اثبات زمان سپری شده چیست؟

(PROOF OF ELAPSED TIME (POET _ اثبات زمان سپری شده یک مکانیسم اجماع شبکه بلاکچین است که از استفاده زیاد از منابع و مصرف انرژی جلوگیری می کند. با پیروی از یک سیستم قرعه کشی منصفانه، این فرآیند را کارآمدتر نگه می دارد.

این الگوریتم از یک زمان سپری شده به‌طور تصادفی برای تصمیم‌گیری درباره حقوق ماینینگ و مسدود کردن برندگان در شبکه بلاک‌چین استفاده می‌کند. با اجرای یک کد قابل اعتماد در یک محیط امن، الگوریتم PoET همچنین با اطمینان از اینکه نتایج قرعه کشی توسط شرکت کنندگان خارجی قابل تأیید است، شفافیت را افزایش می دهد.

اقلام کلیدی

(PROOF OF ELAPSED TIME (POET _ اثبات زمان سپری شده یک مکانیسم اجماع شبکه بلاکچین است که از استفاده زیاد از منابع و مصرف انرژی جلوگیری می کند. با پیروی از یک سیستم قرعه کشی منصفانه، این فرآیند را کارآمدتر نگه می دارد. یک الگوریتم اجماع است که توسط شرکت اینتل ایجاد شده است که به شبکه های بلاکچین مجاز امکان می دهد تعیین کنند که چه کسی بلاک بعدی را ایجاد می کند.

  • PoET از یک سیستم قرعه کشی پیروی می کند که شانس برنده شدن را به طور مساوی در بین شرکت کنندگان شبکه پخش می کند و به هر گره شانس یکسانی می دهد.
  • الگوریتم PoET یک زمان انتظار تصادفی برای هر گره در شبکه بلاکچین ایجاد می کند. هر گره باید برای آن مدت بخوابد.
  • گرهی که کمترین زمان انتظار را دارد ابتدا بیدار می شود و بلاک را برنده می شود، بنابراین اجازه دارد یک بلاک جدید را به بلاکچین متعهد کند.
  • گردش کار PoET مشابه اثبات کار بیت کوین (PoW) است، اما انرژی کمتری مصرف می کند زیرا به گره اجازه می دهد برای مدت زمان مشخص بخوابد و به کارهای دیگر سوئیچ کند و در نتیجه کارایی انرژی شبکه را افزایش دهد.

درک (PROOF OF ELAPSED TIME (POET _ اثبات زمان سپری شده

مکانیزم اجماع روشی است که توسط شبکه های بلاکچین برای تأیید تراکنش ها و ایجاد بلاک های بیشتر استفاده می شود. (PROOF OF ELAPSED TIME (POET _ اثبات زمان سپری شده یک مکانیسم اجماع شبکه بلاکچین است که از استفاده زیاد از منابع و مصرف انرژی جلوگیری می کند. با پیروی از یک سیستم قرعه کشی منصفانه، این فرآیند را کارآمدتر نگه می دارد.

یک مکانیسم توافقی است که اغلب در شبکه های بلاکچین مجاز برای تصمیم گیری درباره حقوق استخراج یا برندگان بلاک در شبکه استفاده می شود. شبکه‌های بلاکچین مجاز انواعی هستند که هر شرکت کننده بالقوه را ملزم می‌کند تا قبل از اجازه عضویت، خود را شناسایی کند.

مکانیسم اجماع شبکه PoET باید دو عامل مهم را تضمین کند.

  • اول، تضمین می‌کند که گره‌های شرکت‌کننده واقعاً زمانی را انتخاب می‌کنند که واقعاً تصادفی است و مدت زمان کوتاه‌تری که عمداً توسط شرکت‌کنندگان برای برنده شدن انتخاب شده است، انتخاب نمی‌شود.
  • دوم، مشخص می کند که برنده زمان انتظار را کامل کرده است.

اثبات زمان سپری شده انرژی بسیار کمتری نسبت به اثبات کار مصرف می کند زیرا به جای استفاده از تمام ماینرهای یک شبکه در یک رقابت، به طور تصادفی یک گره را انتخاب می کند.

مفهوم PoET در اوایل سال ۲۰۱۶ توسط شرکت اینتل (INTC)، غول تولید تراشه اختراع شد.

این یک ابزار با فناوری پیشرفته آماده برای حل مشکل محاسباتی “انتخاب رهبر تصادفی” ارائه می دهد. مکانیسم ریشه‌دار به برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا کد مورد اعتماد را در یک محیط محافظت شده اجرا کنند، و تضمین می‌کند که هر دو الزام – انتخاب تصادفی زمان انتظار برای همه گره‌های شرکت‌کننده و تکمیل واقعی زمان انتظار توسط شرکت‌کننده برنده – برآورده می‌شوند.

اینتل در همکاری با سایر سازمان‌ها مانند پروژه لینوکس و آی‌بی‌ام، از پروژه منبع باز Hyperledger Sawtooth حمایت مالی کرد که از مکانیسم اجماع PoET استفاده می‌کند. Hyperledger Sawtooth یک راه حل دفتر کل توزیع شده است که برای بسیاری از کاربردها در سطح سازمانی هم مقیاس پذیر و هم سازگار است.

(PROOF OF ELAPSED TIME (POET _ اثبات زمان سپری شده

(PROOF OF ELAPSED TIME (POET _ اثبات زمان سپری شده چگونه کار می کند؟

بر اساس اصل یک سیستم قرعه کشی منصفانه که در آن احتمال انتخاب هر گره به یک اندازه است، مکانیسم PoET شانس برنده شدن را در بین بیشترین تعداد ممکن از شرکت کنندگان شبکه پخش می کند.

تحت (PROOF OF ELAPSED TIME (POET _ اثبات زمان سپری شده، هر گره شرکت کننده در شبکه باید منتظر یک دوره انتخابی تصادفی باشد. اولین کسی که زمان انتظار تعیین شده را تکمیل کند، بلاک جدید را برنده می شود. هر گره در شبکه بلاکچین یک زمان انتظار تصادفی ایجاد می کند و برای مدت زمان مشخص می خوابد.

کسی که ابتدا بیدار می شود – یعنی کسی که کمترین زمان انتظار را دارد – از خواب بیدار می شود و یک بلاک جدید را به بلاکچین متعهد می کند و اطلاعات لازم را برای کل شبکه همتا پخش می کند. سپس همین فرآیند برای کشف بلاک بعدی تکرار می شود.

POET چه تفاوتی با POW دارد؟

اساساً، گردش کار مشابه مکانیسم اجماع است که توسط الگوریتم اثبات کار بیت کوین (PoW) دنبال می شود، اما بدون مصرف انرژی بالا. این اجازه می دهد تا یک گره بخوابد و به کارهای دیگر برای مدت زمان مشخص سوئیچ کند و در نتیجه کارایی شبکه را افزایش دهد.

(PROOF OF ELAPSED TIME (POET _ اثبات زمان سپری شده مانند اثبات کار باعث عدم تمرکز و گشودگی نمی شود زیرا برای هرکسی که می خواهد به شبکه بپیوندد باید گواهی صادر شود.

مکانیسم اجرای کد قابل اعتماد در یک محیط امن همچنین بسیاری از نیازهای شبکه را برطرف می کند. این تضمین می کند که کد مورد اعتماد در محیط امن اجرا می شود و توسط هیچ شرکت کننده ای قابل تغییر نیست. همچنین تضمین می‌کند که نتایج توسط شرکت‌کنندگان یا سایر نهادهای دارای مجوز قابل تأیید است و در نتیجه شفافیت اجماع شبکه را افزایش می‌دهد.

PoET هزینه فرآیند اجماع را کنترل می‌کند و آن را زیرک نگه می‌دارد تا متناسب با ارزش حاصل از این فرآیند باشد، که یک نیاز ضروری برای ادامه شکوفایی اقتصاد ارزهای دیجیتال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *