PAX یک ارز فیات قابل وثیقه است که بر اساس فناوری بلاکچین اتریوم (ETH) ساخته شده است. این دلار در برابر دلار آمریکا قرار دارد ، بنابراین از آن به عنوان استیبل کوین یاد می شود. همچنین به عنوان دلار دیجیتال شناخته می شود. استیبل کوین استاندارد Paxos در ابتدا با هدف ایجاد تحول در چشم انداز مالی ظاهر شد ، به دلیل ظرفیت آن برای معاملات سریع ، انعطاف پذیر و بدون دردسر.

تاریخچه و بنیانگذاران استاندارد Paxos

Paxos LLC ، قبلاً iBit ، در سال ۲۰۱۲ توسط سه شریک تأسیس شد: Charles Cascarilla (مدیرعامل کل Paxos) ، Andrew Chang (COX Paxos) ، Richmond Two (مدیرعامل Paxos Asia). این شرکت دارای دو دفتر مرکزی در نیویورک و سنگاپور است.

علاوه بر این ، این سرمایه گذاری توسط چندین شرکت سرمایه ای پشتیبانی می شود. آنها شامل Liberty City ، RRE و Canaan Partners هستند. در مه ۲۰۱۵ ، Paxos پس از اخذ مجوز از مقامات ، وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) ، وارد بازار آمریکا شد که به این شرکت اجازه داد تا یک استیبل کوین منتشر کند. سه سال بعد ، تیم Paxos استیبل کوین استاندارد PAX را ایجاد کردند که معامله آن در سپتامبر ۲۰۱۸ به طور رسمی آغاز شد.

عملکرد استاندارد Pax

رشد و محبوبیت معاملات ارزهای دیجیتالی با سهم عظیمی از بدبختی ها همراه بود ، که باعث شد تیم PAX محصولی را تولید کنند که نوسانات قیمت را در ارزهای دیجیتالی تجربه کند. علاوه بر این ، آنها می خواستند جایگزینی قابل اعتماد برای دارایی های دیجیتالی مبتنی بر بلاکچین یا معاملات ارزهای دیجیتالی پیدا کنند.

علاوه بر این ، جنجال بدنام Tether (USDT) فقط اوضاع را بدتر کرد. به طور خاص ، استیبل کوین Tether تترهای جعلی را چاپ کرده است که منجر به بی اعتمادی می شود. در نتیجه این چالش ها ، همراه با تغییر زمان ، تیم پاکسوس گزینه های دیگر را بررسی کرد. تحقیقات آنها منجر به ایجاد یک استیبل کوین شفاف تر و کارآمدتر ، Paxos Standard (PAX) شد.

محصول جدید مبتنی بر اتریوم بود ، به این معنی که داده ها را می توان در بلوک های زنجیره ای ذخیره کرد ، که باعث ایجاد امنیت شد. همچنین ، بلاکچین اتریوم یک محیط غیر متمرکز برای معاملات امن ایجاد کرد و همچنین احتمال دخالت شخص ثالث را از بین برد.

برخلاف یک استیبل کوین معمولی ، PAX Standard دارای ویژگی های برتر زیر است:

 • معاملات فوری و یکپارچه جهانی
 • تغییرناپذیری.
 • ثبات قیمت ، با دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره آن عمل می کند.
 • حسابداری غیر متمرکز
 • پشتیبانی از معاملات شبانه روزی

با توسعه و بهبود بیشتر ، استیبل کوین استاندارد PAX دارای ویژگی های پیشرفته تری بود که به برتری آن کمک کرد. ویژگی های جدید شامل موارد زیر است:

انطباق و مقررات PAX

دارایی دیجیتال توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) تنظیم می شود.
سپرده های تضمینی که فقط بانک های آمریکایی دارای بیمه FDIC بر آنها نظارت می کنند.
حسابرسی های منظم حساب تحت کنترل Withum ، یک شرکت حسابرسی مستقر در ایالات متحده است.

همه معاملات از نظر شفافیت و امنیت در  PAX کنترل می شوند.

معاملات ، خرید یا بازخرید در فواصل منظم پردازش می شود و راحتی و جابجایی راحت تر وجوه را ارتقا می بخشد.
بدون هزینه تراکنش.

PAX چیست؟ آشنایی با پلتفرم پرپتانسیل PAXOS

موارد استفاده از Paxos Standard

استیبل کوین PAX چندین مورد استفاده دارد. مفیدترین آنها شامل حفاظت از تورم ، کاهش ناپایداری ، حذف هزینه معاملات برون مرزی ، پرداخت دارایی های دیجیتالی مبتنی بر بلاکچین و رمزنگاری است.

در مرحله اول ، PAX Stablecoin جایگزینی برای ارزهای دیجیتالی معمولی ارائه داد که برای سرمایه گذاران تسکین بزرگی بود. بر خلاف سایر ارزهای دیجیتالی که تابع وضعیت بازار هستند ، تحت شرایط بازار قرار نمی گیرد ، بنابراین متغیر نیست.

ثانیاً ، PAX stablecoin یک دارایی دیجیتالی بدون حاشیه است که هرکسی می تواند آن را به عنوان ارزش یا ثروت ذخیره کند. ارزهای دیجیتالی به طور گسترده ای در حال تبدیل شدن به محبوبیت هستند و بیشتر مردم به طور کلی نسبت به آنها استقبال بیشتری می کنند ، و این دلیل محبوبیت PAX را توضیح می دهد.

Paxos همچنین می تواند به عنوان یک راه حل پرداخت برای دارایی های دیجیتالی مبتنی بر بلاکچین و ارزهای دیجیتالی مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این ، این شاهکار هنگام تبدیل دارایی های فیزیکی به دارایی های دیجیتال مناسب است.

اگرچه استاندارد Paxos در مرحله بلوغ خود است ، اما اکثر شرکت هایی که ارزهای دیجیتالی  را به عنوان گزینه های پرداخت قبول می کنند ، پذیرای PAX هستند. با افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتالی، استیبل کوین قطعاً آینده درخشانی در فضای تجارت الکترونیک دارد.

مزایا و معایب Stablecoin استاندارد PAX

به عنوان هر دارایی دیجیتالی ، استاندارد Paxos مزایا و خطرات خود را دارد که باید در نظر بگیرید.

مزایای آن به شرح زیر است:

 • مبنای اتریوم آن را راحت ، شفاف ، کارآمد و ایمن تر می کند.
 • در دسترس بودن در مبادلات عمده ، که منجر به افزایش نقدینگی می شود.
 • ممیزی های منظم که باعث شفافیت می شود.
 • مقررات از NYDFS ، که آن را سازگار می کند.
 • موجودی مشتریان توسط بانک های مستقر در ایالات متحده تحت بیمه FDIC حفظ می شود.

در عین حال ، چندین معایب نیز وجود دارد:

تمرکز که ممکن است موجب سانسور یا مصادره مقامات در صورت مشکوک به تخلف یا نقض قوانین و مقررات شود.
حریم خصوصی کاهش یافته است زیرا اکثر سیستم عامل های مبادله اطلاعات KYC را برای پردازش مقادیر زیاد درخواست می کنند. در صورت نیاز به بازخرید یا خرید Paxos Standard با فیات ، همین امر ضروری است.

 TOKEN PAX

PAX به دلیل ویژگی های قانونی یک ارز دیجیتالی برجسته است. Paxos توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک (NYSDFS) تأیید و تنظیم می شود. این بدان معناست که هر توکنی که توسط شرکت Paxos Trust صادر می شود ، ۱ دلار در حساب شرکت پشتیبان دارد. هدف تیم Paxos Trust ترکیب سرعت دارایی های دیجیتالی و امنیت و حفاظت از سیستم های مالی قدیمی مدرسه است.

به گفته توسعه دهندگان Paxos Standard Token ، ارزهای دیجیتالی بیشتر برای اهداف سوداگرانه استفاده می شوند. از نظر آنها ، این یک مشکل عمده برای کل صنعت بلاکچین است. عدم اعتماد به ارزهای دیجیتالی می تواند منجر به شکست های قابل توجهی در بازار شود و به مانعی برای پذیرش گسترده تبدیل شود. Paxos Standard Token به طور خاص برای ایجاد ثبات و اطمینان کاربر در بازار ارزهای دیجیتالی طراحی شده است که فاقد آن است.

توکن استاندارد Paxos با دلار آمریکا به صورت یک به یک پشتیبانی می شود. اگر شرکت Paxos Trust یک دلار از حساب خود حذف کند ، PAX ، با پشتیبانی آن ، ناپدید می شود. همچنین توکن ها فقط در زمان خرید توسط مشتری صادر می شوند. این بدان معناست که ، مهم نیست که شرکت در چه وضعیتی قرار دارد ، هر یک از توکن های آن می تواند با دلار آمریکا مبادله شود. سپرده های دلاری Paxos Trust در وثیقه های خزانه های دولت ایالات متحده یا بانک های آمریکایی تحت بیمه FDIC نگهداری می شود و به عنوان دارایی کاربران توکن ها حساب می شود.

PAX یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 است. می تواند توسط یک کیف پول اتریوم دریافت و ارسال شود. معاملات در کنار قوانین شبکه اتریوم انجام می شود و همه ویژگی های آن شامل قراردادهای هوشمند برای از بین بردن خطاهای انسانی را به اشتراک می گذارد.

برخلاف ارزهای فیات ،  این ارز به صورت ۲۴ ساعته در دسترس است تا از پرداخت یا مبادله هر نوع دارایی اطمینان حاصل کند. اینها شامل ارزهای دیجیتالی ، اوراق بهادار و توکن های دارایی است.

در آینده ، Paxos انتظار دارد که برای پرداخت های مصرف کننده و ذخیره ارزش پایدار برای افراد خارج از ایالات متحده ، به ویژه در کشورهایی با پول ملی ناپایدار استفاده شود.

PAX چیست؟ آشنایی با پلتفرم پرپتانسیل PAXOS

در اینجا نحوه عملکرد رمزگذاری USD به PAX وجود دارد:

۱) یک کاربر دلار به حساب بانکی صادرکننده توکن ارسال می کند.
۲) صادرکننده مقدار معادل PAX را با استفاده از قرارداد هوشمند PAX ایجاد می کند.
۳) PAX تازه ضرب شده در حالی که دلار در حساب بانکی نگهداری می شود به کاربر تحویل داده می شود.

از همان روش معکوس برای بازخرید PAX به دلار استفاده می شود. هر کد استاندارد Paxos را می توان با استفاده از Paxos.com خریداری و استفاده کرد. پس از بازخرید توکن PAX ، توکن ها بلافاصله سوزانده شده و از گردش خارج می شوند.

شایان ذکر است که این شرکت هیچ هزینه ای برای تبدیل و بازخرید توکن PAX نمی پردازد. حداقل مبلغ تبدیل از ۱۰۰ دلار شروع می شود.

Paxos از حسابرسان شخص ثالث استفاده می کند تا ثابت کند که مقدار معینی دلار دارند.

کد استاندارد Paxos را از کجا تهیه کنیم؟

Paxos به دنبال همکاری های جدید با صرافی های محبوب است. بعضی از آنها … هستند:

 • Binance
 • Bittrex
 • DigiFinex
 • OKEx
 • ZB.COM
 • CoinBene
 • CPDAX
 • Hotbit
 • BCEX
 • Coinsuper
 • Gate.io
 • UEX
 • Bitrue
 • کوکوئین
 • Bit-Z
 • Upbit
 • ABCC
 • OKCoin International
 • FCoin

همچنین می توان با استفاده از وب سایت Paxos.com نشانه های استاندارد Paxos را مبادله کرد.

کد استاندارد Paxos را در کجا ذخیره کنیم؟

PAX یک توکن ERC-20 است که بر روی بلاکچین اتریوم صادر شده است. بنابراین ، می توان آن را در هر کیف پول اتریوم ذخیره کرد. رایج ترین گزینه های کیف پول ETH شامل MyEtherWallet ، MetaMask ، Mint یا Jaxx است.

نتیجه

مهمترین تفاوت بین PAX و رقبای آن سازمان های مختلف شریک و عملکرد کارآمدتر به دلیل “پنجره های پردازش” آن است.

تیم PAX نیاز به یک ارز دیجیتالی دارد که با از بین بردن نوسانات بر ثبات تمرکز می کند و ارزهایی مستقل و عاری از موسسات مالی سنتی ، متمرکز می کند. علاوه بر این ، آنها می خواستند راحتی ، امنیت و کارایی را در یک پروتکل واحد ترکیب کنند.

با PAX ، سرمایه گذاران فرصت ایده آل برای پس انداز ، سرمایه گذاری ، معامله یا تجارت بدون نگرانی از بی ثباتی ناشی از شرایط بازار و سوء پیش بینی های پیش بینی نشده را دارند. اگرچه استیبل کوین PAX مبتنی بر اتریوم است ، اما هزینه های بالا و مقیاس پذیری اتریوم بر معاملات تأثیر نمی گذارد.

استیبل کوین کاملاً قابل تغییر به دلار یا هر ارز دیجیتالی دیگری از جمله بیتکوین (BTC) ، لایت کوین (LTC) و اتریوم (ETH) است. پس از خرید PAX ، کاربر می تواند بدون دخالت شخص ثالث و بدون خطر نوسانات ، آن را به ارزهای دیجیتالی دیگر تبدیل کند.

در مقایسه با سایر استیبل کوین ها ، عملکرد آن (ارزش بازار و حجم معاملات) تنها با Tether (USDT) و کوین USD (USDC) قابل رقابت است. علاوه بر این ، نقدینگی بسیار افزایش یافته است ، که باعث محبوبیت آن شده است. علاوه بر این ، تیم Paxos برای اطمینان از روان کارکردن شرکت ، تلاش می کند تا رابطه صمیمی با تنظیم کننده های مالی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *