Yearn.Finance می خواهد دروازه ورود محصولات تولیدکننده عملکرد در اکوسیستم Ethereum باشد و کوین YFI  را با همین هدف ایجاد کرده است.

پس از صعود سریع در آگوست سال ۲۰۲۰ ، اکنون دارایی های رمزنگاری به ارزش ۶۵۰ میلیون دلار در Yearn وجود دارد که به دنبال بهترین بازده در بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

چشم انداز آنچه که یک ناظر “رابط بصری برای همه DeFi” نامید ، همان چیزی است که باعث می شود Yearn و کوین YFI آن از محصول اخیر پروژه های “Weird DeFi” برجسته باشد.

اما با توجه به اینکه Yearn چندین عنصر مختلف دارد ، درک این بستر یکی از سخت ترین موارد برای سرمایه گذاران تازه کار است.

حدود ۶۵۰ میلیون دلار به DeFi’s Yearn.Finance ریخته شده است. DeFi در حال حاضر بیشترین هیجان را در رمزنگاری برانگیخته است و Yearn و رمز YFI آن در آخرین اخبار مهم هستند.

همانطور که گفته شد ، Yearn دارای قطعات متحرک زیادی است و سیستم عامل دائما در حال رشد است و باعث ایجاد ترس برای فارمر تولید تازه کار برای گروک می شود.

Yearn.Finance چیست؟

بیشتر افرادی که به این سوال پاسخ می دهند ، می گویند این یک مشاور روبوی جامعه محور برای عملکرد است (و همینطور هم هست) ، اما مشکل این پاسخ این است که یک DeFi n00b به سایت می رود و همه این گزینه ها را در صفحه اول مشاهده می کند: خرک ها ، درآمد ، Zap ، APR و Cover و تعجب می کنید که از کجا شروع کنید.

بنابراین ، واقعاً ، Yearn.Finance پورتالی برای محصولات مختلف DeFi است. و با توجه به اینکه DeFi اکنون نزدیک به ۸ میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده به آن متعهد است ، معامله گران اصلی می توانند در هر روز شروع به حرکت کنند. اگر چنین اتفاقی بیفتد ، ممکن است درب ورودی بسیار با ارزش باشد.

جسی والدن از Variant Fund در یک تماس تلفنی به CoinDesk گفت:

“هدف متحد سازی همه محصولات Yearn ایجاد این رابط بصری ساده برای همه DeFi است.”

موردی که سهم  را در مکالمه ایجاد می کند ، Vaults است ، اما Yearn همچنین رابط کاربری محصولات DeFi از تیم های دیگر را ایجاد کرده است تا معامله گران فعال زندگی را راحت تر کنند.

به عنوان مثال ، Zap یک نقطه دسترسی برای Zapper.fi است (گرفتن موقعیت های پیچیده را ساده می کند) و Cover یک نقطه دسترسی به Nexus Mutual است (که به کاربران امکان می دهد خطر قرارداد هوشمند را در Yearn بپوشانند).

APR فقط صفحه ای است که به بازدیدکنندگان یک مکان را می دهد تا بازده حاصل از واریز دارایی های مختلف به محصولات مختلف را مشاهده کنند. سایر محصولات در حال حاضر در حال آزمایش هستند.

اما Yearn.Finance دسترسی به محصولات خاص خود را نیز فراهم می کند و این چیزی است که مردم در مورد آن غوغا می کنند.

YFI چیست؟معرفی Yearn.Finance و هر آنچه باید بدانید.

رمز YFI چیست؟ چرا تا ۴۳۰۰۰ دلار معامله شده است؟

YFI رمز حاکمیت برای Yearn است.

این واقعاً توجه مردم را به خود جلب کرد زیرا آندره کرونژ ، خالق Yearn ، هیچ کاری را برای خودش قائل نشد. او همه آن را به افرادی که سپرده هایی در برخی از مجموعه های اصلی نقدینگی داشتند که به نفع پروژه بودند ، داد.

فقط ۳۰،۰۰۰ YFI وجود دارد و همه آنها اکنون توزیع شده اند. طبق اسناد YFI ، می توان موارد بیشتری را با حکمرانی تهیه کرد.

تارون چیترا از شبکه Gauntlet (و همچنین یکی از اعضای نه نفره Yearn ، معادل یک هیئت مدیره) اعتقاد ندارد که این اتفاق می افتد. وی گفت:

“من فکر می کنم الگوی رفتاری” بدون تورم “اینجاست که بماند.” “من فکر می کنم روش های دیگری برای کسب درآمد از سیستم وجود دارد.”

بنابراین برای دریافت YFI اکنون ، کاربران فقط باید آن را خریداری کنند.

Yearn.Finance چگونه کار می کند؟

هشدار: Yearn را باید تجربی و در حال انجام دانست. هیچ تضمینی برای ایمن بودن بودجه شما هنگام استفاده از آن وجود ندارد.

Yearn مجموعه ای رو به رشد از خدمات DeFi است که قصد دارد به عنوان یک دروازه ساده برای اکوسیستم گسترده تر DeFi عمل کند.

مرکز اصلی آن توانایی سرمایه گذاری خودکار سپرده های کاربران در بالاترین بازده در مکان موجود در اکوسیستم DeFi ، از طریق Yearn Vaults است.

کاربران وجوه خود را به خزانه واریز می کنند و سپس این وجوه به طور کل به پردرآمدترین مزرعه فارمینگ موجود اختصاص می یابد و بازده حاصل از آن به تناسب بین کاربران توزیع می شود و در هنگام سپرده گذاری به کاربران yTokens داده می شود.

یارن می تواند به همین ترتیب به مردم اجازه دهد سپرده های استیبل کوین را مستقیماً به بالاترین بازده وام دهی در دسترس قرار دهند تا بازده رقابتی برای پول های ثابت را بدست آورند.

علاوه بر سهولت استفاده ، این امر همچنین به معاملات دسته ای برای صرفه جویی در هزینه های گاز Ethereum کمک می کند.

این سرویس به صورت رایگان ارائه نمی شود ، زیرا هزینه های عملکرد و سایر هزینه ها در این راه استخراج می شود. این مبلغ را می توان به دارندگان توکن YFI به عنوان سود پرداخت کرد ، در مبلغی که جامعه دارندگان رمز توافق می کند.

YFI چه کاری انجام می دهد؟

YFI صرفاً و فقط یک رمز حکمرانی است. دارندگان آن مجاز به رای گیری درباره تصمیماتی هستند که بر یارن تأثیر می گذارند.

اگرچه روی کاغذ ساده است ، اما این به طور بالقوه می تواند کاملاً پیچیده و پردرآمد باشد ، همانطور که در تصمیم گیری برای دریافت یک حق الزحمه خدمات به دارندگان رمز نشان داده شده است.

و اگر یرن با گذشت زمان به بخشی برجسته از دنیای DeFi تبدیل شود ، تصمیمات دیگری مانند پشتیبانی از دارایی های مختلف و نحوه پرداخت یا سرمایه گذاری مجدد بازده می تواند به مرور زمان تأثیرات زیادی بر بقیه بازارها بگذارد.

یارن دارندگان توکن YFI را به مشارکت فعال در امر حاکمیت تشویق می کند.

خطرات خرید YFI

مهم است که به یاد داشته باشید که YFI یک آزمایش و یک کار در حال انجام است. هیچ تضمینی برای نتیجه موفقیت آمیز وجود ندارد یا ارزش این رمز را حفظ  کند.

به ویژه ، لازم است به یاد داشته باشید که Yearn یک پروژه عمومی و منبع باز است که هر کسی در هر زمان می تواند آن را کپی کند. یرن مقلدین و رقبای زیادی دارد و همچنان به آنها ادامه خواهد داد. Yearn هیچ نوع برتری تکنولوژیکی اختصاصی نسبت به رقابت خود ندارد.

ارزش رمز YFI در درجه اول با جامعه ای که در اطراف Yearn رشد کرده اند مرتبط است و بازتاب اعتماد مردم به افرادی است که روی Yearn کار می کنند. این امر آن را بسیار غیرقابل پیش بینی و بسیار حدس و گمان می کند.

اگر شما کاملاً مطمئن نیستید که YFI چگونه کار می کند و ارزش پیشنهادی آن چقدر است ، خطر نکردن وجوه خود ایمن تر است.

YFI چیست؟معرفی Yearn.Finance و هر آنچه باید بدانید.

چگونه کاربران می توانند خطر خود را جبران کنند؟

Yearn با تکیه بر Nexus Mutual شروع به ساخت مجموعه ای از سیستم های بیمه خود می کند.

یک پست اخیر Medium توضیح داده است که چگونه کاربران می توانند برای بیمه قرارداد YUSD سود خود را از USDC بدست آورند.

نهادهای نظارتی احتمالاً دست خود را در اینجا تکان می دهند و می گویند این بیمه نیست بلکه یک پرچین است. خوب. هر کلمه ای که مردم می خواهند استفاده کنند. اصل مطلب این است: هر کسی که بخواهد خطر استخر yUSD را کاهش دهد ، می تواند مقداری USDC را در این استخر تحت پوشش قرار دهد و در صورت تخلیه مخرب استخر ، حقوق دریافت کند.

شخصی در مورد YDAO به من گفت. آیا این یک جامعه مخفی است که در آن پول واقعی به دست می آید؟

نه. برعکس

YDAO برای افرادی است که آنقدر طولانی هستند که مایلند YFI را برای تأمین بودجه توسعه دهندگان ایده های خوب برای فضا ، با الهام از MolochDAO ، که پیشرفت هایی را برای خود Ethereum فراهم می کند ، بدهند. قرار دادن ۰٫۱ YFI به کاربر یک سهم در YDAO می دهد. سپس YDAO پیشنهادهایی را برای تأمین بودجه پروژه هایی در نظر خواهد گرفت که به نفع جامعه Yearn باشد و سهامداران می توانند در مورد تأمین بودجه آنها رای دهند یا نه.

روش دیگری که مردم نظرات خود را در مورد نحوه کار Yearn بیان می کنند:  “آنها در حال ساخت فورک هستند. “

در حال حاضر یک گروه رقبا وجود دارد. یک دسته از فورک های Yearn چند صد میلیون در آن وجود دارد. ”چیترا گفت ، مانند YFII ، Wifey و حتی YYFI متقلب.

وی گفت ، در روزهای ابتدایی DeFi ، مردم وقت زیادی را صرف “چگونگی عملکرد این موارد” کردند. اما در سال ۲۰۲۰ ، “ما اکنون ابزار لازم را برای انجام این آزمایشات در اختیار مردم قرار داده ایم.”

آیا Yearn واقعاً می تواند به توده مردم برسد؟

شاید. و پیچیدگی استخراج نقدینگی به همین دلیل است.

وقتی یک پروژه DeFi به دلیل وام دادن به سرمایه خود ، با رمز جدیدی به کاربران پاداش می دهد ، این کار استخراج نقدینگی است.

کاربران با تهیه دارایی و نه تهیه کار رمزنگاری ، مانند بیت کوین ، رمز جدیدی را “استخراج” می کنند.

ما این را تا حدودی در روزهای اولیه COMP بررسی کردیم ، اما فقط به سادگی می توان گفت: استخراج نقدینگی معمولاً توکن ها را با نرخ ثابت در هر بلاک توزیع می کند ، که به نسبت متناسب بین سپرده های نگهداری شده در یک بلاک معین تقسیم می شوند. بنابراین هر سپرده گذار با ورود سپرده های بیشتر کمتر می شود. به همین دلیل پیش بینی عملکرد برای یک پروژه استخراج نقدینگی داغ دشوار است.

بنابراین یرن به افراد عادی دسترسی به استراتژی های پیشرفته را می دهد.

نحوه خرید YFI

در اینجا راهنمای گام به گام یک روش خرید YFI آورده شده است. توجه داشته باشید که ممکن است گزینه های دیگری نیز در دسترس باشد ، بنابراین ممکن است بخواهید مبادلات ارز رمزنگاری شده را مقایسه کنید و گزینه مناسب شما را پیدا کنید.

بروکر مورد نظر را پیدا کنید.بروکری را پیدا کنید که از YFI پشتیبانی کند ، مانند Binance.

 ایجاد یک حساب کاربری و شارژ کردن آن

خرید YFI

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *