USDT یک ارز رمزپایه است که مقداری برای آینه دادن به ارزش دلار آمریکا دارد. ایده ایجاد رمزارز پایدا ریا استیبل کوین این  بود که بتواند مانند دلارهای دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد.

کوین هایی را که به این منظور جایگزین با ثبات دلار باشند ، “استیبل کوین” می نامند. Tether محبوب ترین stable coin است و حتی به عنوان جایگزین دلار در بسیاری از صرافی های محبوب عمل می کند!

طبق سایت آنها ، Tether پول نقد را به ارز دیجیتال تبدیل می کند تا ارزش کوین را به قیمت ارزهای ملی مانند دلار آمریکا ، یورو و ین متصل یا “tether” کند.

مانند سایر رمزنگاری ها از بلاکچین استفاده می کند. بر خلاف سایر رمزنگاری ها ، [طبق سایت رسمی Tether “100٪ با دلار آمریکا پشتیبانی می شود”] (USD به عنوان رزرو نگهداری می شود)

بنا بر این ، هر Tether با دلارهای ذخیره شده در نسبت ۱: ۱ پشتیبانی می شود.در حالت ایده آل ، این بدان معنی است که Tether در همه صرافی ها با ۱ دلار معامله می شود و می تواند به جای یک دلار استفاده شود. با این حال ، در عمل ، قیمت کمی متغیر است.

استفاده اولیه از Tether این است که به فضای رمزنگاری ناپایدار ثبات می بخشد و به صرافی هایی که نمی توانند با دلار معامله کنند و با بانک ها نقدینگی ارائه می دهند (به عنوان مثال در Bitfinex که بعضا بحث برانگیز است اما پیشرو است).

با USDT ، از لحاظ تئوری می توانید به رمزارزی بروید که دارای ارزش پایداری مانند USD باشد … حتی وقتی در صرافی هستید که فیات معامله نمی کند! این خودش یک معامله بزرگ است ، اما حتی بهتر هم می شود. بسیاری از صرافی ها USDT را نیز به عنوان یک جفت معاملاتی ارائه می دهند ، بنابراین به شما امکان می دهد کوین هایی با کوین ای که آینه USD باشد بخرید. این بسیار مفید است (به ویژه هنگامی که قیمت Bitcoin بی ثبات است).

با این حال ، همه چیز خوب در مورد Tether به کنار ، Tether همچنین برخی از مشکلات را به همراه دارد.

USDT چیست؟معرفی شرکت Tether و هر آنچه باید بدانید.

نگرانی های USDT

واقعیت این است که برخی از ملاحظات و نگرانی های واقعی در مورد Tether وجود دارد که حداقل هر کاربر باید از آنها آگاه باشد. این نگرانی وجود دارد که گرفتن فیات برای USDT ممکن است در مقطعی طبق آنچه که در نظر گرفته شده عمل نکند. این نگرانی وجود دارد که اقتصاد رمزنگاری اکنون “جایگزین” تا حدودی متمرکز دلار باشد. نگرانی مبتنی بر این واقعیت است که برخی از افرادی که Bitfinex را اجرا می کنند Tether را نیز اداره می کنند (Bitfinex صرافی پیشرو است که با استفاده از USDT به عنوان وثیقه امکان معامله با حاشیه را فراهم می کند و از این نظر قدرت زیادی را در اختیار افراد معدودی قرار می دهد) . این نگرانی وجود دارد که Tether همیشه با نسبت ۱: ۱ مطابق ادعا پشتیبانی نمی شود (و در عوض احتمالاً وام ذخیره جزئی وجود دارد). و غیره.

به عبارت دیگر ، نگرانی هایی در مورد متمرکز بودن ماهیت Tether وجود دارد و برخی نگرانی ها در مورد این واقعیت است که عموم مردم راهی برای تأیید کامل سیستمی که Tether تلاش کرده است از طریق مستندات  بلاکچین عمومی و ممیزی های عمومی نشان دهد ، ندارند. .

مشکلات و فوایدی که در اینجا وجود دارد اساساً حول یک مفهوم است. یعنی اتصال فضای رمزنگاری به جای یک دلار ، کنترل شده توسط یک مرد میانی مرکزی و سپس تعیین انتظارات بر اساس آن

این باید طنزآمیز به نظر برسد ، زیرا این مشکل اعتماد و تمرکز عمدتا همان مشکلی بود که ابتدا رمزنگاری سعی در جلوگیری از آن داشت!

مشکل اساسی این است که شرکت Tether ، اگرچه آنها از فناوری بلاکچین استفاده می کنند ، یک قرارداد هوشمند توزیع غیرمتمرکز نیست. آنها شرکتی هستند که توسط انسانهای بالقوه اداره می شوند (که از ما می خواهند به آنها اعتماد کنیم). همین امر در مورد Bitfinex نیز صادق است. Bitfinex یک تبادل غیر متمرکز نظیر به نظیر نیست ؛ آنها یک شرکت هستند.

البته ، از آنجا که همه ما در حال حاضر از مبادلات متمرکز استفاده می کنیم و برای دسترسی به نقدینگی به این مبادلات نیاز داریم ، می توانیم استدلال های محکمی ارائه دهیم که USDT دقیقاً همان چیزی است که دکتر برای این مرحله از تاریخ در رمزنگاری سفارش داده است.

در پایان روز ، ماهیت متمرکز آنها, آنها را بد نمی کند. به سادگی آنها را بیشتر در ردیف Ripple و XRP قرار می دهد سپس با Bitcoin (این بدان معنی است که آنها شرکت هایی هستند که با رمزنگاری سر و کار دارند ، نه با رمزنگاری های غیرمتمرکز خالص).

USDT چیست؟معرفی شرکت Tether و هر آنچه باید بدانید.

برای کنار گذاشتن نگرانی ها و تأکید بر نکته اساسی:

 Tether به دلیل ارزش ثابت ، توانایی استفاده در تجارت برای بسیاری از رمزنگاری ها در بسیاری از مبادلات عمده جهان و توانایی ارائه نقدینگی به مبادلات ، در عمل بسیار مفید است.

تا حدی که همه موافق باشند یک Tether ارزش ۱ دلار دارد ، و به ویژه تا حدی که در صرافی ها از جمله Bitfinex صدق می کند ، تا حدی است که سودمندی Tether از مشکلات بالقوه آن بیشتر است.

نگرانی ها و ملاحظات کنارگذاشته شده و واقعیت این است: Tether تا کنون بسیار خوب کار کرده است و این باعث شده است که از اوایل سال ۲۰۱۸ به عنوان یکی از ۲۰ سکه برتر با سقف بازار جای گیرد.

Tether انعطاف پذیر

Tether در اصل برای استفاده از شبکه بیت کوین به عنوان پروتکل حمل و نقل خود ایجاد شده است.به طور خاص ، Omni Layer – برای اجازه دادن به معاملات ارزهای سنتی از آنجا که این نسخه اصلی Tether از بلاکچین بیت کوین استفاده می کند ، ثبات و امنیت ذاتی طولانی ترین شبکه بلاک چین را به ارمغان می آورد.

Tether در بلاکچین Ethereum ، به عنوان رمز ERC20 ، یک لایه حمل و نقل جدیدتر است که اکنون Tether را در قراردادهای هوشمند  Ethereum یا برنامه های غیرمتمرکز در Ethereum در دسترس قرار می دهد. به عنوان یک توکن استاندارد ERC20 می توان آن را به هر آدرس Ethereum نیز ارسال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *