Yearn.Finance می خواهد دروازه ورود محصولات تولیدکننده عملکرد در اکوسیستم Ethereum باشد و کوین YFI را با همین هدف ایجاد کرده است. پس از صعود سریع در آگوست سال ۲۰۲۰، اکنون دارایی های رمزنگاری به ارزش ۶۵۰ میلیون دلار در Yearn وجود دارد که به دنبال بهترین بازده در بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

چشم انداز آنچه که یک ناظر “رابط بصری برای همه DeFi” نامید، همان چیزی است که باعث می شود Yearn و کوین YFI آن از محصول اخیر پروژه های “Weird DeFi” برجسته باشد.

اما با توجه به اینکه Yearn چندین عنصر مختلف دارد، درک این بستر یکی از سخت ترین موارد برای سرمایه گذاران تازه کار است. Yearn دارای قطعات متحرک زیادی است و سیستم عامل دائما در حال رشد است و باعث ایجاد ترس برای فارمر تولید تازه کار برای گروک می شود.

مطلب مرتبط: صرافی های ارز دیجیتال

Yearn.Finance چیست؟

بیشتر افرادی که به این سوال پاسخ می دهند، می گویند این یک مشاور روبوی جامعه محور برای عملکرد است (و همینطور هم هست). اما مشکل این پاسخ این است که یک DeFi n00b به سایت می رود و همه این گزینه ها را در صفحه اول مشاهده می کند: خرک ها ، درآمد ، Zap ، APR و Cover و تعجب می کنید که از کجا شروع کنید.

بنابراین، واقعاً، Yearn.Finance پورتالی برای محصولات مختلف DeFi است. و با توجه به اینکه DeFi اکنون نزدیک به ۸ میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده به آن متعهد است، معامله گران اصلی می توانند در هر روز شروع به معامله کنند. جسی والدن از Variant Fund در یک تماس تلفنی به CoinDesk گفت:

“هدف متحد سازی همه محصولات Yearn ایجاد این رابط بصری ساده برای همه DeFi است.”

به عنوان مثال، Zap یک نقطه دسترسی برای Zapper.fi است. (گرفتن موقعیت های پیچیده را ساده می کند) و Cover یک نقطه دسترسی به Nexus Mutual است. (که به کاربران امکان می دهد خطر قرارداد هوشمند را در Yearn بپوشانند).

APR فقط صفحه ای است که به بازدیدکنندگان یک مکان را می دهد تا بازده حاصل از واریز دارایی های مختلف به محصولات مختلف را مشاهده کنند.

مطلب مرتبط: آموزش ارز دیجیتال

Yearn.Finance چیست؟

رمز YFI چیست؟ چرا تا ۴۳۰۰۰ دلار معامله شده است؟

YFIرمز حاکمیت برای Yearn است. این جمله توجه مردم را به خود جلب کرد. زیرا آندره کرونژ، خالق Yearn، هیچ نفعی برای خودش قائل نشد. او همه آن را به افرادی که سپرده هایی در برخی از مجموعه های اصلی نقدینگی داشتند که به نفع پروژه بودند، داد.

فقط ۳۰،۰۰۰ YFIوجود دارد و همه آنها اکنون توزیع شده اند. طبق اسناد YFI، می توان موارد بیشتری را با حکمرانی تهیه کرد.

تارون چیترا از شبکه Gauntlet (و همچنین یکی از اعضای نه نفره Yearn، معادل یک هیئت مدیره) اعتقاد ندارد که این اتفاق می افتد. وی می گوید:

“من فکر می کنم روش های دیگری برای کسب درآمد از سیستم وجود دارد.”

مطلب مرتبط: کیف پول های ارز دیجیتال

Yearn.Finance چگونه کار می کند؟

هشدار:

Yearn را باید تجربی و در حال انجام دانست. هیچ تضمینی برای ایمن بودن بودجه شما هنگام استفاده از آن وجود ندارد. Yearn مجموعه ای رو به رشد از خدمات DeFi است که قصد دارد به عنوان یک دروازه ساده برای اکوسیستم گسترده تر DeFi عمل کند. مرکز اصلی آن توانایی سرمایه گذاری خودکار سپرده های کاربران در بالاترین بازده در مکان موجود در اکوسیستم DeFi، از طریق Yearn Vaults است.

کاربران وجوه خود را به خزانه واریز می کنند و سپس این وجوه به طور کل به پردرآمدترین مزرعه فارمینگ موجود اختصاص می یابد. بازده حاصل از آن به تناسب بین کاربران توزیع می شود و در هنگام سپرده گذاری به کاربران yTokens داده می شود.

مطلب مرتبط: قیمت ارز دیجیتال

یارن می تواند به همین ترتیب به مردم اجازه دهد سپرده های استیبل کوین را مستقیماً به بالاترین بازده وام دهی در دسترس قرار دهند تا بازده رقابتی برای پول های ثابت را بدست آورند.

علاوه بر سهولت استفاده، این امر همچنین به معاملات دسته ای برای صرفه جویی در هزینه های گاز Ethereum کمک می کند.

این سرویس به صورت رایگان ارائه نمی شود. زیرا هزینه های عملکرد و سایر هزینه ها در این راه استخراج می شود. این مبلغ را می توان به دارندگان توکن YFI به عنوان سود پرداخت کرد، در مبلغی که جامعه دارندگان رمز توافق می کند.

مطلب مرتبط: آموزش فاندامنتال ارز دیجیتال

YFI چه کاری انجام می دهد؟

YFI صرفاً و فقط یک رمز حکمرانی است. دارندگان آن مجاز به رای گیری درباره تصمیماتی هستند که بر یارن تأثیر می گذارند. اگرچه این امر روی کاغذ ساده است. اما این به طور بالقوه می تواند کاملاً پیچیده باشد. همانطور که در تصمیم گیری برای دریافت یک حق الزحمه خدمات به دارندگان رمز نشان داده شده است.

و اگر یرن با گذشت زمان به بخشی برجسته از دنیای DeFi تبدیل شود، تصمیمات دیگری مانند پشتیبانی از دارایی های مختلف و نحوه پرداخت یا سرمایه گذاری مجدد بازده می تواند به مرور زمان تأثیرات زیادی بر بقیه بازارها بگذارد. یارن دارندگان توکن YFIرا به مشارکت فعال در امر حاکمیت تشویق می کند.

خطرات خرید YFI

مهم است که به یاد داشته باشید که YFI یک آزمایش و یک کار در حال انجام است. هیچ تضمینی برای نتیجه موفقیت آمیز وجود ندارد. لازم است به یاد داشته باشید که Yearn یک پروژه عمومی و منبع باز است که هر کسی در هر زمان می تواند آن را کپی کند. Yearn هیچ نوع برتری تکنولوژیکی اختصاصی نسبت به رقابت خود ندارد.

ارزش رمز YFI در درجه اول با جامعه ای که در اطراف Yearn رشد کرده اند مرتبط است. بازتاب اعتماد مردم به افرادی است که روی Yearn کار می کنند. این امر آن را بسیار غیرقابل پیش بینی می کند. اگر شما کاملاً مطمئن نیستید که YFI چگونه کار می کند و ارزش پیشنهادی آن چقدر است، روی سرمایه خود ریسک نکنید.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان تحلیل تکنیکال

خطرات خرید YFI

آیا Yearn واقعاً می تواند به توده مردم برسد؟

شاید و پیچیدگی استخراج نقدینگی به همین دلیل است. وقتی یک پروژه DeFi به دلیل وام دادن به سرمایه خود، با رمز جدیدی به کاربران پاداش می دهد، این کار استخراج نقدینگی است. کاربران با تهیه دارایی و نه تهیه کار رمزنگاری، مانند بیت کوین، رمز جدیدی را “استخراج” می کنند.

ما این را تا حدودی در روزهای اولیه COMP بررسی کردیم. اما فقط به سادگی می توان گفت:

استخراج نقدینگی معمولاً توکن ها را با نرخ ثابت در هر بلاک توزیع می کند، که به نسبت متناسب بین سپرده های نگهداری شده در یک بلاک معین تقسیم می شوند. بنابراین هر سپرده گذار با ورود سپرده های بیشتر کمتر می شود. به همین دلیل پیش بینی عملکرد برای یک پروژه استخراج نقدینگی دشوار است.

نحوه خرید YFI

توجه داشته باشید که ممکن است گزینه های دیگری نیز در دسترس باشد. بنابراین ممکن است بخواهید مبادلات ارز رمزنگاری شده را مقایسه و گزینه مناسب خود را پیدا کنید.

بروکر مورد نظر را پیدا کنید. بروکری را پیدا کنید که از YFI پشتیبانی کند، مانند Binance. ایجاد یک حساب کاربری و شارژ کردن آن و خرید YFI.

مطلب مرتبط: از کجا شروع کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *