بررسی صرافی WazirX شامل چهار قسمت است: اطلاعات عمومی ، هزینه ها ، روش های سپرده گذاری و امنیت.

اطلاعات عمومی

WazirX یک صرافی ارز های رمزنگاری شده در هند است که در ۸ مارس ۲۰۱۸ راه اندازی شده است. این شرکت توسط Nischal Schetty ، Sameer Mhatre و Siddharth Menon اداره می شود.
در ۲۱ نوامبر ۲۰۱۹ ، WazirX در نامه ای به کاربران خود اعلام کرد که توسط Binance خریداری شده است.
این باعث شد WazirX اولین پلتفرم تجاری رمزنگاری هند باشد که تاکنون توسط یک پلتفرم تجاری بین المللی خریداری شده و مرزهای ملی بین بازیکنان در دنیای رمزنگاری را بیشتر پاک می کند.تعداد زیادی صرافی رمزنگاری مستقر در هند وجود دارد. تنها صرافی های رمزنگاری هند با بیش از ده ارز رمزنگاری شده مختلف ، صرافی های WazirX و ZebPay هستند.
در یک ایمیل که برای معامله گران در ۲۷ مارس ۲۰۱۹ ارسال شده است ، WazirX با خوشحالی اعلام کرد که اکنون برای سرمایه گذاران از سراسر جهان باز است. در همان ایمیل ، آنها همچنین به ما اطلاع دادند که اگر اکنون در WazirX ثبت نام کنید و تجارت کنید ، “۱۰۰+ کوین WRX” دریافت خواهید کرد (مشخص نیست که این ۱۰۱ کوین WRX است یا کمی بیشتر). مثل همیشه ، سرمایه گذاران ایالات متحده باید ارزیابی مستقل خود را از مشکلات ناشی از اقامت یا تابعیت خود انجام دهند.
خوشبختانه هر معامله گر مایل به انجام معاملات خود از طریق تلفن همراه به جای دسک تاپ است ، WazirX به عنوان یک برنامه تلفن همراه نیز در دسترس است. نه تنها این ، شما همچنین می توانید WazirX را به عنوان یک مشتری برای Windows و MacOS بارگیری کنید. بنابراین ، صرف نظر از ترجیحات شما در مورد تجارت ، به احتمال زیاد این صرافی شما را تحت پوشش قرار خواهد داد.

نقدینگی

با توجه به نقدینگی ، WazirX هنوز در راه صعود است. در روز آخرین به روزرسانی این بازبینی (۲۶ مارس ۲۰۲۰ ، درست در اواسط بحران با COVID-19) ، طبق معاملات Coinmarketcap.com ، مبادلات با ۲۴ ساعت ۳٫۳۷ میلیون دلار معامله داشت و آن را در محل شماره قرار داد. ۱۵۳ در فهرست صرافی های جهان با بیشترین حجم معاملات ۲۴ ساعته. این حجم معاملات کاملاً کم است و قطعاً می تواند مشکلی برای معامله گرانی باشد که به دنبال معاملات بزرگتر هستند.
WazirX چیست؟آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

نمای تجاری WazirX

صرافی های مختلف دیدگاه های تجاری متفاوتی دارند. و هیچ “این نمای کلی بهترین است” وجود ندارد. شما باید خود تعیین کنید که کدام نمای تجاری مناسب شماست. آنچه که به طور معمول در این دیدگاه ها مشترک است این است که همه آنها کتاب سفارش یا حداقل بخشی از کتاب سفارش ، یک نمودار قیمت رمزنگاری انتخاب شده و تاریخ سفارش را نشان می دهند. آنها معمولاً جعبه های خرید و فروش نیز دارند. قبل از اینکه صرافی را انتخاب کنید ، سعی کنید نگاهی به نمای معاملات بیندازید تا ببینید احساس خوبی نسبت به شما دارد.
یک معامله گر باتجربه به احتمال زیاد از شنیدن این خبر خوشحال خواهد شد که از ۲۸ مه ۲۰۱۹ ، WazirX سفارشات Stop Limit را نیز به تجربه تجارت خود معرفی کرده است. در تاریخ این بررسی ، عملکرد Stop Limit فقط در حالت بتا برای جفت تجاری TRX / USDT در دسترس است ، اما به احتمال زیاد در مدت کوتاهی در کل سیستم عامل پخش می شود.

هزینه های WazirX

هزینه های معاملاتی WazirX

هزینه های معاملاتی WazirX همان چیزی است که ما آن را هزینه های ثابت می نامیم ، به این معنی که سازندگان و گیرندگان همان هزینه را می گیرند. هزینه های WazirX برای مصرف کنندگان و سازندگان ۰٫۲۰٪ است. این با متوسط ​​صنعت مطابقت دارد که در طول تاریخ حدود ۰٫۲۵٪ بوده است. امروز ، با این وجود ، شاهد هستیم که صرافی های بیشتر و بیشتری به سمت هزینه های معاملات حتی کمتر از ۰٫۱۰٪ حرکت می کنند. بنابراین در مقایسه با این ، ۰٫۲۰٪ حتی ممکن است کمی بالاتر از متوسط ​​صنعت باشد.

هزینه های برداشت WazirX

هنگام برداشت BTC ، WazirX هزینه برداشت را به میزان ۰٫۰۰۰۵ BTC دریافت می کند. این هزینه زیر متوسط ​​صنعت جهانی است و بنابراین یک مزیت رقابتی در برابر اکثر صرافی های رمزنگاری برتر در بازار محسوب می شود. متوسط ​​صنعت جهانی ۰٫۰۰۰۸۱۲ BTC در هر برداشت از BTC است ، بنابراین WazirX تقریبا ۴۰٪ پایین تر از آن است.

روشهای سپرده گذاری

وقتی نوبت به روش های سپرده می رسد ، WazirX اجازه می دهد سپرده های انتقال سیم داشته باشد اما سپرده های کارت اعتباری را مجاز نمی داند. در ۶ ژوئن ۲۰۱۹ ، WazirX همچنین اعلام کرد که با یک ارائه دهنده خدمات پرداخت توافق کرده است که این امکان را برای سرمایه گذاران اندونزیایی فراهم می کند که روپیا اندونزی را مستقیماً به سیستم تجارت واریز کنند.
WazirX چیست؟آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

WazirX Security

سرانجام ، امنیت در این صرافی چگونه است؟

این در واقع تنها مکانی است که این صرافی ارز رمزنگاری شده “مدال طلا” را در میان صرافی های رمزنگاری هند می گیرد. هنگام انجام آزمایش در رصدخانه توسط موزیلا (https://observatory.mozilla.org/) ، نمره امنیتی دریافت شده توسط این سایت مبادله ارز رمزنگاری شده هند C است. هیچ صرافی ای در هند دارای امتیاز امنیتی بالاتری نیست. A یا “C” نیز مطابق با میانگین صنعت جهانی است.
صرافی ای که در بالا بررسی شد همان چیزی است که ما آن را “سطح-ورود صرافی” می نامیم. این بدان معناست که این صرافی این امکان را نیز برای شخصی فراهم می کند تا با ارز فیات وارد بازار رمزنگاری شود. صرافی های زیادی در سطح ورودی وجود دارد ، از جمله (اما نه محدود به):

PrimeXBT

Simex

BaseFEX

Currency.com

CEX.io

Changelly

Crex24

Binance

Bittylicious

Coinmate

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *