XVS یک بازار پول الگوریتمی و پروتکل استیبولین مصنوعی است که منحصراً در Binance Smart Chain راه اندازی شده است.

این پروتکل راه حلی ساده برای استفاده از وام است و دارایی های دیجیتالی  را برای اکوسیستم امور مالی غیر متمرکز (DeFi) معرفی می کند و به کاربران این امکان را می دهد تا به طور مستقیم از وثیقه با سرعت بالا وام بگیرند و در عین حال هزینه های معامله را کمتر از دست بدهند. علاوه بر این ، ونوس به کاربران اجازه می دهد با ارسال حداقل ۲۰۰ col وثیقه به قرارداد هوشمند ونوس ، ظرف مدت چند ثانیه کوین های پایدار VAI را در صورت تقاضا ضرب کنند.

توکن های VAI دارایی های ترکیبی BEP-20 هستند که به ارزش یک دلار آمریکا (USD) وابسته هستند ، در حالی که توکن های XVS نیز مبتنی بر BEP-20 هستند ، اما در عوض برای مدیریت پروتکل ونوس استفاده می شوند و می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

مدیریت پروتکل به طور کامل توسط اعضای جامعه XVS کنترل می شود ، زیرا بنیانگذاران ونوس ، اعضای تیم و سایر مشاوران تخصیص توکن XVS دارند.

نحوه عملکرد ونوس

وثیقه ارائه شده به ونوس توسط vTokens (مانند vBTC) ارائه می شود که کاربران را قادر می سازد برای بازخرید وثیقه اساسی و همچنین قرض گرفتن در مقابل آن.

نرخ بهره در پروتکل بر اساس استفاده از یک بازار خاص با منحنی بازده برای تعیین نرخ های نهایی است. این پروتکل همچنین ضرب VAI را که اولین استیبل کوین مصنوعی در ونوس است و قصد دارد به ۱ دلار متصل شود ، فعال می کند.

به VAI توسط همان وثیقه ای که به پروتکل ارائه می شود ضرب می شود. کاربران می توانند تا ۵۰٪ از ارزش وثیقه باقیمانده خود را در پروتکل از vTokens خود تا VAI قرض بگیرند. ونوس توسط رمز اصلی XVS اداره می شود ، که به دارندگان اجازه می دهد در رای گیری در زمینه ابتکارات مختلف پلتفرم مانند افزودن وثیقه جدید شرکت کنند. تغییر پارامترها ، شروع به بهبود محصول و موارد دیگر.

بنیانگذاران (XVS) چه کسانی هستند؟

توسعه پروژه ونوس توسط تیم پروژه Swipe انجام می شود. هدف اصلی ونوس دستیابی به تمرکززدایی از طریق اداره جامعه است که به دارندگان XVS کنترل کامل مسیری را که  طی می کند می دهد.

XVS چیست؟آشنایی با پلتفرم VENUS

چه چیزی ونوس (XVS) را منحصر به فرد می کند؟

نقطه قوت اصلی ونوس سرعت بالای آن و هزینه های بسیار پایین معاملات آن است که نتیجه مستقیم ساختن آن در بالای زنجیره هوشمند Binance است. این پروتکل اولین موردی است که به کاربران امکان می دهد به واسطه معاملات تقریباً آنی ، به بازارهای وام دهی بیتکوین  ، XRP, Lite coin  و دیگر ارزهای دیجیتالی دسترسی داشته باشند تا نقدینگی خود را در زمان واقعی تامین کنند.

مشتریانی که از نقدینگی با استفاده از پروتکل ونوس استفاده می کنند ، مجبور نیستند یک چک اعتباری را گذرانده و با تعامل با برنامه غیر متمرکز ونوس (DApp) می توانند به سرعت وام بگیرند. از آنجا که هیچ مقام متمرکز وجود ندارد ، کاربران محدود به منطقه جغرافیایی ، امتیاز اعتباری یا هر چیز دیگری نیستند و همیشه می توانند نقدینگی خود را با ارسال وثیقه کافی تامین کنند.

این وام ها از مجموعه ای است که توسط کاربران ونوس ارائه شده است ، که برای کمک خود یک APY متغیر دریافت می کنند. این وام ها با سپرده های بیش از حد وثیقه وام گیرندگان در بستر تضمین می شوند.

برای اجتناب از حملات دستکاری بازار ، پروتکل ونوس از اوراکلهای تغذیه قیمت ، از جمله Chainlink برای ارائه داده های دقیق قیمت که نمی توان آنها را دستکاری کرد ، استفاده می کند. به لطف زنجیره هوشمند Binance ، این پروتکل می تواند با هزینه کمتر و کارآیی بهتر به خوراک قیمت دسترسی پیدا کند و هزینه کلی سیستم را کاهش دهد.

 وام دهی و راه حل های دیجیتالی مشابه:

سیستم بانکی دارای شرایط زیادی برای وام گیرنده است ، مانند مجبور شدن به تصویب چک اعتباری ، حتی اگر وام وی به طور کامل وثیقه باشد.
بسیاری از پروتکل های غیر متمرکز بر روی اتریوم اجرا می شوند که منجر به کند شدن سرعت پردازش و هزینه بالای تراکنش می شود
برخی از راه حل های DeFi مانند Compound نیز بیشتر توسط صندوق های خصوصی اداره می شود ، بنابراین آنها واقعاً غیر متمرکز نیستند.
ونوس به هرکسی اجازه می دهد بدون بررسی سابقه اعتباری ، ارزهای دیجیتالی را از هر نقطه وام بگیرد ، تنها به شرط ارائه وثیقه. علاوه بر این ، کاربران می توانند از وثیقه خود برای تأمین نقدینگی ، کسب سود از آن یا ضرب استیبل کوین از آن برای استفاده در فضای عمومی رمزنگاری استفاده کنند , تراکنش ها سریع و کم هزینه هستند

شبکه توسط یک پروتکل ترکیبی منحصر به فرد-Proof-of-Staked Authority (POSA) ایمن می شود.

استیبل کوین مصنوعی پیش فرض VAI ، وابسته به ارزش دلار است. XVS برای حکمرانی استفاده می شود و از آنجا که از طریق راه اندازی عادلانه توزیع شد ، تصمیم گیری واقعاً غیر متمرکز را تسهیل می کند.

چند کوین (XVS) در گردش است؟

ونوس حداکثر مجموع عرضه ۳۰ میلیون توکن XVS را دارد و کمی بیش از ۴٫۲ میلیون توکن XVS در نوامبر ۲۰۲۰ در گردش بود.

ونوس یکی از اولین پلتفرم هایی بود که Launchpool را در Binance انجام داد ، که به کاربران اجازه می داد با جمع آوری دارایی های مختلف از جمله توکن های

 • Binance Coin (BNB)
 •  Binance USD (BUSD)
 • Swipe (SXP)

XVS را پرورش دهند.

در مجموع ۲۰ درصد از کل عرضه (۶ میلیون XVS) به Binance Launchpool اختصاص داده شد و این توکن بلافاصله پس از آن در بستر مبادله نقطه ای Binance لیست شد.

 • این پروژه هیچ پیش فروش یا فروش خصوصی نداشت و تیم هیچ تخصیص توکنی ندارد ، اما ۱ درصد از کل عرضه (۳۰۰،۰۰۰ XVS) برای کمک های اکوسیستم Binance Smart Chain اختصاص داده شده است.
 • ۲۳٫۷ میلیون توکن باقی مانده XVS به تدریج در مدت چهار سال قفل می شوند زیرا توسط کسانی که از پروتکل ونوس استفاده می کنند استخراج می شوند.
 • ۳۵ درصد از پاداش های روزانه XVS به وام گیرندگان ،
 • ۳۵ درصد به تامین کنندگان و
 • ۳۰ درصد باقی مانده به ضرابخانه های استیبل کوین VAI تقسیم می شود.

XVS چیست؟آشنایی با پلتفرم VENUS

شبکه ونوس (XVS) چگونه امن است؟

شبکه ونوس توسط زنجیره هوشمند Binance ، یک بلاکچین که به موازات Binance Chain اجرا می شود ، ایمن می شود. BSC با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است و می تواند کار کند حتی اگر Binance Chain آفلاین شود یا با مشکلاتی مواجه شود.

Binance Smart Chain از یک الگوریتم اجماع منحصر به فرد استفاده می کند که به عنوان مجوز اثبات سهام (POSA) برای ایمن سازی بلاکچین استفاده می شود. این اساساً یک مکانیسم اجماع ترکیبی است که جنبه های اثبات سهام (POS) و اثبات قدرت (POA) را ترکیب می کند. این برنامه بر اساس شبکه ای از ۲۱ اعتبارسنج ساخته شده است که مسئول اجرای وظایف در زنجیره هوشمند Binance و دستیابی به اجماع در مورد معاملات اخیر پردازش شده هستند.

فراتر از این ، تأمین کنندگان ونوس با اقدامات انحلال خودکار محافظت می شوند ، که اگر وثیقه وام گیرندگان به زیر ۷۵ درصد از مبلغ وام گرفته شده برسد ، به طور خودکار نقض می شود – بنابراین به تامین کنندگان زودهنگام بازپرداخت می شود تا حداقل نسبت وثیقه را حفظ کنند.

از کجا می توانید ونوس (XVS) بخرید؟

از نوامبر ۲۰۲۰ ، Venus برای تجارت در یک پلتفرم مبادله واحد: Binance در دسترس است. در برابر Tether (USDT) ، Bitcoin (BTC) ، Binance Coin (BNB) و Binance USD (BUSD) فهرست شده است. در حال حاضر هیچ شیب مستقیم روی رمپ برای خرید ونوس وجود ندارد.

اکثریت عمده ارزهای دیجیتالی محبوب برای ترسیم و تجزیه و تحلیل در TradingView در دسترس هستند. TradingView با صرافی های معروف مانند Binance ، Huobi ، ByBit ، FTX و بسیاری دیگر ادغام می شود تا داده های قیمت واقعی را در طیف وسیعی از Altcoins مانند Venus (XVS) ارائه دهد.

ونوس در حال ایجاد یک پلتفرم بازار پول غیرمتمرکز (DeFi) در زنجیره هوشمند Binance است تا وام دارایی های دیجیتال و تولید استیبل کوین های مصنوعی را که توسط سبدی از دارایی های مختلف BEP-20 پشتیبانی می شود ، فعال کند.

هدف این پروژه پشتیبانی از سه ویژگی اصلی است:

۱-اعطای وثیقه بیش از حد وام که در آن کاربران می توانند دارایی هایی را که ارزش آنها ۷۵ درصد یا کمتر از دارایی های ارائه شده است ، وام بگیرند.
با ارائه دارایی های وثیقه پشتیبانی شده به پروتکل ، سود کسب کنید.
۲-قابلیت ضرب VAI ، استیبل کوین مصنوعی پیش فرض به ارزش ۱ دلار.
۳-توکن XVS توکن بومی BEP-20 این پلتفرم است و عمدتا برای رای گیری در تصمیمات حکومتی مانند بهبود محصول ، ادغام وثیقه جدید ، تغییر پارامترهای پلتفرم و غیره استفاده می شود.

 استراتژی های فعلی رشد جامعه ونوس عبارتند از:

 • انجام AMA ها با سایر پروژه های Binance Smart Chain.
 • انتشار مرتب محتوا و اخبار مربوط به بازار پول DeFi.
 • میزبانی و شرکت در کنفرانس ها ، کارگاه ها و ملاقات های DeFi و بلاکچین.
 • همکاری با پروتکل های موجود Binance Smart Chain.
 • انتشار به روزرسانی های هفتگی در Medium.
 • برقراری ارتباط فعال با مردم از طریق مجاری اجتماعی.

استراتژی های رشد آینده جامعه ونوس عبارتند از:

 • ایجاد استخرهای حکومتی
 • راه اندازی کمپین های مربوط به مشوق های نقدینگی.
 • افزودن وثیقه جدید برای تشویق جوامع بیشتر برای مشارکت در پروتکل.

خلاصه

پیش بینی های XVS کاملاً متناقض هستند. هیچ توافق کلی در مورد تغییرات مثبت یا منفی قیمت XVS در آینده وجود ندارد. در واقع ، رشد احتمالی آینده به عوامل مختلفی بستگی دارد: اعلان ها ، راه حل های جدید فناوری پروژه های ونوس ، محیط دیجیتالی به طور کلی ، موقعیت حقوقی و غیره. .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *