اسنپ ​​شات چیست؟ سیستم رای گیری غیرمتمرکز

SNAPSHOT یک ابزار رای گیری مبتنی بر سیستم ذخیره سازی غیرمتمرکز IPFS است که توسط بسیاری از پروژه های دیجیتالی برای نظرسنجی از پایگاه های کاربران خود استفاده می شود.

این توسط چندین شرکت در فضای DeFi برای کمک به نظرسنجی کاربران استفاده می شود. این پروژه از تکنیک‌های امضای «خارج از زنجیره» استفاده می‌کند تا هزینه رای‌گیری کمتر شود.

پروژه‌های دیجیتالی همیشه در حال بررسی راه‌های جدیدی برای برهم زدن دنیای اطراف خود هستند – از هنر، تا امور مالی، هوافضا و غذا. اخیراً، کریپتو نحوه مشارکت جوامع در شکل‌دهی شرکت‌ها را مختل کرده است.

SNAPSHOT چیست؟

اسنپ ​​شات مکانی است که در آن پروژه ها می توانند پیشنهادهایی را برای مردم ایجاد کنند تا با استفاده از ارز دیجیتال رای دهند. در صنعت، به این فرآیند «سیگنال‌گذاری رأی» می‌گویند. به طور سنتی، رای دادن با استفاده از ارز دیجیتال معمولاً برای پردازش حرکت ارز از یک کیف پول به کیف دیگر هزینه دارد.

اما در اسنپ شات، به لطف استفاده هوشمندانه از شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز به نام IPFS، این اتفاق نمی افتد. از آنجایی که Snapshot از تأیید «روی زنجیره» استفاده نمی‌کند، هر رأیی اساساً بدون هزینه است.

این یک ابزار محبوب برای سازمان‌های غیرمتمرکز (DAOs) است که می‌خواهند با استفاده از فناوری بلاکچین نظر مخاطبان خود را جویا شوند.

چگونه از SNAPSHOT استفاده می شود؟

برای شرکت هایی که به دنبال استفاده از اسنپ شات هستند، باید یک نمایه موجود در سرویس نامگذاری اتریوم یا ENS داشته باشند. هنگامی که آنها آن را دریافت کردند، سپس یک رکورد در ENS اضافه می کنند تا رای ها در آن آدرس قابل مشاهده باشند.

در همین حال، کاربران برای شرکت در یک نظرسنجی به آدرس کیف پول با ارز دیجیتال مورد نیاز نیاز دارند. کاربران به سادگی کیف پول خود را به وب سایت Snapshot متصل می کنند و این امکان رای دادن به هر پیشنهاد باز در سایت را می دهد.

چه چیزی اسنپ شات را بسیار خاص می کند؟

پروژه های ارزهای دیجیتال به طور سنتی باید زیرساخت هایی را برای انجام این نوع نظرسنجی ها ایجاد کنند یا از روش های دیگر غیرمتمرکز استفاده کنند. این روش‌ها هم زمان‌بر هستند و هم می‌توانند توسط طرف‌هایی که ممکن است بهترین منافع پروژه را برای انحراف آرا در نظر نگیرند، به کار گیرند.

تفاوت Snapshot این است که به پروژه‌ها اجازه می‌دهد متعهدترین اعضای خود را که ارز دیجیتال انتخابی خود را در اختیار دارند جستجو کنند و از آنها بخواهند که تصمیم بگیرند. این کار را با ارسال نکردن تراکنش ها به یک بلاکچین انجام می دهد.

در عوض، از شبکه IPFS برای ایجاد و ذخیره آرا استفاده می کند . این به Snapshot اجازه می دهد تا از یک بلاکچین برای ثبت واکنش مردم به یک نظرسنجی استفاده کند، بدون اینکه هزینه های معمول را متحمل شود.

SNAPSHOT چیست؟

تاریخچه

Snapshot Labs، سازندگان Snapshot، از حالت مخفی کاری در آگوست ۲۰۲۰ بیرون آمدند.

در حال حاضر، اطلاعات زیادی در مورد اینکه چه کسی پشت اسنپ شات است، وجود ندارد، اما از انجمن های مختلف، به نظر می رسد که از Balancer Labs، بخش تحقیق و توسعه مدیریت پورتفولیو خودکار و پلتفرم معاملاتی Balancer بیرون آمده است.

چه کسی از SNAPSHOT استفاده می کند؟

طیف گسترده ای از شرکت ها در فضای غیرمتمرکز مالی (DeFi) وجود دارند که از سیستم نظرسنجی منحصر به فرد اسنپ شات استفاده کرده اند.

اینها عبارتند از:

با SNAPSHOT چه کاری می توانید انجام دهید؟

به عنوان مثال، یک پروژه ممکن است از مخاطبان خود بخواهد که به ویژگی های جدید به عنوان بخشی از نقشه راه پروژه رای دهند. ماهیت اسنپ شات این است که به شرکت هایی که هدفشان تمرکززدایی است، این امکان را می دهد تا بتوانند بدون نیاز به واسطه های مزاحم، از کاربران خود نظرسنجی کنند که پروژه در کدام جهت باید حرکت کند.

آینده

شرکت ها در حال حاضر ۱۰۰۰ فضای فردی ایجاد کرده اند که جوامع می توانند برای رای دادن در مورد پیشنهادهای ارائه شده گرد هم آیند. Snapshot کاملاً منبع باز است و به دیگران امکان می دهد در پروژه مشارکت کنند یا نسخه های جایگزین ایجاد کنند، به این معنی که می تواند در هر جهتی حرکت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *