از زمان ورود ( TRON) (TRX) به بازار رمزنگاری در سال ۲۰۱۷ ، یکی از پر سر و صداترین دنباله ها را در این بخش داشته است. این کوین از این حمایت جامعه و جنبه های فنی منحصر به فرد آن استفاده کرده و به یکی از ۱۰ ارز رمزپایه برتر جهان از نظر محدودیت بازار تبدیل شده است. چشمگیرتر این واقعیت این است که برای انجام این کار TRON تنها دو سال طول کشید.

TRON چیست؟

TRON یک ماشین مجازی غیرمتمرکز است که برای کمک به اینترنت غیرمتمرکز ساخته شده است. به طور مشابه با اتریوم توسعه دهندگان Dapp را قادر می سازد تا از طریق قراردادهای هوشمندی که در بلاکچین بومی آن زندگی می کنند ، پروتکل های پیچیده ای را ایجاد و استفاده کنند. امروزه این پلتفرم بیشتر به دلیل سرعت معاملات و مدیرعامل پر جنب و جوش شناخته شده است.

به طور خاص ، این پلت فرم قادر به ۲۰۰۰ معامله در ثانیه است. این عملکرد TRX را با پردازنده های اصلی پرداخت مانند PayPal برابری می کند. از همه بهتر ، TRON هزینه معاملات صفر دارد. شما می توانید در عرض چند ثانیه یک میلیون دلار با TRX به هر جای دنیا بفرستید و هرگز مجبور به پرداخت هزینه نیستید.

برای درک وظیفه مهم توسعه دهندگان TRON که به دنبال آن هستند ، درک کمی از اینترنت غیرمتمرکز بسیار مهم است. اینترنت غیرمتمرکز از طریق برخی از روشهای کلیدی با اینترنت مورد استفاده شما متفاوت است. در درجه اول ، هیچ شرکت میزبانی وجود ندارد. در عوض ، کل اینترنت توسط کاربران شخصی اداره می شود.

تا همین اواخر ، مفهوم وب غیرمتمرکز غیرممکن به نظر می رسید. قدرت محاسبات جهان هنوز در حد و اندازه نبود. با این حال ، ماهیت شفاف شبکه های بلاکچین آنها را فقط برای چنین کاری ایده آل می کند. این دقیقاً نقشی است که TRON به دنبال بدست آوردن آن است.

تاریخچه TRON

تاریخچه TRON از اوایل سال ۲۰۱۷ آغاز می شود. در آن زمان ، مدیر عامل شرکت جاستین سان رسماً سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور را راه اندازی کرد که امروز به عنوان بنیاد TRON شناخته می شود. مأموریت این سازمان ایجاد زیرساخت های اینترنت غیرمتمرکز و فراهم آوردن یک سیستم دموکراتیک برای مدیریت شبکه جدید بود.

قابل ذکر است ، سان با بخش FinTech غریبه نیست. از طرف دیگر ، او یکی از محافظان بنیانگذار Alibaba ، جک ما است. به طرز شگفت انگیزی ، او از دانشگاه Ma’s Hupan فارغ التحصیل شد و در عرض چند ماه به لیست های “چین ۳۰ زیر ۳۰” و “آسیا ۳۰ زیر ۳۰” Forbes راه یافت.  قبل از معرفی TRON ، سان قبلاً در بخش بلاکچین برای خود نامی معروف کرده بود.

TRON چیست؟معرفی توکن TRX و هر آنچه که باید بدانید.

به عنوان مثال ، سان نماینده اصلی ریپل در منطقه بیشتر چین بود. این موقعیت او را در ارتباط با شبکه افرادی قرار داد که روزی برای تحقق مفهوم TRON به آنها احتیاج دارد. او همچنین یک برنامه بسیار محبوب برای پخش زنده به نام Peiwo را تأسیس کرد. در حال حاضر ، این برنامه بیش از ۱۰ میلیون کاربر در سراسر چین دارد.

حتی بیشتر قابل توجه این واقعیت است که Sun تنها چند ماه پس از خرید TRON را در Peiwo ادغام کرد. این ادغام به تقویت موقعیت TRON در منطقه کمک کرد. علاوه بر این ، این استراتژی به طور قابل توجهی فعالیت کاربر فعال TRON را گسترش داد.

عرضه اولیه TRON

راه اندازی TRON یک معامله بزرگ بود. بنیاد TRON  در سال ۲۰۱۷ نزدیک ۷۰ میلیون دلار برای توسعه بیشتر اکوسیستم TRON جمع کرد. در طول این رویداد ، سرمایه گذاران در ازای ارسال BTC یا ETH خود ، رمزهای TRX دریافت کردند. در زمان فروش ، ارزش توکن های TRX فقط ۰٫۰۰۱۹ دلار بود.

توکن های TRX توکن های کمکی و نرم افزاری هستندکه توسط بنیاد TRON به عنوان ارز متوسط ​​برای همه نشانه های مبتنی بر اسناندارد TRC صادر می شود. این توکن ها در MainNet قرار دارند و معاملات آسان را در سراسر بلاکچین تسهیل می کنند.

تا سال ۲۰۱۸ ، سان TRON را از نظر سرمایه بازار وارد ده رمزارز پایه برتر کرد. این موفقیت به توسعه دهندگان پلتفرم منابع ، تجربه و انگیزه برای راه اندازی بلاکچین اختصاصی خود داد. این تصمیم به TRON اجازه می دهد تا پلت فرم را از استاندارد ERC-20 که در شبکه Ethereum مستقر هستند ، به توکن های TRX که از پروتکل بومی TRON استفاده می کنند ، منتقل کند.

گواهی اثبات سهام (DPoS)

شبکه TRON برای تأمین امنیت بلاکچین به مکانیزم اجماع (Delegated-Proof-of-Stake) (DPoS) متکی است. DPoS از این نظر شبیه سازوکار اثبات سهام است که به کاربران امکان می دهد هر زمان که دارایی خود را در یک کیف پول شبکه قرار دهند ، درآمد منفعل کسب کنند.

استیکینگ (Staking)

استیکینگ به چند هدف مهم کمک می کند. برای اولین بار ، به کاربران امکان می دهد درآمد منفعلانه کسب کنند. به طور عمده ، شبکه را ایمن نگه می دارد. در اکوسیستم TRX ، کاربران TRX خود را با نسبت ۱: ۱ در نظر می گیرند. هر چه سهام آنها بیشتر باشد ، TRON Power بیشتری کسب می کنند. قدرت TRON در شبکه TRON بسیار حیاتی است. برای اولین بار ، این همان چیزی است که جامعه برای رأی دادن به نمایندگان فوق العاده استفاده می کند. قابل ذکر است ، پس از سه روز ، کاربر می تواند TRON Power خود را به TRX تبدیل کند.

DPoS در مقابل PoS

برخلاف سیستم PoS ، در سیستم DPoS ، فقط گره های منتخب می توانند بلاک تراکنش ها را تأیید کنند. در اکوسیستم TRON ، جامعه هر شش ساعت ۲۷ نماینده عالی را برای این کار حیاتی انتخاب می کند. این نمایندگان توسط جامعه کاربرانی که TRX خود را در اختیار دارند انتخاب می شوند. قابل ذکر است که کل فرآیند توسط DAO انجام می شود.

سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO)

DAOs همچنان به عنوان یک شکل محبوب از مدیریت غیرمتمرکز در این بخش شناخته می شود. DAO را به عنوان یک سری قراردادهای هوشمند در نظر بگیرید که گره ها می توانند برای تعیین روند اقدام بعدی سازمان رای گیری کنند. DAOs روشی غیرمتمرکز و دموکراتیک برای توسعه بسترهای نرم افزاری مبتنی بر رهنمودهای جامعه به جامعه ارائه می دهد.

TRON چیست؟معرفی توکن TRX و هر آنچه که باید بدانید.

Bittorrent

در جولای ۲۰۱۸ ، بنیاد TRON بار دیگر خبرساز شد. این بار خبر این بود که TRON بزرگترین شبکه اشتراک فایل برای نظیر در نظیر را در دنیا خریداری کرده است – Bittorrent. سیستم عامل های اشتراک فایل مانند Bittorrent اولین اشکال شبکه های غیرمتمرکز موجود بودند. در اصل ، این سیستم عامل ها سال های قبل اساس بلاکچین را ایجاد کردند.

رویدادها و اتفاقات مهم ترون در طول تایخچه اش

مشارکت با OBIKE

در تاریخ ۲۶ دسامبر ۲۰۱۷،ترون از همکاری با oBike ، یک شرکت چند ملیتی تقسیم دوچرخه که در ۲۰ کشور در اروپا ، آسیا و استرالیا فعالیت می کند ، با ۱۰ میلیون پوند کاربر خبر داد.

مشارکت با Game.com و انتشار بازی Pet Planet / Love.Pet!

به دنبال ردپای محبوبیت گسترده  ، CryptoKitties ، Tron امیدوار است که فناوری بلاکچین خاص خود را به روشی سرگرم کننده و دوستانه به نام Pets Planet / Love (ایجاد شده توسط تیم توسعه Game.com) معرفی کند. با داشتن بیش از ۱۸ میلیون دلار فروش CryptoKitties از زمان انتشار ، پتانسیل آشکاری برای موفقیت در این نوع بازی وجود دارد ، یعنی TRON و کارمندان Game.com می توانند مشکلات موجود در CryptoKitties را برای بازی خود ، مانند بیش از حد عرضه و پرورش بیش از حد گربه ها را کنترل کنند.

TRON و Peiwo برنامه یکپارچه سازی کامل!

در تاریخ ۷ فوریه ۲۰۱۸ ،Peiwo APP اتصال موفقیت آمیز TRX و Peiwo APP را اعلام کرد.

کاربران Peiwo اکنون می توانند TRX را با استفاده از کیف پول ارز رمزنگاری شده به Peiwo واریز و از آن خارج کنند. علاوه بر این ، کاربران همچنین می توانند هدایای مجازی را خریداری کرده و به یکدیگر اهدا کنند ، که به آن “Tipping” می گویند.

مشارکت با شبکه اجتماعی جهانی (GSC) ، یک شبکه اجتماعی با بیش از ۱۰۰ میلیون نفر + کل کاربران ثبت نام شده!

در ۲۷ ژانویه ۲۰۱۸ ،TRON اعلام کرد که یک همکاری استراتژیک با GSC (زنجیره اجتماعی جهانی) ایجاد کرده است.

در آینده ، TRON با ارائه پشتیبانی از نظر بودجه ، فناوری و زیرساخت ها به GSC کمک خواهد کرد. GSC به منظور تسهیل مشترک توسعه سیستم اجتماعی مبتنی بر بلاکچین ، بهینه سازی مبتنی بر شبکه TRON را انجام خواهد داد.

مشارکت با Gifto / Uplive!

Gifto ، یک پلتفرم جهانی بلاکچین هدیه مجازی  است که توسط گروه نوآوری آسیا ، خالق Uplive ، یک برنامه کاربردی پخش زنده تلفن همراه با بیش از ۲۰ میلیون کاربر ، راه اندازی شده است و از همکاری با TRON خبر داده است.

بنیاد TRON

بنیاد TRON سازمانی غیرانتفاعی است که بر گسترش سناریوهای مورد استفاده برای TRX و پروتکل TRON تمرکز دارد. امروزه TRX در یکی از بزرگترین شبکه های غیر متمرکز در جهان فعالیت می کند. علاوه بر این ، کل پروتکل TRON منبع باز است. سیستم عامل های منبع آزاد از امنیت بیشتری برخوردار هستند زیرا به انجمن اجازه می دهد کدها را با همه استفاده کند.

خرید TRX

دستیابی به این رمز آینده آسان است. خوشبختانه TRON در بزرگترین صرافی های جهان موجود است. یکی از ساده ترین راه ها برای دریافت نشانه های TRX از طریق مبادله Binance است.

نحوه ذخیره ترون

دو روش اصلی برای ذخیره نشانه های TRX شما وجود دارد. هرکدام مزایا و خطرات خاص خود را دارند که باید در نظر بگیرند. اگر تازه وارد فضای رمزنگاری شده اید و فقط قصد خرید مقدار کمی TRX را دارید ، کیف پول موبایل مناسب شما خواهد بود. کیف پول TRON Dapp به صورت رایگان در دستگاه های iOS و Android در دسترس است.

همچنین سایر کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری که از این رمز ارز پشتیبانی میکنند نیز مناسب ذخیره و نگه داری این رمزارز هستند.

جنجال TRON

مانند هر پروژه بزرگ ارز رمزنگاری شده ، TRON نیز جنجال های زیادی داشته است. یکی از موارد مهم نگرانی که این پروژه را آزار داده این واقعیت است که به نظر می رسد بسیاری از پروتکل های آن از سیستم عامل های دیگر تهیه شده است.

به عنوان مثال ، TRON از پروتکل های متعددی از IPFS Filecoin Bitswap ، PoRep ، PoSt استفاده می کند اما قادر به لیست آنها به عنوان مرجع در تصویر سفید خود نیست. این عدم مراجعه باعث شد برخی از افراد جامعه علیه این پروژه صحبت کنند.

سان در پاسخ به ادعاهای جعل ، اظهار داشت که سردرگمی ناشی از ترجمه های بد است. وی توضیح داد که مترجمان وایت پیپیر جزئیات مهمی را که در نسخه اصلی سندی چینی یافت شده است ، کنار گذاشته اند. علی رغم ادعای وی ، سایر افراد جامعه به موضوعات موجود در نسخه چینی نیز اشاره کردند.

خلاصه

TRON همچنان به طور منظم به عنوان اصلی رمزنگاری راه پیدا می کند. این پروژه از صرف ناهار با وارن بافت تا راه اندازی بستر جدید DeFi تجره های متفاوتی داشته است. این پروژه همچنان تصور و قلب کاربران رمزنگاری در سراسر جهان را به خود جلب می کند. در حال حاضر ، دیدن اینکه این تیم خلاق از توسعه دهندگان در آینده چه آستین دارند ، هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *