QNT بر خلاف سایر پروژه های ارز رمزنگاری شده ، Quant Network نمی خواهد با ساخت بلاکچین قابل همکاری خود که به دیگران متصل است ، کارها را پیچیده تر کند. آنها در حال ساخت یک سیستم عامل بلاکچین با قابلیت همکاری هستند که در بالای بلاکچین های دیگر قرار خواهد گرفت. این به افراد و موسسات بستر بصری مورد نیاز برای تحقق بخشیدن به پتانسیل فناوری بلاکچین را می دهد.

تاریخچه مختصری از شبکه QNT

شبکه Quant با شخصی به نام گیلبرت وردیان آغاز می شود. گیلبرت مانند دیگر کسانی که پروژه های امیدوار کننده ارز رمزنگاری شده ساخته اند ، یک انسان عادی نیست. تجربه وی و ارتباطاتی که با نهادها در بخش دولتی و خصوصی برقرار کرده است مسلماً هیچ کس در فضای رمزنگاری قابل مقایسه نیست.

گیلبرت اولین بار در سال ۲۰۰۹ در مورد بیت کوین چیزی شنید و در طول زندگی چشمگیر خود از نظر مذهبی خواستار کارفرمایان خود برای استفاده از فناوری های بلاکچین بود. او فقط به عنوان برخی از کارمندان عادی نیز این کار را نکرد. گیلبرت سمت های معتبری در شرکت هایی مانند ارنست و یانگ ، HSBC ، BP Oil و Price Waterhouse Coopers داشته است. اگر این به اندازه کافی چشمگیر نبود ، تجربه بخش عمومی او شامل همکاری با خزانه داری معظم له ، وزارت دادگستری انگلیس ، بانک انگلیس و حتی فدرال رزرو است. در سال ۲۰۱۵ ، گیلبرت به یافتن Blockchain ISO Standard TC307 کمک کرد که اکنون تقریباً ۶۰ کشور در سراسر جهان از آن برای هدایت توسعه بلاکچین استفاده می کنند.

در آن زمان ، گیلبرت شروع به ایجاد زمینه ای برای آنچه در نهایت تبدیل به شبکه QNT می شود ، کرد. در دسامبر سال ۲۰۱۷ ، شبکه Quant رسماً اعلام شد. مأموریت آن این بود (و هنوز هم هست) حل همه مشکلات زنجیره ای . گیلبرت که در زمان حضور خود در این موسسات معتبر از نزدیک دیده است. همه این مسائل اساساً مربوط به قابلیت همکاری بودند ، و این همان چیزی است که شبکه QNT امیدوار است بتواند آن را حل کند.

شبکه Quant چیست؟

Quant Network یک شرکت فناوری بلاکچین است که به دنبال دستیابی به قابلیت همکاری جهانی بین بلاکچین ها با استفاده از سیستم عامل بلاکچین سیستم عامل Overledger خود است. برخلاف سایر پروژه های ارزهای رمزنگاری شده ، شبکه QNT منبع باز نیست و بسیاری از فناوری های مورد استفاده در محصولات آن ثبت اختراع شده و برای استفاده از آنها مجوز لازم است.

گرچه شبکه Quant بیشتر روی خدمات بلاکچین سازمانی تمرکز دارد ، اما همچنین به دنبال ادغام چندین بلاکچین ارز رمزنگاری شده در شبکه Overledger خود است. در زمان نوشتن مقاله ، Quant Network از Bitcoin ، Ethereum ، XRP ، Binance Chain ، Stellar ، EOS ، IOTA و Constellation پشتیبانی می کند. همچنین از بلاک چین JP Morgan’s Quorum ، بلاکچین R3 Corda و زنجیره بلوک Hyperledger Fabric پشتیبانی می کند.

QNT چگونه کار می کند؟

از آنجا که شبکه QNT یک پروژه منبع بسته است ، جزئیات عملکرد فناوری های اصلی آن را به اشتراک نمی گذارد. مهمترین نکته ای که باید بخاطر داشته باشید این است که شبکه Quant یک بلاکچین نیست.

این یک اکوسیستم است که از اجزای مختلفی شامل سیستم عامل بلاکچین سیستم عامل Overledger ، برنامه های چند زنجیره ای (mApps) ، شبکه Overledger ، بازار شبکه Overledger ، خزانه داری و رمز QNT تشکیل شده است (که در بخش بعدی بحث خواهد شد) .

رمزارز QNT چیست؟ همه چیز درباره شبکه Quant Network

سیستم عامل Overledger

سیستم عامل Overledger یک سیستم عامل بلاکچین قابل همکاری است. به عبارت دیگر ، به کسانی که از سیستم عامل Overledger استفاده می کنند امکان تعامل همزمان با چندین بلاکچین مختلف را می دهد. سیستم عامل Overledger در نظر گرفته شده است که Windows یا macOS شبکه آینده بلاکچین ها باشد.

در حالی که شبکه Quant توضیح مفصلی در مورد نحوه کار سیستم عامل Overledger آنها ارائه نمی دهد ، در صفحه FAQ آنها مشخص می شود که این شبکه مبتنی بر فناوری منبع باز Google Kubernetes است. بدون جزئیات دقیق ، Kubernetes این امکان را برای یک برنامه فراهم می کند تا بتواند هزاران کاربر را بدون سر و صدا پشتیبانی کند (به عنوان مثال خراب شدن).

مانند بسیاری دیگر از برنامه های نرم افزاری ، استفاده از سیستم عامل Overledger رایگان نیست. هم افراد و هم موسسات برای استفاده از سیستم عامل Overledger باید هزینه مجوز سالانه را پرداخت کنند. این هزینه برای افراد ثابت است و بسته به تعدادی از معیارها از جمله اندازه شرکت آنها ، برای موسسات متفاوت است. پرداخت این مجوز به آنها امکان می دهد با استفاده از سیستم عامل Overledger برنامه های چند زنجیره ای (یا mApp) ایجاد کنند.

برنامه های چند زنجیره ای (mApps)

آنها برنامه هایی هستند که در بالای چندین زنجیره بلوک ساخته شده اند. این در مقایسه با برنامه های غیرمتمرکز منظم (dApps) است که بر روی یک بلاکچین ، معمولاً Ethereum ساخته شده اند. هر mApp از قراردادهای پیمانی تشکیل شده است – برنامه های پیشرفته ای که به چندین قرارداد هوشمند در بلاکچین های مختلف اجازه می دهد با هم کار کنند. از آنجا که mApp ها بر روی چندین بلاکچین ساخته شده اند ، سرعت و کارایی آنها به زنجیره های بلوکی مورد استفاده بستگی دارد. به عنوان مثال ، اگر با استفاده از Ethereum و Solana یک برنامه mApp بسازید ، بخشی از برنامه ساخته شده بر روی Ethereum فقط قادر به انجام ۱۵ معامله در ثانیه است در حالی که قسمت دیگر با سرعتی نزدیک به ۶۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه انجام می شود.

ایده این است که هم افراد و هم موسسات قادر به استفاده از بهترین قسمت های هر بلاکچین در mApp های ساخته شده خود هستند. به عنوان مثال ، آنها می توانند از سرعت بلاکچین سولانا برای رسیدگی به معاملات استفاده کنند و از امنیت بلاکچین بیت کوین برای تسویه حساب در mApp خود استفاده کنند. افراد و موسسات همچنین می توانند mApp و داده های خود را در Overledger Network Marketplace به فروش برسانند.

او شبکه Overledger
شبکه Overledger متشکل از احزاب مختلفی است که بر روی سیستم عامل Overledger OS کار می کنند. شبکه Overledger امکان خرید و فروش داده ها و برنامه های دیجیتالی را با استفاده از Marketled Network Overledger برای این طرفها فراهم می کند.

نمای کلی از شبکه Overledger

تمام معاملات در بازار Overledger Network با استفاده از خزانه داری انجام می شود ، یک سری قراردادهای هوشمند ساخته شده بر روی Ethereum. خزانه داری به عنوان یک شخص ثالث در همه معاملات عمل می کند و یک برش کوچک را به شبکه QNT می گیرد.

همچنین خزانه داری رمزهای QNT مورد نیاز برای پرداخت هزینه های صدور مجوز سالانه برای سیستم عامل Overledger را نگهداری می کند. سپس آن علامت ها را در پایان قرارداد با قیمت فعلی بازار می فروشد. اگرچه تمام معاملات درون شبکه Quant با استفاده از QNT انجام می شود ، اما همه چیز با دلار آمریکا قیمت گذاری می شود. مقدار توکن های QNT مورد نیاز برای یک معامله خاص توسط مبلغ قیمت داخلی تعیین می شود.

ارز رمزنگاری شده QNT

QNT توکن ERC-20 است که برای پرداخت کالاها ، خدمات و هزینه های صدور مجوز در اکوسیستم شبکه Quant استفاده می شود. به دنبال سوختن رمز در سپتامبر ۲۰۱۸ ، حداکثر میزان عرضه QNT کمی بیش از ۱۴٫۵ میلیون نفر است.  تقریباً ۴٫۵ میلیون توکن به شبکه Quant اختصاص یافته است ، در حالی که ۱۰ میلیون توکن باقیمانده در بازار موجود است. به نظر می رسد Quant Network برخی از توکن های خود را از زمان سوختن سال ۲۰۱۸ فروخته است ، زیرا در حال حاضر حدود ۱۲ میلیون QNT در گردش است.

ICO شبکه

Quant Network ICO را برای رمز QNT خود در ماه مه سال ۲۰۱۸ برگزار کرد. در آن زمان ، QNT حداکثر عرضه فقط ۴۵٫۵ میلیون رمز را داشت. اندکی بیش از ۳۰٪ از این منبع به شبکه Quant اختصاص یافته بود و ۷۰٪ باقیمانده برای فروش در زمان ICO و پیش فروش در نظر گرفته شده بود.

به نظر می رسد QNT ICO ثابت مانده و تنها ۱۱ میلیون دلار جمع آوری کرده است. این میزان قابل توجهی کمتر از سقف نرم آن در حدود ۱۶ میلیون دلار بود و تقریبا ۴ برابر کمتر از سقف سخت ۴۰ میلیون تومانی بود. با توجه به اینکه قیمت ICO QNT در حدود ۱٫۱ دلار بود ، تقریباً ۱۰ میلیون توکن فروخته شده برابر است. این میزان گردش خون پس از سوختن در سال ۲۰۱۸ را تأیید می کند که فقط ۴ ماه پس از ICO اتفاق افتاده است.

آنالیز قیمت ارز رمزنگاری شده QNT

رمز QNT در مقایسه با ارزهای رمزپایه دیگر دارای قیمت قابل توجهی است. از زمان آغاز معاملات QNT در آگوست ۲۰۱۸ (به دلیل قفل شدن توکن ۲ ماهه پس از ICO) ، قیمت آن در یک روند صعودی کاملاً مشهود بوده است.

پس از سقوط تقریباً ۱٫۵۰ دلاری در هنگام خرابی فلش در ماه مارس ، QNT از آن زمان بهبود یافته است. این شرکت حتی در اواخر اکتبر سال جاری موفق شده است با قیمتی نزدیک به ۱۶ دلار از بالاترین قیمت قبلی خود یعنی ۱۲ دلار عبور کند. اقدامات اخیر قیمت بسیار صعودی باقی مانده است ، اما این می تواند به دلیل دستکاری بازار باشد.

لیست های تبادل QNT

QNT در بسیاری از صرافی های معتبر ارائه نمی شود. اگر به دنبال تهیه برخی از توکن های QNT هستید ، گزینه های شما اساساً به Bittrex ، Uniswap یا Bithumb محدود می شوند.

از آنجا که QNT یک رمز ERC-20 است ، می توان آن را تقریباً در هر کیف پول ارز رمزنگاری شده ای که از Ethereum پشتیبانی می کند ، ذخیره کرد. اگر ترجیح می دهید که توکن هایتان مفید باشد ، کیف پول اتمی یا کیف پول خروج احتمالاً بهترین گزینه برای شما هستند. هر دو در موبایل و دسک تاپ ارائه می شوند و دارای یک سری ویژگی های جذاب هستند.

اگر می خواهید مدتی QNT خود را نگه دارید ، فکر کنید که یک کیف پول سخت افزاری مانند Trezor یا Ledger را در دست داشته باشید. گرچه اینها می توانند گران تمام شوند ، اما بهترین راه شما برای اطمینان از ایمن ماندن وجوه شماست. هرگز رمزنگاری خود را در صرافی رها نکنید ، مخصوصاً در نوع صرافی های سایه دار که ظاهراً بیشتر نشانه های QNT در آن معامله می شوند!

بودجه شبکه

خوشبختانه ، در ژوئیه سال جاری اعلام شد که Quant Network مقدار نامشخصی از بودجه را از Alpha Sigma Capital دریافت کرده است. به نظر می رسد این کار کلاهبرداری را انجام داده است زیرا سرانجام شبکه Quant در مراحل آزمایش بتا فناوری های مختلف خود است.

چشم انداز بلند مدت Quant Network اساساً اپل یا مایکروسافت بلاکچین است. در واقع ، آنها دقیقاً مانند یک پروژه ارز رمزنگاری شده دیگر رفتار نمی کنند و احتمالاً اشتراکات بیشتری با غول های فناوری Silicon Valley دارند.

همچنین لازم به ذکر است که ظاهراً شبکه Quant در ابتدا برنامه ای برای راه اندازی توکن نداشته است. این در طی مصاحبه قبلی با مدیر عامل شبکه Quant ، گیلبرت وردیان ، آشکار شد. با این حال ، نه تنها اکنون یک توکن QNT وجود دارد ، بلکه Quant Network در حال بازی با ایده ارائه توکن QNT در آینده است.

نظر ما در مورد شبکه Quant

شبکه Quant پروژه جاه طلبانه ای است که به نظر می رسد بیش از سهم عادلانه شکست خود را تجربه کرده است. احتمالاً به این دلیل است که این پروژه در آخرین بازار گاو نر ارزهای رمزنگاری شده راه اندازی شده است. به احتمال زیاد در حالی که بیت کوین سعوی می شد ، مردم به این پروژه توجه می کردند. همچنین وقتی بازارها در بهار ۲۰۱۸ سقوط کردند ، آنها احتمالاً علاقه زیادی به سرمایه گذاری در آن نداشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *