کوین (Ontology) (ONT) ارز رمزنگاری شده ای است که Ontology را پشتیبانی می کند. زنجیره بلاکی با عملکرد بالا که بر حل مسائل مربوط به امنیت هویت و یکپارچگی داده ها (اطمینان از صحت و ثبات داده ها) تمرکز دارد. ONT اجازه می دهد تا مشاغل از مزایای بلاکچین مانند قراردادهای هوشمند و توکن سازی بهره مند شوند و در عین حال کنترل داده های حساس خود را حفظ کنند.

شناسه ONT به شما امکان می دهد با ذخیره سازی هویت دیجیتال در تلفن یا فضای ذخیره سازی ابر قابل اعتماد با یک کلید خصوصی ایمن آن را مدیریت کنید.

هنگام به اشتراک گذاشتن هویت خود با اشخاص ثالث، لازم نیست همه اعتبارنامه خود را ارائه دهید. تمام کاری که شما انجام می دهید ارائه مدارک هویت خود است که مشابه امضای دفتر اسناد رسمی برای یک سند محضری است. اگرچه در این مورد، شما فقط امضا را ارائه می دهید و نه اسناد.

اثبات یا تأیید توسط Ontology Trust Anchors ارائه می شود که در ازای توکن های ONT خدمات تأیید اعتبار را برای کاربران ID ONT ارائه می دهند. این سیستم اثبات به لطف پروتکل های رمزنگاری بسیار پیچیده، ایمن و بدون دستکاری است.(در مقابل چیزی مانند امضا، که قابل جعل است).

مطلب مرتبط: صرافی های ارز دیجیتال

نکته:

این برای برنامه ها و توسعه دهندگان بسیار مهم است. آنها می توانند با استفاده از ONT ID سریع و ایمن کاربران جدید را در عصر دیجیتال تأیید کنند بدون اینکه با اسناد حساس مانند گذرنامه برخورد کنند.

در مورد یکپارچگی داده ها، DDXF یک چارچوب تبادل داده و همکاری داده غیرمتمرکز است. بر خلاف ONT ID  DDXF هنوز هم در حال انجام است. اما نویدبخشی داده های ارزشمند را می دهد، که باعث ردیابی، پردازش و انتقال داده ها در چندین سیستم می شود.

این می تواند در مواردی مانند حفاظت از حق چاپ، به اشتراک گذاری داده ها و هر چیز دیگری که از داده های دقیق و سازگار بهره مند می شود و در سیستم های مختلف کار می کند، در مقایسه با سیستم های یک شرکت مفید باشد.

مطلب مرتبط: آموزش ارز دیجیتال

تاریخچه کوین Ontology

تاریخچه کوین Ontology

کوین Ontology در ابتدا به عنوان رمز NEP-5) NEP-5 نوعی رمز NEO است) در بلاک چین NEO شروع به کار کرد. با این حال، در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸، شبکه اصلی Ontology راه اندازی شد و ONT برای شبکه اصلی Ontology جایگزین شد.

شرکت پشت پروژه Ontology، در واقع همان شرکت NEO است که به سرعت به یکی از معروف ترین پروژه های مرتبط با بلاکچین تبدیل شده است. در یک برهه، به دلیل ریشه در چین و تمرکز بر ساخت یک بستر قرارداد هوشمند مانند Ethereum  NEO به طور منظم “Ethereum چینی” در جامعه رمزنگاری نامیده می شد.

به طرز جالب توجهی، Ontology فاقد ICO یا پیشنهاد اولیه کوین بود. این زمانی است که یک پروژه بلاکچین برای جمع آوری کمک مالی برای پروژه خود، به مردم توکن می فروشد. اگرچه  Ontology فروش خصوصی داشت (آنها به سرمایه گذاران خصوصی توکن فروختند).

به جای فروش عمومی ONT، تیم، Ontology ONT را به دارندگان NEO و همچنین افرادی که در لیست ایمیل خود ثبت نام کرده اند، هدایت کرد. (به صورت رایگان).

مطلب مرتبط: کیف پول های ارز دیجیتال

کوین ONT چگونه کار می کند؟

Ontology امکان ایجاد چندین بلاکچین ساخته شده در بالای بلاک چین اصلی آنتولوژی را فراهم می کند. آنتولوژی به جای اینکه مشاغل را مجبور به استفاده از یک بلاکچین عمومی با قوانین و مشخصات تعیین شده کند، به کسب و کارهایی که تصمیم می گیرند با Ontology’s فناوری را انتخاب کنند، در طراحی بلاکچینی که برای آنها مناسب است، انعطاف بیشتری می بخشد.

بنیانگذار جون لی در سخنرانی در نشست خبری سیدنی NEO گفت :

آنها [مشاغل] نیازهای زیادی دارند. آنها بلاکچین اختصاصی خود را با مدل حکمرانی خود می خواهند.

حریم خصوصی یکی دیگر از نگرانی های مشاغل است. همچنین از آنجا که مشاغل معمولاً نمی خواهند همه داده های خود را به صورت عمومی آشکار کنند، خصوصاً داده هایی که اختصاصی هستند یا برای رعایت قوانین حمایت از حقوق مصرف کننده باید خصوصی باشند. این دلیل بزرگی است که بسیاری از مشاغل از Ethereum یا حتی پروژه NEO Onchain که هر دو بلاکچین کاملاً عمومی هستند، دوری کرده اند.

مطلب مرتبط: قیمت ارز دیجیتال

از طرف دیگر، Ontology به شما امکان می دهد تا مشاغل از مواردی که فناوری بلاکچین می تواند ارائه دهد بهره مند شوید:

  • قراردادهای هوشمند (قراردادهای خودکار اجرای کد رایانه)، که می تواند فرآیندها را به طور خودکار انجام دهد و کارایی تجارت را افزایش دهد

  • مدارک اثبات هویت رمزنگاری شده، مانند مدارک ارائه شده توسط ONT ID، بدون نیاز به برخورد با اسناد حساس مانند گذرنامه

  • توکن سازی داده ها، همانند DDXF آنتولوژی داده ها را قابل ردیابی می کند. (سابقه اینکه داده ها کجا می روند و چه اتفاقی برای آنها می افتد در بلاکچین ضبط می شود) و از طریق سیستم های مختلف یا بلاکچین ها، مانند آنهایی که بخشی از اکوسیستم هستی شناسی هستند قابل رد یابی است.

Ontology تمام موارد فوق را امکان پذیر می کند در حالی که به مشاغل اجازه می دهد تا انتخاب کنند چه اطلاعاتی را می خواهند از زنجیره بلاکی خود در بلاک چین اصلی و عمومی Ontology به اشتراک بگذارند. این یک مزیت بالقوه برای مشاغل است که نمی خواهند از انقلاب بلاکچین عقب بمانند. اما می ترسند که داده های آنها به دست اشتباه برسد.

مطلب مرتبط: آموزش فاندامنتال ارز دیجیتال

اینده ی کوین Ontology

 

نقش کوین ONT

نقش ONT در اکوسیستم هستی شناسی بسیار ساده است:

این حق مالکیت را به دارندگان اعطا می کند. (در تصمیمات شبکه Ontology نظیر ارتقا یا تغییر دادن حرفی برای گفتن دارند) و دریافت پاداش، که می توانید آنها را “درآمد منفعل” یا سود رمزپایه بدانید.

با این حال، به جای علاقه به شکل چیزی مانند دلار، سهام ONT به شما ONG پرداخت می کند. برای استفاده از شبکه Ontology می توانید به فکر ONG مانند “گاز” باشید. ONG هنگام انجام کارهایی مانند اجرای قراردادهای هوشمند مصرف می شود.

حتی اگر علاقه مند به مشارکت در حاکمیت شبکه Ontology نیستید، طبق ONTCalc می توانید ONT را به دست آورید تا سود سالانه سرمایه گذاری ۲٫۷۵ ~ را بدست آورید. برای مقایسه، متوسط ​​حساب پس انداز بانکی ایالات متحده ۰٫۰۹ درصد در سال پرداخت می کند.

ONT 30.5 برابر بیشتر از یک حساب بانکی متوسط ​​آمریکایی به شما پرداخت می کند.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان تحلیل تکنیکال

آینده ی کوین Ontology

Ontology با چشم انداز بلند پروازانه خود، دارای یک اینده به همان اندازه بلند پروازانه است. تا این مرحله، Ontology به مواردی مانند موارد زیر دست یافته است:

  • به عنوان اولین پروژه بلاک چین به DIF پیوست (بنیاد هویت غیرمتمرکز – شامل مایکروسافت ، IBM و اتحاد سازمانی Ethereum).

  • برای عضویت در Microsoft Accelerator انتخاب شده است.

  • سکوی توسعه هستی شناسی به Google Cloud Platform Marketplace اضافه شد.

  • اولین آزمایش آزمایشی زنجیره ای.

  •  دو مورد از استانداردهای بلاکچین پیشنهادی آن توسط موسسه مهندسان برق و الکترونیک تأیید شده بود

  • رشد یافته در یک جامعه جهانی که ۱۹ زبان را پوشش می دهد.

همانطور که می بینید، تیم Ontology Coin در حال پیشبرد نوآوری هایی مانند sharding  (یک راه حل محبوب برای مقیاس پذیری است که توسط پروژه های دیگر مانند Ethereum برای بهبود توانایی بلاکچین در مقیاس یا کنترل استفاده گسترده)  است.همچنین بلاکچین چند زنجیره ای مورد بررسی قرار می گیرد.

اگر قصد خرید توکن ONT را دارید میتوانید از صرافی binance اقدام کنید.

اگر می خواهید بخشی از جنبش ONT باشید، کیف پول Exodus ONT می تواند به شما کمک کند تا در این اکوسیستم مهیج حضور داشته باشید.

مطلب مرتبط: از کجا شروع کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *