SKALE به عنوان یک شبکه الاستیک توصیف شده است که برای ایجاد مقیاس پذیری به اتریوم طراحی شده است. این پروژه غیر متمرکز علاوه بر افزایش ظرفیت معاملات ، باعث کاهش تاخیر و اطمینان از این می شود که پرداخت ها تا حد ممکن ارزان تر انجام می شود.

وب سایت پروژه می گوید که می خواهد افراد را قادر سازد تا DApps را در “ابر مدولار غیر متمرکز ساخته شده برای نیازهای دنیای واقعی و پیکربندی شده برای نیازهای شما” ایجاد و اجرا کنند. این تأکید بر تمرکززدایی به ضرر امنیت نیست.

به گفته SKALE ، کسانی که بر روی این پلتفرم کار می کنند می توانند قراردادهای هوشمند Solidity را “هزاران بار سریعتر با کسری از هزینه شبکه اصلی” اجرا کنند. با بازی ها و خدمات پخش محتوا در میان پروژه هایی که از زیرساخت های آن استفاده می کنند.

موسسان شبکه چه کسانی هستند؟

شبکه SKALE توسط Jack O’Holleran و Stan Kladko تأسیس شد که هر دو دارای تجربه زیادی در صنعت نرم افزار هستند.

O’Holleran-موسس و مدیر اجرایی SKALE-یک کارآفرین فناوری است که در زمینه بلاکچین و سیستم های غیرمتمرکز تخصص دارد. او همچنان به عنوان مشاور استراتژیک در Aktana ، شرکت علوم زندگی که او در سال ۲۰۰۸ تاسیس کرده بود ، ادامه می دهد.

با توجه به مشخصات LinkedIn او ، O’Holleran مراحل اولیه کار خود را به عنوان مدیر حساب در Good Technology آغاز کرد. او دو سال را در آنجا گذراند تا به بخش توسعه تجارت و استراتژی محصول موتورولا پیوست.

کلادکو سالهای زیادی را قبل از تأسیس SKALE در زمینه دکترای فیزیک گذراند و ۱۶ سال به عنوان مدیر فناوری در دره سیلیکون سان فرانسیسکو کار کرد.

او چندین شرکت دیگر ، از جمله Galactic Exchange و Cloudessa ، تاسیس کرده است.

چه چیزی شبکه SKALE را منحصر به فرد می کند؟

شبکه SKALE به منظور بهبود امنیت و عدم تمرکز برنامه های مبتنی بر اتریوم است.

دارندگان توکن در شبکه SKALE انگیزه می گیرند و با کمک به بهبود مقیاس پذیری و امنیت پلتفرم با خدمت به عنوان اعتبارسنج ، پاداش دریافت می کنند.

شبکه SKALE اولین پروژه ست که یک توکن را در پلتفرم ConsenSys Codefi’s Activate راه اندازی کرد – که “برای راه اندازی شبکه های غیرمتمرکز طراحی شده و به مشتریان امکان خرید ، مدیریت و استفاده از توکن های خود را می دهد – همه در یک برنامه”. Activate برای ایجاد استانداردهای جدید برای توزیع توکن های ابزار مفید طراحی شده است و اطمینان حاصل شود که شبکه ها به محض فروش توکن ها به طور کامل قابل استفاده هستند. امید است این رویکرد به تمیز کردن ظاهر بخش ارائه اولیه کوین، که در سالهای اخیر مستعد کلاهبرداری بوده است ، کمک کند.

SKALE با راه اندازی توکنی که استانداردهای نظارتی را رعایت می کند ، قصد دارد تا توکن خود به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد و از هرگونه فعالیت متقلبانه جلوگیری کند.

اتریوم معمولاً در تأیید تراکنش ها کند عمل می کند. به گفته این تیم ، استفاده از شبکه  سرعت تأیید تراکنش ها توسط اتریوم را بسیار افزایش می دهد زیرا SKALE می تواند بسیار سریعتر عمل کند و حداکثر ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه در هر زنجیره اجرا کند.

چند سکه SKALE (SKL) در گردش وجود دارد؟

مجموع توکن های SKL در زمان راه اندازی شبکه ۴٫۱ میلیارد بود. وقتی صحبت از حداکثر عرضه می شود ، این رقم ۷ میلیارد توکن ثابت می شود.

بر اساس مقاله سفید منتشر شده توسط شبکه SKALE در ژوئیه ۲۰۲۰ ،

  • یک سوم (۳۳) به پاداشهای اعتبارسنج اختصاص داده شد ،
  • ۲۸٫۱٪ برای نمایندگان اختصاص داده شد ،
  • ۱۶ to به تیم بنیانگذار گسترده تر ،
  • ۱۰ to به بنیاد SKALE اختصاص داده شد ،
  • ۷٫۷ to به صندوق توسعه پروتکل ،
  • ۴ to به گروه اصلی تیم و
  • ۱٫۳ to به صندوق اکوسیستم.

SKALE چیست؟آشنایی با توکن SKL

چگونه شبکه امن است؟

اعتبارسنجان در شبکه SKALE با پیشنهاد بلاک، شبکه را ایمن می کنند. هنگامی که اعتبارسنجان در مورد بلاک  نهایی به توافق رسیدند ، بلاک ها به زنجیره متعهد می شوند.

شبکه SKALE برای اطمینان از امنیت شبکه از اثبات سهام (PoS) استفاده می کند.

از کجا می توانید شبکه SKALE  بخرید؟

چندین صرافی وجود دارد که در آنها می توان توکن SKL خرید. اولین کسانی که SKL را لیست کردند عبارتند از Huobi ، Binance و Uniswap.

SKALE Token: SKL Crypto Rewards

شبکه SKALE خدمات را در چارچوبی ارائه می دهد که مشوق های اقتصادی و مکانیسم های حاکمیت را با استفاده از توکن SKL ادغام می کند.

توکن SKL چهار عملکرد اصلی را در شبکه SKALE تسهیل می کند:

۱-امنیت و امتیاز دهی: دارندگان یا نمایندگان توکن SKL توکن های خود را به اعتبارسنجان واریز می کنند. این اعتبارسنج ها با تأیید بلاک ها ، اجرای قراردادهای هوشمند و ایمن سازی شبکه ، شبکه SKALE را اداره می کنند. به عنوان اعتبارسنج ، آنها پاداش های رمزنگاری SKL را برای تلاش های خود دریافت می کنند.

۲-پرداخت: توسعه دهندگان از نشانه های SLK برای پرداخت اشتراک اشتراک Elastic Sidechain استفاده می کنند.

۳-پاداش ها: هم نمایندگان و هم اعتبارسنجان حق بیمه دیجیتالی SKL را دریافت می کنند که از هزینه اشتراک پرداخت شده توسط توسعه دهندگان و تورم توکن ها در شبکه دریافت می شود.

۴-حکمرانی و رای گیری: توکن SKL رای گیری زنجیره ای را تسهیل می کند ، که تمام پارامترهای اقتصادی در شبکه SKALE را کنترل می کند.

SKL یک توکن ERC-777 است ، به این معنی که سازگاری عقب را با سیستم عامل های ERC-20 حفظ می کند و نیازی به نمایندگان ندارد که توکن های خود را به قراردادهای هوشمند ارسال کنند. در عوض ، نمایندگان یک کلید امن به ارائه دهنده سهام می دهند در حالی که توکن های خود را در کیف پول دلخواه خود ذخیره می کنند. این تغییر جزئی در پروتکل حکمرانی ، امنیت شبکه SKALE را با معرفی تفویض اختیار غیر حضوری بیشتر می کند.

پروتکل دیجیتالی SKALE چیست؟

SKALE Network یک راه حل مقیاس بندی لایه ۲ برای شبکه اتریوم است که توسعه دهندگان را قادر می سازد با مهاجرت توسعه به خارج از زنجیره اصلی و به سایدچین های جانبی تحت مدیریت SKALE ، ازدحام را در شبکه اصلی اتریوم دور بزنند. SKALE امکان استفاده از برنامه های غیر متمرکز (dApp) را در محیطی مطمئن ، با بازدهی بالا و مقرون به صرفه از طریق استفاده از بلاکچین های SKALE مستقل و مخصوص dApp فراهم می کند. توسعه دهندگان هزینه ایجاد این بلاکچین ها را در SKL ، رمز ابزار بومی شبکه SKALE ، پرداخت می کنند. توکن SKL همچنین برای شرط بندی و مدیریت پلتفرم SKALE استفاده می شود.

زیرساخت SKALE باعث ایجاد “شبکه های جانبی الاستیک” با قابلیت کارکرد بالا و با تأخیر کم می شود که با اتریوم قابل همکاری هستند و حجم معاملات قابل انجام به طور موثر را از طریق شبکه اتریوم افزایش می دهد. با استفاده از این مکانیزم ، SKALE باعث بهبود عملکرد می شود که dApp های ساخته شده در اتریوم را قادر می سازد تا از نظر هزینه و توان با برنامه های Web2 رقابت کنند. شبکه های جانبی SKALE همچنین با کاهش ازدحام ، مقیاس پذیری شبکه اصلی اتریوم را به طور کلی بهبود می بخشند. قبل از بررسی ویژگی های شبکه SKALE ، درک نحوه عملکرد سایدچین های جانبی مقیاس پذیر در اکوسیستم بلاک چین ضروری است.

SKALE چیست؟آشنایی با توکن SKL

Sidechains در شبکه SKALE چیست؟

سایدچین ها به عنوان بلاکچین مستقل عمل می کنند که با شبکه اصلی یا زنجیره اصلی خود ادغام می شوند. Sidechains از یک اتصال ارتباطی دو طرفه بین دو شبکه برای حفظ ارتباطات قراردادی هوشمند استفاده می کند ، بنابراین آنها را قابل همکاری می کند. به عنوان مثال ، توسعه دهنده ای که روی سایدچین اتریوم کار می کند ، دسترسی به شبکه اصلی اتریوم را حفظ می کند و بالعکس.

رایج ترین عملکرد sidechain ، همانطور که SKALE نشان می دهد ، شامل دسته بندی تراکنش های شبکه و اجرای آنها در sidechain ، قبل از بازگشت آنها به زنجیره اصلی

زنجیره های جانبی مزایای متعددی را در صورت پیوستن به زنجیره های اصلی ارائه می دهند:

۱-آزمایش: Sidechains توسعه دهندگان را قادر می سازد تا نرم افزارهای جدید و به طور بالقوه ناپایدار را بدون خطر تأثیر روی زنجیره اصلی آزمایش کنند. به عنوان مثال ، اگر یک پروژه ابتدا یک تکرار جدید dApp را روی زنجیره جانبی قرار دهد و خراب شود ، آسیب آن روی برنامه جلویی که در حال استفاده در زنجیره اصلی است تأثیر نمی گذارد.

۲-توان: توسعه دهندگان می توانند dApps را روی زنجیره های جانبی مستقر کنند تا ازدحام در زنجیره اصلی کاهش یابد. به عنوان مثال ، در زمان ازدحام شبکه ، هزینه گاز اتریوم افزایش می یابد و معاملات را پرهزینه و وقت گیر می کند. Sidechains فعالیت شبکه را از زنجیره اصلی خارج می کند ، که هزینه گاز را کاهش می دهد و در کل بهبود می یابد.

۳-امنیت: به عنوان بلاکچین های مستقل ، سایدچین ها مسئول امنیت خود هستند. در صورت هک شدن ، فقط sidechain آسیب پذیر است. هیچ تاثیری بر زنجیره والدین وجود ندارد.

گره های SKALE و Sidechains الاستیک

مانند دیگر بلاکچین های عمومی ، شبکه SKALE از شبکه ای از گره های غیر متمرکز برای ارائه فعالیت تراکنش در شبکه استفاده می کند. شبکه گره SKALE به Node Cores و زیر گره ها تقسیم می شود. هر SKALE Node Core بر منابع محاسبه و ذخیره گره نظارت می کند ، زمان تأخیر را زیر نظر دارد و رابطی را برای برداشت ، سپرده گذاری ، سهام یا ادعای توکن SKALE در اختیار صاحبان گره قرار می دهد.

در درون این گره ها ، پروتکل دیجیتالی SKALE معماری زیر گره های کانتینری شده را مستقر می کند. این زیر گره های مجازی از نظر اندازه پویا هستند که کشش شبکه را تسهیل می کند. زیر گره های SKALE نیز در اجماع شرکت می کنند ، ماشین مجازی اتریوم (EVM) را اجرا می کنند و ارتباطات بین زنجیره ای را تسهیل می کنند.

شبکه SKALE از مکانیسم ظرفیت کشسانی استفاده می کند که عملاً گره های شبکه را تقسیم می کند. زیر گره های مجازی به هر گره SKALE اجازه می دهد چندین سایدچین را همزمان اجرا کند. هنگامی که یک کاربر می خواهد یک سایدچین الاستیک ایجاد کند ، مدیر SKALE دسترسی به اکوسیستم قرارداد هوشمند SKALE را از شبکه اصلی اتریوم تسهیل می کند.

برای کمک به کاربران در تعیین بودجه و منابع مورد نیاز خود ، مدیر SKALE به طور خودکار ۱۶ زیر گره مجازی را با هر زیر گره با استفاده از ۱/۱۲۸ (کوچک) ، ۱/۱۶ (متوسط) یا ۱/۱ (بزرگ) از منابع هر یک از گره های اصلی اختصاص می دهد. کاربران می توانند این تنظیمات را متناسب با نیازهای خود اصلاح کنند.

هنگامی که پیکربندی قابل قبول است ، کاربران مبلغی را برای مدت زمانی که مایل به اجاره منابع شبکه مورد نیاز برای حفظ سایدچین الاستیک خود هستند به مدیر SKALE ارسال می کنند.

پس از اینکه SKALE Manager درخواست را پردازش کرد ، Elastic Sidechain ایجاد می شود و نقطه پایانی مربوطه به کاربر بازگردانده می شود.

اگر منابع کافی در زمان درخواست در شبکه وجود نداشته باشد ، لغو می شود و به کاربر اطلاع داده می شود.

از ماه مه ۲۰۲۱ ، همه منابع موجود در شبکه SKALE از ارزش مساوی برخوردارند و هزینه استفاده از این منابع بستگی به اندازه و طول عمر هر سایدچین الاستیک دارد. پروتکل SKALE به توسعه دهندگان اجازه می دهد بلاکچین های بسیار قابل تنظیم را بدون آسیب رساندن به امنیت ، ذخیره سازی یا قدرت محاسبه از طریق این مدل معماری و قیمت گذاری ، به سرعت ارائه دهند.

خلاصه

کلید زیرساخت SKALE استقرار همزمان بی شمار Elastic Sidechains است ، که بلاکچین های بسیار قابل تنظیم هستند و به کاربران امکان می دهد اندازه زنجیره ، پروتکل اجماع ، ماشین مجازی ، بلاکچین والدین و اقدامات امنیتی اضافی را انتخاب کنند. پس از پیکربندی ، کاربران ماهانه هزینه اشتراک را در نشانه های SKALE (SKL) می پردازند تا Elastic Sidechain خود را ایجاد کرده و تهیه و استقرار dApps را امکان پذیر کند.

توکن ERC-777 SKL همچنین پاداش و مدیریت شبکه را تسهیل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *