Synthetix یک پروتکل نقدینگی مشتقات در Ethereum است که امکان صدور و تجارت دارایی های مصنوعی را فراهم می کند. توکن تجاری آن SNX  نام دارد. هر دارایی مصنوعی (یاSynth) یک رمز ERC20 است که قیمت یک دارایی خارجی را ردیابی می کند. به عنوان مثال، هر رمز sUSD قیمت دلار آمریکا را پیگیری می کند (و بر خلاف سایر دارایی های مصنوعی، در ۱ ثابت است).

طیف گسترده ای از Synth ها در Synthetix وجود دارد. از جمله ارزهای فیات، ارزهای رمزپایه، کالاها و شاخص های معکوس. در اصل، سیستم می تواند هر دارایی را با قیمت مشخص پشتیبانی کند و در معرض زنجیره ای قرار گرفتن در محدوده نامحدود دارایی های دنیای واقعی است. این پروتکل ویژگی های مختلف تجاری از جمله گزینه های باینری، معاملات آتی و غیره را امکان پذیر می کند.

مطلب مرتبط: صرافی های ارز دیجیتال

Synthetix چگونه کار می کند؟

Synthetix از زیرساخت قرارداد هوشمند و مجموعه مشوق هایی تشکیل شده است که قیمت های Synth را حفظ می کند. زیربنای آن ارزش (Synthetix Network Token) (SNX) است. SNX به عنوان وثیقه عمل می کند. جمع آوری یک مقدار متناسب از SNX برای استفاده از Synths لازم است. استاکرها به دلیل حمایت از سیستم با سهمی مناسب از هزینه های ناشی از فعالیت در سیستم پاداش می گیرند. بنابراین ارزش SNX مستقیماً با استفاده از شبکه ای که وثیقه می دهد ارتباط دارد.

مطلب مرتبط: آموزش ارز دیجیتال

این مکانیسم به Synthetix این امکان را می دهد تا از تبدیل آنی، تقریباً بدون اصطکاک بین تست های مختلف Synths بدون مشکلات نقدینگی و لغزش ناشی از سایر مبادلات غیرمتمرکز پشتیبانی کند. شبکه توکن های حاصل, از مجموعه موارد گسترده ای از جمله تجارت، وام، پرداخت، حواله، تجارت الکترونیکی و موارد دیگر پشتیبانی می کند.

Synthetix در اواخر سال ۲۰۱۷، در اصل با نام (Havven) (HAV) راه اندازی شد.

مطلب مرتبط: کیف پول های ارز دیجیتال

Synthetix چگونه کار می کند؟

ویژگی SNX

MakerDAO برای ایجاد DAI از سیستمی استفاده می کند که ETH در آن قفل شده است. به همین ترتیب، SNX قفل شده است تا (USD) (sUSD) مصنوعی ایجاد کند. sUSD به عنوان بدهی عمل می کند در حالی که SNX به عنوان وثیقه عمل می کند.

SNX می تواند به عنوان وثیقه برای ایجاد هرگونه دارایی مصنوعی در نظر گرفته شود. این فقط به sUSD محدود نمی شود. می توانید روی طلای مصنوعی، سهام، ین ژاپن و … سرمایه گذاری کنید. اگر دارایی مصنوعی وجود ندارد، می توانید از dApp برای ایجاد آن استفاده کنید. از لحاظ تئوریک، می توانید روی هر دارایی سرمایه گذاری کرده و با افزایش ارزش دارایی SNX، درآمد کسب کنید.

تفاوت در این است که شما در واقع مالک دارایی نیستید. شما مالک دارایی مصنوعی و ارزش مصنوعی آن در شبکه Synthetix هستید. حتی اگر این دارایی های مصنوعی فقط در شبکه Synthetix وجود دارد، شما هنوز هم می توانید آنها را بسوزانید تا به وثیقه SNX خود دسترسی پیدا کنید. می توانید این ارز را با ارزهای رمزپایه دیگر یا USD معامله کنید.

مطلب مرتبط: قیمت ارز دیجیتال

به طور سنتی، سرمایه گذاری و معاملات در دارایی های با ارزش بالا مانند سهام، کم و بیش به موارد مشابه وال استریت محدود شده است. شبکه Synthetix رویای وال استریت را گرفته و در سطح جهانی مقیاس بندی می کند.

با dApp و SNX، هر کس می تواند در سهام سرمایه گذاری و دارایی های خود را ایجاد کند. وجود این دارایی ها ممکن است مصنوعی باشد. اما پتانسیل آنها برای پول سازی بسیار واقعی است.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان تحلیل تکنیکال

رمزهای شبکه Synthetix  را از کجا تهیه کنید؟

SNX را می توانید در صرافی های زیر توکن معامله کنید:

 • Kyber

 • UniSwap

 • Poloniex

 • Kucoin

 • CoinGecko

اگر به ایجاد SNX برای ایجاد Synth های جدید علاقه بیشتری دارید، به Synthetix Mintr dApp نیاز دارید.

مطلب مرتبط: آموزش فاندامنتال ارز دیجیتال

SNX را در کجا ذخیره کنیم؟

می توانید SNX را در کیف پول های سازگار Ethereum مانند موارد زیر ذخیره کنید:

 • MetaMask

 • Trezor

 • Ledger

 • Coinbase Wallet

 • TrustWallet توسط Binance

 • MyConstant

SNX با هر کیف پول رمزنگاری سازگار با قابلیت توکن erc20 سازگار است.

مطلب مرتبط: از کجا شروع کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *