۵ شرکتی که از بلاکچین برای تغییر صنعت دوستیابی (CHANGE THE DATING INDUSTRY) استفاده می کنند:

 • LUNA
 • HICKY
 • VIOLA
 • PONDER
 • و MATCHPOOL

در واقع از بلاکچین برای کمک به عملکرد THE DATING INDUSTRY استفاده می کنند.

یافتن عشق آنلاین یک تجارت بزرگ است. به گفته statista، وب‌سایت جمع‌آوری داده‌ها، امسال، سرویس‌های آنلاینی که به افراد کمک می‌کنند تا همتا را پیدا کنند، ۱٫۴ میلیارد دلار درآمد به همراه خواهد داشت.

اما برای برخی، مشکلی در راه است:

 • رسوایی‌های هک
 • اکانت‌های اسپم
 • و پروفایل‌های کاربران جعلی

تنها تعدادی از مسائلی هستند که این صنعت را آزار می‌دهند.

بررسی ۵ شرکت

LUNA

دوستیابی آنلاین دارای کمترین امتیاز رضایت در بین سایر خدمات آنلاین است. یکی از بزرگترین دلایل؟ هرزنامه ها.

در آزمایشی که توسط یک روزنامه‌نگار داده بریتانیایی انجام شد، کاربران زن ساختگی تا ۲۳۰ پیام در هفته دریافت کردند که ۱۷ برابر بیشتر از کاربران مرد ساختگی بود.

در عین حال، در Tinder، میانگین یک کاربر مرد می تواند انتظار داشته باشد که بیش از ۹۹٪ از زنان نادیده گرفته شوند اینجاست که لونا وارد می شود.

لونا یک سیستم دوستیابی نمادین ایجاد کرده است که افراد را تشویق می کند تا با دقت بیشتری با چه کسی تماس بگیرند.

از یک ارز دیجیتالی استفاده می کند که می تواند از طریق اقداماتی مانند تکمیل کامل یک نمایه به دست بیاید و به کاربران امکان می دهد آنها را برای اقداماتی مانند تماس با افرادی که دوست دارند خرج کنند.

این یک سیستم هوشمند است که سوء استفاده از شبکه را برای هرزنامه‌ها سخت‌تر می‌کند و کمبود منابع می‌تواند منجر به پیام‌رسانی بیشتر شود.

HICKY

سایت های دوستیابی، به دلیل ماهیت خود، اطلاعات حساس زیادی را در خود جای داده اند. این پایگاه‌های اطلاعاتی، در صورت نقض می‌توانند منجر به قرار گرفتن جزئیات عمیق در معرض دید کنجکاو شوند.

Hicky پایگاه کاربر خود را تأیید می کند، داده ها را روی بلاکچین غیرقابل تغییر ذخیره می کند و از طریق اقتصاد توکن به کاربران انگیزه می دهد.

این سایت از فناوری تشخیص صدا و اسکن چهره برای تأیید پروفایل‌ها استفاده می‌کند و همچنین یک ابزار حل تعارض مبتنی بر همتا را تعبیه کرده است.

اگر کاربران بد رفتار کنند، اعضای انجمن می توانند تصمیم بگیرند که آیا می خواهند آن کاربر در سایت بماند یا خیر.

ناظر شدن، توکن‌های Hicky را برای کاربران به ارمغان می‌آورد که می‌توان از آنها برای استفاده از ویژگی‌های پلتفرم استفاده کرد.

THE DATING INDUSTRY _ صنعت دوستیابی

VIOLA

برنامه های دوستیابی در حفظ کاربران عالی نیستند. انحراف طبیعی افرادی که شریک پیدا می کنند و در نهایت پلتفرم را ترک می کنند، زیاد است.

علاوه بر این، طبق یک مطالعه اخیر در بریتانیا، میانگین طول روابط در حال کاهش است.

Viola.AI از هوش مصنوعی و فناوری بلاکچین برای:

 • ایجاد یک مشاور روابط مادام‌العمر
 • یک بازار برای ارائه مشاوره
 • و راه‌حل‌هایی برای کمک به زوج‌ها

برای ایجاد روابط موفق و شاد استفاده می‌کند.

بلاکچین از کجا وارد می شود؟

قراردادهای هوشمند اتریوم به جامعه این امکان را می‌دهد که برای مشارکت در بهبود شبکه و تشویق زوج‌ها برای ماندن در شبکه، پاداش دریافت کنند.

PONDER

الگوریتم های تطبیق در سایت های دوستیابی عالی نیستند. در مطالعه‌ای که اخیراً در مجله Psychological Science منتشر شد، مشخص شد که ربات‌ها در جفت کردن زوج‌های بالقوه در مقایسه با انسان‌ها وحشتناک هستند.

پس چرا یک پلتفرم خواستگاری ایجاد نکنیم که انسان ها را تشویق کند تا کارهایی را که معمولاً ماشین ها انجام می دهند انجام دهند؟

Ponder یک پلتفرم توصیه مبتنی بر بلاکچین است. از مکانیک بازی و جوایز مالی استفاده می کند تا همه را به بازی خواستگاری تشویق کند.

یک خواستگار عکس مجردهایی را که فکر می‌کنند زوج خوبی می‌شوند، می‌کشد و می‌اندازد. اگر مطابقت داشته باشند، ۱۰ دلار برنده می شوند، اگر ازدواج کنند، ۱۰۰۰ دلار پاداش است.

برای مجردها، این راهی است برای دریافت جریانی منتخب از مشتریان احتمالی که توسط دوستان و انجمنی از خواستگاران پیشنهاد شده است.

MATCHPOOL

یکی از نکات مثبت و منفی قرار ملاقات، تعداد زیاد افرادی است که می توانند با شما تماس بگیرند و (یا نه). با این حجم ها، پیدا کردن مطابقت مناسب را دشوار می کند.

این منجر به ایجاد پلتفرم‌های سرپرستی مانند The League و Inner Circle می‌شود.

اما سرپرستی در آن پلتفرم‌ها اغلب در دست صاحبان شبکه است. این چیزی است که MatchPool می خواهد تغییر دهد.

Matchpool پلتفرمی است که خواستگاران را تشویق می کند تا اعضای جوامع را به طور مثبت با یکدیگر مرتبط کنند.

این پلتفرم حول جوامع دوستیابی انحصاری به نام استخر ساخته شده است. افراد می توانند استخرهای خواستگاری خود را ایجاد کنند که در آن می توانند ویژگی هایی مانند:

 • جمعیت شناسی
 • جغرافیا
 • و علایق

را مشخص کنند.

مانند Tinder، پروفایل های فیس بوک نیز برای تایید هویت کاربران استفاده خواهد شد. کاربرانی که با پارامترهای مدیریت یک استخر مطابقت دارند، می‌توانند با استفاده از GUP، توکن اصلی Matchpool، به عنوان مشترک بپیوندند.

ایده این است که شبکه به جامعه اجازه می دهد تا گروه های خود را ایجاد کند که به افزایش شانس افراد مجرد به دنبال عشق کمک می کند.

آینده THE DATING INDUSTRY

THE DATING INDUSTRY حدود ۳ میلیارد پوند ارزش دارد و قرار است بزرگتر شود.

با این حال، همانطور که بسیاری از کسانی که اپلیکیشن‌های دوستیابی و خدمات آنلاین را امتحان کرده‌اند، می‌توانند تأیید کنند، این تجربه اغلب احساس می‌کند که سود بر شراکت اولویت دارد.

آنچه که پنج شرکت فوق در تلاش هستند، بازنگری اساسی در مورد چگونگی جستجوی عشق آنلاین توسط مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *