SUPERRARE پلتفرمی است که در آن هنرمندان آثار هنری ایجاد می‌کنند که با توکنی که به اندازه خود اثر هنری منحصربه‌فرد است جفت می‌شود.

SUPERRARE یک شبکه اجتماعی برای سازندگان و مجموعه داران هنر است که توسط بلاکچین پشتیبانی می شود.

سازندگان می‌توانند آثار هنری دیجیتال بسازند و آن‌ها را در بلاکچین اتریوم توکن کنند.

مجموعه‌داران می‌توانند با قراردادهای هوشمند، آثار هنری را با حق امتیازی که به خالق آن بازمی‌گردد، بخرند و معامله کنند.

کلکسیون های کریپتو چیزی بیشتر از بچه گربه های کارتونی هستند. SUPERRARE از قدرت بلاکچین اتریوم برای ایجاد هنرهای دیجیتالی نادر استفاده می کند – که به طور قابل اثبات نادر است.

SUPERRARE چیست؟

در دنیای کلکسیون ها، مردم معامله واقعی را می خواهند و حاضرند پول زیادی برای آن بپردازند. و در جایی که پول کلان پیدا کنید، کلاهبرداری، جعل و شیطنت عمومی نیز خواهید یافت.

در پلتفرم SUPERRARE ، هنرمندان یک اثر هنری خلق می‌کنند و آن را نشانه گذاری می‌کنند – به این معنی که هنر را با یک توکن پیوند می‌دهند.

این فقط یک توکن نیست، هنر دیجیتال جدید برای همیشه به یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) مرتبط است. این نوع خاص از توکن اتریوم به اندازه خود اثر هنری منحصر به فرد است.

هنگامی که NFT روی SUPERRARE قرار گرفت، می توان آن را به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت خرید، فروخت یا حتی HODL کرد. هنرمندان می توانند آثار خود را در یک فرآیند مناقصه به سبک حراج قرار دهند یا آن را به قیمت تعیین شده بفروشند. هنگامی که NFT به خریدار فروخته شد، می توان آن را به هر قیمتی در انواع پلتفرم های معاملاتی NFT فروخت.

اختراع

SUPERRARE در سال ۲۰۱۷ توسط جان کرین، چارلز کرین، و جاناتان پرکینز – مدیر عامل، CTO و CPO تاسیس شد. آنها همچنین بنیانگذاران Pixura هستند، شرکتی که فناوری کلکسیونی رمزارز را با اجرای SUPERRARE می سازد.

چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد؟

SUPERRARE پلتفرمی است که در آن دوستداران هنر دیجیتال می توانند با هم ارتباط برقرار کنند و جمع آوری کنند – آنها آن را “جمع آوری اجتماعی” می نامند.

ایده SUPERRARE این باور است که جمع‌آوری ذاتاً اجتماعی است، بنابراین مجموعه‌داران و هنرمندان باید بتوانند به راحتی پیرامون اشتیاق مشترک خود تعامل داشته باشند.

در این پلتفرم، کاربران می‌توانند ببینند برترین کلکسیونرها و هنرمندان پرطرفدار چه کسانی هستند، چه تعداد قطعه خریده یا خلق کرده‌اند، و چه مقدار ETH خرج یا انباشته کرده‌اند

چه چیز دیگری متفاوت است؟

فراتر از ردیابی و احراز هویت، سیستم قرارداد هوشمند SUPERRARE به خالق اصلی این هنر اجازه می‌دهد تا هزینه‌ای را از قیمت‌های فروش مجدد دریافت کند – مشابه حق امتیاز.

هر بار که یک NFT دوباره فروخته می شود، سازنده مبلغی را دریافت می کند. از آنجایی که دستمزدها توسط هنرمندان به عنوان تابعی از کد قرارداد هوشمند جمع‌آوری می‌شود، به آنها حق امتیاز خودکار برای آثارشان را تضمین می‌کند.

برای اولین فروش یک اثر هنری جدید، خالق اصلی ۸۵ درصد کمیسیون و گالری ۱۵ درصد دریافت می کند. برای هر فروش پس از آن، سازندگان ۳٪ کمیسیون دریافت می کنند.

توکن های SUPERRARE چگونه تولید می شوند؟

اگرچه هر کسی می‌تواند توکن‌های اتریوم مانند NFT‌های مورد استفاده توسط SUPERRARE را خریداری و نگهداری کند، تنها هنرمندانی که دعوت شده‌اند می‌توانند آثار هنری روی پلتفرم ایجاد کنند.

برای درخواست پیوستن به شبکه به عنوان یک هنرمند، باید درخواستی را با این شرط پر کنید که تمام آثار هنری ایجاد شده برای SUPERRARE باید اورجینال باشند، توسط شما ایجاد شده باشند، دیجیتال باشند و در هیچ جای دیگری در اینترنت توکن نشوند.

چگونه به این هنر میتوان دست پیدا کرد؟

تمام تراکنش‌های SUPERRARE باید با استفاده از اتر انجام شوند، بنابراین کاربران باید اتر را خریداری کنند، که می‌تواند در هر صرافی ارز دیجیتال انجام شود. برای تعامل در پلتفرم ، کاربران باید با استفاده از MetaMask متصل شوند.

آینده

در سال ۲۰۱۸، SUPERRARE در اجلاس بلاکچین Art + Technology ارائه کرد و مزایای بلاکچین را به مجموعه داران در دنیای هنر سنتی معرفی کرد.

سال گذشته، این پروژه با DADA.art برای رویدادی در موزه تیت مدرن در لندن همکاری کرد – اولین باری که هنر در یک موزه در سطح جهانی ایجاد شد و بلافاصله در دسترس کلکسیونرها در سراسر جهان قرار گرفت.

اگر آنها به این روند کار با مؤسسات هنری بسیار معتبر ادامه دهند و به موسسات هنری احترام بگذارند، شبکه جمع آوری اجتماعی به جایی نمی رسد جز بالا رفتن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *