QTUM یک ارز رمزنگاری شده است که عملکرد قرارداد هوشمند ethereum و امنیت بیت کوین را برای ایجاد کوین مناسب برای تصویب توسط سازمان های بزرگ ترکیب می کند.

روش های کلیدی

Qtum یک ارز رمزنگاری شده است که خصوصیات بیت کوین و اتریوم را با هم ترکیب می کند. از یک سیستم قرارداد هوشمند مبتنی بر UTXO با مدل اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می کند. Qtum به گونه ای طراحی شده است که برای استفاده در سازمان های بزرگ مناسب باشد.

درک Qtum

طبق whitepaper منتشر شده توسط بنیانگذاران آن ، Qtum اولین “سیستم قرارداد هوشمند مبتنی بر UTXO با مدل اجماع اثبات سهام (PoS)” است.

به زبان ساده ، این بدان معنی است که کوین های مصرف نشده از تراکنش های متعدد را به کیف پول کاربر اضافه می کند و گره سازنده بعدی را براساس تعداد کوین های نگهداری شده در هر گره انتخاب می کند. این امر به تحقق دو هدف کمک می کند. اولین مورد امنیت است.

Qtum از کد اصلی بیت کوین استفاده می کند که از اصول UTXO استفاده می کند و این دستگاه با دستگاهی که دارای یک ماشین مجازی Ethereum است و از یک مدل مبتنی بر حساب استفاده می کند ، اجرا می شود. Qtum ارتباطات بین این کار را با استفاده از لایه انتزاع حساب (AAL) انجام می دهد که هویت طرف های معامله را پنهان می کند.

برای اطمینان بهتر از پذیرش صنعت ، Qtum قصد دارد یک لایه برای مشخصات قرارداد هوشمند ایجاد کند. توسعه دهندگان پشت این پروژه اظهار داشتند که این لایه در مقایسه با یک لایه مشابه در Ethereum از امنیت بهتری برخوردار است.

چه کسی Qtum را ایجاد کرد؟

Qtum در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد و توسط بنیاد Qtum ، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور ، که نرم افزار را توسعه و نگهداری می کند ، منتشر شد. در سال ۲۰۱۷ ، بنیاد Qtum پیشنهاد اولیه کوین(ICO) را برگزار کرد که در آن با فروش ۵۱ درصد از ۱۰۰ میلیون واحد رمز ارز  QTUM مقدار ۱۵ میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرد. باقیمانده عرضه یا به سرمایه گذاران و تیم اختصاص داده شده یا به توسعه تجاری اختصاص یافته است. نرم افزار آن در اکتبر ۲۰۱۷ به صورت مستقیم اجرا شد.

QTUM چیست؟ آشنایی کامل با رمز ارز QUTM

 

تجزیه و تحلیل قیمت QTUM

QTUM در دسامبر ۲۰۱۷ به سیستم گاو رمزنگاری کشیده شد. پس از آنکه کوین نزولی شد ، در عرض فقط چند هفته از ۱۰ دلار به ۱۰۰ دلار افزایش یافت. اما این زمانی بود که زمستان رمزنگاری ۲۰۱۸ آغاز شد و باعث سقوط QTUM به ۱۳ دلار شد. در آوریل ۲۰۱۸ ، حرکت صعودی دیگری پیدا کرد. سرمایه گذاران فکر کردند که بازار خرس تمام شده است و بسیاری برای خرید این رمز ارز هجوم آوردند.

متأسفانه ، این فقط یک افزایش جزئی برای QTUM بود که موفق شد نزدیک به ۲۵ دلار صعود کند. با این حال ، پس از رسیدن به این ارتفاع ، سکه دوباره شروع به افتادن کرد و این بار به ۳٫۵ دلار رسید. این سطح در نوامبر ۲۰۱۸ شکست ، پس از اینکه بازار به دنبال انشعاب Bitcoin Cash ، که باعث تولد Bitcoin SV شد ، دومین سقوط را تجربه کرد.

در مورد QTUM ، این قیمت به ۲ دلار سقوط کرد ، حتی گاهی اوقات به ۱٫۵ دلار رسید ، قبل از اینکه به ۲ دلار برسد. در سال ۲۰۱۹ ، به نظر می رسید که این کوین در حال بهبود است ، به ویژه در حوالی ماه ژوئن ، زمانی که اولین رشد واقعی از آوریل ۲۰۱۸ شروع به بالا بردن کوین کرد. در آن زمان ، بیت کوین (BTC) بیش از ۱۰،۰۰۰ دلار افزایش یافت و در نهایت قبل از سقوط به ۱۳،۰۰۰ دلار رسید.

QTUM خود به ۵ دلار نزدیک شد ، اما هرچه ژوئن سپری شد ، رشد QTUM نیز اتفاق افتاد. این رمز ارز تا اواسط ماه اکتبر با قیمت ۱٫۷۹ دلار بازگشت. رشد عمده بعدی خود را حدود ۱۰ ماه بعد ، در آگوست سال ۲۰۲۰ مشاهده کرد. این زمانی بود که به ۴ دلار رسید ، هرچند فقط برای مدتی ، قبل از اینکه به ۱٫۸ دلار برسد.

طی چند هفته گذشته ، توانست مقاومت عمده را با ۲ دلار بشکند که در اکثر سال آن را پایین نگه داشت ، و تقریباً به ۳ دلار افزایش یافت. با این حال ، همین امر ما را در ۱۶ دسامبر ، هنگامی که قیمت QTUM به بالاتر از ۲٫۶ دلار رسیده است ، به ارمغان می آورد.

آیا QTUM سرمایه گذاری خوبی برای آینده است؟

QTUM امسال دقیقاً هر هفته خبرساز نبود ، اما چندین پیشرفت عمده داشت. به عنوان مثال ، در ماه آگوست ، این پروژه یک صندوق توسعه دهنده چند میلیون دلاری را راه اندازی کرد. این حرکت ناشی از تمایل پروژه به نام بزرگ بعدی برای استفاده در DeFi بود. این بخش پس از شروع جلب توجه ، بودجه ، توسعه دهندگان و کاربران در ژوئن ۲۰۲۰ به سرعت در آن زمان افزایش یافت.

بنابراین ، یکی از بزرگترین اخبار  Qtum گزارش داد که یک صندوق ۱ میلیون دلاری برای تحریک توسعه دهندگان شخص ثالث برای ایجاد برنامه های DeFi در بلاکچین پروژه ایجاد کرده است. به هر حال ، معماری بلاک چین Qtum شباهت های زیادی با Ethereum دارد. به عنوان مثال هر دو از Solidid و EVM استفاده می کنند ، این بدان معناست که جابجایی بین پروژه ها برای توسعه دهندگان آسان است و از آنجا که Ethereum زادگاه DeFi است ، به این معنی است که با توجه به اینکه انگیزه مناسبی دریافت کرده اند – مانند بودجه یک میلیون دلاری برای توسعه دهندگان برنامه DeFi – هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانند به آن روی بیاورند. این خبر پس از آنکه بنیانگذار پروژه ، پاتریک دای ، وعده داد در صورت تقاضای کافی ۵ میلیون دلار ، واقعاً جلب توجه کند. جامعه توسعه پاسخ داد و Qtum در کمتر از ۲۴ ساعت ۸ درصد سر به فلک کشید.

 

از آن زمان ، این پروژه به طور منظم در مورد پیشرفت توسعه خود در وبلاگ خود به روزرسانی می کند ، اما اخبار واقعی Qtum تا ۱ نوامبر منتشر نشد. این زمانی بود که پروژه درباره به روزرسانی های ماه اکتبر و همچنین انتشار Qtum v0.20.1 منتشر کرد. این بزرگترین خبر برای ابن رمز ارز در مدتی بود ، زیرا ویژگی های برجسته ای را برای بلاکچین پروژه به ارمغان آورد. متأسفانه ، قیمت با شور و شوق چندانی واکنش نشان نداد ، اما با این وجود ، این یک موفقیت بزرگ برای پروژه بود.

با به روزرسانی ، QTUM به یکی از پروژه های نادر تبدیل شد که از پروتکل UTXO بیت کوین برای گام به گام با BTC استفاده می کند. برخی حتی استدلال می کنند که هیچ پروژه دیگری به جز QTUM موفق به انجام آن نشده است.

همچنین لازم به ذکر است که ماه اکتبر با پرداخت هزینه برندگان Qtum Stake-A-Thon نیز شروع شد ، پس از آن پروژه بیشتر تلاش خود را صرف ارائه فناوری لازم برای QTUM کرد تا در بخش DeFi پیشگام شود. صرف نظر از این ، باید توجه داشته باشیم که ارزهای رمزپایه یک بازار پویا هستند ، جایی که تغییرات ممکن است یک شبه اتفاق بیفتد. برای آن ، قبل از سرمایه گذاری در این رمز ارز ، اکیداً توصیه می کنیم با توجه به آخرین تجزیه و تحلیل فنی ، نظر کارشناس و روند بازار ، تا آنجا که ممکن است تحقیق کنید. اگر آماده تعهدات طولانی مدت برای سرمایه گذاری نیستید ، اما هنوز می خواهید از نوسانات بازار سود ببرید ، می توانید این کار را با تجارت QTUM از طریق قراردادهای اختلاف (CFD) در Capital.com انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *