XVG یک ارز دیجیتالی است که برای حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران در سطح TOR طراحی شده است ، در حالی که اجازه می دهد ارز دیجیتالی برای استفاده روزمره کاربردی باشد..

تاریخچه XVG

Verge در سال ۲۰۱۴ با نام DogeCoinDark تاسیس شد. این یک انشعاب Dogecoin بود و برای ارائه جایگزینی ناشناس برای Dogecoin طراحی شده بود. علیرغم داشتن یک انجمن کوچک اختصاصی ، DogeCoinDark برای به دست آوردن محبوبیت تلاش کرد. در سال ۲۰۱۶ تصمیم نهایی برای تغییر نام تجاری ارز با نام Verge گرفته شد. این کار به منظور تمایز ارز از کوین های به اصطلاح “تاریک” انجام شد زیرا سازندگان Verge و جامعه آن احساس کردند که به رسمیت شناخته نشده است. حریم خصوصی Altcoin Verge در کنار دیگر به اصطلاح “کوین های حریم خصوصی” مانند Monero ، Pivx و Zcash قرار دارد.

سازندگان XVG

سازندگان Verge می خواهند از ارز خود برای استفاده از فناوری بلاکچین و در دسترس قرار دادن آن برای کاربران روزمره استفاده کنند. آنها همچنین می خواهند به کاربران این امکان را بدهند که از حریم خصوصی خود محافظت کرده و از ردیابی تراکنش های موجودیت های خارجی جلوگیری کنند. در حال حاضر چندین کوین حریم خصوصی موجود است ، اما چیزی که Verge را خاص می کند تعهد تیم به شفافیت و قابلیت استفاده است. یکی از جالب ترین ویژگی های Verge این است که بلاکچین این ارز دیجیتالی از یکپارچگی TOR و I2P برخوردار است. هر دو TOR و I2P ابزارهای موثری برای کمک به ناشناس ماندن کاربران خود هستند ، اما آنها به روشهای کمی متفاوت کار می کنند.

TOR Integration ” The Onion Router “ با هدایت ترافیک کاربر از طریق یک شبکه جهانی پوشش بیش از هفت هزار رله کار می کند. بسته رمزگذاری شده و سپس به رله دیگری ارسال می شود که فقط می تواند اطلاعات کافی برای ارسال و دریافت بسته را بخواند. سپس دوباره پیچیده می شود و به رله بعدی ارسال می شود تا بسته به مقصد برسد. در این مرحله ، رله نهایی می تواند اطلاعات موجود در بسته را رمزگشایی کند ، اما نمی تواند منبع I.P. این به کاربر ناشناس می ماند.

ادغام I2P مانند TOR ، معاملات I2P به گونه ای طراحی شده اند که آدرس IP و فعالیتهای کاربر را از چشم کنجکاو محافظت می کند. بر خلاف TOR ، I2P به جای مسیریابی مبتنی بر مدار از مسیریابی مبتنی بر بسته استفاده می کند. این بدان معناست که سرویس می تواند در یک شبکه شلوغ حرکت کرده و در مواقع بار سنگین ،خدمات امن تری را حفظ کند. وقتی کاربران اطلاعات را برای یکدیگر ارسال می کنند ، فرستنده و گیرنده هر دو یک سری تونل می سازند. سپس اطلاعات به طور تصادفی از طریق این تونل ها ارسال می شوند تا به مقصد برسند. در اصل ، I2P یک شبکه بزرگ P2P است.

Android Wallet Verge از هر دو این پروتکل استفاده می کند و آنها یکی از تنها ارزهای دیجیتالی هستند که به کیف پول Android با گزینه های داخلی TOR و I2P دسترسی دارند. رویکرد XVG جالب توجه است زیرا به آنها امکان می دهد بلاکچین شفاف باز را حفظ کرده و در عین حال از خصوصی بودن معاملات کاربران اطمینان حاصل کنند. این کیف پول به معامله گران و کاربران اجازه می دهد تا سلامت بلاکچین را بدون نقض حریم خصوصی هیچ کس ارزیابی کنند.

سازندگان XVG در حال راه اندازی پروتکل Wraith هستند. با این کار یک گزینه “ضامن” در اختیار کاربران قرار می گیرد که در آن می توانند تصمیم بگیرند یا اجازه دهند تراکنش های آنها به صورت عمومی در بلاکچین قابل مشاهده باشد یا آنها را به طور کامل پنهان کنند. پروتکل Wraith ترکیبی از توافقنامه های کلیدی ، آدرس های مخفی کاری و ادغام Tor + SSL برای محافظت از کاربران خود است. پروتکل به طور مفصل در Blackpaper Verge پوشش داده شده است. شفافیت یکی از ویژگی هایی که Verge را از سایر کوین های حریم خصوصی متمایز می کند تمرکز تیم بر شفافیت است.

این ارز دیجیتالی از پیش استخراج نشده یا بخشی از ICO نبوده و کل پروژه در Github در دسترس است. این در مقایسه با یک ارز دیجیتالی مانند داش است که در جریان راه اندازی آن با رویداد اینستامین دچار مناقشه شده است. Verge’s Future از نظر قابلیت استفاده ، Verge کیف های مجهز به Electrum را در هر پلتفرمی از جمله لینوکس ارائه می دهد. این تیم با انتشار پلتفرم RSK ، کاربرد XVG را بیشتر کرده است. RSK به Verge اجازه می دهد تا در اجرای قراردادهای هوشمند ، راه NEO و Ethereum را دنبال کند.

XVG چیست؟آشنایی با پروژه ی قوی VERGE

XVG چگونه ساخته می شود؟

این پلتفرم تقریباً مشابه سایر ارزهای دیجیتالی ایجاد می شود. به جای چاپ توسط بانک یا دولت ، این پلتفرم توسط جامعه آن ساخته می شود. لجر غیر متمرکز مانند بسیاری از ارزهای دیجیتالی، Verge بر اساس دفتر کل غیرمتمرکز همه معاملات است که بلاکچین نامیده می شود. این بلاک چین از طریق مکانیسم اجماعی به نام اثبات کار (POW) تأمین می شود.

یک استخراج کننده از رایانه خود برای حل معادلات پیچیده استفاده می کند. پس از حل معادله ، یک بلاک جدید به زنجیره اضافه می شود و ماینر با کمی Verge پاداش می گیرد. این معادلات با الگوریتمی مانند Scypt یا SHA-256 تعریف شده است. اکثر ارزهای دیجیتالی فقط از یک الگوریتم استفاده می کنند. الگوریتم های مختلف به طور موثرتری توسط انواع سخت افزار “حل” می شوند و این منجر به ظهور ماشین های تخصصی به نام ASIC شده است که برای استخراج یک ارز دیجیتالی خاص طراحی شده اند.

این ماشین های گران قیمت می توانند به گروه های ماینینگ بزرگ نفوذ بیجا بر ارزهای دیجیتالی بدهند و مانع از سوددهی کاربران کمتر مجهز شوند. Verge’s برای مقابله با این تأثیر ، از پنج الگوریتم مختلف استفاده می کند. Scrypt ، X17 ، lyra2Rev2 ، Myr-Goestl و Blake2s.  هر یک از این الگوریتم ها از سخت افزار متفاوتی استفاده می کنند و بنابراین استفاده از هر پنج این امکان را می دهد تا سخت افزارهای متنوعی بتوانند به طور موثر Verge را استخراج کنند تا از توزیع برابرتر کوین های تازه ایجاد شده اطمینان حاصل شود.

XVG قبل از تغییر نام تجاری خود هرگز نتوانسته پیشرفت زیادی داشته باشد ، ارزش آن سرسختانه حتی زیر یک سنت نیز ثابت مانده است. XVG پس از تغییر نام تجاری توانست برای خود بسیار بهتر عمل کند و رشد قابل توجهی را شاهد بوده است. با توجه به سابقه نسبتاً کوتاه رشد Verge ، تعیین عوامل رشد دشوار است ، با این حال چشم انداز قیمت برای همه ارزهای دیجیتالی توسط مجموعه ای از قوانین مشابه اداره می شود.

TOKEN

XVG یک ارز دیجیتالی است که در فوریه ۲۰۱۶ راه اندازی شد. قیمت امروز آن ۰٫۰۳۵۱۸۴۶ دلار است . در حال حاضر در ۲۴ صرافی معامله می شود و ۳۸ بازار فعال دارد ، دو جفت صرافی اصلی بیتکوین و اتریوم هستند. عرضه آن ۱۶٫۴ میلیارد کوین است و در رتبه ۱۱۴ با ۵۷۸٫۴ میلیون دلار ارزش بازار قرار دارد.

XVG چیست؟آشنایی با پروژه ی قوی VERGE

ویژگی ها

 XVG تاکنون به طور خاص توجه رسانه های اجتماعی بوده است. این پدیده نسبتاً متداول است و گاهی اوقات باعث می شود که معامله گران روزانه مقادیر زیادی از ارز را خریداری کرده و اندکی بعد آن را بفروشند ، به این امید که اوج موج را بگیرند

 همچنین باید مراقب معرفی ویژگی های جدید باشید. وقتی یک ارز دیجیتالی ویژگی های جدیدی اضافه می کند ، می تواند توجه رسانه ها و علاقه کاربران را افزایش دهد. در مورد این پلتفرم ، پلتفرم RSK و قراردادهای هوشمند ، قابلیت Verge را افزایش داده است.

مشارکت های خرده فروشی یکی دیگر از عوامل مهم مشارکت های ثانویه ، به ویژه خرده فروشی خواهد بود. هدف این پلتفرم  این است که بلاکچین را به استفاده روزمره برساند ، به این معنی که از تجار می خواهد آن را به عنوان یک روش پرداخت بپذیرند. Verge در حال حاضر تعداد انگشت شماری از فروشندگان دارد که مایل به پرداخت با ارز دیجیتالی هستند ، اگرچه هنوز هیچ خرده فروش عمده ای وجود ندارد. اگر XVG موفق به دستیابی به مشارکت با تجار عمده شود ، باید انتظار افزایش شدید ارزش را داشته باشید.

به دنبال اقدامات چین و کره جنوبی برای تنظیم بازار ، نباید تعجب کرد که کارشناسان فکر می کنند کوین های متمرکز بر حریم خصوصی به خوبی عمل می کنند. اگر دارندگان بیتکوین ترس داشته باشند که دسترسی به وجوه خود را از دست بدهند ، طبیعتاً به دنبال انتقال دارایی های خود به ارزهای دیجیتالی ناشناس مانند Verge هستند.

حقایق جالب در مورد XVG

این پلتفرم در سال ۲۰۱۴ به عنوان یک چنگال Dogecoin با نام DarkDogeCoin تاسیس شد. هیچ رویدادی “instamine” وجود نداشت و توسعه دهندگان مجبور بودند مانند دیگران کوین ها را با استفاده از پول خود خریداری کنند. XVG یک پروژه کاملاً منبع باز است و هرکسی می تواند کد پشت پروژه را در Github بررسی کند. این پلتفرم از تأیید پرداخت ساده (SVP) برای کاهش زمان تراکنش تا ۵ ثانیه استفاده می کند.

در سال ۲۰۱۷ ، Verge به دلیل توئیتی که توسط جان مک آفی در ۱۳ دسامبر منتشر شد ، بیش از ۱۰۰۰ درصد رشد انفجاری را تجربه کرد.

واضح ترین مثال توییت اخیر مک آفی است ، اما سایر کارشناسان حمایت خود را از ارزهای دیجیتالی مبتنی بر حریم خصوصی اعلام کرده اند. مانفرد کارر ، توسعه دهنده و بنیانگذار Bitsquare “من سه چیز انتظار دارم.

  • یکی ،مقررات مربوط به مبادلات ارزهای رمزپایه اعمال می شود.
  • دو ، جنگ با پول نقد ، طلا و ارزهای دیجیتالی تسریع خواهد شد. و
  • سه فناوری حفاظت از حریم خصوصی مانند Monero و Zcash از اهمیت بالایی برخوردار خواهند بود.

آینده

همانند اکثر ارزهای دیجیتالی ، چشم انداز کوتاه مدت قیمت Verge را می توان در یک کلمه توصیف کرد: فرار.

بازار ارزهای دیجیتالی هنوز جوان است و بنابراین هنوز بی ثبات است. شما باید در کوتاه مدت انتظار قله ها و برآمدگی های نسبتاً بزرگی را داشته باشید. در میان مدت و بلند مدت ، Verge چشم انداز قیمت مثبتی دارد. رشد نسبتاً انفجاری را تجربه کرده است که خود اصلاح شده و به عنوان ویژگی های بیشتری به بلاکچین اضافه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *