ONE COIN چیزی بیش از یک کلاهبرداری با ارز دیجیتالی است. این فرقه به دلیل پیروان شبه مذهبی قوی ، اما آگاه ، با یک فرقه مقایسه شده است.

کلاهبرداری آنقدر عظیم است که تقریباً ۴ میلیارد یورو مبلغ کلاهبرداری بوده ، ۱۰۰ میلیون یورو تنها از انگلستان درآمد داشته است و مردم سراسر جهان درگیر این کلاهبرداری هستند.

One Coin ادعا کرد که قاتل بیتکوین است و تبدیل به ارز دیجیتالی یک در جهان خواهد شد.

حقیقت این است که One Coin هرگز بلاکچین نداشته و به عنوان یک طرح هرمی عمل می کرده است. به هر حال ، علیرغم همه اتهامات علیه آنها ، آنها هنوز هم در حال فعالیت هستند.

دکتر روجا ایگناتووا  کیست؟

دکتر روجا ایگناتووا کلاهبرداری One Coin را در سال ۲۰۱۴ راه اندازی کرد.

او خود را “رمزنگاری” می نامد و در جلد مجلات معتبر تجاری مانند Forbes بلغارستان ظاهر می شود (اگرچه مشخص شده که این مبلغ بابت آن پرداخت شده است).

ظاهراً روجا به چندین زبان مسلط است و ادعا می شود که او جعل کرده است و ادعا می کند که احتمالاً دارای دو دکترا است ، از جمله مدرک دانشگاه آکسفورد و دکترای حقوق. او استدلال کرد که سیستم بانکی قدیمی است و بسیاری از اعتقاداتی را که بسیاری از افراد در جامعه ارزهای دیجیتالی از آن دفاع می کنند ، تکرار کرد. روجا دوست داشت OneCoin را با بیتکوین مقایسه کند و به نظر برسد که OneCoin موفق تر است.

دستگیری FBI

در اواخر سال ۲۰۱۷ ، روجا به دلیل عدم حضور در رویداد OneCoin در لیسبون پرتغال به عنوان یکی از ثروتمندترین زنان اروپا ناپدید شد. هیچ کس نمی داند چرا.

او آخرین بار در قایق بادبانی خود در سوزوپول در ساحل دریای سیاه بلغارستان در ملاء عام دیده شد. مشخص است که روجا از صوفیه به آتن پرواز کرد. برخی بر این باورند که احتمالاً به او گفته شده که FBI به دنبال او بوده است. اگرچه بسیار محتمل است که روجا حتی مرده یا ربوده شود. او در لیست افراد تحت تعقیب FBI قرار دارد و به طور غیابی به طور رسمی متهم شد که مقامات آمریکایی اعلام کردند OneCoin یک کلاهبردار است.

کنستانتین ایگناتوف

پس از ناپدید شدن روجا ، کنستانتین ایگناتوف ، برادر روجا (دستیار شخصی و گاهی اوقات محافظ او محسوب می شد) مدیریت OneCoin را بر عهده گرفت.

با این حال ، از امروز ، کنستانتین اکنون در زندان نیویورک است و منتظر محاکمه است.

به نظر می رسد FBI می خواهد مسئولیت بسیاری از اقدامات شرکت را بر دوش کنستانتین بیندازد زیرا آنها نمی توانند روجا را پیدا کنند. با این اوصاف ، به نظر می رسد وکلای کنستانتین پیشنهاد می کنند که آنها گنگ بازی کنند و سعی کنند تقصیر را به گردن روجا بیاندازند ، که هنوز مفقود شده است.

کنستانتین پس از شرکت در جلسات OneCoin در فرودگاه لس آنجلس در انتظار پرواز به بلغارستان گرفتار شد. دو فرد دیگر نیز در ایالات متحده دستگیر شده اند. مارک اسکات و سباستین گرینوود که بر بازاریابی نظارت داشتند. اعتقاد بر این است که یکی از این افراد ممکن است از طریق OneCoin پول شسته باشد. به علاوه ، قبل از OneCoin ، روجا و سباستین نیز روی کلاهبرداری دیگری کار کردند. به تدریج اما مطمئناً یک طناب در اطراف افراد درگیر در OneCoin بسته می شود و برخی از نهادها و حساب های بانکی در سراسر جهان بسته می شوند.

با این حال ، مردم هنوز در دفاتر OneCoin در صوفیه بلغارستان کار می کنند. این واقعیت که مردم برای دریافت OneCoin نیاز به پرداخت فیات دارند ، نه با سایر ارزهای دیجیتالی ، به این معنی است که از نظر تئوریک می توان پرداخت ها را ردیابی کرد.

با این حال ، حمله به قربانیان OneCoin دشوار است زیرا آنها به بسیاری از شرکت های حقوقی پول دادند تا تأیید کنند که مطالب آنها آموزشی است. این امر نه تنها از آنها حمایت قانونی می کند ، بلکه این بدان معناست که بسیاری از شرکت های حقوقی قادر به نمایندگی از افراد مخالف OneCoin نیستند.

ONE COIN چیست؟

کلاهبرداری One Coin چگونه کار می کند؟

در ابتدا ، One Coin نمی خواست افرادی که از فناوری مطلع هستند را وارد بازار کنند. آنها فقط افرادی را که در زمینه ارزهای دیجیتالی و فناوری به طور کلی آموزش ندیده اند هدف قرار می دهند.

آنها از اصطلاحات ارزهای دیجیتالی واقعی برای ظاهر شدن ایده های مشابه استفاده کردند.

به عنوان مثال ، آنها وعده بانکداری برای افراد بدون بانک و دموکراتیزه کردن پول را دادند و استدلال کردند که مردم در صورت اتصال به اینترنت قادر خواهند بود از One Coin در تلفن خود استفاده کنند.

محبوبیت OneCoin به سرعت از طریق رسانه های اجتماعی برای هدف قرار دادن عموم مردم در سطح بین المللی افزایش یافت.

آنها ادعا کردند که تا سال ۲۰۱۶ بیش از دو میلیون کاربر دارند که بیشتر از هر ارز دیجیتالی  دیگری بوده است. تا سال ۲۰۱۷ این تعداد به ۳ میلیون نفر می رسید.

بسیاری از آنچه OneCoin به پیروان خود گفته است حقیقت و دروغها پیچیده است.

در سال ۲۰۱۶ ، One Coin ادعا کرد که سرمایه بازار ۴٫۵ میلیارد دلار دارد ، درست زیر Bitcoin.

و در همان رویداد ادعا شد که استخراج یک بیت کوین یک سال طول می کشد ، که کاملا اشتباه است.

علاوه بر این ، آنها همچنین گفتند که تقریبا هیچ تاجری وجود ندارد که بیت کوین را بپذیرد ، که باز هم پیچ و تاب حقیقت است.

مواد سرقت شده و استخراج کاذب ONE COIN

OneCoin با فروش بسته های آموزشی سرقت شده خود که با آنچه آنها “توکن های استخراج” می نامیدند درآمد داشت.

آنها ادعا کردند که آنها باید در سیستم استخراج قرار گیرند و سپس OneCoin را برای شما تهیه کنند.

اعتقاد بر این است که مطالب آموزشی فقط برای گفتن این بود که شما با توکن OneCoin کار نکرده اید. در عوض ، شما از یک شرکت آموزشی تحصیل می کنید.

جالب است که کلمه OneCoin در هیچ یک از بسته های آموزشی آنها نشان داده نمی شود.

اگرچه به احتمال زیاد هیچ کس به بسته های آموزشی علاقه ای نداشت ، آنها فقط OneCoin را می خواستند.

امروز ، OneCoin هنوز در YouTube پست می کند. آنها در تلاش برای رد کلاهبرداری خود بسیار فعال هستند ، اغلب از ربات ها برای رای دادن به ویدئوهایی که آنها را از نظر منفی نشان می دهد ، استفاده می کنند.

برخی حتی از اقدامات خود به عنوان جنگ سایبری یاد کرده اند.

بدون بلاکچین

شاید بدترین بخش کلاهبرداری OneCoin جعلی بودن استخراج بود. “نشانه های استخراج” بی ارزش هستند.

اگرچه OneCoin ادعا کرد که اولین کوین را در سال ۲۰۱۵ استخراج کرده است ، اما اکنون مشهور است که OneCoin هرگز حتی برای شروع بلاکچین نداشته است.

آنها از یک شرکت استخدام ژاپنی استفاده کردند تا سعی کنند شخصی را برای ایجاد بلاکچین استخدام کنند در حالی که در همان زمان به کاربران خود دروغ می گفتند که بلاکچین جدیدی راه اندازی کرده اند.

به کاربران جدید گفته می شود که باید سه تا شش ماه منتظر بمانند تا کوین های آنها استخراج شود.

ظاهراً OneCoin معاملات را بدون استفاده از بلاکچین انجام می داد.

حتی اگر آنها یکی را دریافت کنند ، تمام معاملات قبلی انجام شده شامل نمی شود و آنها را به عنوان کلاهبرداری نشان می دهد. از آنجا که آنها بلاکچین نداشتند ، احتمالاً OneCoin را از طریق پایگاه داده متمرکز اجرا می کردند.

آنها سرانجام فاش کردند که از پایگاه داده SQL استفاده می کنند ، نوعی پایگاه داده که نمی تواند با بلاکچین کار کند.

این مشکل ساز است زیرا اگر چیزی را در پایگاه داده متمرکز قرار دهید ، می توان آن را تغییر داد.با استفاده از بلاکچین ، تغییرات غیرممکن است زیرا غیرمتمرکز هستند و در سراسر شبکه پخش می شوند.

این بدان معناست که این ارز می تواند هر کاری که دوست دارد انجام دهد ، از جمله تغییر قیمت ارز دیجیتالی و به طور بالقوه تراکنش ها را حذف کند یا حتی افراد را سانسور کند.

کمترین بسته ارائه شده توسط OneCoin مبلغ ۱۱۰ یورو است و قیمت ها تا ۲۲۸،۰۰۰ یورو ، بزرگترین بسته آن ، افزایش یافته است.

ONE COIN چیست؟

تبادل One Coin

مبادله تبدیل OneCoin به ارزهای دیگر xcoinx Exchange بود که یک بازار داخلی بود. در صورت خرید بیش از یک بسته مبتدی ، اعضا می توانستند به صرافی دسترسی داشته باشند.

محدودیت های فروش بر اساس میزان بسته آموزشی خریداری شده بر روی حساب ها تعیین شد. در ژانویه ۲۰۱۷ ، مبادله تعطیل شد. تا زمان تعطیلی ، One Coin اکثر درخواست های خروج را رد کرد. مبادله تنها راهی بود که شرکت های وابسته می توانستند از آن پول دریافت کنند

جایی برای مبادله One Coin وجود ندارد

چراغ چشمک زن دیگری که OneCoin کلاهبرداری است این است که OneLife تنها مکان خرید OneCoin است. هیچ جای دیگری برای خرید ، استفاده از آنها و مبادله OneCoin وجود ندارد.

OneCoin ادعا کرد که یک صرافی ایجاد می کند. با این حال ، آنها همچنان تاریخ باز شدن آن را عقب می اندازند. به احتمال زیاد هرگز باز نمی شود.

تنها مکان شناخته شده ای که به نظر می رسد OneCoin را قبول می کند DealShaker است. پلتفرم DealShaker جایی است که افراد می توانند کالا و خدمات را در آن قرار داده و با OneCoin یا ترکیبی از OneCoin و یورو معامله کنند.

به نظر می رسد DealShaker ممکن است یک تجارت جعلی باشد تا نشان دهد تجارت آنها با OneCoin اتفاق می افتد.

با سایر ارزهای دیجیتالی ، مردم می توانند در مبادلات عمومی فیات خرید و فروش کنند ، این گزینه ها برای OneCoin در دسترس نبود.

طرح هرمی

ساختار سازمانی OneCoin همانند یک طرح هرمی است که در آن همه به شخص فوق پرداخت می کنند.

دو قسمت از شرکت وجود دارد ، OneCoin خود که با میزبانی و بازاریابی این پلتفرم سروکار دارد ، و سپس افراد وابسته ای هستند که افراد را برای ایجاد کمیسیون دعوت می کنند.

مروجعین محلی ملاقاتهایی ترتیب می دهند ، آنها کلاهبرداری OneCoin را در منطقه خود مانند سفیران پخش می کنند. برخی از این تبلیغ کنندگان محلی پول زیادی به دست آوردند و صادقانه معتقد بودند که این یک کلاهبرداری نیست.

OneCoin رشد زیادی در آسیا ، به ویژه چین داشت ، تور آفریقا را انجام داد و حتی دفاتر خود را در دبی افتتاح کرد.

اعضا بخشی از شبکه OneLife بودند و در مورد چگونگی تغییر جهان صحبت کردند. آنها حتی یک علامت دستی داشتند که شامل یک دایره و یک حلقه بود. آنها هر روز و به مدت یک ساعت و نیم سمینارهایی را برگزار می کردند که توسط افراد بسیار خوش بین و پرشور میزبانی می شد.این سمینارها به احتمال زیاد نه برای آموزش بلکه برای تبدیل پیروان جدید طراحی شده اند.

موارد زیر OneCoin بسیار زیاد است ، مردم حتی آهنگ هایی در مورد آن نوشتند و مسابقه زیبایی برگزار کردند. ظرف دو سال گردهمایی های OneCoin در حال جمع آوری عرصه ها ، حتی Wembley Arena در لندن بود.

از کلاهبرداری OneCoin چه می توانیم یاد بگیریم؟

برخی معتقدند که هرگز نمی توانند OneCoin را از بین ببرند. بخشی از دلیل آن به دلیل جهانی بودن آن است.

متأسفانه ، کلاهبرداری از افراد آسان تر از متقاعد کردن آنها در مورد کلاهبرداری است.

این اتفاق در مورد بسیاری از قربانیان OneCoin رخ داده است که با شستشوی مغزی فکر کرده اند کسانی که به OneCoin حمله می کنند “نفرت انگیز” هستند. آنها نمی خواهند باور کنند که این کلاهبرداری است زیرا پول زیادی را در OneCoin سرمایه گذاری کرده اند.

اگر مردم نحوه عملکرد بلاکچین را درک کنند ، می توانند متوجه شوند که OneCoin بلافاصله یک کلاهبرداری است زیرا بلاکچین ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *