Theta یک شبکه تحویل ویدئو غیرمتمرکز با بلاکچین اختصاصی خود است که برای ایجاد انگیزه در به اشتراک گذاری پهنای باند طراحی شده است. در حال حاضر، شبکه های تحویل ویدئو از دسترسی ضعیف به کشورهای کمتر توسعه یافته، راه اندازی با هزینه بالا و آرایش متمرکز رنج می برند. این خود سواستفاده و قطع خدمات است. علاوه بر این، تتا زیرساخت های فعلی را برای تقاضای شتاب دهنده ای که به دلیل ۴K ، ۸K، واقعیت مجازی و سایر تحولات مانند فناوری میدان نور، مواجه خواهد بود، آماده نمی داند.

تتا در حال ساخت یک شبکه مش نظیر به نظیر (P2P) است که هدف آن حل این مشکلات فعلی با استفاده از بلاکچین است که به عنوان یک لایه تشویقی برای حفظ عملکرد شبکه تحویل با عملکرد مداوم بالا می باشد.

مطلب مرتبط: صرافی های ارز دیجیتال

Theta چگونه کار می کند؟

Theta از دو قسمت تشکیل شده است. اولین مورد شبکه تحویل ویدئویی آن است. این از گره هایی تشکیل می شود که به شبکه بپیوندند و به پهنای باند آنها کمک کنند. این شبکه همان چیزی است که تحویل ویدیوی غیرمتمرکز واقعی را تشکیل می دهد. قسمت دوم زنجیره بلاکی تتا است.

شبکه Theta

در حال حاضر، شبکه های تحویل محتوا (CDN) محتوای ویدئویی و جریان را ارائه می دهند. اینها معمولاً از مراکز داده بسیار متمرکز در سراسر کره زمین تشکیل شده اند. مشکل اصلی اینها این است که از نظر جغرافیایی به اندازه کافی به بینندگان نزدیک نیستند. همین امر منجر به پخش جریانی با کیفیت پایین می شود. پاسخ تتا به این مسئله ایجاد یک شبکه مش P2P از کاربرانی است که پهنای باند خود را به اشتراک می گذارند. نتیجه باید یک شبکه جهانی باشد تا زیرساخت های موجود CDN را جایگزین یا تکمیل کند.

مطلب مرتبط: آموزش ارز دیجیتال

نکته:

کاربران می توانند دستگاه های خود را به عنوان گره های ذخیره سازی که جریان های ویدئویی را به هر بیننده ای در جهان منتقل می کنند، وام دهند. گره حافظه پنهان, گره ای است که داده های ویدئو را ذخیره می کند. در نتیجه، از آنجا که شبکه تتا نسبت به سیستم فعلی دارای مقادیر زیادی ذخیره و رله خواهد بود، کیفیت جریان بهبود می یابد. این به این دلیل است که بسته های داده ویدیویی مجبور نیستند تا آنجا سفر کنند. گره های ذخیره شده با توکن های تتا پاداش داده می شوند. بنابراین با تقویت منابع پهنای باند خود، شبکه تتا را تقویت می کنند.

وایت پیپر تتا ادعا می کند که راه حل آن می تواند هزینه های تحویل را ۸۰ درصد از زیرساخت های موجود کاهش دهد. به نظر می رسد که این به دلیل صرفه جویی در عدم نگهداری مراکز داده عظیمی است که در حال حاضر CDN ها را تأمین می کنند. گرچه این ادعای بزرگی است ، اما باید منتظر ماند و دید آیا آنها می توانند این خواسته را برآورده کنند.

مطلب مرتبط: کیف پول های ارز دیجیتال

انعطاف پذیری بهبود یافته

علاوه بر کیفیت پخش جریانی پیشرفته که این امر باید ارائه دهد، تتا همچنین امیدوار است که باعث بهبود انعطاف پذیری زیرساخت ها شود. در حال حاضر، کل صنعت جریان به تعداد کمی از مراکز داده وابسته است. این خطری را ایجاد می کند که به موجب آن، اگر چندین نفر آفلاین شوند، جریان جهانی به شدت خراب می شود. با توزیع حافظه پنهان و انتقال به هزاران و به طور بالقوه ده ها هزار گره، شبکه Theta باید بسیار محکم تر از سیستم فعلی باشد.

تنوع در کیفیت

مشکل اصلی که تتا تشخیص می دهد تفاوت در کیفیت گره های مختلف است. هیچ چیزی برای جلوگیری از افت گره ها وجود ندارد. برای مقابله با این مسائل، تیم در حال ساخت یک سرور و سرویس گیرنده است تا به گره ها کمک کند نزدیکترین گره ها را از نظر پرش شبکه شناسایی کنند. سپس گره ها قادر خواهند بود با نزدیکترین همتایان خود در ارتباط باشند.برخلاف اتصال تصادفی با هر گره در جهان. تتا امیدوار است که این امر به گره ها اجازه می دهد جریان را با ثبات بیشتری بکشند. بنابراین با قوام CDN های فعلی رقابت می کند.

بلاکچین تتا

هدف از بلاکچین تتا خدمت به عنوان یک لایه اجماع برای پرداخت ها و پاداش ها در اکوسیستم است. مهم است که بدانید هیچ پرونده ویدئویی در بلاک چین ذخیره نمی شود. این امر به دلیل خواسته های داده ای که تحمیل می کند غیرممکن است. بلاکچین کاملاً متن باز خواهد بود. تیم امیدوار است که توسعه دهندگان بتوانند DAPPS خود را در بالای بلاکچین ایجاد و استقرار دهند.

مطلب مرتبط: قیمت ارز دیجیتال

بلاکچین تتا

مقابله با مقیاس گذاری

از آنجا که به لحاظ تئوریک دهها هزار گره در شبکه مشارکت دارند، در نتیجه تعداد زیادی پرداخت خرد برای جوایز وجود خواهد داشت. علاوه بر این، بلاکچین باید تعداد زیادی از پرداخت ها را به صورت نکات، خریدها و موارد دیگر استفاده از رمزها محاسبه کند. در نتیجه، تتا در تلاش است اثبات بلاکچین سهام (PoS) با توان عملیاتی بسیار بالا را ایجاد کند. در حالی که شامل تمرکززدایی و امنیت آن نیست. این البته مشکل کمی نیست و موضوعی است که گریبان بسیاری از پروژه های بلاکچین را گرفته است.

این تیم بلاکچین خود را به دو سطح تقسیم کرده است. یک کمیته اعتبارسنج کوچک با حداکثر ۲۰ گره معتبر بلاک ها را تولید می کند. در زیر آن، مجموعه ای از متولیان متشکل از هزاران نفر مسئول اعتبار سنجی بلاکچین در نقاط تعیین شده و کمک به اجماع هستند. تتا معتقد است که این کار بدون ایجاد خدشه ای در تمرکز زدایی، به چنین بازدهی بسیار بالایی خواهد رسید.

تتا از یک طرح شایعه سازی امضای جمع شده استفاده می کند. این بدان معنی است که گره های نگهبان به جای ارسال امضاهای خود به سایر گره ها، آنها را به گره های همسایه خود ارسال می کند. این روند ادامه دارد. امضا را به همان روشی که ویروس در یک بیماری همه گیر گسترش می یابد، گسترش می دهد. این کار برای به حداکثر رساندن کارایی ارتباط گره های نگهبان با یکدیگر طراحی شده است. قسمت آخر سیستم پرداخت خرد خارج از زنجیره است که ظرفیت اضافی را به بلاکچین اضافه می کند. این ظاهراً در برابر هزینه های دو برابر مقاوم است.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان تحلیل تکنیکال

هدف توکن Theta

در حال حاضر توکن تتا به عنوان رمز ERC20 وجود دارد و هیچ عملکردی ندارد. با این حال، هنگامی که تتا در ۱۵ مارس ۲۰۱۹ به شبکه اصلی خود منتقل می شود، این توکن ها ۱: ۱ را برای توکن های جدید تتا عوض می کنند، که در بالای بلاکچین جدید Theta قرار دارند.

همزمان با راه اندازی شبکه اصلی، تتا برای همه دارندگان THETA توکن های گاما صادر می کند. برای هر یک از توکن های THETA پنج نشان گاما صادر می شود. این توکن ها دارای ارزش سودمندی خواهند بود. برای پرداخت معاملات بخش فیلم و استفاده از قراردادهای هوشمند استفاده می شوند. به نظر می رسد که رمز گاما به جای توکن THETA به عنوان ابزاری برای پرداخت و پاداش دادن به سازندگان محتوا، تجارت محصولات مجازی و خرید محتوای برتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مطلب مرتبط: آموزش فاندامنتال ارز دیجیتال

تیم و شرکای تتا

تیم پلتفرم تتا توسط مدیر عامل و موسس آن میچ لیو هدایت می شود. لیو همچنین یکی از بنیانگذاران سایت پخش بازی های ویدیویی SLIVER.tv بود که در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد. SLIVER مشابه سرویس پخش جریانی Twitch است و به عنوان پیشرو پروژه تتا که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد، خدمت می کند. یکی دیگر از بنیانگذاران از پروژه تتا (Jieyi Long) است که در ایجاد SLIVER.tv نیز نقش داشت. از دیگر اعضای تیم پروژه تتا می توان به رایان نیکولز (مدیر ارشد محصولات) و ریز ویرک (رئیس توسعه شرکت) در حالی که تیم مشاوره آن جاستین کان، بنیانگذار Twitch را از اعضای خود می داند، اشاره کرد.

تاریخچه تجارت تتا توکن

پس از فروش توکن در ژانویه ۲۰۱۸، تتا از ۲۷ ژانویه ۲۰۱۸ به طور فعال در حال تجارت است. THETA عملکرد مشابه سایر altcoins را در طول سال ۲۰۱۸ انجام داد.

از کجا Theta بخریم

بیشترین حجم توکن ها را در Coinbit ، Bithumb و Upbit مشاهده میکنیم. حجم معقولی بین Binance و Huobi برای جفت های بیت کوین، Tether و Ethereum نیز وجود دارد.

نحوه ذخیره Theta

در حال حاضر رمز ERC20 فعلی به راحتی در هر کیف پول پشتیبانی کننده از این استاندارد قابل ذخیره است. ما معمولاً MyEtherWallet را همراه با کیف پول سخت افزاری مانند Ledger یا Trezor پیشنهاد می کنیم. این امر به همراه یک رابط کاربری ساده از امنیت بالایی برخوردار است.

مطلب مرتبط: از کجا شروع کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *