STRATIS یک پلتفرم بلاکچین به عنوان سرویس است که محصولات و خدمات متعددی را برای شرکت ها ارائه می دهد ، از جمله راه اندازی سایدچین های خصوصی ، اجرای کامل گره ها ، توسعه و استقرار قراردادهای هوشمند ، یک پلتفرم اولیه ارائه کوین و یک برنامه اثبات هویت. این شرکت همچنین کیف های پول دیجیتالی  و خدمات مشاوره بلاکچین ارائه می دهد.

Stratis زنجیره بلوکی خود را با استفاده از توکن بومی STRAX اداره می کند ، که برای خرید و بهره برداری از خدمات مانند اجرای قراردادهای هوشمند ، پرداخت برای sidechains و وثیقه به عنوان وثیقه برای کار با Masternode-یک گره در شبکه که نیازهای خاصی را فراهم می کند ، مورد استفاده قرار می گیرد.

این پلتفرم برای اولین بار در ژوئن ۲۰۱۶ اعلام شد و در آگوست ۲۰۱۶ راه اندازی شد. در نوامبر ۲۰۲۰ ، Stratis یک بلاکچین جدید را مستقر کرد که از STRAX به جای توکن STRAT قبلی خود استفاده می کند.

بنیانگذاران STRATIS چه کسانی هستند؟

Stratis Group Ltd. ، شرکت پشت بستر Stratis ، در سال ۲۰۱۶ توسط کریس ترو تاسیس شد. او این شرکت را با هدف توسعه یک پلتفرم بلاکچین متمرکز بر شرکت راه اندازی کرد ، که در آن زمان احساس می کرد در صنعت وجود ندارد. او تصمیم گرفت این پلتفرم را بر اساس پروتکل بیتکوین (BTC) پایه گذاری کند ، زیرا معتقد بود بیتکوین در فضای دیجیتالی غالب می شود-به این معنی که پایگاه کد آن به طور مداوم در طول زمان بهبود می یابد.

پیش از شروع Stratis ، سابقه Trew در فناوری اطلاعات سازمانی بود. او زبان برنامه نویسی C# را به خود آموخت و ۱۰ سال در نقشهای مختلف فناوری اطلاعات در بخش های حقوقی ، هوانوردی و عمومی و همچنین در موسسات مالی مانند بارکلی خدمت کرد. او همچنین یک تجارت بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو را اداره می کرد. در صنعت دیجیتالی و بلاکچین ، Trew توسعه دهنده داوطلب پروژه ارزهای دیجیتالی Blitz و شبکه اجتماعی The Viral Exchange بود.

چه چیزی STRATIS را منحصر به فرد می کند؟

با توجه به کاغذ سفید آن ، پلتفرم Stratis BaaS برای ارائه دهندگان خدمات مالی و سایر شرکت ها طراحی شده است تا برنامه های مبتنی بر بلاکچین را آزمایش ، توسعه و استقرار دهند به گونه ای که از نگرانی های اضافی و امنیتی در عملکرد شبکه های خود جلوگیری شود. برای انجام این کار ، Stratis به مشاغل این امکان را می دهد تا از زنجیره های جانبی مجاز و خصوصی که با زنجیره اصلی آن ارتباط برقرار می کنند ، استفاده کنند و همچنین برنامه های غیرمتمرکز را میزبانی کنند ، قراردادهای هوشمند راه اندازی کنند و از ابزارهای مختلف تأیید حریم خصوصی و هویت استفاده کنند. کاغذ سفید آن استدلال می کند که این رویکرد به شرکت ها این امکان را می دهد که بسترهای خود را بدون محدودیت در تکیه بر بلاکچین اصلی ، مانند بیتکوین یا اتریوم (ETH) ، کاملاً سفارشی کنند.

Stratis همکاری تجاری خود را با شرکت هایی مانند غول نرم افزاری مایکروسافت ، شرکت اطلاعات فناوری اطلاعات International Data Corporation و شرکت توسعه بلاکچین دارویی MediConnect و سایر شرکت ها اعلام کرده است. علاوه بر این ، از ورزشکاران حرفه ای به عنوان راهی برای افزایش آگاهی از این پلتفرم حمایت می کند.

با راه اندازی بلاکچین جدید مبتنی بر STRAX در نوامبر ۲۰۲۰ ، Stratis از نقشه راه توسعه توسعه یافته برای پایان سال ۲۰۲۰ و نیمه اول ۲۰۲۱ رونمایی کرد. این شامل قابلیت همکاری با اتریوم ، کیت توسعه نرم افزار اینترنت اشیا ، یک نرم افزار مالی غیرمتمرکز است. کتابخانه ، راه اندازی یک سازمان مستقل غیر متمرکز و موارد دیگر.

STRATIS چیست؟آشنایی با توکن STRAX

چند کوین STRAX در گردش وجود دارد؟

Stratis اولین توکن STRAT خود را با  عرضه کل ۹۸ میلیون ،با ۸۴ میلیون STRAT (85.7) در طول عرضه اولیه کوین که در جولای ۲۰۱۶ به پایان رسید و ۹۱۵ BTC-که ارزش آن در آن زمان تقریباً ۶۰۰۰۰۰ دلار بود ، به فروش رساند.

از عرضه باقیمانده:

 • ۸ میلیون STRAT برای تیم Stratis
 • ۲ میلیون STRAT برای مشاوران و شرکا و
 • ۴ میلیون STRAT  برای پاداش ها و کمپین ها اختصاص داده شد.

در اکتبر ۲۰۲۰ ، Stratis یک فرآیند مبادله توکن را برای دارندگان STRAT آغاز کرد تا توکن های خود را با STRAX به نسبت یک به یک مبادله کنند. به عنوان بخشی از انتقال ، ۲۵ میلیون STRAX به تازگی ضرب شده است ،

 • از این تعداد ۸٫۱۲۵ میلیون STRAX برای بنیاد
 • ۶٫۳۷۵ میلیون STRAX برای مشوق شبکه ،
 • ۵٫۵ میلیون STRAX برای تشویق شرکت ها و
 • ۵ میلیون برای Stratis DAO اختصاص داده شده است. توکن ها در طول پنج سال صادر می شوند.

STRAX جدید از طریق فرآیند استخراج اثبات سهام معرفی می شود و هر بلاک پاداش ۱۸ STRAX تولید می کند و نرخ تورم سالانه آن را در حدود ۱۰ putting قرار می دهد. نیمی از پاداش بلاک به تولیدکننده بلاک تعلق می گیرد ، در حالی که نیمی دیگر به زنجیره جانبی Cirrus ارسال می شود و در قسمت های اصلی تولید کننده بلوک توزیع می شود.

چگونه شبکه STRATIS امن است؟

شبکه Stratis از طریق پروتکل اجماع PoS خود که در آن گره ها باید STRAX را مشارکت کنند تا در فرایند اعتبارسنجی بلاک مشارکت داشته باشند ، ایمن می شود و هرچه STRAX بیشتر وعده داده شود ، شانس ایجاد یک بلاک بیشتر می شود. به گفته Stratis ، این امر امنیت شبکه را افزایش می دهد زیرا هرچه میزان STRAX یک کاربر بیشتر باشد ، تمایل آنها برای دستکاری شبکه کمتر است ، زیرا خطر از دست دادن سهام خود یا کاهش ارزش سهام خود را کاهش می دهد. اکثر گره ها باید موافق باشند که تراکنش برای افزودن به بلاکچین دقیق است.

با راه اندازی بلاکچین مبتنی بر STRAX در نوامبر ۲۰۲۰ ، Stratis ویژگی های جدید افزایش امنیت را اعلام کرد ، از جمله توانایی “سهام سرد”-سهام STRAX از طریق یک کیف پول سرد و آفلاین-که به گفته خود شبکه را افزایش می دهد با امکان استفاده بیشتر از کاربران در فرایند اجماع ، امنیت را تضمین می کند. همچنین گزارش شد که Segregated Witness یا SegWit را فعال می کند ، که امنیت معاملات را افزایش می دهد زیرا شناسه های معامله دیگر قابل انعطاف نیستند.

در حالی که Stratis یک شرکت خصوصی است ، پایگاه کد بلاک چین آن منبع باز است ، به این معنی که برای ممیزی جامعه در دسترس است.

ابتکار STRAX

ایجاد بلاک چین STRAX محیطی را برای بنیاد STRAX فراهم می کند تا با استفاده از پلتفرم فناوری بلاکچین که طی سه سال گذشته توسعه یافته است ، رشد سریع را آغاز کند. چشم انداز فناوری بلاک چین به سرعت در حال تغییر است و نیاز به هماهنگی مجدد اولویت ها و اتخاذ ظاهری تجارت دارد. توسعه موجود یک پلتفرم توسعه بلاکچین ، که از ابتدا بر اساس NET Core Framework ساخته شده است ، انعطاف پذیری را امکان پذیر می کند و به ما امکان می دهد بدون مانع ، به صورت چابک توسعه پیدا کرده و مانع توسعه شویم.

راه اندازی Blockchain STRAX با انتشار همزمان یک نقشه راه به روز شده ،اهداف اولیه ای را که برای تیم تعیین می شود ، برجسته می کند. پلت فرم STRAX بستری فوق العاده برای توسعه و استقرار قراردادهای هوشمند مبتنی بر DeFi فراهم می کند. این به لطف استفاده از زبان و چارچوب توسعه شرکت است ، که مورد بازبینی قابل توجهی قرار می گیرد و توسط مخاطبان ماهر به شدت مورد بررسی قرار می گیرد.

علاوه بر این ، توانایی در مقیاس بندی از طریق استفاده از زنجیره جانبی به صورت غیر متمرکز ، چالش هایی را که در حال حاضر توسط سیستم عامل های پر استفاده و شلوغ تجربه شده است ، حذف می کند. تمرکز بر تحول دیجیتالی منابع مالی سنتی راه را برای معرفی خدمات جدید در بستر Stratis هموار می کند. با ایجاد یک محیط قابل اعتماد در کنار طرح های تشویقی برای اشخاص ثالث برای استفاده از راه حل های مالی جایگزین.

علاوه بر تمرکز بر DeFi ، تعداد قابل توجهی توکن برای ایجاد انگیزه برای رشد شبکه در نظر گرفته شده است. این توکن ها برای تشویق مهاجرت پروژه های بالغ و مستقر مستقر در سیستم عامل های جایگزین استفاده می شود. این پروژه ها توسط بنیاد Stratis و با کمک Stratis Consultancy برای اطمینان از انتقال بدون درز به پلتفرم Stratis ، انتخاب و هدف گذاری می شوند ، همانطور که با مشارکت های قبلی ثابت شده است. معرفی چنین پروژه هایی در Cirrus Sidechain به شبکه دامن می زند.

پلتفرم Stratis ما را به ارائه بسیاری از محصولات کاربردی ، اعم از کیف پول هایی که دارای خصوصی سازی ابتکاری و واقعاً بی اعتماد هستند ، تا راه حل های بسته بندی شده برای مشاغل ارائه می دهد. امسال تمرکز قابل توجهی بر تحقیق و توسعه راه حل های بلاکچین خصوصی بوده است تا از کسانی که با داده های حساس سر و کار دارند ، حمایت شود.

یک نیاز بی چون و چرا توسعه و ادغام ویژگی هایی مانند مدیریت داده های محرمانه و مدیریت کانال هنگام ایجاد بستری برای مشاغل واقعی بسیار مهم است. هرچه جلوتر می رویم ، پیشرفت ابزارهای توسعه و کتابخانه های اطراف به تمرکز قابل توجهی تبدیل می شود و تجربه توسعه دهندگان را هنگام استقرار در بستر Stratis افزایش می دهد. Stratis از طریق تحقیق و توسعه موجود ، دارا بودن دانش داخلی و مهمتر از همه ، تخصص بلاکچین ، در شکوفایی بلاکچین ۴٫۰ قرار دارد.

پیشرفت های بلاکچین

چندین بهینه سازی در بلاکچین Stratis “STRAX” گنجانده شده است. این پیشرفت ها مزایای زیادی را برای کاربران پلتفرم فراهم می کند. این بهینه سازی ها از معرفی یک مدل توکنومیک تجدید نظر شده تا پیشرفت های فنی که افزایش امنیت در زنجیره را با بالقوه افزایش سطوح غیرمتمرکز بیشتر ارائه می دهد ، متغیر است. بدون شک ویژگیهای متمرکز بر جامعه مانند عضویت پویای مسترنود علاقه فعلی و کسانی را که در پلتفرم Stratis تازه کار هستند جذب می کند.

بهبود ذخیره سازی داده های بلاکچین

به عنوان بخشی از توسعه Stratis Full Node برای STRAX ، پایگاه داده های موجود خود را مجدداً با راه حل ذخیره سازی داده LevelDB گوگل بازسازی کرده اند. چنین تغییری باعث بهبود چشمگیر زمان های همگام سازی شده و در عین حال باعث کاهش مصرف حافظه و استفاده از فضای دیسک در همه گره ها می شود.

STRATIS چیست؟آشنایی با توکن STRAX

کیف پول

فعال سازی Cold-Staking به دارندگان توکن STRAX این امکان را می دهد که از طریق توکن های STRAX “Staking” که در کیف پول آفلاین نگهداری می شوند ، مانند Ledger Nano ، به دست آورند.

این امر امنیت بیشتری را ایجاد می کند و پتانسیل افزایش سطوح غیرمتمرکزسازی را از طریق دارندگان امنیت بیشتر در تامین امنیت شبکه از طریق شرط بندی افزایش می دهد.

کیف پول موبایل Stratis برای iOS و Android (پشتیبانی از توکن و پشتیبانی DEX)

کیف پول موبایل Stratis برای ارائه پشتیبانی از Cirrus Sidechain تمدید می شود و کاربران را قادر می سازد تا توکن های SRC20 و دارایی های SRC721 را در دستگاه تلفن همراه خود پیگیری کنند. علاوه بر این ، از پروژه Stratis Swap  پشتیبانی میشود  تا مبادلات غیرمتمرکز توکن ها را از داخل برنامه تلفن همراه خود فعال کنید

هدف توکن

STRAX یک رمز است که به Stratis Blockchain کمک می کند و می تواند برای خرید و/یا خدمات خاصی از طریق بستر Stratis استفاده شود. مشترکین (و دارندگان فعلی STRAX) می توانند از STRAX استفاده کنند:

 • دریافت یک توکن در سایدچین که می تواند برای اجرای قراردادهای هوشمند استفاده شود.
 • به عنوان وثیقه برای کار با دستگاه های اصلی از طریق بستر Stratis که می تواند منجر به دریافت هزینه برای مشترکین شود.
 • برای خرید سایدچین های خصوصی قابل تنظیم (توسعه یافته توسط Stratis) که به Stratis Blockchain متصل شده اند (مشترکین می توانند از آنها برای اجرای کوین اولیه یا پیشنهاد توکن امنیتی خود استفاده کنند) ،
 • مشترک شدن در ICO ها و ارائه نمادهای امنیتی که توسط اشخاص ثالث خاصی با استفاده از بستر Stratis اجرا می شوند ؛ و
 • هزینه کالاها و خدمات مختلف را با استفاده از تعداد کمی پردازشگر پرداخت شخص ثالث پرداخت کنید.

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۲۴٫۵۸۱٫۸۸۱ دلار آمریکا است.

رتبه فعلی ۱۶۳ است ،

با ارزش بازار زنده ۳۱۸،۳۲۱،۸۷۰ دلار آمریکا.

تعداد گردش آن ۱۳۴،۹۱۶،۹۳۸ کوین STRAX

اگر می خواهید بدانید Stratis را از کجا بخرید ، صرافی های برتر برای تجارت در Stratis در حال حاضر Binance ، Upbit ، Gate.io ، Uniswap (V3) و Bithumb هستند.

موارد نقشه راه STRAX

Stratis DAO

برای کمک بیشتر به رشد بستر Stratis ، استقرار یک قرارداد سازمان غیرمتمرکز مستقل در Cyrus Sidechain ، با تنها هدف از تأمین بودجه توسعه دهندگان برای ایجاد راه حل با استفاده از Stratis Technologies ،انجام می شود. قرارداد DAO به دارندگان توکن این امکان را می دهد که به بودجه تیم ها و افرادی که به طور فعال در حال توسعه راه حل ها در پلتفرم هستند رای دهند. مبلغ ۵،۰۰۰،۰۰۰ توکن از توزیع اولیه برای تأمین بودجه قرارداد Stratis DAO اختصاص داده می شود.

Stratis Oracles

توسعه و استقرار Stratis Oracles استقرار برنامه های کاربردی غیرمتمرکز جدیدی را که قبلاً امکان پذیر نبود امکان پذیر می سازد. معرفی خدمات غیر متمرکز ، امن و قابل اعتماد Oracle مجموعه ای از نقاط داده خارجی را در حال رشد ارائه می دهد که می تواند برای ایجاد برنامه های کاربردی برای هر مورد استفاده شود.

کتابخانه نرم افزار DeFi

یک تیم با تمرکز تنها بر توسعه راه حل های مالی غیرمتمرکز ، قابل استفاده در فن آوری های Stratis ایجاد می شود. تمرکز بر راه حل های رایج موجود که در پلتفرم های متناوب Blockchain در دسترس قرار گرفته اند ، ما را قادر می سازد تا یک کتابخانه اولیه از برنامه های DeFi را به طور کارآمد ارائه دهیم ، که آماده استقرار فوری برای راه حل های مالی واقعاً غیر متمرکز است.

اثبات سهام V4

در حال حاضر چندین بهینه سازی و ویژگی های جدید وجود دارد که  آنها را در Proof-of-Stake ادغام کرده اند تا هم امنیت را افزایش دهند و هم سطح مقیاس ممکن را افزایش دهند. بسیاری از نوآوری ها می تواند به توسعه در راه حل های بلاکچین خصوصی و غیر خصوصی معتبر باشد. به لطف راه حل مبتنی بر ویژگی ، ویژگیهایی که در هر دو محیط توسعه یافته اند ، منطقی قابل انتقال هستند. انتظار ویژگی هایی مانند ؛ داده های خصوصی ، کانال ها (sharding) و همچنین بهبود نهایی تراکنش ها و پیچیدگی های هیچ چیز در معرض خطر معرفی شوند.

قابلیت همکاری اتریوم

در پی توسعه “Blockchain Bridge” که قابلیت همکاری بین راه حل DLT Stratis و Hyperledger Fabric را فعال کرد ؛ تمرکز بر دستیابی به قابلیت همکاری اتریوم  به یک هدف تبدیل می شود. این توسعه ، انتقال بدون درز راه حل های موجود اتریوم را ممکن می سازد و راه حل های Stratis موجود را قادر می سازد در صورت لزوم و در صورت لزوم از برنامه های کاربردی اتریوم استفاده کنند.

قراردادهای سیستم Stratis

به لطف کاشت و فعال سازی SegWit در بلاکچین STRAX ، اکنون می توان آنچه را که  به آن “قراردادهای سیستم” می نامند ، در بلاکچین STRAX قرار داد . این باعث میشود منطقی را که بصورت مستقل توسط شبکه تأیید می شود ،مانند قراردادهای هوشمند ، وارد کرد، اما فقط مجموعه ای دقیق از قراردادهای سیستم به کار گرفته می شود. مشروط به سیگنال اکثریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *