ORBS یک زیرساخت بلاکچین عمومی است که مقیاس پذیری ، هزینه های کم ، عملکرد ، امنیت و سهولت استفاده را ترکیب می کند.

این پلتفرم برای برنامه های کاربردی انبوه طراحی شده است و از یک پشته کامل بلاکچین پشتیبانی می کند. پلتفرم Orbs یک شبکه غیر متمرکز ، باز و شفاف است که راه حل های کاربردی بلاکچین را برای شرکت ها و سایر برنامه های مصرف کننده در مقیاس بزرگ ارائه می دهد.

پروتکل Orbs از توکن ORBS استفاده می کند ، که کمیسیون برنامه های اجرا شده را محاسبه می کند و یک سیستم تشویقی ارائه می دهد که برای انتخاب اعتبارسنج ها استفاده می شود ، در نتیجه از یکپارچگی شبکه اطمینان حاصل می شود. توکن ORBS به عنوان تنها وسیله پرداخت در بستر Orbs عمل می کند.

این ارز در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد و توسط مهندسان ، تجار و دانشمندان باتجربه ایجاد شد که موفق به ایجاد زیرساختی شده اند که از مجازی سازی بلاکچین و اثبات سهام (RPoS) برای اطمینان از مقیاس پذیری بلاکچین استفاده می کند.

بنیانگذاران ORBS چه کسانی هستند؟

چهار نفر پشت Orbs هستند: Daniel Peled ، Tal Kol ، Netta Korin و Uriel Peled.

دانیل پیلد رئیس Orbs است. او همچنین بنیانگذار و مدیرعامل استارتاپ فناوری اسرائیلی به نام PayKey است. پلد کهنه کار جامعه بیتکوین اسرائیل است و دارای مدرک LLM و لیسانس علوم در اقتصاد است.

تال کل دارای مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه Technion در حیفا ، اسرائیل است. او متخصص برنامه های بلاکچین است و قبلا رئیس مهندسی Kin by Kik Interactive بود. قبل از Orbs ، او بنیانگذار Appixia بود ، یک استارتاپ برنامه تلفن همراه که توسط Wix.com خریداری شد.

نتا کورین کار خود را در وال استریت به عنوان بانکدار سرمایه گذاری آغاز کرد و بعداً به عنوان مدیر صندوق های تامینی مجدد آموزش دید. کورین دارای زمینه خیرخواهانه بشردوستانه است. علاوه بر این ، قبل از موفقیت در اوربس ، وی به عنوان مشاور ارشد معاون وزیر در امور دیپلماسی دکتر مایکل اورن در دفتر نخست وزیر اسرائیل خدمت می کرد.

Uriel Peled مشاور تعدادی از پروژه های بلاکچین است که به او شهرت به عنوان یکی از تأثیرگذارترین و معتبرترین شخصیت های فناوری در اسرائیل بدل شده است. او دارای مدرک مهندسی برق از Technion است. قبل از پیوستن به تیم Orb , Peled بنیانگذار Visualead بود ، یک استارتاپ AR/VR که بعداً توسط Alibaba خریداری شد.

ORBS چیست؟آشنایی با این پروژه ی مهم

چه چیزی ORBS را منحصر به فرد می کند؟

Orbs یک پلتفرم بلاکچین عمومی است که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند و با تکمیل استانداردهای اتریوم موجود کار می کند. این ترکیب Orbs و Ethereum به DApps روی پلتفرم اجازه می دهد تا از هر دو زنجیره به طور همزمان استفاده کرده و از امنیت ، نقدینگی ، تعرفه های پایین ، مقیاس پذیری و دسترسی به زیرساخت های پرداخت بهره مند شوند.

مزایای کلیدی عبارتند از:

 • توکن های انتقال بدون درز بین بلاکچین.
 • توسعه دهندگان به اکوسیستم ، کیف پول ، توکن ها و مبادلات آن دسترسی دارند.
 • با محیط تولید مقیاس پذیر Orbs ، کاربران به مزایای نقدینگی اولیه دسترسی دارند.
 • دو نوع نقش در اکوسیستم پلتفرم Orbs وجود دارد: تفویض اختیار و نگهبان.

نمایندگان دارندگان توکن ORBS هستند که وزن رای خود (سهم خود) را به سرپرستان اختصاص می دهند که وظیفه حفظ امنیت شبکه را بر عهده دارند. بنابراین نگهبانان به طور گسترده در اکوسیستم از طریق سهام واگذار شده نمایندگی می شوند و می توانند بدون رعایت پروتکل به اعتبارسنجان رای دهند.

علاوه بر این ، Orbs دو فناوری توسعه داده است: زنجیره های مجازی و اثبات سهام (RPoS). برنامه های کاربردی که از Orbs استفاده می کنند ، زنجیره مجازی جداگانه خود را برای به حداکثر رساندن عملکرد به کار می گیرند ، در حالی که مکانیسم اجماع RPoS امنیت و عدم تمرکز را تضمین می کند.

چند کوین ORBS در گردش وجود دارد؟

Orbs یک توکن ERC-20 است که بر روی پلتفرم اتریوم کار می کند. توکن ها ابزار اصلی پرداخت برای همه خدمات در پلتفرم Orbs هستند. از طریق توکن ، کاربران می توانند هزینه خدمات اپراتورهای زیرساخت را بپردازند و این توکن همچنین برای انتخاب اعتبارسنج ها و مدیریت پروتکل به طور کلی استفاده می شود.

مجموع عرضه شبکه ۱۰ میلیارد توکن ORBS است. این منبع ثابت است و با استفاده از فرآیندی به نام پرایمینگ تولید می شود. توزیع توکن ها به شرح زیر است:

 1. ۵۵٪ برای ذخیره بلند مدت
 2. ۲۰٪ برای فروش خصوصی
 3. ۲۰٪ برای تیم و شرکای موسس
 4. ۵٪ برای مشاوران.

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۱۰،۳۴۵،۹۰۹ دلار آمریکا است.

رتبه فعلی ۱۸۳ است

با ارزش بازار زنده $ ۲۲۹،۲۳۵،۹۳۵ USD

دارای حجم گردش ۲،۲۲۹،۹۵۰،۵۱۸ کوین ORBS

از کجا می توانید ORBS بخرید؟

در اکوسیستم DeFi که به سرعت در حال پیشرفت است ، پلتفرم بلاک چین Orbs توانسته مجموعه ای از ادغام با مبادلات غیرمتمرکز (DEXs) را پیاده سازی کند. از ژوئیه ۲۰۲۱ ، سهم ORBS از کل بازار ارزهای دیجیتالی ۰٫۰۱، است و لیست مبادلاتی که ORBS در آن معامله می شود شامل OKEx ، FTX ، Upbit ، ZT و KuCoin   و…هستند.

ORBS چیست؟آشنایی با این پروژه ی مهم

چگونه شبکه امن است؟

اکوسیستم اثبات سهام (PoS) پایه ای برای شبکه Orbs است و امنیت و عملکرد روان آن را تضمین می کند ، بنابراین بستر را برای DApps بهینه می کند.

به نوبه خود ، اثبات سهام تصادفی (RPoS) ، هم سریع و هم ایمن است. برای هر دور اجماع ، انتخابی از مجموعه ای از اعتبارسنجان انجام می شود که توسط کمیته های کوچک و تصادفی اجرا می شود. این تصادفی سازی و مجموعه اعتبارسنج ها به ایجاد امنیت و عدم تمرکز کمک می کند و با کمک کمیته ها ، اجماع حاصل می شود. این مدل Orbs Helix نام دارد. این یک الگوریتم مقاوم در برابر خطاها و مقیاس پذیری بیزانس است که در آن سرپرستان و نمایندگان از سهام برای انتخاب اعتبارسنج ها استفاده می کنند.

توسعه و نقشه راه

گاهی اوقات تعیین دقیق میزان کار روی پروژه بلاکچین دشوار است. با این حال ، یکی از موثرترین روش ها برای برآورد این امر ، نظارت بر فعالیت تیم در مخازن عمومی است. تعهدات کد را می توان یک فشارسنج عالی برای توسعه دانست. همچنین لازم به ذکر است که شبکه Orbs در کل ۶۳ repo دارد!

بنابراین ، از نظر توسعه به نظر می رسد که Orbs به معنای تجارت (به معنای واقعی کلمه و مجاز) است.

شاید این سطح از فعالیت زمانی منطقی به نظر برسد که همراه با نقشه راه و نقاط عطف گسترده تر آنها مورد بررسی قرار گیرد. اگر نگاهی به جدیدترین به روز رسانی های تحقیق و توسعه آنها بیندازیم ، آنها جدیدترین نسخه های Gamma CLI خود را منتشر کرده اند و در شرف انتشار سحابی CLI خود هستند. آنها همچنین مشغول بهبود SDK قرارداد ، کار روی پردازنده جاوا اسکریپت و انجام تحقیقات اثبات سهام بودند.

شاید مهمترین بینش از این به روز رسانی چیزی باشد که می توانیم در ماه های آینده انتظار داشته باشیم. آنها تعدادی از مراحل مهم را که در نقشه راه فناوری آینده قرار دارند ذکر کرده اند. این شامل:

 • بهینه سازی عملکرد: بهبود ثبات شبکه
 • پروتکل اجماع Helix: تیم امیدوار است که پروتکل اجماع Helix خود را در پشته نرم افزار گره ادغام کند. این امر ماه ها در حال انجام بوده است بنابراین گامی مهم است.
 • Hubble Block Explorer: این یک ابزار مبتنی بر وب خواهد بود که به کاربران اطلاعات مربوط به زنجیره مجازی را می دهد.
 • مدل امنیتی PoS: کارهای بیشتری روی الگوریتم اجماع آنها انجام می شود.
 • پل مبادله خودمختار: قابلیت مبادله توکن های ERC20 از اتریوم به اکوسیستم Orbs (و بالعکس).

نتیجه

پروژه ORBS یک راه حل منحصر به فرد برای مقیاس پذیری اتریوم است که به مشاغل اجازه می دهد برنامه های غیرمتمرکز بلاکچین ایجاد کنند که بتواند تعداد زیادی از کاربران را پشتیبانی کند و بدون هیچ گونه دانش فنی از آنجا که تیم Orbs همه چیز را بر عهده می گیرد.

این پروژه با توجه به ICO بزرگ و سرمایه گذاری های اضافی از سرمایه بسیار خوبی برخوردار است. راه اندازی اخیر شبکه اصلی Orbs گام مهیج و امیدوار کننده ای برای این پلتفرم است.

در حالی که قیمت افسرده ORBS در زمان انتشار آن کمی نگران کننده است ، این توکن به طور قابل توجهی در برابر توکن اتریوم به دست آمده است ، که برای کسانی که به هر حال علاقه ای به انتقال وجوه خود به ارز فیات ندارند ، مثبت است.

Overall Orbs یک پروژه با بودجه خوب است که سخت تلاش می کند تا به وعده های خود عمل کند. این تمرکز بر روی بلاکچین به عنوان یک سرویس است و به کاربران تجاری خدمات ارائه می دهد ، که می تواند به رشد سریع آن منجر شود زیرا مشاغل بیشتری به دنبال افزودن برنامه های مبتنی بر بلاکچین هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *