RAIDEN NETWORK یک راه حل برای مشکل موجود است، یک وسواس طولانی مدت در مورد خروجی تراکنش ها برای جامعه اتریوم وجود داشته است.

بسیاری بر این باورند که تا زمانی که این مشکل حل نشود، فناوری آینده ای نخواهد داشت. این امر عمدتاً بر معامله‌گران، به‌ویژه آنهایی که به DEX وفادار هستند، تأثیر می‌گذارد و تلاش برای حل آن منجر به راه‌های هیجان‌انگیز بسیاری شده است.

کل بلاکچین ها حول معضل مقیاس پذیری متولد شده اند، مانند Algorand. اتریوم از ابتدا این مشکل را در هسته وجود خود داشته است. برای بیت کوین، شبکه لایتنینگ وجود دارد.

RAIDEN NETWORK چیست؟

RAIDEN NETWORK به عنوان کانال پرداخت لایه دوم برای اتریوم عمل می کند. شبکه ETH دومین بلاکچین عمومی پرکاربرد در جهان است که تا حدی به دلیل این است که اولین شبکه ای است که قراردادهای هوشمند را در بلاکچین مجاز می کند.

اما کندی فعلی در هنگام پردازش پرداخت‌ها، آن را به رقیب بدی برای مشاغل به عنوان خدمات نقطه فروش (POS) برای مواد غذایی و سایر ملزومات تبدیل می‌کند.

استاندارد طلایی دنیای کریپتو، شبکه پرداخت VISA با ظرفیت تراکنش های بزرگ در ثانیه و سهولت استفاده است.

مهمتر از همه، اگر Etehreum به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد، کارمزد تراکنش ها برای متعادل کردن برنامه افزایش می یابد، محدودیت بالقوه است.

وارد RAIDEN NETWORK شوید که الگوریتمی به نام Balance of Proofs برای افزایش سرعت و امنیت دارد. مزیت اصلی این است که RAIDEN NETWORK مانند شبکه اصلی اتریوم به اجماع جهانی نیاز ندارد و تایید تراکنش را سریع و آسان می کند.

از آنجایی که RAIDEN خارج از شبکه اصلی کار می کند، به عنوان یک راه حل خارج از زنجیره یا راه حل لایه دو شناخته می شود. لازم نیست همه تراکنش‌ها در شبکه اصلی اتریوم ثبت شوند تا در RAIDEN NETWORK تایید شوند.

هنگام استفاده از این شبکه، Ethereum Ledger ستون فقرات احراز هویت تراکنش نیست. این فقط برای تأیید آنچه رایدن «ادعاهای خالص ناشی از معاملات خارج از زنجیره» می نامد استفاده می شود.

به طور بالقوه این بدان معنی است که RAIDEN NETWORK می تواند برای انجام تراکنش های بیشتر در ثانیه بدون تأیید کامل خالص اصلی شکایت کند.

RAIDEN NETWORK چگونه می تواند کار کند؟

خوب از آنجایی که پروتکل یک راه حل خارج از زنجیره است، پلتفرم اتر مورد استفاده برای تراکنش را در یک قرارداد هوشمند قفل می کند که پس از اتمام عملیات، وجوه را آزاد می کند.

قرارداد هوشمند دو طرفه است، به این معنی که هر دو طرف در استفاده از قراردادها می توانند با یکدیگر معامله کنند. این کانال در قالب قرارداد هوشمند باز است تا زمانی که همه طرف های درگیر به پایان آن پایان دهند.

این بدان معناست که فعالیت اقتصادی در شبکه توسط تعادل پروتکل Proofs ایمن می شود.

هنگامی که کانال عملکرد خود را به پایان رساند و طرف های درگیر بخواهند وجود داشته باشند و سرمایه مربوطه خود را بازیابی کنند، سپس به شبکه اصلی منتقل می شوند.

قرارداد هوشمند، ترازنامه را برای همه طرف‌های درگیر تعیین می‌کند و وجوه را انتقال می‌دهد و در نهایت کانال را می‌بندد. هنگامی که همه طرف های درگیر موجودی اثبات خود را ارائه کردند، وجوه حاصل از قرارداد هوشمند را می توان برداشت کرد.

موجودی عضو نهایی برای محاسبه وجوه طرف خاموش استفاده می‌شود و تمام اتر همچنان منتقل می‌شود. این مکانیزمی است که RAIDEN NETWORK برای جلوگیری از نگه داشتن وجوه توسط یکی از اعضا در یک حساب گروگان اجرا کرده است.

مزایای استفاده

تمام تراکنش‌ها در شبکه اتریوم با قیمت تراکنش مرتبطی که برای محاسبه مالیات استفاده می‌شود، انجام می‌شود.

اگر شبکه استفاده بالایی را تجربه می کند، از انتقال کوچک جلوگیری می شود زیرا کارمزدها بسیار زیاد می شود. رابطه فشار-کشش بین کارمزد تراکنش و تراکنش‌های زنجیره‌ای جای خود را به دوره‌هایی می‌دهد که انگیزه‌های اقتصادی مخالف استفاده از اتریوم برای مقادیر کم است.

این مورد در RAIDEN NETWORK نیست، جایی که مقادیر زیاد یا کوچک از نظر اقتصادی امکان پذیر است و ساختار هزینه ها را ارائه می دهد.

تراکنش ها در هر ثانیه در یک بلاکچین اندازه بلاک و زمان تأیید بلاک محدود است، مهم نیست که تعداد گره های فعال در آن شرکت کنند. از طرف دیگر، حد بالای پروتکل RAIDEN NETWORK به صورت خطی با تعداد شرکت‌کنندگان مقیاس می‌شود که منجر به راه‌حلی مقیاس‌پذیر و مطمئن برای تراکنش‌های آینده می‌شود.

نوآوری که توسط RAIDEN NETWORK در اتریوم آورده شده است و شبکه اصلی برای امنیت آن استفاده می شود در حالی که پروتکل رایدن سرعت و انعطاف پذیری را فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *