REEF یک پلتفرم DeFi است که بر روی Polkadot ساخته شده است و هدف آن معاملات متقابل زنجیره ای است. موتور بازدهی و جمع آوری نقدینگی هوشمند از جمله پیشنهادات پروژه است.

کار بر روی این پروژه در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ آغاز شد. کسانی که پشت Reef استدلال می کنند که روند معاملات ، وام دهی و سهام دیجیتالی در حال حاضر تکه تکه شده است – “یک تجربه دردناک برای همه شرکت کنندگان در آن” ایجاد می کند. نقدینگی را جمع آوری کرده و اتوماسیون را فراهم می کند. همچنین هدف آن رفع اشکالات مربوط به سیستم عامل های تجاری موجود است. در حالی که مبادلات متمرکز مستعد نقض امنیت هستند ، رقبای غیرمتمرکز نقدینگی ندارند و استفاده از آنها اغلب دشوار است.

بنیانگذاران REEF چه کسانی هستند؟

ریف توسط Denko Mancheski تاسیس شد. انگیزه او این بود که موانع فنی ورود سرمایه گذاران خرده فروشی که مایل به همکاری با DeFi هستند را از بین ببرد-و یک فرایند تصمیم گیری مستقیم ارائه دهد که اشتهای کاربر را برای ریسک در نظر می گیرد.

مانچسکی می خواست به مبتدیان دیجیتالی کمک کند تا بر پیچیدگی های مربوط به استفاده از کتابهای سفارش غلبه کنند و آنها را قادر سازد تا نحوه کار پروتکل های مختلف را به آسانی بیاموزند.

منچسکی که در مقدونیه متولد شد ، گفت که علاقه او به فناوری فینتک باعث شد تا با فناوری بلاکچین آشنا شود. وی تشکیل تیم شایسته را بزرگترین چالش مربوط به زنده گیری ریف توصیف کرده است.

وقتی در مورد ویژگی های شخصی که به او در کارآفرینی موفق کمک می کند ، سوال شد ، وی افزود: “من شخصیتی بسیار اعتیادآور دارم – من تا زمانی که به هدف خیالی که برای خودم تعیین کرده ام نروم ، نمی توانم کاری را متوقف کنم.”

منچسکی قبلاً به عنوان یک مدیر ارشد فناوری برای عادل ، یک جامعه دیجیتالی جهانی که به عنوان “دستگاه جوجه کشی فناوری برای نوآوری در بلاکچین” عمل می کند ، کار می کرد. او همچنین به عنوان CTO برای Viewly ، یک پلتفرم ویدیویی اجتماعی بدون تبلیغات منصوب شد.

چه چیزی REEF را منحصر به فرد می کند؟

Reef به دنبال تازه واردان و همچنین کاربران فعلی DeFi است که برای دنبال کردن بهترین استراتژی های سرمایه گذاری مشکل هستند. این شرکت همچنین می خواهد با هزینه های بالا در بلاکچین اتریوم مقابله کند ، که برخی ادعا می کنند پروتکل های DeFi “غیرقابل استفاده” است.

وقتی صحبت از ویژگی های منحصر به فرد Reef می شود ، یکی به نحوه ادغام هر پروتکل DeFi در سیستم عامل آن مرتبط است. کاربران می توانند با یک کلیک به موقعیت های انتخابی خود وارد شوند و از آنها خارج شوند – و برخی از زحمت های مربوط به مدیریت توکن های نقدینگی را برطرف می کند.

به دلیل نحوه ساخت آن بر روی Polkadot ، Reef قادر است از پروتکل های DeFi در Avalanche ، Moonbeam و Plasma و همچنین در Ethereum و Binance Smart Chain پشتیبانی کند. در نتیجه ، کاربران ریف بدون نیاز به چندین حساب و تعداد بیشماری از نام کاربری و رمزهای عبور که به سختی می توانند به آنها دسترسی داشته باشند ، به تعداد بیشتری از سیستم عامل ها دسترسی دارند.

REEF چیست؟ آشنایی با پروژه ی قوی REEF

چرا پولکادوت؟

Polkadot یک بلاکچین یا صرافی است که اجازه انتقال توکن ها و داده های دلخواه را از طریق سایر بلاکچین ها می دهد. Polkadot که معمولاً به عنوان “بلاکچین بلاکچین” شناخته می شود ، چهارمین پروتکل دیجیتالی بزرگ از نظر سرمایه بازار است.

بنیانگذار اتریوم ، دکتر گاوین وودز ، Polkadot را تأسیس کرد. این پروژه یک اکوسیستم است که از شبکه مشترک امنیت و منابع چارچوب Polkadot استفاده می کند.

کل اکوسیستم Polkadot بر روی زنجیره رله می چرخد. این قابلیت همکاری و امنیت متقابل زنجیره ای را برای شبکه Polkadot تضمین می کند. همچنین ، پاراتریک ها و پاراچین ها به زنجیره رله متصل می شوند. در حالی که پاراچین ها بزرگتر هستند ، پاراتریک ها بلاکچین های کوچکتر هستند.

این بلاک چین ها می توانند عملکردها ، ساختارهای حکومتی و توکن های منحصر به فرد ایجاد کنند. همچنین ، از طریق Polkadot ، توسعه دهندگان با بلاکچین های دیگر مانند بیتکوین و اتریوم ارتباط برقرار می کنند.

با اجرای روی Polkadot ، Reef به کاربران خود اهرم سرعت و هزینه تراکنش می دهد. این به این دلیل است که اکثر کاربران دیجیتالی می دانند که ترافیک زیاد در بلاکچین اتریوم منجر به زمان طولانی تراکنش و هزینه های بالا می شود.

با این حال ، با اجرای روی بلاکچین Polkadot ، Reef این مسائل را حل می کند. به دلیل استقلال پاراچین هیچ تراکم شبکه ای وجود ندارد. بلاکچین همچنین با استفاده از پروتکل “Bridge” قابلیت همکاری متقابل زنجیره Reef را فعال می کند. بنابراین ریف می تواند با تجمیع خدمات و محصولات سایر شبکه ها ، یک رابط واحد برای کاربران خود ارائه دهد.

همچنین ، با به اشتراک گذاری مدل امنیتی Polkadot ، شبکه Reef دارای یک پلتفرم امنیتی قوی است. این امر امکان ارتقا بدون چنگال را فراهم می کند و باعث انعطاف پذیری بیشتر شبکه می شود. دارندگان توکن REEF بر DAO شبکه (سازمان مستقل غیر متمرکز) نظارت می کنند.

برخی از ویژگی ها یا ویژگی های Reef عبارتند از:

۱-جمع آوری نقدینگی
آیا تعجب می کنید که چرا باید از Reef در میان چندین مبادله و پروتکل مالی غیرمتمرکز استفاده کنید؟ یکی از دلایل برجسته چسبیدن به Reef این است که نقدینگی را در سطح جهان جمع می کند.

این پروتکل نه تنها ارتباطی به DEX ها می دهد ، بلکه حتی برخی مبادلات متمرکز را نیز متصل می کند. بنابراین در بستر ، کاربران می توانند به راحتی ارزهای رمزپایه خود را از طریق منابع نقدینگی که از صرافی های غیرمتمرکز و متمرکز به دام افتاده اند ، معامله کنند.

همچنین ، Reef یک پروتکل خودمختار است که با چندین پروتکل Defi سازگار است. بنابراین از طریق ادغام متقابل زنجیره ای ، این پلتفرم طیف وسیعی از خدمات را در یک پلتفرم واحد به کاربران خود می دهد.

ریف به عنوان جمع آوری نقدینگی موارد زیر را به کاربران خود ارائه می دهد:

 • نقدینگی DEX
 • نقدینگی CEX
 • مبادله غیر متمرکز
 • هزینه معاملات پایین
 • راندمان بالا

۲-موتور کشاورزی با عملکرد هوشمند
ریف دارای AI و یادگیری ماشینی است که ویژگی کشاورزی هوشمند Yielding آن را کنترل می کند. با رشد اخیر خود به عنوان یک موتور بازدهی Defi ، Reef بازیکنان برجسته ای مانند Rari Capital ، Zapper و غیره را جذب می کند. علاوه بر این ، به مدیران صندوق و سرمایه گذاران خرده فروشی اجازه می دهد تا از طریق کشت محصول به اکوسیستم Defi دسترسی آسان داشته باشند.

ریف دارای دارایی های متعددی مانند کوین های پایدار ، توکن های ترکیبی و توکن های مصنوعی است. این دارایی ها دارای قابلیت اعطای وام و وام گرفتن مستقل هستند. آنها همچنین از APR که رای DAO کنترل می کند ، پشتیبانی می کنند. دارایی های نقدینگی کاربران وثیقه های لازم برای وام دهی در بستر Reef را فراهم می کند.

۳-ریف به عنوان بالاترین عملکرد در کشاورزی نقدینگی ، اکوسیستم دفی را پاکسازی می کند. این به کاربران پلتفرم راحتی لازم را می دهد. علاوه بر این ، با ادغام با برخی از پروتکل های بیمه Defi مانند Opyn ، Nexus ، Etherisc و غیره ، کاربران پلتفرم خدمات بیمه مالی را دریافت می کنند.

چند کوین REEF در گردش است؟

در حال حاضر ، REEF دارای عرضه در گردش بیش از سه میلیارد توکن است. وقتی صحبت از کل عرضه توکن ها می شود ،

 • تقریبا ۳ درصد به Binance Launchpool اختصاص داده شده است ،
 • در حالی که ۲۱ درصد از طریق فروش توکن به سرمایه گذاران توزیع شده است.
 • تیم ریف ۱۶ درصد از ذخایر را در اختیار دارد
 • و یک پایه ویژه ۱۷٫۵ درصد ،
 • و حدود ۱۲٫۵ درصد برای توسعه اکوسیستم در نظر گرفته شده است.
 • ۳۰ درصد باقیمانده به انتشار پروتکل و پاداش نقدینگی اختصاص دارد
 • و قرار است توکن ها به تدریج بین تا پایان سال ۲۰۲۵ منتشر شوند.

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۸۲٫۹۹۰٫۳۱۵ دلار آمریکا است

رتبه فعلی ۱۵۷ است ،

با ارزش بازار زنده $ ۳۴۲،۹۹۰،۰۲۱ USD.

دارای گردش ۱۳،۶۲۸،۰۷۸،۹۶۸ کوین  REEF

REEF دارای دوگانگی در بلاکچین های BSC و Ethereum به ترتیب BEP-20 و ERC-20 است. تعداد کل توکن های REEF در گردش تقریباً ۴٫۲ میلیارد است.

REEF چیست؟ آشنایی با پروژه ی قوی REEF

شبکه ریف چگونه امن است؟

به گفته ریف ، شبکه تحت مدل امنیتی مشترکی که توسط Polkadot اداره می شود ایمن می شود. این نه تنها شبکه را مقاوم می کند ، بلکه به این معنی است که ارتقاء را بدون چنگال می توان انجام داد.

همچنین یک سازمان مستقل غیر متمرکز تأسیس شده است که توسط کسانی که دارای توکن های REEF هستند اداره می شود.

از کجا می توانید REEF بخرید؟

REEF در Binance در دو جفت معاملاتی موجود است – این رمزارز  را با بیتکوین و استیبلوی USDT مرتبط می کند. همچنین در Bilaxy فهرست شده است. REEF همچنین می تواند از طریق مبادله غیر متمرکز Uniswap با استفاده از Wrapped Ether و USDT به دست آید.

صرافی های برتر برای معاملات در Reef در حال حاضر Binance ، FTX ، CoinTiger ، Huobi Global و HitBTC هستند.

ذخیره سازی توکن های REEF

توکن های REEF به عنوان توکن BEP-20 و ERC-20 خارج می شوند. شما می توانید به راحتی این توکن را در هر کیف پول سازگار با ERC-20 یا BEP-20 ذخیره کنید.

برخی از کیف پول های سازگار با ERC-20 شامل Ledger Nano S ، Ledger Nano X ، Trezor One ، MetaMask ، Trust Wallet و غیره هستند.

برخی از کیف های سازگار با BEP-20 شامل SafePal ، کیف پول ریاضی ، غیر قابل توقف ، کیف پول Trust و TokenPocket و غیره هستند.

اگرچه می توانید توکن های خود را پس از خرید در صرافی ها ذخیره کنید ، اما به دلیل ناامنی زیاد آنها همیشه خطرناک است. استفاده از کیف پول های سخت افزاری به شما امکان ذخیره سازی امن تری را می دهد. همچنین ، اگر می خواهید توکن ها را در دراز مدت نگه دارید یا آنها را برای ارزش ذخیره کنید ، از کیف پول های سخت افزاری استفاده خواهید کرد.

نقشه راه

تیم ریف به طور مداوم نقشه راه رسمی پروتکل را به روز می کند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد پروتکل ، باید از صفحه رسمی Medium Reef دیدن کنید.

از طریق برنامه های کیفی و ایجاد شرکت ، Reef پس از راه اندازی چندین موفقیت را کسب کرده است.

برخی از نقشه راه های انجام شده توسط Reef شامل موارد زیر است:

 1. صفحه فرود به روز شد.
 2. راه اندازی ساختار حقوقی
 3. ادغام پروتکل اتریوم دفی
 4. نمایه طبقه بندی Defi.
 5. کاغذ ریف
 6. لایه تجمع ریف.
 7. Binance Launchpool.
 8. مزارع ریف.
 9. نمایه های موتور تحلیلی

نتیجه گیری مرور ریف

با نوآوری های متعدد در اکوسیستم Defi ، کاربران دارایی های دیجیتالی چیزهای زیادی برای بازی با خود دارند.

منحصر به فرد بودن ریف محدودیت های پیچیدگی و تکه تکه شدن در پروتکل های Defi را برطرف کرده است. صرف نظر از تخصص یا تجربه کاربر ، شبکه Reef حداکثر رضایت را به افرادی که از امور مالی غیر متمرکز پشتیبانی می کنند می دهد. از طریق قابلیت همکاری ، Reef فقط یک پلتفرم واحد را برای شما ارائه می دهد.

از طریق این بستر ، می توانید خوبی نوآوری های Defi موجود در پروتکل های مختلف را تجربه کنید. از Reef ، می توانید دارایی های دیجیتالی خود را به راحتی خرید ، معامله ، سهام ، و وام بگیرید. این امر Reef را به عنوان پروتکل “One-Stop-Shop” شما در اکوسیستم Defi قرار داد.

این شرکت به تدریج در تلاش است تا از پایداری شبکه اطمینان حاصل کند. همچنین ، در حال برنامه ریزی برای توسعه جدید شگفت انگیز و جالب توجه است و پروتکل را در خط مقدم اکوسیستم Defi پیش خواهد برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *