاری است ، قرار داده ام.

 برخی از صرافی های معروف Zcash عبارتند از:

  • Binance- جفت های پشتیبانی شده عبارتند از ZEC / BTC ، ZEC / ETH
  • CoinBase  – آنها اخیراً Zec را اضافه کردند
  • Huobi  – جفتهای پشتیبانی شده عبارتند از ZEC / BTC ، ZEC / USDT
  • Bittrex – جفتهای پشتیبانی شده عبارتند از ZEC / BTC ، ZEC / ETH ، ZEC / USTD ، ZEC / USD
  • Cex : خرید فوری با استفاده از کارت اعتباری / بدهی
  • Kraken – جفتهای پشتیبانی شده عبارتند از ZEC / BTC ، ZEC / USD ، ZEC / EUR

Zcash چیست؟ معرفی توکن Zec هرآنچه که باید بدانید.

اینده ی Zcash

هنگامی که Zcash راه اندازی شد ، ارزش آن بالاتر از ۳۰۰۰ دلار بود ، اما در چند هفته در ژانویه ۲۰۱۷ ، به ۵۰ دلار سقوط کرد و اکنون زیر ۴۰۰ دلار معامله می شود. اما نمی توان گفت که به دلیل این افت قیمت ها ذخیره خوبی نیست زیرا همه می دانیم که بیت کوین نیز تاکنون چندین بار از این نوع سواری های غلتکی خارج شده است.

برای امضای و ارسال یک معامله ناشناس ، به حداقل ۸ گیگابایت رم همراه با چند دقیقه زمان نیاز دارید. این واقعاً ارزش چندانی به کاربران روزمره نمی دهد. به همین دلیل ، Zcash باید این ویژگی ناشناس را اختیاری نگه دارد. هنگامی که تیم توسعه دهنده Zcash قادر به حل این مسئله از معاملات ناشناس کاربر پسند است ، انتظار افزایش قیمت را داشته باشید.

فناوری اصلی Zcash ، پروتکل zk-SNARK ، در سال ۲۰۱۴ اختراع شد و در سال ۲۰۱۶ با Zcash پیاده سازی شد. این نسبتاً جدید است و هنوز آزمایش زمانی را که رمزنگاری های دیگر حریم خصوصی مانند Monero متحمل شده اند ، انجام نداده است. اما هنوز هم اعتقاد بر این است که مورد بعدی یعنی Zec در فناوری بهتر است.

سازوکار توزیع Zcash مانند کشوری است که از شهروندان خود مالیات می گیرد زیرا آنها همچنین از استخراج Zec به مدت ۴ سال مالیات می گیرند. علاوه بر این ، هیچ شفافیتی در مورد دریافت چند درصد پاداش هر نهاد سرمایه گذاری وجود ندارد که سوالات بی پاسخ را ایجاد می کند.

سازوکار حاکمیت Zcash همچنین چندین سوالات  را ایجاد می کند ، زیرا آنها علیرغم منبع باز بودن ، شرکتی دارند که تقریباً به همه امور رسیدگی می کند. مجموعه قابل اعتماد افراد از امنیت Zec ، اتهامات مربوط به درب پشت و نرخ تورم مجنون مراقبت می کند. این فقط برای ارز رمزنگاری غیرمتمرکز معنی چندانی ندارد.

مطمئناً ، اگر برخی از موارد ذکر شده در بالا مورد توجه قرار گیرد و رفع شود ، Zcash آینده پربارتری نیز خواهد داشت ، زیرا در حال حاضر از پروتکل اصلی بیت کوین استفاده می کند که آزمایش آن را انجام داده است و همچنین دارای ویژگی های برتر حفظ حریم خصوصی در بالای آی تی. از طرف دیگر ، اگر برخی از این ادعاها راجع به یک تنظیم درب پشت و مطمئن نادیده بگیریم ، مطمئناً Zcash چیز خوبی برای سرمایه گذاری است زیرا از مارس به بعد امسال بیش از ۱۴۰۰٪ ROI داده است که باورنکردنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *