Origin Protocol شبکه ای است که به فعالان بازار اجازه می دهد کالاها و خدمات را از طریق شبکه های نظیر به نظیر (P2P) به اشتراک بگذارند. هدف این پلتفرم ایجاد بازار آنلاین گسترده ای است که از زنجیره بلاک Ethereum (ETH) و سیستم پرونده بین سیاره ای (IPFS) استفاده می کند تا نیاز به واسطه ها را برطرف کند.

این پروتکل امکان ایجاد یک تنظیم غیرمتمرکز را فراهم می کند که در آن خریداران و فروشندگان بتوانند به یکدیگر متصل شوند ، لیست های موجود را بررسی کنند ، نظرات خود را بنویسند و بسیاری اقدامات دیگر را انجام دهند. با این کار ، استفاده کسری از دارایی ها با سهولت بیشتری قابل معامله است.

Origin Protocol به موضوعات اساسی بازارهای آنلاین موجود می پردازد ، مانند هزینه های معاملات ناعادلانه ، عدم شفافیت ، انگیزه کمتر برای نوآوری و تمرکز. این پروتکل یک فضای غیرمتمرکز و تشویقی را برای خریداران و فروشندگان ایجاد می کند تا تجارت را تسهیل کند.

چه کسانی بنیانگذار Origin Protocol هستند؟

این تیم متشکل از اعضای بیش از هفت کشور است که علاقه مشترکی به فناوری بلاکچین دارند. دفتر مرکزی پروتکل با چندین سرمایه گذار از مناطق مختلف جهان در سانفرانسیسکو واقع شده است. این پروتکل در سال ۲۰۱۷ توسط جاش فریزر و متیو لیو راه اندازی شد.

جاش فریزر پیش از آن بنیانگذار Origin Protocol و سه شرکت دیگر بود. او یک کارآفرین زنجیره ای است که بیش از یک دهه در فضای رمزنگاری فعال است. فریزر همچنین به عنوان CTO بستر شبکه های اجتماعی Eventvue کار کرده است.

موسس دیگر متیو لیو مهندس نرم افزار و مدیر محصول است که سالها در صنعت بلاکچین کار کرده است. لیو به عنوان مدیر محصول در YouTube کار کرده است.

یو پان ، مهندس بنیانگذار Origin Protocol ، در Google کار کرده است. او یکی از کارمندان اولیه Paypal بود و همچنین Kiwi Crate را بنیان گذاشت.

Frank Chastagnol ، معاون فنی مهندسی ، در شرکت هایی مانند YouTube ، Dropbox و دیگران کار کرده است.

Origin Protocol (OGN) چیست؟آشنایی با شبکه ی Origin Protocol

محصولات Origin Protocol

مجموعه محصولات Origin انقلابی در نحوه خرید و تجارت آنلاین افراد ایجاد می کند. بدون دردسر یک فروشگاه تجارت الکترونیک غیر متمرکز با Dshop ایجاد کنید و با Origin Dollar بازدهی رقابتی کسب کنید.

چه چیزی Origin Protocol را منحصر به فرد می کند؟

Origin Protocol با ایجاد یک شبکه غیر متمرکز P2P بین بازرگانان و قطع واسطه های سنتی ، هدف از بین بردن اقتصاد مشترک است. چشم انداز پروتکل مبدا ایجاد سیستم های توزیع شده است که در آن کاربران می توانند محصولات خود را تبلیغ کنند. این پروتکل بر تجارت آزاد کلیه کالاها و خدمات با قیمت واقعی بازار آنها بدون دخالت شخص ثالث متمرکز است.

Origin با ایجاد بازار انلاین موارد زیر را فراهم می کند:

کارمزد معاملات کمتر

Origin Protocol نیازی به واسطه هایی که برای پردازش معاملات هزینه می گیرند ، برطرف نمی کند. این پروتکل امکان دسترسی به قیمت های بی طرفانه کالاها و خدمات را فراهم می کند.

سیستم تشویق بهبود یافته

Origin Protocol یک پلتفرم منبع باز است که به کاربران به دلیل مشارکت در شبکه از طریق یک سیستم تشویقی پاداش می دهد. همچنین کاربران این پلت فرم ، از جمله شرکتهای وابسته ، هنگام معرفی و ایجاد لیست های ایجاد شده توسط فروشندگان ، با رمز ارزهای رمزپایه پاداش می گیرند. این انگیزه کاربران آنها را ترغیب می کند تا پلتفرم را زنده و رو به رشد نگه دارند.

دسترسی بهتر

مشاغل اشتراکی سنتی مصرف کنندگان را مجبور به داشتن حساب های بانکی ، کارت های اعتباری یا سایر روش های پرداخت می کنند تا از این طریق افراد غیر بانکی از دسترسی به خدمات خود محروم شوند. از طرف دیگر ، Origin Protocol به گروه های مستضعف اجازه می دهد بدون نیاز به حساب بانکی به بازارهای آزاد دسترسی داشته باشند.

Origin Protocol (OGN) چیست؟آشنایی با شبکه ی Origin Protocol

چه مقدار کوین (OGN) در گردش وجود دارد؟

Origin Protocol بر روی توکن های اصلی OGN خود اجرا می شود ، که در سیستم های تشویقی ، سهام ، حاکمیت و پرداخت استفاده می شود. کل عرضه OGN 1.000.000.000 توکن است که ۲۰٫۲۴٪ آن به تیم اختصاص یافته است. از مارس ۲۰۲۱ ، میزان عرضه OGN 241،۸۵۹،۶۸۱ است.

امنیت Origin Protocol

رمز ارز OGN بر روی بلاکچین Ethereum اجرا می شود و با ERC-20 سازگار است. OGN را می توان در هر کیف پولی که از توکن های ERC-20 پشتیبانی می کند ، ذخیره کرد. این پروتکل همچنین از سیستم پرونده بین سیاره ای (IPFS) برای اطمینان از انتقال داده ها در بین همتایان و اطمینان از یکپارچگی داده ها استفاده می کند.

OGN TOKEN

Staking

در حالی که OGN خود را در دست دارید به آن علاقه مند شوید. برای رشد سهام خود در شبکه Origin ، OGN را در قرارداد هوشمند پربازده ما واریز کنید.

حکومت

پیشنهادات تعیین کننده جهت آینده دلار OGN (OUSD) و Dshop و بقیه سیستم عامل Origin را ایجاد و رأی دهید. ارزش تعهدی حاصل از درآمد سیستم عامل

کمیسیون ها

لیست های خود را در سراسر برنامه گل سرسبد Origin و برنامه های شخص ثالث با کمیسیون های Origin ارتقا دهید. با OGN پرداخت کنید تا در نتایج جستجو برجسته شود. توسعه دهندگان برنامه ها و اپراتورهای بازار با کمک به فروشندگان در تکمیل فروش خود OGN را بدست می آورند.

OUSD

Origin Dollar (OUSD) یک پایدار بورس کوین جدید است که در ابتدا در سپتامبر سال ۲۰۲۰ در شبکه Ethereum راه اندازی شد. طراحی آن برتر از پایدار کوین های موجود است زیرا OUSD بازدهی رقابتی را در حالی که منفعلانه در کیف پول نگه داشته می شود ، به دست می آورد.

Origin Protocol (OGN) چیست؟آشنایی با شبکه ی Origin Protocol

سابقه

در سال ۱۹۹۹ ، یو پان ، مهندس تحقیق و توسعه Origin’s و هم بنیانگذاران پی پال ، ایده خود را برای ایجاد “ارز جدید جهانی” تصور کردند ، بدون نیاز به اتصال به سیستم های بانکی سنتی ، با استراتژی های سود دهی و کارت های بدهی. بعداً پی پال با چندین محور و کسب eBay ، جاه طلبی های خود را در این زمینه کنار گذاشت.

تقریباً دو دهه بعد ، Tether مفهوم یک دلار پایدار با دلار آمریکا را در سال ۲۰۱۴ معرفی کرد. از آن زمان به بعد ، پول های ثابت خود را به عنوان یک روش ایده آل برای انتقال ارزش بدون قرار دادن کاربران در معرض نوسان قیمت ارزهای شناور آزاد ثابت کرده اند. امروز ارزش بیشتری از طریق Tether نسبت به بیت کوین منتقل می شود. در همین حال ، مالیات غیرمتمرکز (DeFi) با میلیاردها دلار سرمایه که اکنون در قراردادهای هوشمند محصور شده و بازدهی حاصل از پروتکل های وام و بازده را دارد ، با رشد میلیاردی روبرو شده است.

یکی از مشکلات پایدار کوین های موجود این است که کاربران باید دائماً بین داشتن کوین ای که به راحتی قابل مصرف است و بازدهی با قفل کردن رمزهای خود در قراردادهای هوشمند ، یکی را انتخاب کنند. به عنوان مثال ، کاربرانی که USDC را در Aave قفل می کنند نمی توانند بخشی از آن USDC را به طور همزمان خرج کنند. هزینه های گران قیمت گاز اتریوم به عنوان “هزینه های سوئیچینگ” هر بار که کاربران می خواهند بین حالت خرج و حالت درآمد جابجا شوند ، عمل می کند.

بدتر از این ، بازدهی حاصل از فعالیت های وام دهی و تجارت به سرعت تغییر می کند. مشمولان بازدهی پیشرفته DeFi با اینکه دائماً مجبورند سبد دارایی خود را در بسیاری از سیستم عامل های رقابتی متعادل کنند ، آشنا هستند. این زمانبر و گران است زیرا هزینه های بنزین بار دیگر منجر به بازدهی می شود. علاوه بر این ، محاسبه بازگشت سرمایه واقعی به دلیل ناپایدار بودن APY ها و به طور مداوم در نوسان ، زمانبر است. واحد حساب آسان وجود ندارد. در نتیجه ، در حالی که DeFi به سرعت در حال رشد است ، هنوز مشارکت بسیاری از کاربران رمز ارز را دشوار می کند.

با OUSD ، وقتی می خواهید OUSD خود را خرج کنید ، نیازی به باز کردن موقعیت های پیچیده نیست. می توانید آن را آزادانه و بدون نیاز به پرداخت بنزین برای بازکردن سرمایه قابل مصرف انتقال دهید. علاوه بر این ، OUSD به شما امکان دسترسی به برخی از فرصت های پردرآمد در سراسر DeFi را می دهد که هیچ دردسری ندارد. قرارداد هوشمند OUSD سرمایه اساسی شما را در مجموعه متنوعی از استراتژی های سوددهی به کار می گیرد و با گذشت زمان تعادل برقرار می کند تا بازدهی بالایی داشته باشد و ریسک را متنوع کند.

در حالی که OUSD را نگه دارید ، درآمد به طور خودکار به طور مداوم در کیف پول و پول شما جمع می شود. باز هم ، به هیچ گونه لکه گیری یا قفل کردن نیازی نیست. OUSD همچنین به عنوان یک واحد حساب ایده آل عمل می کند. سرمایه گذاران DeFi برای محاسبه درآمد خود دیگر نیازی به صفحه گسترده پیچیده ندارند زیرا به راحتی می توانند مانده های OUSD خود را که به طور مداوم به روز می شوند ، به صورت خودکار مشاهده کنند. OUSD یک ثبات پایدار ایده آل برای کشاورزان بازدهی DeFi و کاربران تازه کار رمزنگاری است.

Origin Dollar که توسط پیشکسوتان ارزهای رمزنگاری شده و فین تک ایجاد شده است ، توسط تیم Origin Protocol به شما ارائه می شود که شامل کارآفرینان زنجیره ای ، سرمایه گذاران اولیه ارزهای رمزنگاری شده ، کارمندان اولیه YouTube ، مدیران مهندسی در Google / Dropbox و یکی از بنیانگذاران Paypal ، یو پان

چگونه و از کجا OGN بخریم؟

OGN در تعدادی از صرافی های رمزنگاری ذکر شده است ، برخلاف سایر ارزهای رمزپایه اصلی ، نمی توان مستقیماً آن را با پول زیاد خریداری کرد. با این حال ، شما هنوز هم می توانید به راحتی این کوین را خریداری کنید و ابتدا Bitcoin ، ETH ، USDT را از هر صرافی بزرگ خریداری کرده و سپس به بورسی که پیشنهاد تجارت این کوین را دارد منتقل کنید ، در این مقاله راهنما با جزئیات مراحل خرید OGN را بررسی خواهیم کرد.

ابتدا باید یکی از ارزهای رمزپایه اصلی را بخرید ، معمولاً بیت کوین (BTC) ، اتریوم (ETH) ، تتر (USDT)

ما در اینجا از Binance Exchange استفاده خواهیم کرد زیرا یکی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری است که سپرده های ارز فیات را می پذیرد.

Binance یک صرافی رایج و بزرگ ارز رمزنگاری شده است که در چین آغاز به کار کرد اما سپس مقر خود را به جزیره مالت دوستدار رمزنگاری در اتحادیه اروپا منتقل کرد. Binance به دلیل خدمات تبادل رمزنگاری شده تا رمزنگاری محبوب است. Binance در صحنه شیدایی سال ۲۰۱۷ منفجر شد و از آن زمان به عنوان برترین تبادل رمزنگاری در جهان شناخته شد.

پس از اتمام مراحل KYC. از شما خواسته می شود روش پرداختی را اضافه کنید. در اینجا می توانید کارت اعتباری / بدهی را تهیه کنید یا از انتقال بانکی استفاده کنید و یکی از ارزهای رمزپایه اصلی را بخرید ، معمولاً بیت کوین (BTC) ، اتریوم (ETH) ، تتر (USDT)

راهنمای گام به گام: Binance چیست | نحوه ایجاد حساب در Binance (به روز شده در سال ۲۰۲۱)

پس از تأیید واریز ، می توانید OGN را از صرافی خریداری کنید.

صرافی های دیگر: Binance ، Huobi Global ، BitZ ، BiKi و VCC Exchange

به غیر از صرافی (های) بالا ، چند صرافی رمزنگاری محبوب وجود دارد که در آنها حجم معاملات معاملات روزانه مناسب و تعداد کاربری زیادی دارند. این اطمینان می دهد که شما در هر زمان قادر به فروش کوین های خود خواهید بود و هزینه ها معمولاً کمتر خواهد بود. پیشنهاد می شود که در این صرافی ها نیز ثبت نام کنید زیرا یک بار که OGN در آن قرار گرفت ، حجم زیادی از معاملات را از طریق کاربران آنجا جلب می کند ، این بدان معناست که فرصت های عالی تجاری خواهید داشت!

2 پاسخ به “Origin Protocol (OGN) چیست؟آشنایی با شبکه ی Origin Protocol”

  1. فرامرزیان گفت:

    سلام
    بینهایت ممنونم از توضیحات شفاف و مناسب. نه کم و نه زیاد. کاملا عالی.
    نگارش مطلب هم بسیار خوب بود. سپاسگزارم آقای شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *