اگر اهل ارز های رمزنگاری شده هستید ، احتمالاً نام کوین جدید SHIB را شنیده اید. Shiba Inu دقیقاً چیست ، چگونه کار می کند و حتی باید آن را بخرید یا خیر؟ در اینجا مواردی است که باید برای تصمیم گیری آگاهانه بدانید.

درست زمانی که فکر می کردید دنیای ارزهای رمزپایه دیگر گیج کننده نخواهد بود ، یک کوین تقلیدی معروف به Shiba Inu با افزایش ۴۰،۰۰۰ درصدی کاملاً باورنکردنی از اواخر آوریل تا اوایل ماه مه ۲۰۲۱ ، جریان اصلی را به خود اختصاص داده است.

بنابراین آیا کوینی که خود را به عنوان “meme-token” توصیف می کند ، سرمایه گذاری محکمی است؟ دقیقاً این کوین جدید عجیب و غریب که به سرعت به یک حس اینترنتی تبدیل می شود چیست؟

در ادامه به بررسی مختصری از Shiba Inu می پردازیم و اینکه آیا فکر می کنیم سرمایه گذاری در این مضحک ترین آلت کوین ها ، اوج حماقت است یا عملی نابغه وار!

سلب مسئولیت: وقتی ما در مورد هر کاری با دنیای ارزهای رمزپایه بحث می کنیم ، این مسئولیت ما است که به شما هشدار دهیم که بازارها بسیار بی ثبات هستند و ما کاملاً به شما مشاوره مالی نمی دهیم. همیشه قبل از اینکه پول نقد بدست آمده را سرمایه گذاری کنید ، تحقیق خود را انجام دهید.

بنابراین کوین Shiba Inu دقیقاً چیست؟

کوین Shiba Inu (SHIB $) یک ارز رمزنگاری شده است که به اصطلاح یک طلسم برای سگ از نژاد Shiba Inu ژاپنی گفته می شود. این کوین یک کپی آشکار (یا تمسخر است) از Dogecoin به همان اندازه بدنام ، رمزنگاری دیگری است که با نام یا عنوان قاتل Dogecoin شناخته می شود و به همین علت اسم این ارز Shiba Inu است که به اصطلاح طلسم سگ گفته می شود.

الگوهای رفتاری Dogecoin

حتی اگر در سال گذشته در زیر صخره ای زندگی کرده باشید (با روشی که در سال ۲۰۲۰ رقم خورد) پس مطمئناً نام Dogecoin را شنیده اید.

قهرمان رمزگشایی ایلان ماسک ، رمز ارز رمزنگاری شده با نام و نشان الهام گرفته از یکی از معروف ترین الگوهای رفتاری اینترنتی ، در سال ۲۰۱۳ به عنوان شوخی جایگزین بیت کوین ایجاد شد. با این حال ، پس از شروع توئیت مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس درباره این رمزنگاری کمدی ، محبوبیت آن شروع به انفجار کرد و از آن زمان به بعد شاهد افزایش شدید قیمت بوده است.

اگر Dogecoin به عنوان یک تقلید مسخره از بیت کوین تصور می شد ، Shiba Inu Coin یک مرحله جلوتر می رود و به عنوان “تقلید از روی تقلید” ایجاد شده است. Shiba Inu به تازگی در آگوست سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد ، نامی از نژاد سگ ژاپنی است که در الگوی رفتاری اصلی الهام گرفته از Dogecoin است.

SHIBA INU چیست؟آشنایی با ارز و توکن (SHIB)

آیا Shiba Inu یک رمز ارز قابل قبول است؟

به خودی خود ، Shiba Inu با یک سری ارزهای رمزپایه دیگر که مبتنی بر بلاکچین قابل اعتماد Ethereum است ، تفاوت چندانی ندارد.

با خواندن سریع white paper این کوین (معروف به Woofpaper! ) بیشتر شبیه یک کتابچه بازاریابی است تا یک کتابچه راهنمای فنی ، بنابراین واضح است که این رمزنگاری نه تنها از همان ابتدا ایجاد شده است که کمی شوخی آور باشد ، بلکه در نظر گرفته شده به عنوان چیزی است که مردم حدس می زنند ، به جای استفاده قانونی از عملکرد به عنوان یک ارز.

Ryoshi ، نام مستعار بنیانگذار ناشناس Shiba Inu ، کوین را نه تنها به عنوان یک پروژه سرگرم کننده ، بلکه همچنین به عنوان آزمایشی برای ساخت ارز رمزنگاری شده با استفاده از یک جامعه ۱۰۰٪ غیرمتمرکز و خودجوش ایجاد کرد.

چه چیزی Shiba Inu را با سایر Altcoins متفاوت می کند؟

اگرچه Shiba Inu Coin به عنوان یک آزمایش ساخت جامعه و تقلید مسخره آمیز از Dogecoin تصور می شد ، اما برخی از تصمیماتی که توسط تیم غیرمتمرکز خالقان آن گرفته شده است ، به ارز رمزپایه اشاره دارد که این پتانسیل را دارد که به یک کالای سرمایه گذاری قابل استفاده تبدیل شود.

یکی از اولین تصمیماتی که تیم Shiba Inu اتخاذ کرد این بود که نیمی از کوین هایی را که در زمان راه اندازی در دسترس بودند به Vitalik Buterin ، بنیانگذار Ethereum بدهد. به نظر می رسد این یک تصمیم عجیب است ، اما تیم امیدوار است که این اقدام مانع از نگه داشتن مقادیر زیادی ارز توسط تنها چند سرمایه گذار بزرگ شود ، که می تواند بر استفاده آینده آن به عنوان یک کوین قابل استفاده تأثیر بگذارد.

در مرحله دوم ، Shiba Inu به گونه ای ایجاد شده است که سرمایه گذاران خود را از طریق راه اندازی درآمد بالاتری فراهم می کند. هدف پروژه Shiba Inu ایجاد توکن ERC-20 و اکوسیستم حمایتی بود که قیمت آن چنان پایین باشد که هر کسی می تواند میلیون ها رمز در اختیار داشته باشد در حالی که هنوز هم کم ارزش هستند.

این طرحی است که به نظر می رسد تاکنون خوب کار کرده است ، Ryoshi ادعا می کند که Shiba Inu یک “قاتل Dogecoin” بالقوه است:

“(Shiba Inu می تواند)… ارزش Dogecoin را به طور تصاعدی پشت سر بگذارد ، بدون اینکه هرگز از ارزش ۰٫۰۱ دلار عبور کند.”

از کجا می توانید کوین Shiba Inu بخرید؟

کوین Shiba Inu در صرافی های متفاوت با نماد SHIB ذکر شده است. Binance اخیراً این ارز را برای مبادله و خرید و فروش لیست کرده است. Binance صرافی نسبتاً بزرگی است ، زیرا این صرافی تعداد زیادی از ارزهای رمزپایه شناخته شده را مبادله می کند و از اعتماد بالایی در میان کاربران و بازدیدکنندگان برخوردار است.

Binance در حال حاضر به کاربران خود هشدار می دهد که Shiba Inu یک کوین نامتعادل است و ممکن است تحت تغییر سریع (و قابل توجه) ارزش قرار گیرد.

SHIBA INU چیست؟آشنایی با ارز و توکن (SHIB)

صرافی ShibaSwap

Shibaswap صرافی ارز رمزنگاری شده Shiba Inu است. اگرچه این سرویس هنوز راه اندازی نشده است ، اما هدف آن این است که به عنوان یک مبادله غیرمتمرکز عمل کند ، در اینصورت شما می توانید سایر رمزگذارهای خود را با کوین های Shiba Inu تجارت کنید.

ارزش فعلی کوین Shib چقدر است؟

Shib طی ماه مه ۲۰۲۱ شاهد رشد چشمگیر بوده است و ارزش آن از ۰٫۰۰۰۰۰۰۱۶۳۱ دلار برای هر کوین به بیشینه ۰٫۰۰۰۰۳۶۴۰۴۰ دلار برای هر کوین فقط در ده روز بعد رسیده است.

ارز رمزنگاری شده تا نیمه دوم ماه مه ۲۰۲۱ نسبتاً شدید سقوط کرد ، اما این افزایش اولیه نشان دهنده سود ۱۵۰۰ درصدی در چند هفته بود که باعث ایجاد هیاهوی بزرگی برای کوین شد که هنوز هم تا حد زیادی سالم نیست.

از طرف دیگر ، Dogecoin اصلی به دنبال حضور ایلان ماسک در نمایش معروف تلویزیونی Saturday Night Live از ارزش افتاد.

آیا باید در کوین Shib سرمایه گذاری کنید؟

بازار به اصطلاح “سکه های رفتاری” در حال حاضر بسیار گسترده است. با تشکر از افراد مشهوری مانند ایلان ماسک که به ارزهای رمزنگاری شده ای مانند Dogecoin فشار می آورند ، تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاران آماتور به دنبال رمز ارز بزرگ بعدی هستند.

وسوسه انگیز خواهد بود که به کاهش سریع Shiba Inu در هفته های اخیر به عنوان پایان خط این کوین نگاه کنید ، اما در واقع می توان مقدار زیادی از این افت قیمت را به بنیانگذار Etherum ، Vitalik نسبت داد زیرا Vitalik Buterin مقدار عظیمی از کوین هایی را که هنگام راه اندازی به کیف پول وی هدیه شده بود ، اهدا کرد.

صندوق امداد COVID-19

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، در حدود نیمی از حوضچه اولیه کوین در زمان راه اندازی به بنیانگذار Etherum ، ویتالیک بوترین داده شد. این یک حرکت کمی عجیب از سوی توسعه دهندگان بود ، که امیدوار بودند Buterin کوین ها را برای مدت طولانی نگه دارد. در اقدامی غافلگیرکننده ، بوترین در پایان ۱۰٪ از کوین ها را به یک صندوق امداد COVID-19 هندی اهدا کرد و ۹۰٪ باقیمانده را سوزاند ، که اگرچه خبر خیریه ای باورنکردنی است ، اما تا حد زیادی دلیل ضررهای چشمگیر پس از اوج اولیه کوین است.

آینده کوین Shib

در زمان تحقیق ، Shiba Inu بیش از ۱۳ میلیارد دلار سقف بازار دارد. این سیستم عامل در مدت ۳۰ روز ۴۰،۰۰۰٪ افزایش ارزش داشته است. در حالی که اکنون حجم خوبی از آن افزایش قیمت اولیه از دست رفته است اما این کوین هنوز هم بسیار ارزشمندتر از آن است که در زمان عرضه داشت.

یکی از دلگرم کننده ترین موارد در مورد ظهور Shiba Inu سرعت پذیرش آن در صرافی های بزرگ و قابل اعتماد مانند Binance است که به یک کوین تعادل و ثبات می دهد. بنابراین علی رغم هشدار درباره نوسانات احتمالی آن ، ما معتقدیم که آینده درخشان این ارز رمزپایه جدید را در پیش رو دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *