به زبان ساده ، Stellar یک شبکه باز است که امکان جابجایی و ذخیره پول را فراهم می کند. هنگامی که در جولای ۲۰۱۴ عرضه شد ، یکی از اهداف آن تقویت درگیری مالی با رسیدن به غیر بانکی در جهان بود – اما اندکی بعد ، اولویت های آن به کمک شرکت های مالی برای ارتباط با یکدیگر از طریق فناوری بلاکچین تغییر یافت.

توکن اصلی شبکه ، XLM ، به عنوان پلی عمل می کند که خرید و فروش دارایی در آن سوی مرزها هزینه کمتری دارد. همه اینها با هدف به چالش کشیدن ارائه دهندگان پرداخت موجود است ، که اغلب هزینه های زیادی را برای یک سرویس مشابه دریافت می کنند.

اگر همه اینها آشنا به نظر می رسد ، شایان ذکر است که Stellar در اصل بر اساس پروتکل آزمایشگاه Ripple ساخته شده است. بلاکچین در نتیجه هارد فورک ایجاد شد و کد آن دوباره بازنویسی شد.

بنیانگذاران Stellar چه کسانی هستند؟

جد مک کالیب پس از ترک Ripple در سال ۲۰۱۳ به دلیل اختلاف نظر در مورد مسیر آینده شرکت ، Stellar را با وکیل جویس کیم تاسیس کرد. در توضیح منطق Stellar در سپتامبر ۲۰۲۰ ، مک کالب به CoinMarketCap  گفت:

“تمام طرح اصلی Stellar این است که شما می توانید ارزهای فیات و انواع مختلفی از ارزش را به صورت موازی با یکدیگر و با دارایی های رمزنگاری داشته باشید. این برای هدایت این جریان اصلی بسیار مهم است. “

هدف مک کالیب این است که اطمینان حاصل کند که Stellar می تواند راهی برای انتقال فیات خود به رمزنگاری فراهم کند – و اصطکاک هایی را که مردم معمولاً هنگام ارسال پول به سراسر جهان تجربه می کنند ، از بین ببرند. وی در حال حاضر به عنوان مدیر CTel از Stellar و همچنین از بنیانگذاران بنیاد توسعه Stellar خدمت می کند.

این سازمان غیرانتفاعی با هدف “باز کردن پتانسیل اقتصادی جهان با ایجاد جریان بیشتر پول ، بازتر شدن بازار و قدرت بیشتر مردم” است.

Stellar چیست؟ معرفی توکن XLM و هر آنچه باید بدانید.

چه چیزی Stellar را منحصر به فرد می کند؟

هزینه ها برای خیلی ها یک نقطه ضعف است. با این حال ، هزینه های بالای هنگام پرداخت های مرزی فقط به راه حل های پرداخت مبتنی بر فیات مانند PayPal اختصاص ندارد – همچنین به دلیل تراکم معاملات , کارمزد معاملات مشهور در بلاکچین های Bitcoin و Ethereum شناخته شده است. Stellar منحصر به فرد است زیرا هزینه هر معامله فقط ۰٫۰۰۰۰۱ XLM است.

با توجه به چگونگی هزینه یک واحد از این ارز رمزپایه در زمان نوشتن مقاله فقط چند سنت است، این به شما کمک می کند تا کاربران بیشتر پول خود را نگه دارند. تعداد کمی از پروژه های بلاکچین موفق به ایجاد مشارکت با شرکت های بزرگ تجاری و شرکت های فین تک شده اند.

چند سال پیش ، Stellar و IBM با هم همکاری کردند تا World Wire را راه اندازی کنند ، پروژه ای که به موسسات مالی بزرگ اجازه می داد معاملات خود را به شبکه Stellar ارسال کنند و با استفاده از دارایی های پل مانند Stablecoins معامله کنند.

اگرچه بلاکچین های دیگر بودجه جامعه دارند ، به این معنی که می توان به پروژه هایی کمک کرد که به پیشرفت بیشتر در اکوسیستم کمک می کنند ، اما Stellar به کاربران خود اجازه می دهد در مورد اینکه کدام یک از مشاغل پشتیبانی شوند ، رای دهند.

چند سکه (XLM) در گردش وجود دارد؟

در هنگام راه اندازی شبکه Stellar در سال ۲۰۱۵ ، در مجموع ۱۰۰ میلیارد XLM صادر شده است – اما از زمان انتشار تاکنون همه چیز تغییر کرده است. در حال حاضر ، کل عرضه ۵۰ میلیارد XLM است و میزان عرضه در حال حاضر ۲۰٫۷ میلیارد است. در سال ۲۰۱۹ ، بنیاد توسعه Stellar اعلام کرد که بیش از نیمی از ارز رمزنگاری شده را می سوزاند.

این بدان معنی است که اکنون تقریباً ۳۰ میلیارد XLM را کنترل می کند. در حالی که مقداری از این سرمایه برای بازاریابی و کمک به توسعه سازمان در نظر گرفته شده است ، حدود یک سوم آن برای سرمایه گذاری در سایر مشاغل بلاکچین اختصاص دارد.

Stellar چیست؟ معرفی توکن XLM و هر آنچه باید بدانید.

ایمنی شبکه ی Stellar چگونه است؟

امنیت این شبکه با استفاده از پروتکل اجماع Stellar فراهم می شود ، که به عنوان چهار ویژگی اصلی توصیف می شود:

  • کنترل غیرمتمرکز
  • تأخیر کم
  • اعتماد قابل انعطاف
  • امنیت مجانبی

از طریق SCP ، هرکسی قادر به پیوستن به روند دستیابی به اجماع است ، و هیچ یک از واحدها نمی توانند با اکثریت قدرت تصمیم گیری مواجه شوند. تراکنش ها نیز ارزان و در عرض چند ثانیه تأیید می شوند – و در صورت تلاش بازیگران بد برای پیوستن به شبکه ، محافظاتی نیز وجود دارد.

چگونه می توان XLM خرید؟

Stellar می گوید XLM در مجموعه ای از مبادلات برتر ذکر شده است – از جمله Binance ، Coinbase ، Kraken ، Bittrex ، Bitfinex ، Upbit و Huobi.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *