OKEx یکی از برترین صرافی های ارز های رمزنگاری شده بر اساس حجم تجارت است. این صرافی خواهران OKCoin است ، اما هدف آن سرمایه گذاران حرفه ای تر است.

OKEx یک صرافی ارز های رمز نگاری شده ی رایج است – اگر بحث برانگیز باشد – با تأکید عمده بر محصولات مشتق مانند معاملات آتی. همچنین این توکن خود را دارد ، OKB. در زیر بیشتر درباره نحوه شروع OKEx بررسی خواهیم کرد.
سرمایه گذار Star Xu صرافی رمزنگاری OKCoin را در سال ۲۰۱۳ با هدف بازار چین ایجاد کرد. در سال ۲۰۱۴ ، او OKEx را ایجاد کرد که برای معامله گران پیشرفته تر است. با موضع تند چین در برابر مبادلات ارزهای رمزپایه – که اخیراً تا حدودی نرم شده است – OKEx به کشوری با مقررات بسیار کمتر منتقل شد – مالت. با این حال ، به طور رسمی این شرکت در سیشل ثبت شده است.

OKEx چیست؟

OKEx با بیش از ۱ میلیارد دلار حجم تجارت روزانه ، صرافی پیشرو در رمز ارزها است. به غیر از معاملات عادی توکن ، OKEx انبوهی از محصولات مشتق مانند معاملات آتی را ارائه می دهد.

چه کسی OKEx را ایجاد کرده است؟

OKEx در سال ۲۰۱۴ در چین توسط Star Xu تاسیس شد. او از دنیای برنامه نویسی می آید ، قبل از تأسیس OKEx در Yahoo و Ali Baba حضور داشت. او همچنین بنیانگذار ارز رمزنگاری OKCoin است.
OKEx چیست؟آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

یک تاریخچه مختصر

 • ژانویه ۲۰۱۴ – Star Xu OKEx را تأسیس کرد
 • مه ۲۰۱۷ – کریس لی مسئولیت مدیرعاملی را بر عهده گرفت
 • آوریل ۲۰۱۸ – OKEx رمز توجیهی خود ، OKB را راه اندازی کرد
 • مه ۲۰۱۸ – مدیرعامل کریس لی برای پیوستن به Huobi Global ترک می شود
 • مه ۲۰۱۸ – این صرافی با گزارش گردش مالی به بزرگترین مبادلات جهانی تبدیل شد.
 • جولای ۲۰۱۸ – این صرافی یک سرمایه گذار را مجبور به انحلال موقعیت خود در بیت کوین بیش از صندوق بیمه صرافی کرد.
 • ژانویه ۲۰۲۰ – اندی چونگ برای راه اندازی مشاوره بلاکچین استعفا داد.
آیا می دانید؟
OKEx برنده “Crypto Exchange of the Year” در جوایز Blockchain Malta 2018 شد ، و Binance و BitBay را شکست داد.

چه چیز خاصی در این مورد وجود دارد؟

 • ارز فیات به ارز رمزنگاری شده – برخی از صرافی ها تنها درصورتیکه از قبل ارز رمزپایه داشته باشید به شما امکان تجارت با ارزهای رمزپایه را می دهند. در مورد OKEx اینطور نیست. شما می توانید پول صادر شده توسط دولت (مانند یورو) را برای ارزهای رمزپایه در سیستم عامل تغییر دهید.
 • نقدینگی – در حال حاضر دومین صرافی ارز رمزنگاری شده بر اساس حجم تجارت است. با خرید و فروش زیاد ، از نظر تئوری فروش دارایی باید آسان باشد.
 • options گزینه های جفت سازی – OKEx تجارت با بیش از ۱۰۰ نوع رمز را ارائه می دهد.
 • 🚫 حذف توکن ها – OKEx ادعا می کند اولین صرافی است که عملکرد “حذف” را برای خلاص شدن از شر توکن های ارائه شده ارائه می دهد.
 • 🏛 مقررات – OKEx یک مخزن بزرگ از مقررات است و می خواهد از خشم دولت ها جلوگیری کند. به همین دلیل کلیه مشتریان ۱۳ کشور از جمله ایالات متحده و هنگ کنگ را ممنوع کرده است.

OKEx چیست؟آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

OKB چگونه تولید می شود؟

OKEx یک توکن کاربردی دارد که با نام OKB شناخته می شود. در کل ، ۱ میلیارد توکن OKB تولید می شود. این شرکت می گوید ۶۰٪ از این موارد “برای ایجاد جامعه از طریق کمپین های بازاریابی” به کاربران OKEx تعلق می گیرد. آنها هر جمعه نیمی از هزینه های معاملاتی را که جمع می کنند به عنوان پاداش به دارندگان OKB می دهند. این “برنامه جمعه مبارک” قرار است دو سال به طول انجامد.
از عرضه باقیمانده OKB ، برای ۱۰% مربوط به عملیات ، ۱۰% مربوط به سرمایه گذاران اولیه و ۲۰% مربوط به تیم است.

OKB چگونه کار می کند؟

OKB یک رمز ابزار است که عمدتا در بستر OKEx استفاده می شود. این شرکت قصد دارد با در دسترس قرار دادن توکن در صرافی های دیگر ، استفاده از توکن را گسترش دهد. از لحاظ تاریخی این یک رمز اتریوم بود ، اما در سال ۲۰۲۰ ، به زنجیره بلاکی خودش منتقل می شود.

با OKB چه کاری می توانید انجام دهید؟

اگر برای انجام معاملات در بستر OKEx از OKB استفاده می کنید ، می توانید در هزینه های معاملات تخفیف بگیرید. همچنین داشتن OKB به شما حق رای می دهد. هرچه میزان OKB شما بیشتر باشد ، قدرت شما نیز بیشتر است.
OKEx چیست؟آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

آینده

حداقل بگوییم OKEx از شهرت جالبی برخوردار است. در حال حاضر از نظر حجم تجارت به عنوان مبادله ارز رمزنگاری شماره دو رتبه بندی می شود – بعد از Binance دوم.
با این حال ، در سال ۲۰۱۸ با چندین اتهام به روش سایه روبرو شد. یکی اینکه ۹۰٪ از حجم تجارت جعلی است – که با اقداماتی مانند تجارت شستشو افزایش می یابد. OKEx مطمئناً تنها موردی نبود که در مقاله توسط سیلوین ریبز ، نویسنده و سرمایه گذار ذکر شده بود ، اما مقصر ترین آن به نظر می رسید.
OKEx همچنین به دلیل روشی که برای تسویه حساب زودهنگام معاملات آتی Bitcoin Cash انجام داده ، متهم به دستکاری و کلاهبرداری در بازار شد. این توافق یک روز قبل از تقسیم بیت کوین کش به دو ارز مختلف اتفاق افتاد و برخی از معامله گران ادعا کردند که در نتیجه آن هزاران ضرر کردند. OKEx هرگونه تخلف را انکار می کند.
امسال همه چیز برای کسب و کار کمی روشن تر به نظر می رسد. این امر به این دلیل است که صرافی غیرمتمرکز (DEX) خود را که در بالای بلاکچین ساخته شده است ، به نام OKChain راه اندازی می کند ، که از رمز OKB به عنوان سوخت معاملات استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *