Ocean پروتکل یک اکوسیستم مبتنی بر بلاکچین است که به افراد و مشاغل اجازه می دهد به راحتی ارزش داده های خود را باز کرده و از طریق استفاده از دیتا توکن های ERC-20 درآمدزایی کنند.

از طریق پروتکل Ocean ، ناشران می توانند با حفظ حریم خصوصی و کنترل از داده های خود درآمد کسب کنند ، در حالی که مصرف کنندگان اکنون می توانند به مجموعه داده هایی که قبلاً در دسترس نبوده یا پیدا کردن آنها دشوار است ، دسترسی پیدا کنند. این مجموعه داده ها را می توان در بازار اقیانوس کشف کرد ، جایی که می توان آنها را خریداری و بعداً مصرف یا فروخت.

در پروتکل اقیانوس ، هر سرویس داده با یک داده داده منحصر به فرد نشان داده می شود که برای بسته بندی یک مجموعه داده یا سرویس محاسبه به داده استفاده می شود-این اساساً به اشخاص ثالث اجازه می دهد عملیات را روی داده ها انجام دهند ، بدون اینکه آن را از منطقه امن خارج کنید. ناشر

OCEAN یک توکن کاربردی است که علاوه بر خرید و فروش داده ها به عنوان واحد مبادله اولیه در بازار اقیانوس ، برای مدیریت جامعه و جمع آوری داده ها استفاده می شود. قیمت این دیتا توکن ها توسط یک استخر AMM با داده OCEAN تعیین می شود که بر اساس عرضه و تقاضا ، قیمت دیتاتوکن را هنگام خرید و فروش تنظیم می کند.

بنیانگذاران پروتکل Ocean چه کسانی هستند؟

پروتکل Ocean در سال ۲۰۱۷ توسط یک گروه مجرب از مشاوران و کارآفرینان تاسیس شد که با هم تجربه زیادی در توسعه و رشد مشاغل با فناوری بالا دارند.

تیم اصلی پروتکل Ocean شامل:

  • بروس پون ، مدیر پروژه بین المللی مجرب و مدیر عامل فعلی BigchainDB است.
  • ترنت مک کوناگی ، مهندس مجرب و متخصص هوش مصنوعی ؛
  • کریستینا پون ، مدیر بازاریابی در Ocean Protocol و BigchainDB ؛ و
  • رضوان اولتانو ، که بیش از ۲۰ سال تجربه فنی و مدیریتی در نقش های ارشد دارد.

تیم اصلی پروتکل اقیانوس در حال حاضر از ۱۵ نفر تشکیل شده است و این پلتفرم توسط لیست گسترده ای از مشاوران پشتیبانی می شود – بسیاری از آنها متخصصان هوش مصنوعی ، بلاکچین ، کلان داده و تجارت هستند و شرکت های موفق خود را توسعه داده و مدیریت کرده اند.

هدف آنها این بود که کنترل داده های بزرگ را از شرکت هایی مانند مایکروسافت ، گوگل و اپل پس بگیرند و در عوض اجازه دهند که در یک صرافی آزادانه به اشتراک گذاشته شود و درآمد کسب کند. مالکان دیگر مجبور نیستند از کنترل داده های خود چشم پوشی کنند یا امنیت آنها را به خطر بیاندازند تا از این طریق درآمد کسب کنند

پروتکل Ocean در نوامبر ۲۰۱۷ ، Ocean Token را همراه با چارچوب بازار آن راه اندازی کرد که ویژگی ها و اجزای بازار لازم برای استقرار تبادل اطلاعات غیرمتمرکز پروتکل اقیانوس را مشخص می کند. تا سال ۲۰۱۸ ، Ocean Token با ۳۵۰۰ مشارکت کننده در ۱۰۰ کشور در حال توزیع قبل از راه اندازی بود. Ocean همچنین یک برنامه مشاور با ۴۰ مشاور در ۲۰ شهر راه اندازی کرد و همکاری با IBM Watson AI XPRIZE را اعلام کرد. در مارس ۲۰۲۰ ، Ocean Protocol یک بازار غیر متمرکز را راه اندازی کرد که برای ارائه دهندگان داده قابل تنظیم است. پروتکل Ocean با آخرین دور تأمین مالی خود در مه ۲۰۱۹ ، بیش از ۲۸ میلیون دلار جمع آوری کرده بود.

OCEAN چیست؟آشنایی با پلتفرم OCEAN PROTOCOL

چه چیزی پروتکل اقیانوس را منحصر به فرد می کند؟

پروتکل Ocean دسترسی به داده هایی را که قبلاً در دسترس نبوده یا برای آنها چالش برانگیز است ، قفل می کند ، به این ترتیب به هرکسی که مجموعه داده های درخواستی دارد اجازه می دهد داده های خود را توکنیزه کرده و در بازار اقیانوس در دسترس قرار دهد.

این یک درآمد اضافی برای ناشران داده ایجاد می کند در حالی که به دانشمندان ، محققان ، تحلیلگران داده ها و هر کس دیگری دسترسی به داده های معتبرتر می دهد.

پروتکل اقیانوس ابزارهای مورد نیاز برای شرکت ها برای ایجاد و راه اندازی بازارهای داده خود را ، یا با فورک مستقیم پروتکل اقیانوس یا با استفاده از قلاب های ارائه شده پروتکل اقیانوس ، فراهم می کند. همچنین مستندات گسترده ای برای کمک به این روند ارائه می دهد.

دارندگان توکن های OCEAN می توانند با قرار دادن توکن های خود در مجموعه داده های موجود در بازار اقیانوس به طور مستقیم در اقتصاد داده سازی صحبت کنند. سپس سهامداران به ارائه دهندگان نقدینگی در مجموعه انتخاب شده OTCAN-datatoken تبدیل می شوند و کسری از هزینه های معامله ایجاد شده توسط این مجموعه را به دست می آورند.

چند کوین پروتکل اقیانوس (OCEAN) در گردش است؟

تا نوامبر ۲۰۲۰ ، در مجموع ۴۱۴ میلیون توکن OCEAN در گردش است. این از حداکثر ۱٫۴۱ میلیارد توکن ثابت است که در قرارداد جدید Ocean که در ۲۱ آگوست ۲۰۲۰ به کار گرفته شد ، تعیین شده است.

در مجموع ۵۰ سال طول می کشد تا عرضه کامل OCEAN منتشر شود ، در حالی که انتظار می رود مجموع ۶۰۰ میلیون پوند توکن تا مه ۲۰۲۲ و ۱ میلیارد توکن تا ژانویه ۲۰۳۱ در گردش باشد.

از کل عرضه اقیانوس

  • ۲۰ درصد به موسسان پروژه ،
  • ۱۵ درصد به خریداران (خریداران SAFTE) ،
  • ۵ درصد به بنیاد پروتکل Ocean و
  • ۶۰ درصد باقی مانده به نگهبانان (کسانی که گره های شبکه Ocean را اجرا می کنند) تقسیم می شود.

چگونه شبکه  امن است؟

OCEAN در حال حاضر یک توکن ERC-20 است که بر روی بلاکچین اتریوم کار می کند. در نتیجه ، از شبکه استخراج و استخراج گسترده اثبات کار (POW) اتریوم پشتیبانی می کند که از آن در برابر انواع حملات محافظت می کند.

پروتکل اقیانوس قبلاً بر روی یک زنجیره جانبی اثبات اعتبار (PoA) عمل می کرد ، اما این مورد لغو شد تا اطمینان حاصل شود که داده های داده با اکوسیستم گسترده تر اتریوم سازگار هستند.

از کجا می توانید پروتکل اقیانوس (OCEAN) بخرید؟

توکن های Ocean Protocol (OCEAN) در حال حاضر در بیش از دوازده صرافی قابل معامله هستند ، از جمله چندین پلتفرم درجه یک – مانند Binance ، KuCoin ، Bittrex و Poloniex. از نوامبر ۲۰۲۰ ، Binance مایع ترین صرافی متمرکز برای OCEAN است ، در حالی که Uniswap مایع ترین مبادله غیر متمرکز OCEAN است.

در حال حاضر OCEAN را نمی توان مستقیماً با ارزهای فیات در صرافی های پشتیبانی شده خریداری کرد. اما می توانید به جای آن بیتکوین را با فیات خریداری کرده و سپس آن را با OCEAN مبادله کنید.

OCEAN چیست؟آشنایی با پلتفرم OCEAN PROTOCOL

هدف ها و کاربردهای OCEAN

پروتکل Ocean به دنبال این است که پتانسیل آن داده ها را برای استفاده در روش های جدید و به ویژه برای وب ۳٫۰ باز کند. به عنوان بخشی از این مأموریت ، پروتکل Ocean با تقویت جایگزین سرورهای متمرکز با بلاکچین غیر متمرکز ، توانایی مالکین در کنترل داده ها و موارد مورد استفاده را تقویت می کند.

پروتکل Ocean به کاربران اجازه می دهد تا یک بازار غیرمتمرکز ، متشکل از دارایی ها و خدمات داده ای که توسط کاربران قابل مبادله است ، ایجاد کنند. بازار ارائه دهندگان داده و مصرف کنندگان را متصل می کند و به خود داده ها پیوند می دهد. این پرونده ثبت می کند که چه کسی داده ها را در اختیار دارد و چه کسانی آنها را خریداری کرده و به اشتراک گذاشته اند.

داده های مبادله شده در یک بازار در خود شبکه Ocean Protocol ذخیره نمی شود: مشتریان مجموعه داده ها را در بازارهای مختلف جستجو می کنند ، سپس یک مرجع رمزگذاری شده برای آن خریداری می کنند که تنها با رعایت شرایط خاصی (به عنوان مثال پرداخت) قفل می شود. بر این اساس ، مالکان داده ها بدون توجه به اینکه چه اتفاقی برای آن می افتد یا چه کسی آن را خریداری می کند ، کنترل کامل اطلاعات خود را حفظ می کنند.

پروتکل Ocean دسترسی به یک محیط داده گسترده با نرم افزار منبع باز ، از جمله کلاینت بلاکچین Keeper ، Parity SecretStore و مدیریت ابرداده Aquarius را برای توسعه دهندگان که به دنبال اجزای لازم برای توسعه و پیاده سازی شبکه Ocean خود هستند ، ارائه می دهد.

دو محصول اصلی پروتکل اقیانوس توسعه داده شده است: پلت فرم اکوسیستم داده و بازار داده غیر متمرکز.

پلتفرم اکوسیستم داده ، کنترل دسترسی به داده را تسهیل می کند به طوری که مالکان می توانند داده های خود را بارگذاری و ذخیره کنند ، در حالی که برای خریداران از آنها درآمد کسب می کنند ، کنترل کامل را حفظ می کنند. این پلتفرم شامل ابزارهای لازم برای دستیابی به این هدف است ، مانند بلاکچین Ocean ، قراردادهای هوشمند و کیت های توسعه نرم افزار.

بازار غیر متمرکز داده با اتصال فروشندگان و خریداران در سراسر جهان ، خرید و فروش داده را تسهیل می کند. این بازار شامل Enterprise Marketplace ، با هدف ارائه دهندگان داده های سطح سازمان (برای مثال ، در زمینه سلامت ، تحرک یا تدارکات) و از بازار جامعه است که توسط جامعه وسیع برای خرید و فروش دارایی های داده استفاده می شود.

پروتکل Ocean چندین اجرای موفق را شاهد بوده است. در سال ۲۰۱۹ ، sgCarMart پروتکل اقیانوس را در بازار آنلاین اتومبیل های کارکرده خود ادغام کرد و به خریداران اجازه می دهد تا به داده های دقیق و قابل تأیید در مورد خرید خودروهای دست دوم خود ، از جمله تعداد مالکان قبلی یا جزئیات مشکلات مکانیکی مداوم دسترسی داشته باشند.

پروتکل Ocean کاربردهای بالقوه بیشتری در صنعت خودرو دارد. در سال ۲۰۲۰ ، پروتکل Ocean یک اثبات مفهوم را با دایملر تکمیل کرد ، روش هایی را که می توان از آن برای به اشتراک گذاری ایمن داده های داخلی فروش و مالی در بین قطب های تولید بین المللی و شرکای تدارکات خارجی در زنجیره تامین استفاده کرد ، نشان داد. ب

ه طور مشابه ، شبکه Ocean در صنعت خودروهای خودران امیدوار کننده بوده است. محیط امن داده ایجاد شده توسط بلاکچین Ocean به تولیدکنندگان این امکان را می دهد تا داده های مورد نیاز خود را برای تسریع در توسعه هوش مصنوعی خودران بدون نیاز به از دست دادن کنترل مالکیت فکری خود به اشتراک بگذارند و بدست آورند.

پروتکل Ocean همچنین در صنعت مراقبت های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد ، جایی که داده های مربوط به بیماری هایی که معمولاً در انزوا آفلاین ثبت می شوند را می توان با اختیار و امنیت در سراسر جهان به اشتراک گذاشت و تجزیه و تحلیل کرد.

اخیراً ، شبکه Ocean توسط یک راه حل هوش مصنوعی معروف به  James برای قرار دادن داده های مهم در مورد بیماری پارکینسون در دسترس کاربران مراقبت های بهداشتی جهانی استفاده شده است و به تسهیل تصمیم گیری بهتر و حل روند مجموعه داده ها کمک می کند.

چشم انداز

پروتکل Ocean همچنان بر روی افزایش نرم افزارها و خدمات هوش مصنوعی کار می کند و در سال ۲۰۲۰ به دنبال توسعه بازار جامعه خود به عنوان یک اکوسیستم مکمل برای بازار Enterprise Market است ، جایی که مجموعه داده ها را می توان به صورت رایگان خرید و فروش کرد. به عنوان بخشی از این تلاش ، پروتکل Ocean به دنبال استقرار یک برنامه وب مستقل ، بازسازی ساختار داده های آن برای سادگی ، و ادغام انگیزه ها و جذب سهام در بازار داده خود است.

پروتکل Ocean همچنین به دنبال جذب بودجه عمومی برای توسعه نرم افزار در برنامه ها و زیرساخت های اصلی آن ، برای کار بر روی اکوسیستم داده خود و معرفی مشوق ها ، مانند کمک های مالی ، برای تشویق کاربران به ارائه داده ها به شبکه است.

بخشی از برنامه تامین مالی پروتکل اقیانوس صندوق توسعه اکوسیستم است که به منظور کمک به توسعه دهندگان برای ایجاد پروژه با Ocean طراحی شده است. ۲۰ میلیون توکن اقیانوس به این صندوق اختصاص یافته است که برای توسعه دهندگان ، استارتاپ ها و ارائه دهندگان خدمات در پروژه های شبکه طراحی شده است. این صندوق شامل برنامه جوجه کشی Shipyard ، Ocean Bounties (مدیریت شده در Gitcoin) و مسابقات هک مانند چالش اقتصاد داده است.

در نهایت ، پروتکل اقیانوس به دنبال این است که شیوه های استفاده تجاری از داده ها را با ایجاد محیطی متکی به نوآوری و اختیارات فردی برای دستیابی به نتایج عادلانه تر و عادلانه تر تنظیم کند. با رشد شبکه Ocean و جذب کاربران بیشتر ، Ocean امیدوار است نوع جدیدی از اقتصاد داده را ایجاد کند که شامل همه انواع ارائه دهندگان و مصرف کنندگان داده می شود – از توسعه دهنده فردی گرفته تا منافع شرکت های چند ملیتی.

بازار ارزهای دیجیتالی بسیار بی ثبات است و پیش بینی آن در درازمدت دشوار است ، بنابراین تحقیق در مورد اصول و پیشرفت پروتکل Ocean یک وظیفه اساسی قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در هر دراز مدت با هدف حفظ ماهها یا سالها است. هنگام تجزیه و تحلیل قیمت پروتکل اقیانوس برای ایجاد پیش بینی قیمت در کوتاه مدت یا بلند مدت ، در نظر گرفتن تجزیه و تحلیل فنی و اساسی ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *