اصطلاح REKT از کلمه “خراب شده” گرفته شده است. به طور کلی ، REKT اصطلاح عامیانه ای است که برای تعریف چیزی که کاملاً از بین رفته باشد یا شخصی که یک شکست فاجعه بار را تجربه کرده استفاده می شود. با این حال ، این اصطلاح بسته به زمینه ممکن است معانی مختلفی داشته باشد.

در دنیای بلاکچین و ارزهای رمزپایه ، REKT برای توصیف خسارت مالی شدید ، ناشی از معاملات یا سرمایه گذاری بد استفاده می شود. برای توضیح ، فرض کنید آلیس یک معاملات فیوچرز لانگ باز می کند. اگر بازار ریزشی باشد و او لیکویید شود ، ممکن است بگوییم “آلیس رکت گرفت”. بنابراین ، رکت اغلب برای توصیف شخصی که پس از لیکویید شدن در یک معامله با اهرم بالا استفاده می شود.

این اصطلاح همچنین ممکن است دارایی ای را توصیف کند که مقدار زیادی از ارزش خود را از دست داده باشد یا بازاری که افت چشمگیری داشته باشد (به عنوان مثال “این کوین REKT است” یا “بازار REKT  است”). با یک مثال دیگر ، تصور کنید که باب از طریق ICO سرمایه گذاری سنگینی روی رمز ارز انجام داد. اما وقتی این توکن بالاخره وارد بازار شد ، آنها با قیمت بسیار کمتری از آنچه باب در هنگام فروش جمعیت ICO پرداخت کرده بود ، معامله می کردند. در چنین سناریویی ، ممکن است بگوییم که توکن REKT شد ، که منجر به گرفتن رکت باب و همه سرمایه گذاران نیز شد.

REKT چیست؟ آشنایی با اصطلاحات رایج در بازار های مالی

در جامعه بازی های آنلاین ، اصطلاح REKT معمولاً توصیف یک بازیکن (یا تیم) است که به روشی شرم آور یا احمقانه شکست خورده است. یا کسی که در یک مسابقه خیلی بد می بازد. اما قدیمی ترین کاربرد عامیانه شاید همان کاربردی باشد که در اصل در انگلیسی بریتانیایی یافت شده است ، جایی که در هنگام اشاره به شخصی که بیش از حد مست یا بهم ریخته است از REKT استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *