WBTC یک رمزارز اتریوم است که برای افزایش نقدینگی برنامه های DeFi طراحی شده است.

دارندگان BTC می توانند بیت کوین خود را به صورت WBTC وام دهند و سود کسب کنند.

WBTC توسط گروهی از سازمان ها تحت عنوان DeFi کار می کنند تا به شما در ارائه خدمات مالی پیچیده تر کمک کنند.

در این مقاله ، ما می فهمیم که WBTC چگونه بیت کوین را به Ethereum می آورد.

بیتکوین اولین ، بزرگترین و شناخته شده ترین دارایی رمزنگاری در جهان است. از زمان ایجاد بیت کوین بیش از ۱۰ سال پیش ، فناوری موجود در “سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر” انقلابی تا حد زیادی ثابت مانده است. با این حال ، نوآوری ها در سایر بخشهای اکوسیستم بلاکچین همچنان ادامه دارد و نمونه ای برجسته از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) جهان است. این پروژه سعی دارد با آوردن ارزش و نقدینگی (پول) بیت کوین و استفاده از آن در دنیای DeFi ، بهترین های هر دو جهان را با هم ترکیب کند.

WBTC چیست؟

WBTC مخفف Wrapped Bitcoin است و به سادگی یک رمز ERC20 است که نشان دهنده بیت کوین است. یک WBTC برابر است با یک BTC . BTC را می توان به WBTC و بالعکس تبدیل کرد. رمز ERC20 بودن انتقال این کوین را سریعتر از بیت کوین طبیعی انجام می دهد ، اما مزیت اصلی آن ادغام آن در دنیای کیف پول های Ethereum ، dapps و قراردادهای هوشمند است. تاکنون بیش از ۹۰۰ WBTC در گردش است.

چه کسی WBTC را اختراع کرد؟

Wrapped BTC در ژانویه ۲۰۱۹ از طریق شبکه اصلی Ethereum راه اندازی شد. بیت کوین Wrapped به عنوان یک پروژه مشترک بین بازیگران اصلی در اکوسیستم DeFi مانند BitGo ، Ren ، Dharma ، Kyber ، Compound ،، MakerDAO  و Set Protocol در جهان به وجود آمد تا تلاش کند با فرو بردن در بیت کوین ، نقدینگی بیشتری به شبکه Ethereum وارد کنید. این پروژه اکنون توسط یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) به نام WBTC DAO کنترل می شود.

WBTC چیست؟ و هر آنچه باید بدانید.

آیا می دانید؟

Wrapped BTC تنها پروژه ای نیست که BTC را به شبکه Ethereum می آورد. پروژه ای به نام imToken توکن ERC20 به نام imBTC ایجاد کرده است که همچنین نشان دهنده یک BTC است. تا به امروز ، بیش از ۴۶۰ imBTC در گردش است.

چه چیز خاصی در این مورد وجود دارد؟

بسیاری از محبوب ترین کوین های DeFi در Ethereum نیاز به استفاده از وثیقه دارند. محصولاتی مانند MakerDAO و Compound برای وام گرفتن دارایی های رمزنگاری شده دیگر ، به کاربران نیاز دارند تا دارایی های رمزنگاری را قفل کنند. از آنجا که ارزش کلی Ethereum به میزان قابل توجهی کمتر از بیت کوین است ، این میزان رشد این پروتکل ها را محدود می کند. با آوردن بیت کوین ، پروتکل ها نقدینگی را افزایش می دهند و بنابراین می توانند منابع وثیقه بیشتری برای محصولاتشان ایجاد کنند. Bitcoin پیچیده همچنین به دارندگان بیت کوین اجازه می دهد تا به عنوان دارایی از آن نگهداری کنند در حالی که از dapps DeFI مانند کامپوند برای قرض گرفتن یا وام گرفتن پول نیز استفاده می کنند.

چه چیز دیگری متفاوت است؟

از آنجا که هنوز بین Bitcoin و Ethereum فاصله ای وجود دارد – این زنجیره ها نمی توانند بومی با یکدیگر صحبت کنند – اعتماد به مردم لازم است. در مقایسه با BTC ، Wrapped BTC هرگز از نظر امنیت یا عدم اعتماد به نفس مانند نسخه اصلی نخواهد بود زیرا برای مدیریت سیستم به جای کد خالص ، به افراد و سازمان ها اعتماد می کند.

برای افزایش اعتماد و شفافیت ، Wrapped BTC به طور منظم مورد بازرسی قرار می گیرد و تمام معاملات و راستی آزمایی های شبکه های Bitcoin و Ethereum را منتشر می کند. کاربران می توانند به طور مستقل میزان BTC به آدرس WBTC در بلاکچین بیت کوین را بررسی کنند و سپس بررسی کنند که آیا این معاملات با ایجاد نشانه های WBTC در بلاک چین Ethereum مطابقت دارد یا خیر. روند معکوس سوختن WBTC برای بازخرید BTC را می توان به صورت زنجیره ای نیز ردیابی کرد.

توکن های WBTC چگونه تولید می شوند؟

اعضای حاکم WBTC DAO در مورد به روزرسانی ها و تغییرات عمده پروتکل و همچنین افرادی که می توانند نقش بازرگانان و متولیان سیستم را بر عهده بگیرند تصمیم می گیرند.

کاربرانی که BTC دارند و می خواهند آن را به WBTC تبدیل کنند باید با بازرگانان تعامل داشته باشند. بازرگانان با انجام مراحل تأیید برای تأیید هویت کاربران ، فرآیند ضبط یا سوزاندن توکن های Wrapped BTC را آغاز می کنند. متولیان بسته بندی واقعی BTC را نگه می دارند و ضرب و سوزاندن واقعی توکن ها را در بلاک چین Ethereum انجام می دهند. هنگامی که WBTC سوزانده می شود ، BTC از کاربر گرفته می شود و توسط حافظ ذخیره می شود.

وقتی این توکن جدید ضبط می شود ، BTC از کاربر گرفته می شود و توسط حافظ ذخیره می شود.

WBTC چیست؟ و هر آنچه باید بدانید.

چگونه توکن های WBTC را در دست می گیرید؟

از آنجا که WBTC یک رمز ERC20 است ، می توانید آن را در صرافی های غیرمتمرکز مانند Kyber یا Uniswap معامله کنید. اگر می خواهید BTC را برای WBTC مبادله کنید ، می توانید از طریق یکی از بازرگانان WBTC: دارما ، Kyber ، Set Protocol ، GOPAX ، AirSwap ، Prycto ، Ren و ETHfinex استفاده کنید.

با WBTC چه کاری می توانید انجام دهید؟

شما می توانید با استفاده از کامپاند WBTC را وام بگیرید و به آن وام دهید یا از WBTC برای تجارت حاشیه در bppx bulx استفاده کنید.

آینده

آینده مربوط به چگونگی استفاده افراد از Wrapped BTC نیست ، بلکه درمورد آنچه توسعه دهندگان با استفاده از آن می سازند. به عنوان توکن ERC20 بدون مجوز ، WBTC به یکی دیگر از عناصر سازنده برنامه های DeFi تبدیل می شود. بهترین مثال برای اینکه این کوین در حال تبدیل شدن به یکی دیگر از واحدهای سازنده DeFi است ، TokenSets است که محصولی را ایجاد کرده است که به طور خودکار بین WBTC و ETH تجارت می کند تا سود هر دو دارایی را به دست آورد – ترکیبی از بهترین هر دو جهان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *