(PROOF OF CAPACITY (POC _ اثبات ظرفیت برای ارزهای دیجیتال چیست؟

(PROOF OF CAPACITY (POC _ اثبات ظرفیت یک الگوریتم مکانیزم اجماع مورد استفاده در بلاکچین است که به دستگاه‌های ماینینگ در شبکه اجازه می‌دهد تا از فضای موجود در هارد دیسک برای تصمیم‌گیری درباره حقوق استخراج و اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده کنند. این برخلاف استفاده از قدرت محاسباتی دستگاه استخراج (مانند الگوریتم اثبات کار) یا سهم ماینر در ارزهای دیجیتال (مانند الگوریتم اثبات سهام) است.

اثبات ظرفیت

استخراج (PROOF OF CAPACITY (POC یک روش استخراج بسیار جدید است که در حال حاضر توسط یک ارز دیجیتال، Burstcoin استفاده می شود. با وجود این، بسیاری از مردم بر این باورند که اثبات ظرفیت یک جایگزین عملی برای تکنیک‌های استخراج فعلی است. این ماینینگ را از طریق استفاده از فضای هارد دیسک امکان پذیر می کند. استراتژی مانند این مزایای زیادی را ارائه می دهد، و این چیزی است که بسیاری از پروژه ها در حال حاضر به آن نگاه می کنند.

هدف از (PROOF OF CAPACITY (POC:

PoW یکی از شناخته شده ترین روش های ماینینگ امروزه است. این مستلزم آن است که یک ماینر از منابع کامپیوتری برای حل توابع هش ریاضی دشوار استفاده کند. یک روش هش معروف به نام الگوریتم SHA-256 در مورد بیت کوین استفاده می شود. این توابع هش توابع یک طرفه با تنها یک راه حل ممکن است. آنها به این قدرت محاسباتی خام نیاز دارند تا بتوانند ورودی تابع دقیق را تعیین کنند تا به خروجی تابع مورد نظر دست یابند. تابع هش “nonce” را به عنوان یکی از متغیرهای ورودی خود می گیرد. ماینر تا زمانی که هش مناسب را پیدا کند روی nonce حلقه می زند. این محاسبات brute-force است که تکمیل آن به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد.

در حالی که الگوریتم PoW زمانی که بیت کوین یک فناوری نسبتاً جدید بود به خوبی کار می کرد، این شبکه با نرخ تصاعدی رشد کرده است. برای ثابت نگه داشتن زمان بندی بلاک ها، سیستم بیت کوین برای افزایش سختی استخراج در نظر گرفته شده است. در نتیجه، ماینینگ به قدری سخت شده است که تنها قوی ترین رایانه ها، معروف به ASIC، می توانند آن را انجام دهند.

برای حل توابع هش، آنها همچنین به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند. انرژی سرمایه گذاری شده توسط همه ماینرهایی که قادر به حل به موقع توابع هش نیستند، هدر خواهد رفت.
در نتیجه، عملیات استخراج کوچکتر تأثیر کمتری بر انتخاب‌های مهمی که توسط گره‌های بزرگتر انجام می‌شود، خواهد داشت. بنابراین، نیاز مبرمی به یک روش استخراج جدید وجود دارد که انرژی کمتری نسبت به PoW داشته باشد و امکان تمرکززدایی شبکه کافی را فراهم کند.

اینجاست که مفهوم (PROOF OF CAPACITY (POC مطرح می شود.

امکانات:

 • اجماع اثبات ظرفیت پیشرفتی در تکنیک اجماع بلاکچین اثبات کار شناخته شده است.
 • حتی قبل از شروع استخراج، نیاز به اختصاص قدرت پردازش و ذخیره سازی هارد دیسک وجود دارد. به همین دلیل، سیستم سریعتر از PoW است.
 • (PROOF OF CAPACITY (POC برای تولید یک بلاک فقط چهار دقیقه طول می کشد، اما Proof-of-Work ده دقیقه طول می کشد.
 • سعی می کند مشکل هش کردن سیستم PoW را حل کند. اگر راه‌حل‌ها یا طرح‌های بیشتری در رایانه وجود داشته باشد، شانس بیشتری برای برنده شدن در درگیری استخراج وجود دارد.

اثبات ظرفیت چگونه کار می کند؟

دو جزء برای اثبات ظرفیت وجود دارد. ابتدا نمودار هارد دیسک و سپس استخراج بلاک واقعی وجود دارد.

۱٫ ترسیم:

بسته به اندازه هارد دیسک، ممکن است چند روز یا حتی هفته ها طول بکشد تا فایل های نمودار ایجاد شوند. نقشه کشی با هش شبل انجام می شود. تابع crypto/hash مورد استفاده در Burstcoin Shabal نام دارد. شعبال یک ارز دیجیتال تنبل و سنگین است. در نتیجه، این رمزارز برای ارزهای رمزپایه اثبات ظرفیت مانند Burstcoin بسیار عالی است. این به دلیل این واقعیت است که هش های از پیش محاسبه شده ذخیره می شوند در حالی که هنوز می توانند تأییدهای زنده کوچکتر را انجام دهند. Burst از Shabal256، یک نوع ۲۵۶ بیتی Shabal استفاده می کند. هش های Shabal از قبل محاسبه شده و در هارد دیسک ذخیره می شوند زیرا محاسبه آنها دشوار است.

ابتدا هارد دیسک رسم می شود. فهرستی از تمام مقادیر غیر بالقوه با هش کردن داده ها، از جمله حساب ماینر، بارها و بارها ساخته می شود. هر nonce از ۸۱۹۲ هش تشکیل شده است که از ۰ تا ۸۱۹۱ شماره گذاری شده اند.

(PROOF OF CAPACITY (POC _ اثبات ظرفیت

۲٫ ماینینگ:

فاز دوم استخراج واقعی است که مستلزم محاسبه یک عدد اسکوپ توسط یک ماینر است. به عنوان مثال، اگر یک ماینر شروع به استخراج کند و اسکوپ شماره ۴۰ را ایجاد کند، ماینر سپس به اسکوپ شماره ۴۰ _ nonce 1 می رود و از داده های آن اسکوپ برای محاسبه مقدار مهلت استفاده می کند. برای هر نون ذخیره شده در هارد دیسک ماینر، این روش برای محاسبه مهلت تکرار می شود.

ماینر پس از محاسبه تمام مهلت‌ها، کوتاه‌ترین مهلت را انتخاب می‌کند. قبل از اینکه یک ماینر مجاز به تولید یک بلاک جدید شود، یک ضرب الاجل نشان دهنده مدت زمانی است که بر حسب ثانیه از آخرین بلاک تولید شده گذشته است. ماینر می‌تواند یک بلاک بسازد و پاداش بلاک را دریافت کند، اگر کسی این کار را در این بازه زمانی انجام نداده باشد. به عنوان مثال، اگر ماینر A حداقل ضرب الاجل را ۴۰ ثانیه تعیین کند و هیچ ماینر دیگری نتواند در این مدت بلاک را جعل کند، A فرصت جعل بلاک بعدی و پرداخت پول را تضمین می کند.

برنامه های کاربردی (PROOF OF CAPACITY (POC :

Burstcoin یک ارز دیجیتال است که بر اساس اصل (PROOF OF CAPACITY (POC عمل می کند. تیم Burstcoin قصد دارد موارد استفاده مختلفی را بررسی کند، از جمله همه چیز از راه حل های پرداخت گرفته تا قراردادهای هوشمند، جمع سپاری و پیام های تصادفی.

Burstcoin یک ابتکار ارزشمند برای آزمایش امکانات PoC است زیرا ایده‌ای قانع‌کننده را به مصرف‌کنندگان، شرکت‌ها، توسعه‌دهندگان و استخراج‌کنندگان ارائه می‌دهد. علیرغم این واقعیت که امروزه ارزهای دیجیتال زیادی وجود ندارند که از Proof-of-Capacity استفاده می کنند، تعداد کمی از پروژه ها در این زمینه مورد توجه قرار گرفته اند.

به گفته BXTB، اثبات ظرفیت (که یک بلاکچین دوگانه است، یک پلتفرم توکن دوگانه است که توسط شرکت BXTB پشتیبانی می‌شود) به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن حاکمیت BXTB را استخراج کنند.
Permacoin از PoW بیت کوین برای یک هدف کلی تر استفاده می کند و یک سیستم ذخیره سازی قابل اعتماد و توزیع شده ایجاد می کند. شرکت کنندگان در PermaCoin علاوه بر این باید تکه هایی از یک فایل بزرگ را ذخیره کنند تا واجد شرایط انتخاب رهبر شوند. یک فروشنده معتبر، که بلاک های فایل را امضا می کند، فایل را توزیع می کند.

مزایا

 • از هر هارد دیسک استانداردی می توان استفاده کرد، بنابراین نسبت به سایر ماینرهایی که در تجهیزات تخصصی سرمایه گذاری کرده اند، برتری وجود دارد، مانند استخراج ASIC برای بیت کوین.
 • استخراج با هارد دیسک ۳۰ برابر بیشتر از استخراج با ASIC در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.
 • از آنجا که همه یک هارد دیسک دارند، اثبات ظرفیت غیرمتمرکزتر است. حتی ممکن است از هارد دیسک تلفن اندروید استخراج کنیم.
 • ماینرها مجبور نیستند تجهیزات خود را به طور منظم ارتقا دهند. هارد دیسک های قدیمی به اندازه هارد دیسک های جدیدتر توانایی ذخیره سازی داده ها را دارند.
 • پس از اتمام استخراج، می‌توانید هارد دیسک را پاک کنید و آن را به حالت اولیه خود برگردانید.
 • شاید به همین دلیل است که بسیاری در دنیای بیت کوین الگوریتم استخراج را به عنوان یک راه حل جدید برای جایگزینی غیرمتمرکز و سازگار با محیط زیست می بینند.

معایب:

 • فناوری توسط تعداد کمی از توسعه دهندگان پذیرفته شده است.
 • فراتر از استخراج کوین ها، داده های ترسیم شده روی هارد دیسک بی فایده است. این نشان می دهد که فضای زیادی وجود دارد که استفاده نمی شود.
 • اگرچه استخراج اثبات ظرفیت موانع ورود را کاهش داده است، مصرف کنندگان ممکن است هارد دیسک های بزرگتری را نیز خریداری کنند. هیچ چیز مانع از این نمی‌شود که
 • شخص درایوهای سخت بزرگ‌تری به‌دست آورد و از آنها برای استخراج بیشتر پول استفاده کند.
 • اگر ماینینگ محبوب شود، این احتمال وجود دارد که هکرها سعی کنند از آن استفاده کنند. بدافزار استخراج در حال حاضر بسیاری از رایانه ها را در سراسر جهان آلوده کرده است. ماینینگ PoW گاهی اوقات می‌تواند به‌عنوان علت کندی رایانه شناسایی شود. از طرف دیگر، (PROOF OF CAPACITY (POC ، تعیین اینکه آیا فضای سخت افزاری اضافی شما به دلایل غیرقانونی استفاده می شود یا خیر، بسیار دشوارتر می کند.

یکی از جذاب ترین روش های استخراج، (PROOF OF CAPACITY (POC _ اثبات ظرفیت است. این نه تنها نحوه انجام استخراج در سال های اخیر را بازنگری می کند، بلکه راه حلی است که بسیاری آن را برای محیط زیست مفید می دانند.

همچنین به محبوب ترین نوشداروی ارزهای دیجیتال کمک می کند: یک محیط کاملاً غیرمتمرکز. این هنوز یک مفهوم تازه است که مانند سایر الگوریتم‌ها مورد پذیرش گسترده قرار نگرفته است.

اکنون که ابتکاراتی مانند BXTB به دنبال برنامه های کاربردی در دنیای واقعی برای کوین های بومی خود هستند که از طریق Proof-of-Concept ایجاد شده اند، صنعت وارد عصر جدیدی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *