(VeChain) (VET) یکی از اولین بلاکچین هایی است که به طور انحصاری برای تأمین نیاز مشتریان سطح شرکت ساخته شده است. توسعه دهندگان این پروژه به دنبال بهبود زنجیره تأمین و مدیریت چرخه حیات محصول از طریق استفاده از فناوری دفتر توزیع شده (DLT) هستند. از همه مهمتر ، این پلتفرم قابلیت های جدیدی را به کاربران ارائه می دهد که آن را برای مشاغل متقاضی و ارتقا پروتکل های زنجیره تامین و فرآیندهای تجاری ایده آل می سازد.

امروزه ، بخش تدارکات از مشکل اطلاعات نامتقارن رنج می برد. در حالی که سیستم های موجود مقدار زیادی داده را جمع آوری می کنند ، این داده ها به روشی بهینه منتقل نمی شوند. در بیشتر موارد ، تقسیم بندی شدید باعث می شود که کل زنجیره تأمین به منابع داده متمرکز متکی باشد. این عدم وحدت منجر به عدم شفافیت و تاخیر در انتقال داده می شود.

VeChain امکان ردیابی حجم عظیمی از داده را به مشاغل ارائه می دهد. این شاخص ها می توانند مواردی مانند کیفیت ، اصالت ، دمای ذخیره سازی و وضعیت حمل و نقل را شامل شوند. به طور چشمگیری ، VeChain همه این ویژگی ها را از طریق یک اکوسیستم تجاری بدون اعتماد و توزیع شده ارائه می دهد. به این ترتیب  VeChain سربار را کاهش می دهد و پاسخگویی را بهبود می بخشد.

فلسفه VeChain

VeChain از چند روش اساسی با سایر پروژه های بخش متفاوت است. در ابتدا ، توسعه دهندگان این پروژه تمایلی به ایجاد یک بستر کاملاً غیرمتمرکز ندارند. در عوض ، هدف آنها ادغام بهترین ویژگی ها از هر دو بخش DeFi (مالی غیرمتمرکز) و CeFi (مالی متمرکز) بود. این استراتژی یک بستر متعادل ایجاد می کند که جریان شفاف اطلاعات ، همکاری کارآمد و انتقال ارزش با سرعت بالا را در اختیار کاربران قرار می دهد.

Vet چیست؟معرفی بلاچین Vechain و هر آنچه که باید بدانید.

VET چگونه کار می کند؟

VeChain از فناوری های مختلفی برای دستیابی به هدف خود برای ساده سازی بخش زنجیره تأمین استفاده می کند. به عنوان مثال ، VeChain از انواع مختلف برچسب ها و سنسورهای شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) برای نظارت بر داده های مهم هنگام حمل استفاده می کند. این اطلاعات در زمان واقعی از طریق بلاکچین پخش می شود.

این استراتژی ذینفعان یا فعالان بازار را قادر می سازد تا مورد را کنترل کنند تا شرایط و اصالت آن را تأیید کنند. متأسفانه ، این روش برای زنجیره های بزرگ و پیچیده تأمین مناسب است. VeChain می تواند این شبکه های غول پیکر را رصد کند و کسب و کارها را از زمان تحولات به روز نگه دارد.

اینترنت اشیا (اینترنت اشیا)

VeChain در ادغام فناوری های IoT و DLT پیشگام است. VeChain از ابتدا با در نظر گرفتن یکپارچه سازی اینترنت اشیا ساخته شد. اینترنت اشیا به شبکه میلیاردها دستگاه هوشمند اشاره دارد که هم اکنون در سطح جهان استفاده می شوند. همه ی این دستگاه ها هوشمند هستند زیرا دارای نوعی سنسور و توانایی برقراری ارتباط آنلاین داده ها هستند. امروز ، این دستگاه ها مجموعه ای باور نکردنی از تلویزیونها تا زنگ درها ، تا تلفنی را که هم اکنون در دست دارید ، در بر می گیرند.

ادغام اینترنت اشیا و فناوری بلاکچین کاملاً منطقی است. فناوری Blockchain روشی مقرون به صرفه برای نظارت بر چنین حجم عظیمی از داده ها در زمان واقعی و از طریق توافق فراهم می کند. در نتیجه ، VeChain تنها پروژه بررسی ادغام هر دو فناوری نیست.

تاریخچه VeChain

VeChain در سال ۲۰۱۵ با هدف ایجاد اخلال در صنعت زنجیره تأمین از طریق عملی و شفاف سازی داده ها ، از صفحه طراحی و به واقعیت پیوست. سانی لو ، خالق پروژه ، بیشتر به خاطر کارهای اجرایی خود با لوئیس ویتون چین قبل از این کار شناخته شده بود. شما باید تصور کنید که رسیدگی به تمام مسائل زنجیره تأمین که تولیدکنندگان لباس با آن روبرو هستند ، به او الهام می کند تا این سیستم منحصر به فرد را توسعه دهد.

VeChain’s VET از بلاکچین Ethereum آغاز شد. این روش یک استراتژی رایج در بازار است زیرا به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا مفهوم خود را به نمایش بگذارند و برای توسعه بلاکچین خود سرمایه جمع کنند. در نهایت ، این دقیقاً همان کاری است که VeChain انجام داد. امروزه ، VET در اکوسیستم بومی VeChain فعالیت می کند. به این ترتیب ، توسعه دهندگان می توانند ویژگی هایی را ارائه دهند که مستقیماً به مشتری تجارت اختصاص دارد.

توکن دوگانه

VeChain یک چیز را از Ethereum قرض گرفت ، یعنی استراتژی رمزگذاری دوگانه. در این سبک از اکوسیستم بلاکچین ، یک رمز به عنوان سرمایه گذاری عمومی و یا پول نقد دیجیتال و دیگری برای اجرای قرارداد هوشمند و برنامه نویسی است. نمونه هایی از این سبک باطن Ethereum’s ether و NEO’s GAS هستند.

این استراتژی دو مزیت اصلی دارد. اولین مزیت این است که این سیستم حکمرانی موثری را فراهم می کند. بلاکچین ها باید مدل های حاکمیتی داشته باشند که شامل اجتماع باشد یا در صورت بروز هاردفورک اعضای ناراضی جامعه را شامل شود. دلیل دوم استفاده از یک استراتژی توکن دوگانه این است که این مدل بلاکچین شما را با یک مدل اقتصادی قابل پیش بینی ارائه می دهد.

توکن VET

VET ارز رمزنگاری شده ای است که می توانید روی آن در یک صرافی سرمایه گذاری کنید. این به عنوان یک افزایش ارزش در بلاک چین VeChain عمل می کند. این رمز می تواند ارزش را از طریق بلاکچین انتقال دهد و قراردادهای هوشمند را ایجاد کند. همچنین نحوه پرداخت کاربران برای معاملات در Dapps است که در بلاک چین VeChain کار می کنند.

در حال حاضر ۵۵،۴۵۴،۷۳۴،۸۰۰ VET در گردش است. سیستم VeChain برای راه اندازی کل مبلغ ۸۶،۷۱۲،۶۳۴،۴۶۶ VET تنظیم شده است.

(VeChainThor Energy) (VTHO)

دومین رمز استفاده شده در سیستم ویچین  VeChainThor Energy است. این رمز به عنوان گاز(سوخت) برای تأمین معاملات قرارداد هوشمند عمل می کند. این توکن ها به صورت عمومی در دسترس نیستند. فقط توسعه دهندگان از این توکن ها برای تأمین هزینه های اجرای قرارداد استفاده می کنند.

از نظر انتقادی ، بیشتر بلاکچین ها برای انعقاد قرارداد با بلاکچین به توسعه دهندگان نیاز دارند تا پرداختی انجام دهند. این استراتژی تضمین می کند که فقط برنامه نویسی آماده عمومی آن را به بلاکچین تبدیل کرده و پست های هرزنامه را کاهش می دهد

Vet چیست؟معرفی بلاچین Vechain و هر آنچه که باید بدانید.

اجماع VET

VeChain برای عمل به همه وعده های خود باید با اجماع به موقع و مطمئن تجارت را ارائه دهد. برای این منظور ، این پلتفرم سازوکار اجماعی اختصاصی شناخته شده به عنوان ( Proof of Authority) (PoA ) را معرفی می کند. این پروتکل وسیله ای کارآمد برای حفظ تداوم سیستم فراهم می کند.

سازوکار اجماع PoA برای بهبود کاستی های موجود در سازوکارهای اثبات کار (PoW) ، اثبات سهام (PoS) ، و اثبات تعیین شده سهام (DPoS) ساخته شده است. از نظر انتقادی ، PoA به مصرف انرژی کمتری نیاز دارد. برخلاف بیت کوین ، که برای برقراری ارتباط و تأیید معاملات به گره ها احتیاج دارد ، برای رسیدن به اتفاق نظر در مورد بلاکچین VeChain نیازی به ارتباط بین گره ها نیست.

Masternodes

VeChain برای دستیابی به اتفاق نظر به گروهی متشکل از ۱۰۱ Masternode متکی است. این استراتژی به طور قابل توجهی زمان معاملات را بهبود می بخشد. با کمال تعجب ، هیچ گره ناشناسی در این شبکه وجود ندارد. قبل از اینکه بتوانید بلاک های موجود در این سیستم را تأیید کنید ، باید تأیید KYC و AML را انجام دهید. توسعه دهندگان معتقدند این روش برای استراتژی متعادل بازار آنها ضروری است.

جالب است که VeChain همچنین از الگوهای اقتصادی استفاده می کند. این گره ها می توانند در مورد موضوعات مربوط به اکوسیستم VeChain رأی دهند. به ازای هر ۱۰۰۰۰ VET که یک مدل اقتصادی در اختیار دارد ، آنها یک رای می گیرند.

استیکینگ (Staking)

کاربران VeChain همچنین می توانند VET خود را برای بدست آوردن مقداری درآمد منفعل در نظر بگیرند. Staking مستلزم این است که VET خود را در یک کیف پول شبکه ای که برای مدت زمانی از پیش تعیین شده بصورت آنلاین باقی مانده نگه دارید. هرچه بیشتر VET خود را سهام کنید ، درآمد بیشتری خواهید داشت.

حکومت

مطابق با هدف VeChain برای ایجاد تعادل بین تمرکز و تمرکززدایی ، آرا براساس میزان VET یک فرد پرداخت می شود. افرادی که بیش از یک میلیون VET دارند ۲۰٪ آرا را به عهده دارند. آن دسته از کاربرانی که هویت خود را تأیید کرده و یک میلیون VET دارند ، ۳۰٪ آرا را به خود اختصاص می دهند. بقیه بین جامعه تقسیم می شود.

خرید VET

VeChain در سیستم عامل های مختلفی در دسترس است. یکی از ساده ترین راه ها برای دستیابی به برخی از VET از طریق Binance است. Binance بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری شده در جهان است. استفاده از این پلتفرم آسان است و انتخاب شگفت انگیزی از سکه ها را ارائه می دهد.

نحوه ذخیره VET

شما می توانید VeChain را به روش های مختلف ذخیره کنید. اگر می خواهید VET خود را HODL کنید ، توصیه می شود کیف پول سخت افزاری خریداری کنید. آنها ایمن تر از کیف پول های موبایل هستند زیرا VET شما را به صورت آفلاین در انبارهای سرد نگه می دارند.

اگر می خواهید VET خود را معامله کنید ، یا فقط به دنبال بازگشت سریع هستید ، می توانید رمزنگاری خود را در کیف پول موبایل VeChainThor ذخیره کنید.

VeChain – ساخت خط خود

بیش از بیشتر پروژه ها ، VeChain بلوغ بخش بلاکچین را نشان می دهد. امروزه بلاکچین چیزی فراتر از ارزهای رمزپایه است. سیستم عامل هایی مانند VeChain مرزهای کارآیی بلاکچین را تحت فشار قرار داده و جایگزین کارآمدتری برای وضع موجود در اختیار جهان قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *