Siacoin یک بستر ذخیره سازی ابری مبتنی بر بلاکچین غیرمتمرکز است که شرکت کنندگان در آن از فضای ذخیره سازی و پهنای باند اضافی سایر کاربران اجاره و استفاده می کنند. شبکه SC دارای مرجع مرکزی نیست ، به این معنی که کل سیستم با استفاده از سیستم P2P و تمرکززدایی دموکراتیک می شود.

با توجه به مدل عملیات فعلی ، فضای ذخیره سازی ابری SC نسبت به سرویس های ذخیره سازی ابری سنتی از امنیت بیشتری برخوردار است و همچنین مقرون به صرفه است و در مقایسه با ارائه دهندگان ذخیره سازی متمرکز ابر ، قیمت قابل توجهی کمتری برای اجاره ذخیره سازی دارد. هرکسی که فضای ذخیره سازی اضافی دارد می تواند آن را در بازار SIA اجاره کرده و در قالب توکن های SC پاداش دریافت کند که توسط مصرف کنندگان که از پهنای باند اجاره ای و فضای ذخیره سازی استفاده می کنند ، پرداخت می شود.

با وجود کمبودهای آشکار در مورد هزینه اجاره فضای ذخیره سازی ، ارائه دهندگان خدمات سنتی ابری مانند اپل و گوگل هنوز بسیار محبوب هستند. با این حال ، هدف شبکه Siacoin جذب کاربران بیشتری است که از محیط امن با ذخیره سازی کم هزینه که Sia نمایندگی می کند قدردانی کنند. علاوه بر این ، SIA به کاربران کمک می کند تا کنترل داده های خود را پس بگیرند. کاربران داده های شبکه SIA مالک داده هستند زیرا هیچ شخص ثالث یا مقامات مرکزی سیستم را کنترل نمی کنند. سیستم SC برخی از رایج ترین مشکلات در بخش ذخیره سازی ابری را حل می کند ، از جمله هزینه های بالای اجاره ذخیره سازی ، خطرات هک شدن ، کنترل داده ها و سوء مدیریت داده ها.

SIACOIN چگونه کار می کند؟

شبکه SIA مبتنی بر یک سیستم همتا به همتا است که به شرکت کنندگان در شبکه اجازه می دهد تا در یک اکوسیستم غیرمتمرکز به عنوان میزبان و اجاره کننده عمل کنند-بدون هیچ اختیار مرکزی برای کنترل داده ها یا مدیریت مالکیت اطلاعات ذخیره شده. کاربران شبکه Sia کاملاً مسئول داده ها و فضای ذخیره سازی خود هستند ، در حالی که اجاره دهندگان در ازای خدمات خود به میزبانان در Siacoin (SC) پرداخت می کنند.

شبکه توسط گره ها پشتیبانی می شود ، در حالی که سیستم SIA داده های کاربران را به قطعات کوچکتر تقسیم می کند و در سراسر گره ها توزیع می کند. یک گره تصادفی نمی تواند به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشد زیرا خصوصی است و فقط با کلیدهای خصوصی که مالکیت داده ها را ثابت می کند قابل دسترسی است. حتی اگر یک گره بتواند به داده ها دسترسی داشته باشد ، تنها به بخشی از آن دسترسی پیدا می کند و این اطلاعات را بی فایده می کند.

به دلیل توزیع بین گره ها ، سطح آسیب پذیری کاهش می یابد و در نتیجه سطح امنیت افزایش می یابد. هر بخش از اطلاعات تقسیم شده و به ۳۰ قسمت تقسیم می شود. با تشکر از ماهیت غیر متمرکز شبکه ، SIA قادر است پاسخ فوری در زمان واقعی ارائه دهد تا کاربران مجبور نباشند منتظر بمانند تا سرور مرکزی به پرس و جو پاسخ دهد.

دو جزء اصلی شبکه SIA میزبان و اجاره دهندگان هستند. مبلغ میزبان توسط اجاره دهندگان برای ارائه خدمات ذخیره سازی ابری پرداخت می شود. میزبان می تواند ظرفیت ها و خدمات ذخیره سازی خود را ارتقا دهد و حتی می تواند از اجاره ذخیره سازی به مصرف کنندگان خاص خودداری کند. هسته اصلی عملکرد این ارز مفهوم قراردادهای فایل است که نسخه ای از قراردادهای هوشمند است. قراردادهای پرونده دارای قوانین از پیش تعیین شده ای هستند و مبتنی بر اتوماسیون هستند تا بتوانند بین میزبان و اجاره دهندگان ارتباط برقرار کنند.

این ارز بر اساس پروتکل اثبات کار (PoW) است ، به این معنی که می توان کوین های SC را استخراج کرد ، در حالی که هیچ محدودیتی در حداکثر عرضه Siacoin (SC) وجود ندارد.

SIACOIN چیست؟آشنایی با کوین SC

موسسان SIACOIN چه کسانی هستند؟

ایده ذخیره سازی ابری Siacoin در یک هکاتون در MIT توسط دیوید ووریک و لوک چامپین ارائه شد.  این دو  شرکت مادر را در سال ۲۰۱۴ تأسیس کردند و شبکه بتا را برای این ارز در سال ۲۰۱۵ راه اندازی کردند. این تیم ۷۵۰،۰۰۰ دلار بودجه از چندین منبع برای پروژه Nebulous Inc. و پروژه SIA دریافت کرد.

در پایان سال ۲۰۱۵ ، این دو نفر نسخه نهایی شبکه ذخیره سازی SIA را راه اندازی کرده بودند. از زمان راه اندازی بلاکچین نهایی ، این دو نفر بیش از ۶٫۴ میلیون دلار برای این شرکت از سرمایه گذاران مانند Fenbushi Capital ، Raptor Group ، INBlockchain و First Star Ventures جمع آوری کرده اند. و با توسعه و تکامل شبکه Siacoin تعداد زیادی توسعه دهنده به تیم خود اضافه کرده اند.

چه چیزی SIA  را منحصر به فرد می کند؟

Siacoin به لطف کاربرد اصلی و عملکردهای کارآمد منحصر به فرد است. هدف این ارز تمرکززدایی از بخش ذخیره سازی ابری است ، زیرا ارائه دهندگان خدمات ابری سنتی هزینه بیشتری برای اجاره دریافت می کنند و ممکن است با سوء مدیریت داده ها ، عدم امنیت ، پاسخگویی سرور و مالکیت داده ها مشکل داشته باشند.

SIA این مسائل را با استفاده از محیط غیرمتمرکز و سیستم همتا به همتا برطرف می کند که در آن کاربران می توانند از طریق قراردادهای پرونده ارتباط برقرار کرده و قیمت قراردادها و قراردادهای اجاره را تعیین کنند. هدف Siacoin تبدیل شدن به یکی از بزرگترین شبکه های ذخیره سازی ابری غیر متمرکز است که در آن اطلاعات کاربران ایمن و محافظت می شود و مالکیت داده ها از طریق مالکیت کلیدهای خصوصی ثابت می شود.

چه چیزی ارزش SC را می دهد؟

Siacoin از ظرفیت و کاربرد فنی آن ارزش می گیرد. کوین های SC واحد پولی سیستم هستند و تنها ارزهایی هستند که می توان هنگام ایجاد قرارداد بین میزبان و مستاجر در شبکه هزینه کرد. اینگونه است که این ارز از سودمندی ، پذیرش و ظرفیت فنی آن ارزش می گیرد.

برای اینکه سیستم به صورت همتا کار کند ، اجاره دهندگان باید هزینه خدمات خود را با ارز Siacoin به میزبان بپردازند ، این بدان معناست که آنها باید SC خریداری کنند. میزبانها برای به دست آوردن سود و کسب درآمد از خدمات خود باید کوین های SC خود را بفروشند ، اما آنها همچنین می توانند SC را نگهداری  کنند.

چند کوین SIACOIN (SC) در گردش است؟

تا ماه مه ۲۰۲۱ ، حدود ۴۷٫۸ میلیارد دستگاه SC در گردش است که از حداکثر عرضه نامحدود برخوردار است. SIA منبع محدودی ندارد ، به این معنی که SC جدید را می توان بی نهایت استخراج کرد. ماینرها بلوک های جدیدی ایجاد می کنند ، تراکنش ها را از طریق اثبات کار تایید می کنند و برای هر بلوک جدید SC دریافت می کنند.

این ارز برای برآوردن تقاضای بی نهایت برای خدمات ذخیره سازی ابری P2P ساخته شده است ، به همین دلیل هیچ محدودیتی در عرضه آن وجود ندارد.

چگونه شبکه SIA امن است؟

Siacoin از طریق تکه تکه شدن داده های بارگذاری شده و از طریق استفاده از مکانیسم اجماع PoW ایمن می شود. تراکنش ها به صورت دائمی در بلوک هایی نوشته می شوند که با پشتیبانی استخراج کننده ها ایجاد می شوند. این ماینرها برای محافظت از شبکه و ایجاد بلوک های جدید و تأیید معاملات در دفتر کل پاداش می گیرند.

داده های بارگذاری شده بر روی ذخیره سازی اجاره ای از طریق تکه تکه شدن محافظت می شود. داده ها به قطعات تقسیم شده و در بین گره های شبکه اجرا می شوند. بنابراین حتی اگر یکی از گره ها به خطر بیفتد ، تنها بخشی از اطلاعات آشکار می شود که این امر برای شرکت کنندگان مخرب بی فایده است. تنها راه باز کردن قفل این داده ها از طریق اثبات مالکیت آن است ، که تنها با کلیدهای خصوصی مطابقت قابل انجام است. اینگونه است که داده های کاربران از طریق تمرکززدایی و تکه تکه شدن تضمین می شود.

نحوه استفاده از SIACOIN

Siacoin واحد پول بومی شبکه ذخیره سازی Sia و تنها واحد ارزشی است که می توان از آن برای پرداخت هزینه خدمات ذخیره سازی در بلاکچین استفاده کرد. سیاکوئین به طور گسترده در سیستم همتا به همتا استفاده می شود ، در حالی که به عنوان پاداش استخراج نیز عمل می کند. علاوه بر پاداش و رمزنگاری بومی ، سیا را می توان بر اساس تفاوت قیمت خرید و فروش در بازار با سود معامله کرد.

برای پرداخت هزینه خدمات ذخیره سازی در بلاکچین ، مستأجرها باید SC را خریداری کنند که بعداً برای ایجاد یک قرارداد پرونده ، مشابه یک قرارداد هوشمند ، استفاده می شود که قیمت و سایر مشخصات مربوط به اجاره ذخیره سازی را مشخص می کند. میزبان ها در SC پرداخت می شوند و زمانی می توانند از فروش SC سود ببرند که قیمت بازار برای آنها مناسب باشد.

SIACOIN چیست؟آشنایی با کوین SC

چگونه کیف پول SIACOIN را انتخاب کنیم؟

Siacoin واحد پولی بلاکچین SIA است و از کیف پول اختصاصی برای ذخیره ایمن کوین های SC استفاده می کند. یکی از پرکاربردترین کیف پول های موبایل Sia Android Wallet است ، در حالی که SiaUI کیف پول رسمی رومیزی و تنها کیفی است که توسط تیم پشت SC توصیه می شود. همچنین می توانید کوین های SC خود را در هر کیف پولی که پشتیبانی می شوند ذخیره کنید و نوع انتخابی شما بستگی به مقدار شما و قصد شما برای انجام آن دارد.

کیف پول های سخت افزاری (معروف به کیف پول های سرد) مانند Ledger یا Trezor امن ترین گزینه را با ذخیره و پشتیبان گیری آفلاین ارائه می دهند. با این حال ، آنها گران تر و درک آنها دشوار است ، بنابراین احتمالاً برای کسانی که دارای تجربه و مقدار زیادی SC برای ذخیره هستند مناسب تر است.

کیف پول نرم افزاری یک گزینه ساده تر و معمولاً رایگان است. اینها را می توان در تلفن هوشمند یا رایانه شما بارگیری کرد و ممکن است محفوظ یا غیر حضوری باشد. با استفاده از کیف پول های محافظ ، کلیدهای خصوصی توسط ارائه دهنده خدمات از طرف شما مدیریت و پشتیبان گیری می شوند. کیف پول های غیر حضوری از عناصر ایمن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می کنند. کیف پول نرم افزاری برای انجام معاملات راحت تر است اما نسبت به سایر سخت افزارهای خود از امنیت کمتری برخوردار است ، به این معنی که برای کاربران کم تجربه با مقادیر کمتر SC مناسب تر است.

در نهایت ، کیف پول ها یا صرافی های آنلاین وجود دارد که به کیف پول داغ معروف هستند که با مرورگر وب قابل دسترسی هستند. اینها نسبت به گزینه های جایگزین امنیت کمتری دارند و از کاربران می خواهند که به بستری برای مدیریت Siacoin خود اعتماد کنند. اینها برای کسانی که مقدار کمی SC دارند یا معاملات مکرر انجام می دهند مناسب است. فقط اطمینان حاصل کنید که خدمات را با اقدامات امنیتی قوی و شهرت خوب انتخاب کنید.

Kriptomat یک راه حل ذخیره سازی امن ارائه می دهد و به شما امکان می دهد SC خود را بدون هیچ زحمتی ذخیره و معامله کنید. ذخیره Siacoin شما با Kriptomat امنیت شغلی و عملکرد کاربر پسند را برای شما فراهم می کند.

خرید و فروش SC یا مبادله آن با هر ارز دیجیتالی دیگر تنها در لحظاتی انجام می شود که شما بستر امن ما را به عنوان راه حل ذخیره سازی خود انتخاب می کنید.

استخراج SIACOIN

Siacoin یک کوین قابل استخراج است ، به این معنی که استخراج کنندگان بخشی جدایی ناپذیر از سیستم هستند. عرضه بی نهایت است تا به تقاضای بی پایان پاسخ دهد و عملکرد روان سیستم ذخیره سازی P2P را فعال کند. بر خلاف بلاکچین های اثبات شده که به تعدادی از کاربران که رمزنگاری می کنند بستگی دارد ، Siacoin بر اساس پروتکل اثبات کار که به ماینرها وابسته است اجرا می شود. ماینرها در ازای مشارکت در تولید بلوک و تأیید معاملات ، با کوین های SC پاداش می گیرند.

چگونه SIACOIN بخریم؟

 اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک صرافی دیجیتالی پیدا کنید که از Siacoin (SC) پشتیبانی می کند ، مانند Kriptomat و ایجاد یک حساب رایگان. پس از ایجاد حساب کاربری ، می توانید سفارش خرید و خرید این ارز را با قیمتی که مناسب می دانید ، انجام دهید.

چگونه SIACOIN بفروشیم؟

فروش Siacoin -SC به آسانی خرید آن در Kriptomat است. سفارش فروش SC را با قیمتی که می تواند برای شما سود ایجاد کند ، قرار دهید. می توانید از تفاوت بین قیمت خرید و فروش بازدهی مثبتی داشته باشید.

نتیجه

Siacoin یکی از بزرگترین پلتفرم های ذخیره سازی همتا به همتا با بازار خدمات ابری است. اگرچه این ارز تعداد قابل توجهی از بلاکچین های رقیب با عملکردهای کم و بیش مشابه خود دارد ، اما سیا هنوز در بین محبوب ترین شبکه های خدماتی در نوع خود قرار دارد. این فضای ذخیره سازی مقرون به صرفه برای اجاره و یک محیط امن و غیر متمرکز برای بازار P2P آن فراهم می کند. تا زمانی که سیستم کار می کند و بازار فعال است ، ارزش SC می تواند با گسترش بلاک چین رشد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *