ماموریت بیانیه UMA این است که دسترسی به ریسک مالی را برای هر کس در جهان فراهم کند. گرچه این موسیقی به گوش معامله گران رمزنگاری آغشته به آدرنالین می رسد ، اما یک سمفونی برای سرمایه گذاران نهادی قدیمی است.

چرا؟ از آنجا که بازاری که UMA آنرا هدف قرار داده است ، بازار مشتقات است که ارزش آن بین ۵۰۰ تریلیون تا بیش از یک چهار میلیارد دلار است. UMA که قبلاً فقط برای سرمایه گذاران معتبر قابل دسترسی بود ، امکان مشارکت در بزرگترین بازار مالی جهان را برای همه فراهم می کند.

تاریخچه مختصر UMA

UMA دقیقاً همان جایی شروع می شود که انتظار دارید: وال استریت. هارت لامبور ، تاجر حرفه ای پیشین در گلدمن ساکس با سابقه علوم کامپیوتر ، بعداً یک تجارت خصوصی را راه اندازی کرد که برای فروش همه ارزهای رمزنگاری شده ، آن را فروخت. در سال ۲۰۱۷ وی شرکت Risk Labs را تأسیس کرد که ۴ میلیون دلار از سرمایه های Bain و Dragonfly Capital برای تولید ارز رمزنگاری شده غیر از سرمایه های دیگر جمع آوری کرد.

در حدود آن دوره ، لامبور یک تیم ۷ نفره دیگر از جمله آلیسون لو ، معاون سابق گلدمن ساکس ، و رجینا کای تحلیلگر مالی و مهندس مالی تحصیل کرده در پرینستون را جمع کرد. اولین پیش نویس وایت پیپر UMA در دسامبر سال ۲۰۱۸ منتشر شد و پروژه UMA روزهای بعد به طور رسمی در Medium اعلام شد.

عرضه اولیه  ( ICO )

UMA میزبان اولین پیشنهاد مبادله غیرمتمرکز اولیه در Uniswap بود. این تعداد ۲ میلیون مورد از ۱۰۰ میلیون عرضه اولیه UMA را با هزینه تقریبی ۰٫۲۶ دلار دلار به فروش رساند.

از ۹۸ میلیون توکن باقیمانده ، ۴۸٫۵ میلیون توکن برای بنیانگذاران این پروژه اختصاص یافته است ، ۳۵ میلیون توکن به توسعه دهندگان شبکه و ۱۴٫۵ میلیون توکن برای فروش در آینده اختصاص یافته است.

UMA چیست؟ ارتباط آن با مشتقات و هر آنچه باید بدانید.

UMA چیست؟

UMA ، مخفف دسترسی جهانی به بازار ، پروتکلی است که بر روی Ethereum ساخته شده است و به کاربران اجازه می دهد توکن های رمزنگاری مصنوعی وثیقه ای سفارشی ایجاد کنند که بتوانند قیمت هر کاری را ردیابی کنند. به زبان انگلیسی ساده ، UMA به شما امکان می دهد هر دارایی را با استفاده از توکن های ERC-20 بدون داشتن تماس واقعی با دارایی معامله کنید.

این اجازه می دهد تا هر کسی در معرض دارایی هایی قرار گیرد که در غیر این صورت دور از دسترس نیست. رمز ارز رمزنگاری UMA برای حاکمیت بر پروتکل و قیمت آن استفاده می شود.

چرا این کوین اینقدر قابل توجه است؟

 زیرا دنیایی از امکانات را برای DeFi باز می کند. به عنوان مثال ، شما می توانید مقداری از DAI را به Compound واریز کنید تا دیگران وام بگیرند که بازدهی از آن در سال است (بگذارید بگوییم ۱۰٪). هنگامی که این کار را انجام می دهید ، به شما توکن های ADAI تعلق می گیرد که سود آنها را به شما تعلق می گیرد.

از آنجا که UMA استفاده از هر دارایی را به عنوان وثیقه امکان پذیر می کند ، می توانید از ADAI به عنوان وثیقه استفاده کنید تا نشانه های مصنوعی نشان دهنده قیمت طلا را ضرب کنید. سپس می توانید یک رمز مصنوعی ایجاد کنید که علاوه بر پیگیری قیمت طلا ، سالانه ۱۰٪ سود از طریق aDAI قفل شده به شما تعلق می گیرد. برای درک کامل UMA ، ابتدا باید چند اصطلاح اصلی را مرور کنیم.

مشتقات چیست؟

در امور مالی ، یک مشتقه قراردادی است بین دو طرف در مورد یک دارایی ، به ویژه قیمت آینده آن دارایی ، که در آن هیچ یک از طرفین نیازی به مالکیت یا مبادله دارایی ندارند. در عوض ، مقداری وثیقه (معمولاً فیات) در روزی که قرارداد بسته می شود براساس قیمت آن زمان مبادله می شود.

در بازارهای قدیمی ، مشتقات محدود به سرمایه گذاران معتبر و نهادی هستند زیرا چارچوب رویه ای و قانونی ایجاد و اجرای قراردادهای مشتقات فوق العاده پیچیده و گران است.

چه چیزی این پروژه را منحصر به فرد می کند؟

ایده اصلی دسترسی جهانی به بازار در نام آن منعکس شده است: با تهیه پروتکل ایجاد دارایی های مصنوعی و قراردادهای مالی در بلاکچین ، می خواهد بازار مشتقات مالی را عوام فریبی کند و تمرکززدایی کند.

بازارهای مالی سنتی از نظر مقررات و الزامات حضانت از موانع بالایی برای ورود برخوردارند ، که مانع از شرکت افراد در آنها می شود. اغلب برای معامله گران و سرمایه گذاران احتمالی مشارکت در بازارهای خارج از سیستم مالی محلی خود دشوار است. این امر از ظهور یک بازار مالی جهانی واقعاً فراگیر جلوگیری می کند و مشارکت را به تعداد اندکی از موسسات محدود می کند که توانایی تأمل و مراقبت های لازم و مراحل قانونی را دارند.

از طرف دیگر ، قراردادهای UMA مبتنی بر بلاکچین Ethereum است که ماهیت بدون اجازه آن به هر کاربر اجازه می دهد مشتقات دیجیتالی شده را از هرجای دنیا ایجاد ، اجرا و تجارت کند. این قابلیت دستیابی به ویژه برای اقتصادهای در حال توسعه در سراسر جهان که دارای موسسات مالی است که غالباً از بلوغ دور هستند ، مهم است و فعالان بازار محلی را مجبور به انزوای نسبی می کند.

UMA چگونه کار می کند؟

در حالی که UMA از نظر مفهومی پیچیده است ، اما درک نحوه عملکرد آن بسیار شگفت آور است. در هسته اصلی خود ، UMA شامل ۳ عنصر است: چارچوب آن برای ایجاد قراردادهای رمز مصنوعی (مشتق) در بلاکچین (تسهیلات Token) ، مکانیزم تأیید داده (DVM:اوراکل) و پروتکل حاکمیت آن.

 

UMA چیست؟ ارتباط آن با مشتقات و هر آنچه باید بدانید.

رمز ارز UMA چیست؟

UMA یک رمز ERC-20 است که برای اداره پروتکل UMA و رأی دادن به قیمت یک دارایی , هنگامی که سخنگوی DVM برای اختلاف در مورد ادعای تصفیه وثیقه صحبت می کند , مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالی که عرضه اولیه آن ۱۰۰ میلیون بود ، اما هیچ محدودیتی ندارد و بسته به دو عنصر می تواند تورم یا غیرتورم باشد: مقدار فعلی پروتکل (از آنجا که هرچه تعداد بیشتری وجود داشته باشد ، رمز خریداری و سوزانده می شود) و مقدار UMA مورد استفاده برای رأی دادن در پروتکل (از آنجا که تورم ۵ درصدی برای رای گیری وجود دارد).

چند توکن  UMA  در گردش وجود دارد؟

UMA رمز حاکمیت پروتکل دسترسی به بازار جهانی است ، به این معنی که دارندگان آن حق رأی دادن در مورد تغییر پارامترهای پروتکل و به روزرسانی سیستم را دارند.

کل تأمین UMA کمی بیش از ۱۰۰ میلیون توکن است که از اکتبر ۲۰۲۰ حدود ۵۵ میلیون مورد در گردش است.

از کل عرضه ، ۲ میلیون توکن در زمان عرضه اولیه کوین پروژه (ICO) فروخته شد ، ۴۸٫۵ میلیون برای بنیانگذاران پروژه اختصاص داشت ، ۳۵ میلیون به عنوان پاداش برای توسعه دهندگان پروتکل و ۱۴٫۵ میلیون برای حراج های آینده اختصاص داده شد.

به منظور تشویق به مشارکت رای دهندگان ، هر بار که یک فرآیند رای گیری در شبکه انجام می شود ، یک پاداش تورمی برابر با ۰٫۰۵٪ از میزان عرضه فعلی UMA متناسب با میزان سهام فعلی آنها بین رای دهندگان فعال توزیع می شود.

امنیت شبکه UMA چگونه است؟

UMA در بالای بلاکچین Ethereum اجرا می شود و در نتیجه ، آنها با همان عملکرد هش اثبات کار Ethash محافظت می شوند.

UMA  را از کجا می توانید خریداری کنید؟

UMA را می توان در چندین صرافی بزرگ رمزنگاری خریداری کرد که برخی از بزرگترین آنها عبارتند از:

 • کوین بیس پرو
 • بایننس
 • بیلاکسی

کیف پول رمزنگاری UMA

نکته جالب در مورد توکن های DeFi مانند UMA این است که مهم نیست که پیچیدگی آن ها بسیار راحت است ، زیرا ذخیره آنها همیشه آسان است زیرا تقریباً همه آنها نشانه های ERC-20 هستند که روی Ethereum ساخته شده اند. به همین ترتیب ، می توانید UMA خود را روی هر کیف پولی که از دارایی های Ethereum پشتیبانی کند ، ذخیره کنید. کیف پول های ارز رمزنگاری شده UMA شامل :

 • Trezor (سخت افزار)
 • Ledger (سخت افزار)
 • Exodus (دسکتاپ / موبایل)
 • Atomic Wallet (دسکتاپ / موبایل)
 •  Metamask (کیف پول وب معروف برای تعامل با پروتکل های DeFi است)

نقشه راه

به نظر می رسد که مردم توجه زیادی به UMA نکردند تا زمانی که یک توکن تجاری به نمایندگی از ۵۰۰ شرکت سهامی ایالات متحده در کمتر از یک سال بعد در مارس ۲۰۱۹ ایجاد کرد. در پایان سال ۲۰۱۹ ، UMA پروتکل خود را منتشر کرد که به هر کسی اجازه می دهد تا توکنی ایجاد کند که یک دارایی در دنیای واقعی را نشان می دهد. در ماه مه سال ۲۰۲۰ ، UMA اولین رمز مصنوعی “بی ارزش” خود را به نام ETHBTC منتشر کرد که عملکرد ETH در مقابل BTC را ردیابی می کرد.

دو ماه بعد ، UMA توکن عملکردی به نام yUSD را نشان داد. yUSD مانند یک استیبل  کوین است و به عنوان یک وام با نرخ ثابت و ثابت کار می کند. این را با وام های USDT از بستری مانند مرکب مقایسه کنید ، جایی که نرخ بهره متغیر است و مدت زمان پرداخت آن نامشخص است.

در حالی که به نظر می رسد برای این کوین نقشه راهی در آینده وجود ندارد ، اما لیست شدن در Coinbase در حال حاضر قریب الوقوع است. با توجه به اینکه هارت لامبور با فرد بنیانگذار Coinbase تحصیل کرده است تعجب آور نیست. Coinbase Ventures همچنین سرمایه گذار اولیه پروژه UMA است.

اگرچه جای بحث است که آیا UMA می تواند DAO تلقی شود (به نظر نمی رسد اسناد UMA نیز این ادعا را کاملاً ادعا کند) ، دارندگان UMA کسانی هستند که به احتمال زیاد در مورد جهت پروتکل حرف آخر را خواهند زد. این واقعیت که ۱۴٫۵ میلیون توکن برای فروش در آینده باقی مانده است همراه با تعیین v1 از UMA’s DVM اشاره می کند که ممکن است در افق UMA چیزهای بیشتری وجود داشته باشد.

یک پاسخ به “UMA چیست؟ ارتباط آن با مشتقات و هر آنچه باید بدانید.”

 1. مهرزاد گفت:

  با سلام خدمت تحقیق کنندگان رمزازها
  و با تشکر از مدیرمحترم سایت که با مقالات و افزایش آگاهی مخاطبین باعث آگاهی و تصمیم بهتر در انتخاب معاملات و کسب سود میشود
  بنده هم تصمیم گرفتم که تجاربم رو در رمزارزها و ترید در اختیار علاقمندان بگذارم که بتوانم کمکی کرده باشم که حداقل راه بنده را نرفته باشند و زودتر بتوانند به هدف خود برسند
  ببینید دوستان بنده هم مثل شما اولیل راه که بودم داعم دنبال تحقیق و مطالعه بودم که بتونم استارت ثبت نام و معامله رو در رمزارزها شروع کنم . با خیلی صرافیها کار کردم
  صرافیها در ایران هر کدام مزایا و معایبی دارند. فقط بخاطر اینکه شما هم مثل بنده وقت گرانبهاتون از دست نره و بتونید به زودی نتیجه بگیرید تجاربم رو در اختیارتون میزارم که بهترین صرافیها رو انتخاب کنید
  *تجربه را تجربه کردن خطاست*
  اومیدوارم که با تجارب بنده مسیرتون به هدفتون نزدیکتر بشه ‌.
  صرافی نوبیتکس کارمزدش نسبتا خوبه $ ۲۴ ساعته میتونید ترید کنید$برای تمام ارزهایی که پشتیبانی میکنه کیف پول داره $اپلیکیشن هم دارد $ سفارش گذاری که خیلی مهمه هم داره $ فقط مشکلش اینه که تقریبا از ۱۵ ارز بیشتر پشتیبانی نمیکنه که باعث میشه نتونیم روی ارزهایی که داره سود خوب میده کار کنیم
  اینم لینک صرافی نوبیتکس برای دوستان علاقمند
  https://nobitex.ir/signup/?refcode=59537

  صرافی کوین لند کارمزدش نسبتا بالاست $ بیش از ۱۰۰ ارز رو پشتیبانی میکند $ارزهایی که پشتیبانی میکنه کیف پول داره$ مشکلش اینه که از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب میتونید ترید کنید $ اپلیکیشن ندارد $ سفارش گذاری نمیتونید انجام بدید
  اینم لینک صرافی کوین لند برای دوستان علاقمند
  https://www.coinlandexchange.com/register?cc=917

  صرافی کریپتولند کارمزدش تقریبا میان دو صرافی بالاست $ تقریبا از ۳۰۰ ارز پشتیبانی میکند $ارزهای که پشیبانی میشه کیف پول هم دارن$ ۲۴ ساعت میتونید ترید کنید $ برداشت ریالی در زمان کم انجام میشه $ اپلیکیشن ندارد $ سفارش گذاری هم نمیشه انجام داد که البته به زودی یک رونمایی داره که معایبش از بین میره انشاا…
  اینم لینک صرافی کریپتلند برای دوستان علاقمند
  https://cryptoland.com/fa/register/?ref=31169421

  در رمزارزها خیلی خوب میتونید سود کنید با معاملات و نوسانگیری خوب ، پورسود باشید عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *