Sand در سال ۲۰۱۱ توسط Pixowl راه اندازی شد ، یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاکچین است که به کاربران امکان ایجاد ، ساخت ، خرید و فروش دارایی های دیجیتالی را در قالب یک بازی می دهد. Sandbox با ترکیب قدرت سازمانهای مستقل غیر متمرکز (DAO) و توکنهای غیرقابل تعویض (NFT) ، یک بستر غیرمتمرکز برای یک جامعه بازی پر رونق ایجاد می کند.

بر اساس کاغذ سفید رسمی ، ماموریت اصلی پلتفرم Sand معرفی موفقیت آمیز فناوری بلاکچین در بازی های اصلی است. این پلتفرم بر تسهیل مدل خلاقانه “بازی برای کسب درآمد” تمرکز می کند ، که به کاربران اجازه می دهد هم سازنده و هم گیمر به طور همزمان باشند. این پلتفرم با معرفی توکن ابزار SAND ، از فناوری بلاکچین استفاده می کند ، که معاملات را بر روی پلتفرم تسهیل می کند.

بنیانگذاران

آرتور مادرید بنیانگذار و مدیرعامل Pixowl است و او یکی از عوامل محرک پشت Sand است. او در سال ۲۰۰۰ در رشته اقتصاد از دانشگاه پاریس دوفین فارغ التحصیل شد.

حرفه ی حرفه ای مادرید به عنوان مشاور Eurogroup Consulting فرانسه آغاز شد ، اما به زودی روح کارآفرینی خود را پیدا کرد. در سال ۲۰۰۱ ، او ۱-Click Media را تأسیس کرد که بعداً توسط Ipercast خریداری شد.

Sebastien Borget همچنین یکی از بنیانگذاران Pixowl است و به عنوان COO شرکت فعالیت می کند. او فارغ التحصیل رشته شبکه های سیستم های کامپیوتری و ارتباطات از راه دور از Institut national des Télécommunications در سال ۲۰۰۷ است.

حرفه ی حرفه ای او به عنوان مدیر پروژه در رسانه ۱-Click آغاز شد و از آن زمان ، آرتور مادرید و سباستین بورجت یک دوتایی کارآفرین بودند. آنها Pixowl را در سال ۲۰۱۱ تأسیس کردند و پیوسته روی پروژه هایی با هم کار می کردند.

چه چیزی Sand را منحصر به فرد می کند؟

Sand یک پلتفرم منحصر به فرد است زیرا فناوری بلاکچین را به دنیای بازی ها معرفی میکند. صنعت بازی ، هنگامی که صحبت از پذیرش فناوری بلاکچین می شود ، بازار بزرگی است که هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است و Pixowl این را در سال ۲۰۱۱ مشاهده کرد. با ایجاد جهانی که گیمرها می توانند دارایی های مبتنی بر بلاکچین را ایجاد و جمع آوری کنند ، این پلتفرم قصد دارد انقلابی در بازار ایجاد کند. این در بازار جهانی بازی برای خود طاقچه ای ایجاد می کند.

این ارز با تمرکز بر محتوای تولید شده توسط کاربر ، متابولیسم از بازیکنان درگیر ایجاد می کند که به توسعه بیشتر این پلتفرم کمک می کند و به کاربران اجازه می دهد تا نظرات  و ایده های خود را در مورد توسعه پروژه به اشتراک بگذارند. به لطف فناوری در حال تکامل ، حکمرانی غیر متمرکز در پروژه های مبتنی بر بلاکچین به یکی از ضروریات تبدیل می شود.

این شرکت شروع به کار کرد و حمایت و سرمایه گذاری بسیاری از نام های بزرگ در صنعت بازی را جلب کرد. اینها شامل مارک هایی مانند Atari ، Helix و CryptoKitties است.

SAND چیست؟آشنایی با پلتفرم THE SANDBOX

قرارداد هوشمند

قرارداد هوشمند قطعه ای از کد است که روی بلاکچین اجرا می شود. این یک پروتکل کامپیوتری است که عملکرد معاملات را بدون نیاز به شخص ثالث اجرا می کند. همانطور که کد در بلاکچین اتریوم نگهداری می شود ، تغییر ناپذیر است. به همین دلیل ، این ابزار عالی برای کنترل چیزهای با ارزش ، مانند اتر یا سایر دارایی های دیجیتالی است. مخترع اتریوم ، ویتالیک بوترین ، آنها را در کتاب سفید اتریوم تعریف کرد ، جایی که او توضیح داد که قراردادهای هوشمند “سیستم هایی هستند که دارایی های دیجیتال را به طور خودکار طبق قوانین از پیش تعیین شده دلخواه جابجا می کنند.

SAND یک توکن است. توکنی است که توسط گیمرها ، توسعه دهندگان و ناشران در سراسر اکوسیستم این پلتفرم به عنوان ارز اصلی ما استفاده می شود ، که با آن می توانید هر نوع تعامل و معامله ای را انجام دهید.

می توان آن را به تعداد نامحدود دفعات بین کاربران برای معاملات P2P مانند خرید یا فروش LANDs یا ASSET های بازی منتقل کرد (LANDs بخش هایی از Metaverse است که برای مالکیت بازیکنان باز است ، در حالی که ASSET ها نشانه هایی هستند که توسط بازیکنان ایجاد می شوند).

علاوه بر این ، یک ویژگی جالب این توکن این است که به دلیل کمیاب بودن آن می تواند در طول زمان ارزش خود را افزایش دهد. عرضه محدود ۳ میلیارد واحد SAND در دسترس خواهد بود. علاوه بر این ویژگی های شگفت انگیز ، بازیکنان قادر خواهند بود این توکن را در بازی سهیم شوند. این بدان معناست که کاربران می توانند این توکن را در بازی های درون پلتفرم  شرط بندی کنند تا شانس خود را برای یافتن منابع بازی افزایش دهند.

این ارز پیش نویس فعلی EIP-1776 را پیاده سازی می کند ، پیشنهادی که برای استانداردسازی متا تراکنش های بومی ارائه داده شده که به کاربران کیف پول های مبتنی بر EOA (مانند Metamask) اجازه می دهد تا عملیات بدون اتریوم را در Ethereum انجام دهند. نیاز به دارا بودن اتر – ارزی که در حال حاضر شرط لازم برای انجام تراکنش در آن بلاکچین است.

با استفاده از ERC-1776 ، Sandbox به کاربران پلتفرم اجازه می دهد تا تراکنش های خود را در بلاکچین اتریوم آغاز کنند در حالی که هزینه های معاملات توسط پلتفرم پرداخت می شود و تجربه کلی کاربر را بهینه می کند.

چند کوین SAND در گردش است؟

حداکثر و کل ۳،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن  وجود دارد. در حال حاضر ، حدود ۶۸۰،۲۶۶،۱۹۴ توکن در گردش فعال هستند که ۲۳ درصد از کل عرضه موجود در مارس ۲۰۲۱ را نشان می دهد.

از کل عرضه توکن :

  • حدود ۲۵٫۸۲ in به عنوان ذخیره شرکت کنار گذاشته شد.
  • ۱۷/۱۸ درصد دیگر برای فروش بذر توکن اختصاص داده شد.
  • موسسان و اعضای تیم حدود ۳۱ درصد از کل توکن توزیع شده بین آنها را تأمین کردند.
  • حدود ۱۲ درصد از کل عرضه برای فروش اختصاصی Binance Launchpad و
  • ۱۰ درصد دیگر به عنوان پاداش به مشاوران پروژه اختصاص داده شد.

چگونه شبکه امن است؟

از آنجا که دنیای مجازی این پلتفرم بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است ، با مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) ایمن می شود. توکن SAND نسخه استاندارد ERC-20 است ، به این معنی که صاحبان آن می توانند آن را در معرض خطر قرار دهند و از پاداش های سودمند بهره مند شوند.

برخلاف مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) که توسط بلاکچین بیتکوین به کار گرفته می شود ، PoS برای تأیید تراکنش ها به مقادیر زیادی از قدرت الکتریکی یا محاسباتی نیاز ندارد. این متکی بر سهامداران دارای بیشترین دارایی در توکن های SAND است. مکانیزم اجماع PoS اجازه می دهد تا بسیاری از برنامه های کاربردی متنوع را در حالی که هنوز امنیت وجوه واریز شده را تضمین می کند.

از کجا می توانید SAND را خریداری کنید؟

این پلتفرم  از افزایش علاقه سرمایه گذاران و کاربران برخوردار است و صرافی های بیشتری معاملات خود را با توکن SAND آغاز کرده اند. Binance بیشترین حجم معاملات SAND/BUSD را دارد که تا مارس ۲۰۲۱ در معاملات ۷،۰۱۵،۹۴۱ دلار پردازش شده است.

سایر گزینه های خرید این ارز شامل Uniswap (V2) ، Gate.io و LATOKEN است.

در حال حاضر ، بازیکنان و سازندگان روشهای بی شماری برای به دست آوردناین توکن در اختیار دارند. آنها می توانند آن را با استفاده از کارت های اعتباری یا بدهی خود ، از طریق مبادله اتر به دست آورند و بازیکنان حتی می توانند هنگام انجام بازی های مختلف بارگذاری شده در اکوسیستم The Sandbox ، توکن های SAND دلار دریافت کنند.

SAND چیست؟آشنایی با پلتفرم THE SANDBOX

 

عملکردهای اصلی SAND

بازار و ارز درون بازی

توکن $ SAND ارز مورد استفاده برای انجام هر نوع معامله در The Sandbox است. این به کاربران امکان می دهد خدمات یا دارایی های خود را خریداری کرده و تجارت و بازی کنند – این وسیله مبادله خواهد بود و به عنوان یک رمز تعهدی ارزش عمل می کند. علاوه بر این ، هر زمان که کاربر بخواهد دارایی را ضرب کند ، بسته به کمیاب بودن (قدرت جهانی) و کمیابی (میزان کپی) آن دارایی خاص ، $ SAND مورد نیاز است.

سیاستهای ASSETS و UGC

این پلتفرم یک بازی با محوریت محتوای تولید شده توسط کاربر است. هر ASSET  یک ساخته شخصی از یکی از بازیکنان ما خواهد بود.  این یک مکانیسم هزینه برای جلوگیری از صدور کپی یا محتوای نامناسب در بازی است ، زیرا این امر بر ASSET های ما تأثیر منفی می گذارد. این سیستم همچنین امکان مقیاس دهی با جامعه را فراهم می آورد و به صاحبان  SAND با نقش جامعه و درآمد بالقوه پاداش می دهد. اگر به قوانین تعیین شده توسط این انجمن احترام نگذارند ، در نهایت مجازات می شوند.
علاوه بر این ، سیستمی که ایجاد شده مبلغ کمی SAND دلار برای هر کسی که مایل به بارگذاری یک اثر جدید است ، می پردازد. این امر باعث می شود سازندگان دارایی با کیفیت پایین از بارگذاری خلاقیت های متوسط ​​جلوگیری کنند زیرا ممکن است مبلغی را که با پرداخت این هزینه خرج کرده اند پس نگیرند.

تأمین سرمایه جمعی

پلتفرم غیر متمرکز ما سناریوی مناسب برای تأمین سرمایه جمعی را بیان می کند ، زیرا سازندگان آزاد خواهند بود که ایده هایی را برای توسعه و ارسال کمک از جامعه به صورت توکن $ SAND ارسال کنند. این به جامعه این امکان را می دهد که تصمیم بگیرد چه ایده هایی توسط هنرمندان دنبال و زنده می شود. (ناگفته نماند که مقررات و محدودیت هایی وجود خواهد داشت که تحت چه شرایطی یک خالق بودجه مورد نظر را دریافت می کند.) علاوه بر این ، هنرمندان می توانند برای تولید مدل های وکسل سفارشی دستمزد بگیرند. البته ، آنها آزاد خواهند بود که خلاقیت خود را در The Sandbox Marketplace بفروشند یا معامله کنند.

حکومت

Sandbox یک بازی کاربر محور است. هدف این است که یک Metaverse فوق العاده بدون مرجع مرکزی ایجاد کنیم ، جایی که همه کاربران در رای گیری آزاد باشند و به همراه ما درباره آینده بازی تصمیم بگیرند. کاربران قادر خواهند بود در اکوسیستم ما خود را اداره کنند. این ارز به ما در دستیابی به این هدف کمک می کند: به صاحبانش اجازه می دهد تا در مورد مسابقه ایجاد جدید ، رویداد فروش یا ویژگیهای بعدی نرم افزار Creation رای دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *