PERP یک پروتکل غیر متمرکز است که معاملات قرارداد دائمی را بر روی هر دارایی ارائه می دهد. کاربران می توانند موقعیت های کوتاه در انواع دارایی ها مانند ارزهای دیجیتالی ، کالاها و ارزهای فیات با حداکثر ۱۰ برابر اهرم باز کنند.

پروتکل همیشگی (PERP) یک پروتکل قرارداد غیرمتمرکز دائمی برای هر دارایی است که توسط یک بازار ساز خودکار مجازی (که از این پس به عنوان vAMM نامیده می شود) امکان پذیر شده است.

برای کسانی که با قراردادهای دائمی آشنا نیستند: قرارداد دائمی مشتقی شبیه قرارداد آتی است اما بدون تاریخ انقضا . مانند Uniswap ، معامله گران می توانند بدون نیاز به طرف مقابل ،مستقیماً با AMM های مجازی ما تجارت کنند.AMM های مجازی نقدینگی زنجیره ای تضمینی را با قیمت قابل پیش بینی که توسط منحنی های محصول ثابت تعیین می شود ، ارائه می دهند. AMM های مجازی نیز به گونه ای طراحی شده اند که در بازار خنثی نباشند و کاملاً وثیقه داشته باشند

در اواخر سال ۲۰۱۹ ، پروتکل دائمی ، در اصل تحت عنوان پروتکل اعتصاب ، راه اندازی شد. علاوه بر این ، این پلتفرم بر اساس طراحی بازار خودکار (AMM) الهام گرفته از Uniswap ساخته شده است ، به علاوه ، نقدینگی پروتکل همیشگی به صورت الگوریتمی تعیین می شود. در عوض ، با تکیه بر ارائه دهندگان نقدینگی برای تشخیص منحنی یک بازار معین ، پروتکل پایدار می تواند به صورت برنامه ریزی شده پارامترهای AMM مجازی را تنظیم و به روز کند و در هر زمان محصولی رقابتی برای هر بازار معین ارائه دهد.

علاوه بر این ، تیم ادعا می کند که PERP اولین AMM مجازی (vAMM) است که بازارهای بدون سازنده را قادر می سازد در عین حال نقدینگی زنجیره ای را تضمین می کند. با این حال ، این بازارهای بدون تولیدکننده تقاضای سرمایه مورد نیاز بازارهای سنتی را کاهش می دهند و راه را برای آینده های نوظهور هموار می کنند.

علاوه بر این ، صندوق بیمه پروتکل همیشگی توسط رمز اصلی ، دارنده $ PERP ، تضمین می شود. حتی بیشتر ، صندوق بیمه برای پوشش خسارات غیرمنتظره ناشی از معاملات اهرمی استفاده می شود. در صورت اتمام صندوق بیمه ، پروتکل دائمی PERP زیادی را برای پر کردن مجدد صندوق بیمه و بستن خسارت ها به همراه خواهد داشت.

دارندگان $ PERP می توانند دارایی های خود را برای مدت زمان معینی در مجموعه سهام پروتکل پایدار قرار دهند. در مقابل ، سهامداران با درصدی از هزینه های معامله جمع آوری شده در پروتکل علاوه بر پاداش های تورمی ، پاداش دریافت می کنند.

PERP چیست؟آشنایی با پلتفرم PERPETUAL PROTOCOL

ویژگی های کلیدی PERP :

  • معامله گران می توانند با حداکثر ۲۰ برابر اهرم بلند یا کوتاه معامله کنند ، دارای هزینه های شفاف و نقدینگی تضمین شده ۲۴/۷ هستند.
  • هر دارایی را می توان از طریق یک قرارداد دائمی در پروتکل همیشگی پشتیبانی کرد. طلا ، فیات ، BTC ، BCH ، ETH ، ERC-20s ، XRP ، EOS ، LTC ، ZEC ، XMR و موارد دیگر-پروتکل دائمی می تواند همه را پشتیبانی کند. تنها چیزی که پروتکل دائمی نیاز دارد تغذیه قیمت دارایی اصلی از یک اوراکل است.
  • برخلاف پروتکل های DeFi معروف که از AMM هایی مانند Uniswap و Balancer استفاده می کنند ، سهامداران پروتکل پایدار از هیچ گونه ضرر دائمی ناشی از نوسان قیمت رنج نمی برند.

معرفی بازار ساز خودکار مجازی (vAMM)

قبل از پروتکل دائمی ، بیشتر AMM ها بر مبادله توکن ها تمرکز می کردند ، نه معاملات مشتقات ، مانند قراردادهای دائمی.

برای فعال کردن معاملات دائمی قرارداد زنجیره ای ، پروتکل پایدار رویکرد جدیدی به نام Virtual Automated Market Maker (vAMM) را معرفی می کند. vAMM پروتکل پایدار از فرمول محصول ثابت x*y = k مشابه Uniswap استفاده می کند.

همانطور که از بخش “مجازی” vAMM برمی آید ، هیچ دارایی واقعی (k) در داخل vAMM ذخیره نمی شود. در عوض ، دارایی های واقعی در یک طاق قرارداد هوشمند ذخیره می شود که تمام وثیقه های پشتیبان vAMM را مدیریت می کند. پروتکل دائمی از vAMM به عنوان مکانیزم کشف قیمت به جای یک نقدینگی مستقیم برای معاملات لحظه ای مانند Uniswap ، Balancer یا Curve استفاده می کند.

توکن PERP چیست؟

توکن PERP توکن مدیریتی پلتفرم است که می تواند برای چندین عملکرد مختلف مانند:

  • حکمرانی – دارندگان توکن می توانند با تغییر ویژگی های کلیدی یا گسترش بیشتر ابزار توکن بومی پلتفرم ، در مورد جهت آینده پروتکل رای دهند. قدرت رای با کل دارایی های کاربر تعیین می شود.
  • نمره گذاری – توکن های PERP را می توان برای یک دوره ۷ روزه در نظر گرفت تا PERP و USDC بیشتری از هزینه های معامله پروتکل بدست آورید. تا زمانی که دوره به پایان نرسد ، وجوه قابل برداشت نیست. پاداش USDC بلافاصله قابل مطالبه است در حالی که پاداش PERP تا نیم سال قفل است.

vAMM ها نقدینگی زنجیره ای تضمین شده ای را برای قراردادهای دائمی با قیمت قابل پیش بینی توسط منحنی های ثابت محصول ارائه می دهند. vAMM ها همچنین به گونه ای طراحی شده اند که در بازار خنثی نباشند و کاملاً دارای وثیقه باشند. پروتکل پایدار در حال حاضر از ۹ جفت – AAVE ، BTC ، COMP ، DOT ، ETH ، SUSHI ، SNX ، LINK و YFI بازارهای دائمی پشتیبانی می کند. یک جفت جدید هفته ای یکبار لیست می شود.
این پروژه ۱۰٫۶۵ میلیون پوند از دورهای فروش زیر جمع آوری کرد:
دور فروش خصوصی: ۱۵٫۰۰ of از کل عرضه توکن به قیمت ۰٫۰۸ USD / PERP به فروش می رسد.
دور فروش عمومی: ۳٫۶۰ of از کل توکن عرضه شده از طریق Boolcer Liquidity

PERP دارای منبع گردش فعلی ۲۱،۷۹۵،۵۰۵٫۲۳ PERP است.

PERP چیست؟آشنایی با پلتفرم PERPETUAL PROTOCOL

استیکینگ

دارندگان PERP می توانند $ PERP را که در اختیار دارند برای مدت زمان مشخصی به Staking Pool قفل یا “سهم” بزنند. در مقابل ، مشمولان با پاداش مشارکت می کنند ، که شامل (۱) پاداش های سهام PERP ، و (۲) ۵۰٪ هزینه های معاملات شبکه با USDT (50٪ باقی مانده هزینه معاملات به صندوق بیمه می رسد)

حکومت

هنگامی که دارندگان $ PERP توکن خود را به دست آوردند ، می توانند از $ PERP خود استفاده کنند تا به رای گیری بپردازند یا ایده های جدیدی را پیشنهاد کنند که می تواند برای بهبود پروتکل استفاده شود. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که قبل از توزیع گسترده توکن $ PERP ، مشارکت کنندگان پروتکل اصلی کسانی هستند که تصمیمات مهم می گیرند.

چگونه و از کجا پروتکل دائمی (PERP) بخریم؟

PERP در تعدادی از صرافی های دیجیتالی ذکر شده است ، برخلاف سایر ارزهای دیجیتالی اصلی ، نمی توان آن را مستقیماً با پول فیات خریداری کرد. با این حال ، شما هنوز هم می توانید به راحتی این کوین را با خرید بیتکوین ، ETH ، USDT از هر صرافی بزرگ خریداری کرده و سپس به صرافی که برای معامله این کوین پیشنهاد می شود انتقال دهید

پس از اتمام فرآیند KYC. از شما خواسته می شود روش پرداخت را اضافه کنید. در اینجا می توانید یک کارت اعتباری/نقدی ارائه دهید یا از یک انتقال بانکی استفاده کنید و یکی از ارزهای دیجیتالی اصلی را خریداری کنید

پروتکل دائمی (PERP) تجزیه و تحلیل قیمت ۲۰۲۱

در حال حاضر ، PERP مقام ۱۰۹ را در CoinMarketCap دارد

از ابتدای سال ۲۰۲۱ ، قیمت PERP شاهد حرکتهای صعودی بسیاری بوده است که بالاتر از حرکت قبلی است. به علاوه ، اینها بلافاصله با نوسانات ، تجمیع و اصلاحات دنبال می شود. با توجه به این نکته ، PERP در سال ۲۰۲۱ بازار رقابتی دارد.

در همین حال ، پیش بینی بلند مدت قیمت PERP برای ۲۰۲۱ صعودی است. این امکان بالایی برای رسیدن به ارتفاعات جدید دارد. با این حال ، این تنها در صورتی اتفاق می افتد که بسیاری از مقاومت های روانی گذشته را بشکند.

نتیجه

PERP آینده روشنی در سال ۲۰۲۱ پیش رو دارد. با پیشرفت های مداوم در داخل اکوسیستم PERP ، و همچنین در بازار کلی دیجیتالی  ، ممکن است شاهد پیشرفت PERP به ارتفاعات جدید باشیم.

پیش بینی قیمت صعودی PERP 2021 مبلغ ۱۶ دلار است.  اگر سرمایه گذاران تصمیم بگیرند که PERP سرمایه گذاری خوبی در سال ۲۰۲۱ است ، همراه با ارزهای دیجیتالی اصلی مانند بیت کوین و اتریوم ، ممکن است به ATH جدید خود برسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *