چرا (POI) PROOF OF IDENTITY _ اثبات هویت برای شرکت های دیجیتالی مهم است؟

اگرچه ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و دوج کوین در حال تبدیل شدن به جریان اصلی هستند، اما هنوز یک بخش نسبتا جدید است. به این ترتیب، مقررات صنعت کریپتو به تکامل خود ادامه می‌دهد، زیرا تنظیم‌کننده‌های صنعت مالی شیوه‌های مبادلات ارزهای دیجیتال و سایر شرکت‌های دیجیتالی را برای جلوگیری از پولشویی و سرقت هویت بررسی و موشکافی می‌کنند. متأسفانه، همانطور که ارزش برخی از ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر به طور تصاعدی افزایش یافته است، علاقه کلاهبرداران نیز افزایش یافته است. با توجه به رشد سریع علاقه مصرف کنندگان، انتقال مبالغ هنگفتی پول در سرتاسر جهان و اجرای قانونگذاران، بستر تقریباً مناسبی برای تقلب در (POI) PROOF OF IDENTITY _ اثبات هویت و پولشویی ایجاد کرده است.

کلاهبرداران با ایجاد حساب‌های جدید با استفاده از هویت‌های جعلی و استفاده از هویت‌های دزدیده شده برای تسخیر حساب‌های موجود و کیف پول‌های خالی از کوین های موجود، از ضعف‌های امنیتی صرافی‌های کریپتو استفاده کرده‌اند. با توجه به مقیاس و پیچیدگی این حملات، صرافی های دیجیتالی و سایر شرکت های دیجیتالی به سرعت متوجه شدند که امنیت و مقررات بیشتری لازم است.

امروزه ارزهای دیجیتال به عنوان ابزارهای مالی تعریف می شوند. این بدان معناست که همه سازمان‌هایی که به مصرف‌کنندگان و سازمان‌ها اجازه خرید و فروش ارزهای دیجیتال را می‌دهند باید از چندین قانون ضد پولشویی (AML) و مشتری خود (KYC) پیروی کنند. به طور خلاصه، این بدان معناست که صرافی‌های ارزهای دیجیتال و سایر شرکت‌های دیجیتالی باید به سرعت خود را تطبیق دهند.

روش‌های متداول مانند درخواست از کاربران برای آپلود یک کپی شناسنامه و عکسی از خود یا امضای آنها دیگر کافی نیست. آنها نه تنها استانداردهای KYC و AML را برآورده نمی کنند، بلکه می توانند با تصاویر سرقت شده از رسانه های اجتماعی یا اطلاعات شخصی به اشتراک گذاشته شده در وب تاریک نیز جعل شوند.

شرکت‌های دیجیتالی باید از روش‌های (POI) PROOF OF IDENTITY _ اثبات هویت قوی‌تری برای بررسی هویت کاربران خود و محافظت از دارایی‌هایشان استفاده کنند. با این حال، در حالی که رعایت مقررات برای بسیاری از سازمان‌های فعال در بخش کریپتو اولویت اصلی است، ارائه یک تجربه راحت برای کاربران هنگام ایجاد حساب، ورود به سیستم یا انجام معاملات نیز مهم است. باید تعادل برقرار شود.

(POI) PROOF OF IDENTITY _ اثبات هویت

تأیید هویت چیست؟

از آنجایی که شرکت های دیجیتالی به دنبال ایجاد تعادل بین امنیت، انطباق و راحتی هستند، بسیاری از آنها اکنون از راه حل های (POI) PROOF OF IDENTITY _ اثبات هویت برای تأیید هویت کاربران استفاده می کنند. به طور معمول، خدمات تأیید ID با پردازش داده ها از طیف وسیعی از منابع مختلف برای بررسی و تأیید هویت دارندگان حساب کار می کنند. و همچنین اسناد شناسایی، این می تواند شامل داده های متنی، مانند شماره تلفن و آدرس IP، یا داده های شخص ثالث، مانند اطلاعات ثبت نام رأی دهندگان باشد. صرافی‌های ارز دیجیتال و سایر شرکت‌ها با مشورت مجموعه‌های داده‌های متعدد، می‌توانند به میزان قابل توجهی خطر تقلب در هویت را کاهش دهند.

چندین لحظه مهم وجود دارد که ممکن است شرکت‌های ارز دیجیتال نیاز به (POI) PROOF OF IDENTITY _ اثبات هویت یک کاربر مانند ورود مشتری داشته باشند. برخی از رایج ترین موارد عبارتند از زمانی که کاربران در حال باز کردن یک حساب جدید، انجام معامله با ارزش بالا یا تلاش برای انتقال محتویات کیف پول به جای دیگری هستند.

در بسیاری از این لحظات، ممکن است از کاربران خواسته شود که مدرک هویت خود را ارائه دهند. این می تواند با تایپ یک کد منحصر به فرد ارسال شده به یک دستگاه تلفن همراه یا آدرس ایمیل یا آپلود یک عکس از یک سند شناسایی باشد، بنابراین می توان آن را در برابر داده های شخص ثالث احراز هویت کرد و از خود عکس یا فیلم گرفت.

با این حال، در حالی که بررسی هویت می تواند به کاهش تقلب و ایجاد اعتماد کمک کند، بسیاری از کاربران انتظار دارند که بتوانند به راحتی و با کمترین اصطکاک حساب ها را ایجاد و استفاده کنند. شرکت‌های دیجیتالی باید تعادلی بین افزایش تجربه کاربر و محافظت از سود ایجاد کنند، اما گفتن این کار آسان‌تر از انجام دادن است.

 چرا (POI) PROOF OF IDENTITY _ اثبات هویت مهم است؟

کلاهبرداران به طور فزاینده ای از هویت های جعلی یا سرقت شده برای هدف قرار دادن شرکت های دیجیتالی استفاده می کنند. برخی از رایج‌ترین تهدیدهایی که امروزه سازمان‌ها در بخش کریپتو با آن مواجه هستند عبارتند از:

  • کلاهبرداری از کارت پرداخت
  • حملات فیشینگ
  • و کلاهبرداری در انتقال.
  • تعداد فزاینده‌ای از کلاهبرداران نیز از تصاحب حساب‌ها برای جعل هویت کاربران واقعی برای سود مالی یا جابجایی پول‌های کثیف استفاده می‌کنند.

این به نوبه خود به اعتماد آسیب می زند و بر رشد تأثیر می گذارد، زیرا برخی از کاربران در خرید و فروش ارزهای دیجیتال احساس امنیت کمتری می کنند.

طبق گزارش GBG State of Digital Identity 2020، در واقع، یک سوم از مصرف کنندگان بر این باورند که اطلاعات شخصی آنها برای فروش در دسترس است، در حالی که از هر پنج نفر دو نفر نگران هستند که اطلاعات شخصی آنها هنگام انجام معاملات آنلاین در معرض دید قرار گیرد.

در مبارزه با تقلب، (POI) PROOF OF IDENTITY _ اثبات هویت دیجیتال بخش مهمی از شرکت‌های دیجیتالی است که اطلاعات مورد نیاز برای شناسایی و توقف سریع کلاهبرداران در مقیاس را فراهم می‌کند، در حالی که تجربه یکپارچه و امنی را ارائه می‌کند که کاربران اکنون هنگام معامله آنلاین انتظار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *