(SIMPLIFIED BYZANTINE FAULT TOLERANCE ( SBFT _ تحمل خطای بیزانسی ساده شده برای کاربردهای بلاکچین

یکی از بزرگترین زمینه های بحث، الگوریتم اجماع است که هر بلاکچین از آن استفاده می کند. الگوریتم اجماع چیزی است که سرعت، قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری بلاکچین را تعیین می کند. الگوریتم اجماع (SIMPLIFIED BYZANTINE FAULT TOLERANCE (SBFT _ تحمل خطای بیزانسی ساده شده به عنوان بهبود استاندارد فعلی که توسط پروژه هایی مانند ریپل استفاده می شود.
بر کسی پوشیده نیست که ثابت شده است که فناوری بلاکچین در برنامه‌هایی که تغییر ناپذیری و اعتماد به داده‌ها مهم است، بسیار مفید است. از فین تک (یعنی ارزهای دیجیتالی شده) گرفته تا مراقبت های بهداشتی، تولید، تحقیقات و سایر صنایع و برنامه های کاربردی. به همین دلیل، تقاضای زیادی برای بهبود قابلیت‌های بلاکچین وجود دارد.

SBFT چیست؟

در SBFT، یک مولد بلاک تعیین شده، تراکنش های پیشنهادی را جمع آوری و تأیید می کند، و به طور دوره ای آنها را با هم در یک پیشنهاد بلاک جدید جمع می کند. اجماع توسط یک ژنراتور ارائه می‌شود که قوانین (تأیید اعتبار) مورد توافق گره‌ها (هسته‌های زنجیره‌ای) را برای بلاک و امضاکنندگان بلاک تعیین‌شده اعمال می‌کند. سایر امضاکنندگان بلاک تعیین شده (چندین) بلاک پیشنهادی را با امضای خود تأیید می کنند.

همه اعضای شبکه هویت امضاکنندگان بلاک (بلاکچین مجاز) را می‌دانند و فقط در صورتی بلاک ها را می‌پذیرند که توسط تعداد کافی امضاکننده امضا شده باشند. Block Signer تمام تراکنش‌ها را در هر بلاک تأیید می‌کند و یک امضا اضافه می‌کند. فقط بلاک هایی با امضای کافی در زنجیره پذیرفته می شوند. این تلاش برای جلوگیری از مشکل هزینه مضاعف با تلاش برای اطمینان از حل تراکنش های رقیب است.

با استفاده از ۱ ژنراتور (تکثیر کننده اصلی) در یک محیط خصوصی و قابل اعتماد، این به طور موثر امکان ایجاد مقیاس و سرعت مورد نیاز برای تراکنش‌ها و امضاکنندگان را برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها فراهم می‌کند. این علامت‌ها قابل تنظیم هستند به این معنی که می‌توانند در هر زمانی از سیستم اضافه یا حذف شوند. همین امر در مورد گره ها (هسته های زنجیره ای) در شبکه نیز صدق می کند. آنها را می توان اضافه/حذف کرد زیرا یک شبکه خصوصی است و این یک لایه امنیتی اضافی به خصوص در هنگام برخورد با عاملی مخرب می افزاید.

در نتیجه استفاده از ۱ ژنراتور به جای چندگانه، همگام سازی رخ نمی دهد. همگام سازی فرآیندی است که یکپارچگی داده ها را بین ۲ یا چند موجودیت ایجاد می کند. این ویژگی اجازه می دهد تا مقیاس پذیری و سرعت برای راه حل درجه سازمانی تحت تأثیر قرار نگیرد. از آنجایی که بلاکچین خصوصی است و موجودیت ها شناخته شده هستند، می توان چندین مولد را به عنوان یک افزونگی در نظر گرفت. لازم نیست همه گره‌ها آنلاین باشند تا این پلتفرم در حداقل ۱ مولد و ۱ نشانگر کار کند. با این حال، معمولاً به ۱۰۰ شرکت‌کننده اجازه تعامل می‌دهد، فقط به ۵ امضاکننده، ۱ تولیدکننده و ۱ صادرکننده (برخی از نهادهای نظارتی) نیاز دارد. تحمل خطا در این تنظیمات امکان ۳ از ۴ یا ۴ از ۵ علامت را می دهد.

بخش حریم خصوصی به جزئیات نحوه برخورد استاندارد باز زنجیره ای با مشکل محرمانه بودن اطلاعات برای شرکت کنندگان پلتفرم می پردازد. بلاکچین های باز و بدون مجوز مانند بیت کوین ماشین های شفافیتی هستند که همه شرکت کنندگان می توانند اطلاعات موجود در شبکه را مشاهده کنند.

Chain راه حلی برای کسانی که به حفظ حریم خصوصی به عنوان ویژگی اصلی نیاز دارند ساخته است. بدون نیاز به شفافیت کامل و تمام گره ها (هسته های زنجیره ای) اطلاعات تراکنش را دریافت می کنند، مقیاس پذیری قربانی نمی شود، اما شفافیت قربانی می شود. همه سیستم ها دارای معاوضه هستند. در این سیستم، گره‌ها (هسته‌های زنجیره‌ای) تنها توسط پلتفرم گره‌ای، اثبات بلاک را دریافت می‌کنند.

خود گره (هسته) می‌تواند تمام داده‌های بلاکچین یا فقط یک عکس فوری (ترازنامه) و یک سابقه فعالیت محدود از مدیر حساب را ذخیره کند.

SIMPLIFIED BYZANTINE FAULT TOLERANCE چگونه کار می کند؟

SBFT به طور خاص برای برنامه های بلاکچین طراحی شده است و با معرفی سه مکانیسم جدید کار می کند:

  1. گره ها در هیئت های نمایندگی در افزایش قدرت گروه بندی می شوند. گره ۱ سرب، گره ۲ دوم در نظر گرفته می شود و غیره.
  2. هر بلاک جدید توسط یک نمایندگی خاص با مهرهای زمانی از پیش تعیین شده “باز” ​​و “بستن” نگهداری می شود و این اطلاعات با هر گره دیگری در نمایندگی به اشتراک گذاشته می شود.
  3. هر گره از زمان داخلی خود برای تصمیم گیری در مورد زمان انجام اقدامات خاص استفاده می کند و دستورالعمل های خاصی در مورد نحوه عمل دارد.

نتیجه

هر گره در اجماع SBFT قادر است بدون نیاز به ارتباط رفت و برگشت با گره های دیگر به طور مستقل عمل کند. تمام اجماع تنها با یک بار پیغام ارسالی به دست می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *