XCH ارز دیجیتال بومی شبکه چیا است. Chia که در ماه مه ۲۰۲۱ معرفی شد ، توسط برام کوهن ، خالق سیستم اشتراک گذاری فایل همتا به همتا BitTorrent ، به عنوان یک بلاکچین غیر متمرکز برای دستیابی به راندمان انرژی بیشتر نسبت به سایر دارایی های دیجیتالی، طراحی شد.

بنیانگذاران

شبکه چیا توسط برام کوهن ، خالق BitTorrent تاسیس شد. ژن هافمن ، رئیس و مدیر ارشد عملیاتی شبکه چیا ، معتقد است که قبلاً مدیر Emusic.com و Vindicia بود. میچ ادواردز ، مدیر ارشد مالی شبکه چیا است و قبلاً به عنوان سرپرست اجرایی موقت در Overstock.com فعالیت می کرد.

شرکت Chia Network شرکت پشت شبکه Chia است. در مارس ۲۰۱۸ ، این شرکت ۳٫۴ میلیون دلار در طول دور سرمایه گذاری از سرمایه گذاران برجسته مانند Andreessen Horowitz جمع آوری کرد. در آگوست ۲۰۲۰ ، این شرکت ۵ میلیون دلار دیگر به عنوان سرمایه خالص خود در دور مالی به رهبری Slow Ventures جمع آوری کرد.

درباره XCH

این پروتکل با استفاده از اجماع دوستدار انرژی به نام “اثبات فضا و زمان” به هدف خود می رسد.

Proof of Space فضای هارد دیسک استفاده نشده را برای استفاده در حافظه اختصاص می دهد. کاربرانی که فضای استفاده نشده را روی هارد دیسک خود ترسیم می کنند ، کشاورز نامیده می شوند و در تولید بلاک در شبکه چیا شرکت می کنند. در مقایسه با PoW ، Proof of Space از فضای هارد دیسک برای تولید بلاک استفاده می کند و در هزینه های هنگفت برق صرفه جویی می کند. این پروتکل همچنین اثبات فضا را با اثبات زمان تکمیل می کند – اطمینان از زمان بلوک ثابت و بهبود امنیت کلی بلاکچین.

شبکه چیا اخیراً خدمات تجارت و معامله را برای XCH فعال کرده است. Chia Network Inc.-شرکتی که پشت پروتکل است-قصد دارد با ثبت یک عرضه اولیه سهام خالص متعلق به SEC ایالات متحده ، به بازار عمومی عرضه شود. در صورت موفقیت آمیز بودن فهرست عمومی ، این شرکت معتقد است که XCH نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی دارای نوسان کمتری خواهد بود ، زیرا قیمت XCH در مبادلات دیجیتالی نشان دهنده قیمت سهام این شرکت در بورس های سهام است.

چیا در آگوست ۲۰۱۷ برای توسعه یک بلاکچین بهبود یافته و پلتفرم معاملات هوشمند ایجاد شد. چیا اولین پول دیجیتالی درجه یک سازمانی خواهد بود. چیا پس از بیتکوین از اولین الگوریتم اجماع جدید ناکاموتو استفاده می کند.

Chialisp زبان برنامه نویسی تراکنش های هوشمند جدید چیا است که قدرتمند ، آسان برای ممیزی و ایمن است. معاملات هوشمند مرجع موجود در حال حاضر عبارتند از: مبادله اتمی ، حقوق گیرندگان مجاز ، کیف های قابل بازیابی ،کیف های چند منظوره و کیف های دارای نرخ محدود.

شبکه چیا شبکه اصلی خود را در مارس ۲۰۲۱ راه اندازی کرد. در ادامه ، هدف این پروتکل جلب حمایت از سیستم های فروش و برنامه های پرداخت جهانی مصرف کننده است. این پروتکل برنامه ای برای تسهیل ادغام بین ارائه دهندگان کیف پول ، مبادلات و شرکای پردازش تجاری دارد.

XCH چیست؟ آشنایی با شبکه CHIA

چرا چیا بهتر است؟

چیا دارای یک الگوریتم جدید ابتکاری Nakamoto است که نیازهای انرژی Proof of Work را از سیستم حذف می کند. در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتالی ، چیا به دلیل عدم تمرکز بیشتر بلاکچین از امنیت بهتری برخوردار خواهد بود.  چیا همچنین از ابزارهای دیجیتالی مدرن تری استفاده می کند تا قابلیت های تراکنش های هوشمند غنی تری را فعال کند. چیا رویکردی جدید و برتر برای تأمین بودجه ، ایجاد و حمایت از بلاکچین از طریق یک شرکت توسعه ای عمومی ، انتفاعی و باز دارد که پیش مزرعه دارد. چیا از مزرعه پیشین خود (ذخیره استراتژیک) برای کاهش نوسانات کوین برای کاهش حباب و سقوط و هدایت پذیرش چیا استفاده خواهد کرد.

استراتژی شبکه XCH چیست؟

تجارت Chia Network اولین شرکت سودآور است که مدیریت مزرعه پیش را بر عهده خواهد داشت و قصد دارند اولین ارز دیجیتالی “نزدیک به ETF” قابل معامله عمومی باشند.

آنها معتقدند که – همانطور که Redhat و MySQL AB برای پیشبرد مشارکت لینوکس و mysql ضروری بودند – این شبکه نیز منبع حمایت و آموزش خواهد بود زیرا دولتها ، موسسات مالی و شرکتها به دنبال استفاده از ارزهای دیجیتالی در تجارت روزانه هستند.

در نهایت ، آنها معتقدند که می توانند از اکوسیستم ذخیره سازی برای پیشبرد پذیرش در شرکت ها و کاربران نهایی استفاده کنند زیرا تولید کنندگان هارد دیسک و فروشندگان سرور ذخیره سازی به احتمال زیاد مزرعه فضایی را در ارائه خود قرار می دهند.

توکن XCH

شبکه چیا در راه اندازی شبکه اصلی ، ۲۱ میلیون XCH اولیه را ضرب کرد. عرضه اولیه تحت ذخیره استراتژیک شبکه چیا نگهداری می شود و برای سرمایه گذاری بلند مدت در اکوسیستم چیا استفاده می شود.

کاربران می توانند XCH جدید را از طریق پاداش های کشاورزی ضرب کنند. طبق برنامه انتشار XCH ، شبکه چیا هر ۱۰ دقیقه پاداش ۶۴ XCH پاداش کشاورزی را ارائه می دهد. در ۱۲ سال اول ، پاداش کشاورزی در پایان هر سومین سال نصف می شود. از سال ۱۳ به بعد ، پاداش کشاورزی در ۴ XCH هر ۱۰ دقیقه ثابت خواهد ماند.

از آنجا که شرکت Chia Network قصد دارد به یک شرکت بورس اوراق بهادار آمریکا تبدیل شود ، ممکن است XCH به عنوان سود سهام صادر کند و XCH را به عنوان بازخرید سهام به سهامداران ارائه دهد.

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۱۶٫۳۷۷٫۷۶۰ دلار آمریکا است.

رتبه فعلی ۲۶۶ است

با ارزش بازار زنده ۲۴۲،۶۶۷،۶۶۹ دلار آمریکا

دارای گردش ۱٫۵۸۲٫۲۲۳ کوین XCH

XCH چیست؟ آشنایی با شبکه CHIA

چگونه می توان چیا خرید؟

پس از شروع معاملات در شبکه اصلی ، چیا برای خرید ، فروش و معامله در بیشتر مبادلات جهانی از سایر صاحبان چیا در دسترس خواهد بود.

اگر می خواهید بدانید شبکه چیا را از کجا بخرید ، صرافی های برتر برای تجارت  Huobi Global ، OKEx ، ZBG ، ZT و KuCoin هستند.

WALLET

این شبکه قرار است سه کیف پول در اکوسیستم خود ارائه دهد. اولین کیف پول که Light نام دارد و به سبک الکتروم کار می‌کند با این تفاوت که نیاز به همگام‌سازی ندارد و تنها از سرور اطلاعات مورد نیاز را درخواست می‌کند و تراکنش را به یک نود شناخته‌شده ارسال می‌کند. کیف پول دوم Distributed Identity یا به اختصار DID نام دارد و به معنای هویت توزیع شده است. سومین کیف پول نیز کیف یک پول حضانتی است.

نقشه راه

در دو سند تجاری (Business Whitepaper) و سند سبز (Green Paper) شبکه چیا، برنامه یا نقشه راهی اعلام نشده است. این شبکه قرار است در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ روی تحقیق و توسعه لایه دوم، نظارت بر استخرها و ایجاد قابلیت‌های جدید کار کند.

از نکته‌های قابل توجهی که در اخبار وجود دارد این است که شبکه چیا به‌فکر راه‌اندازی توکنی به‌نام «توکن دارایی چیا» یا Chia Asset Token است. این توکن قرار است نماینده دارایی‌های افراد باشد و بر خلاف NFTها که کاربرد زیادی ندارند، قابل معاوضه و تقسیم‌پذیر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *