اصطلاحی که معمولاً به عنوان فعل Mooning به کار می رود تا ارز رمزنگاری شده ای را که تحت روند صعودی بازار قرار دارد ، توصیف کند. کاربرد متداول دیگر این عبارت در عبارت “To The Moon” است که به اعتقاد قوی مبنی بر اینکه برخی از ارزهای رمزپایه به زودی به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت ، اشاره دارد.

درست مانند بسیاری از زمینه های تخصصی دیگر ، اکوسیستم مالی و ارزهای رمزنگاری شده باعث ایجاد اصطلاحات و محاوره های مختلف (عامیانه و الگوی معماری) شده است. اگرچه محدود به صنعت بلاکچین نیست ، اما اصطلاح “ماه” به طور گسترده ای در جامعه ارزهای رمزپایه استفاده می شود – به ویژه در میان سرمایه گذاران و بازرگانان.

با این حال ، در عمل ، به نظر می رسد که این اصطلاح To The Moon بیش از حد استفاده شده است زیرا همیشه با روند صعودی قابل توجهی مطابقت ندارد. شایان ذکر است که بسیاری از علاقه مندان و تأثیرگذاران ارز رمزنگاری از این اصطلاحات برای ترغیب دیگران در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و اظهار می کنند که کوین یا نشان خاصی در شرف رفتن به ماه است. اما در حقیقت ، بیشتر آنها فقط “کیسه های خود را شیلینگ می کنند” ، یعنی سعی می کنند به نفع دارایی های خود بر بازارها تأثیر بگذارند. چنین پدیده ای به ویژه در بازار گاو نر ۲۰۱۷ آشکار شد ، زمانی که معامله گران ، سرمایه گذاران و حتی رسانه های اصلی در مورد قیمت بیت کوین و افزایش بازارهای ارزهای رمزپایه خوشحال شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *