پروتکل RSR را می توان در بالای هر پلت فرم قرارداد هوشمند پیاده سازی کرد. این می تواند بر روی زنجیره خاص خود کار کند ، اما از مکان یابی بیشترین سود را می برد. در ابتدا ما در حال کار بر روی شبکه Ethereum Net هستیم اما در نهایت انتظار داریم که پل های دو طرفه قابلیت همکاری کامل رمزارز را در تمام سیستم عامل های اصلی قرارداد هوشمند فراهم کنند.

نسخه اولیه تولید پروتکل رزرو به طور قابل توجهی متمرکز می شود و با گذشت زمان هرم پروتکل به صورت زنجیره ای منتقل می شود و توسط تیم موسس از کنترل خارج می شود. ارزش ذخیره RSR در ابتدا ۱٫۰۰ دلار آمریکا خواهد بود ، اما برای بلند مدت از دلار آمریکا استفاده می شود.

توکن ها

پروتکل رزرو با سه نوع token تعامل دارد:

 • رمز ذخیره (RSV) – ارز رمزپایه پایداری است که می تواند نگه داشته شود و به روشی که ما از دلار آمریکا و سایر پولهای فیات پایدار استفاده می کنیم هزینه کند.
 • رمز Reserve Rights (RSR) – ارز رمزنگاری شده برای تسهیل ثبات رمز ذخیره استفاده می شود
 • نشانه های وثیقه – دارایی های دیگری که در قراردادهای هوشمند نگهداری می شوند تا ارزش رمز ذخیره را پس بگیرند ، مانند زمانی که دولت ایالات متحده دلار طلا را به دلار آمریکا بازپرداخت می کرد. این پروتکل برای نگهداری توکن های وثیقه ای که حداقل ۱۰۰٪ ارزش کل توکن های ذخیره را داشته باشد ، طراحی شده است. بسیاری از وام های وثیقه دارایی های دنیای واقعی مانند کالاهای توکن دار ، ارزها و اوراق بهادار رمزگذاری می شوند. نمونه کارها نسبتاً ساده شروع می شوند و در طول زمان تنوع بیشتری می یابند ، زیرا کلاسهای دارایی توزیع می شوند.

چگونه RSR ذخیره می شود ؟

اگر تقاضا برای ارز ذخیره کاهش یابد ، قیمت ها در بازارهای ثانویه کاهش می یابد. پس چه اتفاقی می افتد؟ فرض کنید قیمت بازخرید Reserve 1.00 دلار باشد. اگر قیمت Reserve در بازار آزاد ۰٫۹۸ دلار باشد ، داوطلبین برای خرید آن و استفاده از آن با قرارداد هوشمند ResRerve به ازای ۱،۰۰ دلار علامت وثیقه انگیزه می گیرند.

آنها تا زمانی که دیگر سرمایه ای حاصل نشود ، خرید بازارهای آزاد را ادامه می دهند ، این زمانی است که بازار قیمت بازپرداخت ۱٫۰۰ دلار را تأمین می کند. هنگامی که تقاضا افزایش می یابد ، همان مکانیزم معکوس عمل می کند.

اگر قیمت Reserveon در بازار آزاد ۱٫۰۲ دلار باشد ، آربیتراژها برای خرید توکن های تازه ضرب شده رزرو با قیمت ۱٫۰۰ دلار از وام های وثیقه یا Reserve Rights (دومی فقط در صورت وجود یک مجموعه اضافی از رمزهای ذخیره) فقط تشویق می شوند و بلافاصله آنها را به فروش می رسانند بازار آزاد. آنها تا زمانی که دیگر سرمایه ای حاصل نشود ، یعنی زمانی که قیمت بازار با قیمت خرید ۱٫۰۰ دلار مطابقت دارد ، به فروش در بازارهای آزاد ادامه خواهند داد.

RSR چیست؟هر آنچه باید درباره پروتکل Reserve Rights باید بدانید

پروتکل RSR چگونه بزرگ می شود

پروتکل RSR ، توکن های وثیقه ای را که از رمز ذخیره در قرارداد های هوشمند پشتیبانی می کنند ، نگهداری می کند. وقتی ذخایر جدید در بازار فروخته می شود ، دارایی های شرکت کنندگان در بازار برای خرید ذخایر جدید در این قراردادهای هوشمند قرار می گیرد تا وثیقه آنها باشد. این فرآیند ذخیره وثیقه را با نسبت ۱: ۱ حتی به عنوان افزایش عرضه حفظ می کند.
در بعضی مواقع ، پروتکل ذخیره ممکن است نسبت وثیقه بزرگتر از ۱: ۱ را هدف قرار دهد. در این صورت ، مقیاس بندی عرضه توکن های ذخیره به سفارش سرمایه اضافی نیاز دارد تا حفظ نسبت وثیقه هدف. برای تحقق این امر ReserveProtocol در ازای دریافت وثیقه های اضافی ، نشانه های Reserve Rights را می فروشد و به فروش می رساند.

جلوگیری از حملات سوداگرانه و اجرای بانکی

در صورت استهلاک رمزهای وثیقه ، ممکن است ذخیره کمتر از وثیقه ۱: ۱ باقی بماند و هیچ یک از فعالان بازار تمایل به خرید رزرو رایت رکورد بیش از حداقل قیمت حراج تعیین شده توسط پروتکل ندارند. در این حالت ، پروتکل نوار قیمتی را که برای رمز ذخیره محافظت می کند ، گسترش می دهد.
به عنوان مثال ، اگر توکن های وثیقه ۵٪ استهلاک کرده و تقاضا وجود نداشته باشد ، پروتکل می تواند باند را از ۰٫۹۵ $ تا ۱٫۰۵ $ تنظیم کند. برای حقوق این بدان معنی است که توکن های رزرو به طور موقت با قیمت ۰٫۹۵ دلار قابل بازخرید هستند و خرید آن ۱٫۰۵ دلار هزینه در بر دارد.
این رویکرد باند در حال گسترش امکان اجرای بانک را از بین می برد ، زیرا حتی در صورت استفاده از هر کس ، آخرین بازخرید همان نرخ قبلی را دریافت می کند. Italso یک حمله سفته بازی را غیرقابل اجرا می کند ، زیرا ذخیره تا زمانی که ۱۰۰٪ از توکن های Reserve خریداری نشود وثیقه می ماند و خطرناک است ، زیرا قیمت بازار Reservecan در مرحله خرید مجدد حمله به سمت بالا شناور است.
از آنجا که توکن های وثیقه خود را بدست می آورند ارزش آنها از بازارهای مربوطه که وابسته به تقاضای رزرو نیستند ، احتمالاً با گذشت زمان مجدداً افزایش می یابند حتی اگر اعتماد به نفس در بازار نیز متزلزل شود.
هنگامی که آنها دوباره قدردانی می کنند ، باند محدود می شود و محدوده حدود ۱٫۰۰ دلار را در بر می گیرد. ممکن است این عملکرد پروتکل رزرو هرگز یک بار فعال نشود ، اما از آنجا که بازارها را نمی توان از قبل پیش بینی کرد ، لازم است برای جلوگیری از کل اقدامات احتیاطی کافی انجام شود پیش فرض در چنین سناریویی.

پروتکل RSR

پروتکل RSR در درجه اول دو مجموعه ارزش را مدیریت می کند

 • RSR، ارز رمزنگاری شده در ۱ دلار ثابت ماند
 • Vault ، مجموعه ای از دارایی های بلاکچین دیگر برای خرید ذخایر در صورت تقاضا برای ذخیره رزرو استفاده می شود. هدف از این پروتکل حفظ حداقل ۱۰۰٪ بازپرداخت وثیقه از ارزش تمام ذخایر ضرب شده است.

این پروتکل به گونه ای طراحی شده است که به عنوان مجموعه ای از قراردادهای هوشمند عمل می کند. علاوه بر این در استخرهای ارزشمند ، این اجزای فعال دیگر نیز وجود دارد

 • مدیر RSR ، که RSR را در $ ۱ ثابت نگه می دارد
 • مدیر کیف پول، که دارایی های کیف پول را مدیریت می کند
 • Market Feed ، که داده های بازار مربوط به RSR ، حقوق RSR و دارایی را ردیابی می کند
 • Auctioneer ، که عملیات بازار پروتکل را اجرا می کند.

رمز RSR و توکن های حقیقی RSR

رمز Reserve و Reserve Rights هر دو قابل حمل هستند ، قابل سوختن هستند ، ERC-20 هستند. رمز Reserve دارای یک هزینه انتقال متغیر است که در ابتدا روی ۰٪ تنظیم می شود.

Reserve مدیریت

مدیر ذخیره وظیفه دستکاری در عرضه RSR را دارد تا قیمت آن در قیمت ۱ دلار حفظ شود.

RSR چیست؟هر آنچه باید درباره پروتکل Reserve Rights باید بدانید

بالا بردن قیمت

هر زمان که قیمت بازار Reserve به زیر ۱ دلار می رسد ، مدیر ذخیره با استفاده از دارایی های Vault سرویس های مجدد را با قیمت بازار خریداری می کند و آنها را می سوزاند. این معاملات از طریق Auctioneer با حداکثر قیمت و حداکثر مقدار انجام می شود. حداکثر قیمت قابل قبول برای خرید ذخایر ۱ دلار از دارایی مبادله ای است و حداکثر میزان ذخیره برای تجارت

پایین آوردن قیمت

هر زمان که قیمت بازار Reserve بالاتر از قیمت هدف خود به اضافه نرخ پایداری باشد ، ۸ مدیر Reserve به منظور کاهش عرضه توکن و در نتیجه کاهش قیمت ، توکن های Reserve را به حراج می گذارد. حراج ها بسته به وجود یا عدم وجود ذخایر اضافی از ذخیره های Reserve متفاوت عمل می کنند.

اگر این مجموعه اضافی وجود داشته باشد ، مدیر ذخیره Reserve از آن استخر به ازای هر یک علامت $ ۱ از نشانه های Reserve Rights به فروش می رسد ، به دارندگان حق اجازه می دهد تا یک حلقه آربیتراژ انجام دهند قیمت را به ۱ دلار کاهش می دهد. اگر هیچ منبع اضافی از رمزهای ذخیره وجود نداشته باشد ، مدیر نشانه های ذخیره جدید را ضرب کرده و آنها را برای دارایی های کیف پول را می فروشد.

حراج دهنده این معاملات را با پارامترهای حداقل قیمت و حداکثر مقدار انجام می دهد. حداقل قیمت قابل قبول برای فروش ذخایر قیمت هدف به همراه پایداری است. 

کاهش قیمت هدف

در شرایط عادی ، مدیر RSR از رفتار تعریف شده در بالا پیروی می کند و هدف آن دفاع از قیمت ۱ دلار است. با این وجود ، هنگامی که نسبت کیف پول به زیر ۱ کاهش می یابد ، مدیر ذخیره از یک پایه کمتر از ۱ دلار دفاع می کند.

به عنوان مثال ، اگر نسبت کیف پول ۰٫۹ باشد ، مدیر ذخیره از او دفاع می کند ۰٫۹۰ دلار است. این رفتار از “اجرا در بانک” جلوگیری می کند. مدیر ذخیره به جای دفاع از ۱ دلار تا زمانی که برخی از دارندگان ذخیره با یک رمز بی ارزش باقی بمانند ، از رمز ارز محافظت می کند که به همه دارندگان ذخیره اجازه می دهد تا رمز آنها را برای ارزش برابر خریداری کنند.

مدیریت vault

مدیر vault سطح vault را آنقدر بالا نگه می دارد که بتواند ضربات را جذب کند. VaultManager سطح Vault را مطابق با Vault Target حفظ می کند.

مدیر vault با جمع کردن مقدار مجموعه های خود ، سطح vault فعلی را تعیین می کند. ارزش هر دارایی فقط مقدار آن دارایی در Vault برابر متوسط قیمت سریع بازار آن دارایی است که توسط Market Feed ثبت شده است

متنوع کردن vault

دارایی های متعددی مانند اوراق بهادار ، ارزها و اوراق بهادار در سبد خرید وجود خواهد داشت. برای به حداقل رساندن خطر کاهش ناگهانی قیمت دارایی های vault ، Vaultlevel را به زیر هدف vault کاهش می دهد ، ما از سه نوع تنوع استفاده می کنیم

 • تنوع در بین طبقات دارایی
 • تنوع در بین ناشران
 • تنوع در حوزه های قضایی
متنوع کردن vault در بین کلاسهای دارایی ، خطر سیستمیک مرتبط با کلاسهای دارایی خاص را کاهش می دهد. وقتی برخی از دارایی ها به شدت افت می کنند ، سبد متنوع متنوعی فقط اندکی افت می کند و حتی اگر دارایی های ضد همبستگی داشته باشد ، می تواند ثابت بماند.
متنوع کردن خرک در بین ناشران ، خطر طرف مقابل را که از خود صادرکنندگان مجموعه ناشی می شود کاهش می دهد.
در حالی که دارایی های اضافه شده به خرک کاملاً مورد بررسی قرار می گیرند ، علامت گذاری دارایی شامل اجزای خارج از زنجیره است و بنابراین لزوماً از مرکزیت ریسک دارد. در بدترین حالت ، یک ناشر ممکن است برخی یا کل دارایی های اصلی را که از توکن هایی که صادر کرده اند پشت سر بگذارد ، بدزدد ، که این امر منجر به افت شدید ارزش توکن های صادر شده آنها خواهد شد.
ما با به حداکثر رساندن تنوع بخشیدن به صادر کنندگان ، این خطر را کاهش می دهیم. برای هر نوع دارایی در خزانه ، قرار گرفتن در معرض آن دارایی را در سراسر ناشران مستقل آسمانی گسترش خواهیم داد.
حتی اگر بتوانیم به صادرکنندگان اعتماد کنیم ، دولتها ممکن است تهدید کنند که اگر صادرکنندگان از دارایی های پشتیبان نشانه های خود دست نکشند ، آنها را تعطیل کنند. توقیف دارایی یا خاموش شدن صادر کننده احتمالاً منجر به افت شدید ارزش توکن های انتشار دهنده خواهد شد. برای محافظت در برابر این نوع ریسک طرف مقابل ، برای هر کلاس دارایی ، ما قرار گرفتن در معرض دارایی خود را در میان ناشران از هر تعداد حوزه قضایی مختلف گسترش خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *