NKN (نوع جدیدی از شبکه) نسل جدیدی از زیرساخت شبکه بلاکچین بسیار مقیاس پذیر ، خود تکامل یافته و با انگیزه است. NKN با معرفی روش Cellular Automata  برای پویایی و کارایی ، به عدم تمرکز و تکامل خود شبکه می پردازد. NKN اتصال شبکه و ظرفیت انتقال اطلاعات را با ثبات بیشتری استفاده می کند.

NKN بر تمرکززدایی منابع شبکه متمرکز است ، مانند نحوه عدم تمرکز قدرت محاسباتی Bitcoin و Ethereum  و همچنین نحوه ذخیره سازی غیرمتمرکز IPFS  و Filecoin. آنها با هم سه پایه زیرساخت اینترنت را برای سیستم های زنجیره بلاک نسل بعدی تشکیل می دهند. در نهایت NKN شبکه را غیرمتمرکز ، کارآمد ، برابر ، قوی و ایمن می کند ، بنابراین اینترنت سالم تر ، ایمن تر و بازتر را امکان پذیر می کند.

چالش ها

پس از سالها تغییر شکل ، اینترنت در معرض از دست دادن بینش و روحیه اصلی خود است. برای نمونه ، بی طرفی شبکه لغو می شود. از طیف و پهنای باند به طور موثر استفاده نمی شود. اطلاعات تکه تکه هستند و می توانند سانسور شوند. محافظت از حریم خصوصی محدود است. اینها به این معنی است که شبکه به اصلاح نیاز دارد.

به دلایل زیر راه حل های موجود برای سیستمهای زنجیره بلاک نسل بعدی مناسب نیستند: استفاده از یک رویکرد متمرکز برای بهبود کارایی یا برای افزایش “امنیت” به تأیید مجوز نیاز دارد.  از انگیزه های صرفاً مالی یا اشخاص ثالث قابل اعتماد برای حل مسائلی که باید توسط ریاضیات و فناوری حل شود استفاده کنید.

محدودیت های شبکه های P2P

شبکه های نظیر به نظیر (P2P) در حال حاضر با چندین چالش مهم روبرو هستند که این فرصت ها برای NKN است. اولین توپولوژی شبکه استاتیک در برابر حمله نادرست و مخرب آسیب پذیر است. دوم ، هیچ طرح خود انگیزشی اقتصادی برای اتصال به شبکه و انتقال داده وجود ندارد. سرانجام ، مقیاس پذیری شبکه برای افزایش قابلیت کنترل به طور گسترده ای از نظر رمزی ارائه می شود. همه اینها باید توسط NKN حل شود.

استفاده از منابع یک اینترنت بسیار مطمئن ، ایمن و متنوع برای همه افراد ضروری است. با این وجود ، هنگام ارائه اتصال جهانی و انتقال در شکل گیری ، ناکارآمدی عظیمی در شبکه اجاره وجود دارد. وقت آن است که شبکه ای را که می خواهیم بازسازی کنیم ، نه فقط شبکه ای را که داریم وصله کنیم. سیستم کاملا غیرمتمرکز و ناشناس نظیر به نظیر از نظر بهبود کارایی ، پایداری و ایمنی برای صنعت و جامعه ، پتانسیل بسیار زیادی را ارائه می دهد.
محیط بدون محدودیت و خصوصی دسترسی به اینترنت تحت جریان بی پایان حملات و انسداد غیرقابل استحکام می شود ، که منجر به انتشار اطلاعات انتخابی و مغرضانه می شود. بدون داشتن یک طرح تعامل مناسب برای ایجاد انگیزه ، حفظ کانال انتشار اطلاعات ثابت و ایمن تقریباً غیرممکن است. بعلاوه ، اینترنت به دلایل مختلف تقسیم شده است.
این نه تنها جدایی را تشدید می کند بلکه بر نوآوری علم ، فناوری و اقتصاد تأثیر منفی می گذارد. VISIONNKN قصد دارد انقلابی در کل فناوری و تجارت شبکه ایجاد کند. NKN می خواهد Uber یا Airbnb از خدمات ارتباطی هزار میلیارد دلاری باشد ، اما بدون موجودیت مرکزی. NKN آرزو دارد بیت های آزاد را ایجاد کند و اینترنت را که ما همیشه می خواستیم بسازد.
NKN چیست؟ آشنایی با شبکه کارآمد NKN و هرآنچه باید بدانید.

اهداف NKN

  • هر گره از هر مکان می تواند به این شبکه کاملاً باز متصل شود
  • اشتراک شبکه را ارتقا دهید
  • بی طرفی خالص شبکه را از ابتکارات لایه شبکه امن نگه دارید
  • شبکه را همیشه باز و مقیاس پذیر نگه دارید
  • مسیریابی کارآمد و پویا انجام دهید
  • شبکه را نشانه گذاری کنید دارایی های اتصال و انتقال داده ها و ایجاد گرایش در گره های شرکت کننده 
  • طراحی و ساخت نسل بعدی شبکه های زنجیره بلاکی

شبکه سازی با ایجاد بلاکچین

سومین و احتمالاً آخرین ستون زیرساخت های اینترنت ، پس از بیتکوین و اتریوم  قدرت محاسبه قدرت محاسباتی و همچنین IPFS و Filecoin ذخیره سازی بلاکچین. نسل بعدی زنجیره های مبتنی بر NKN قادر به پشتیبانی از نوع جدیدی از برنامه های غیر متمرکز (DApp) هستند که از قابلیت اتصال و انتقال بسیار قدرتمندتری برخوردار هستند. طراحی NKN نه تنها برای ایجاد انقلابی در لایه های شبکه با اندازه غیرمتمرکز است ، بلکه همچنین برای توسعه فناوری های اصلی برای بلاکچین نسل بعدی است.

مفهوم طرح شبکه

انتقال مأموریت داده غیرمتمرکز (DDTN) را ارائه می دهد و از بلاکچین واقعاً غیرمتمرکز برای ایجاد اتصال شبکه و قابلیت انتقال اطلاعات توسط ما با استفاده از گره های مستقل عظیم برای حل مشکل بارش داده های زاید بر روی شبکه استفاده می کند.

DDTN مجهز به اتوماتا

NKN ایده استفاده از Cellular Automata برای بازسازی لایه شبکه را تولید می کند. ویژگیهای ذاتی خودکار سلولی مانند عدم تمرکز ، معادل سازی همتا و همزمانی این امکان را برای ما ایجاد می کند که یک شبکه بلاکچین واقعاً غیرمتمرکز ایجاد کنیم. Automata ، که برای سیستم های غیر متمرکز بدون اشخاص ثالث قابل اعتماد ضروری است. 
NKN چیست؟ آشنایی با شبکه کارآمد NKN و هرآنچه باید بدانید.

اثبات مفید کار

NKN Proof of Relay (PoR) را پیشنهاد می کند ، مکانیزمی که شرکت کنندگان را تشویق می کند تا با به اشتراک گذاشتن اتصال و باند خود ، در ساخت شبکه های بزرگ مشارکت کنند – عرضه برای دریافت پاداش ، افزایش اتصال شبکه و ظرفیت انتقال داده. PoR اثبات سودمند کار (PoW) است.

 اتصال به شبکه و قابلیت انتقال داده

اتصال شبکه به شبکه و قابلیت انتقال اطلاعات از طریق تشویق شرکت کنندگان برای به اشتراک گذاشتن اتصال و پهنای باند خود در ازای توکن ، توکن زنی می کند. مکانیسم به اشتراک گذاری NKN بهره برداری از منابع شبکه و کارایی انتقال داده را بهبود می بخشد. توسعه دهندگان DApp می توانند کاملاً بر خلاقیت ، نوآوری ، رابط کاربر / تجربه کاربر و منطق کسب و کار تمرکز کنند.
این جعبه ابزار شبکه کاملاً رایگان با جعبه ابزار سایر پروژه های blockchain است که در زمینه هویت ، یادگیری ماشین ، پرداخت ، ذخیره سازی و غیره کار می کنند. NKN از متدولوژی های Cellular Automata برای دستیابی به عدم تمرکز کامل استفاده می کند. همه گره ها برابر و همتا هستند و هرکدام از آنها قادر به ارسال ، دریافت و انتقال داده ها هستند.
Cellular Automata امکان استفاده از قوانین محلی ساده را فراهم می کند که می تواند تولید توپول-شبکه ای از شبکه جهانی بسیار نامناسب و بسیار مقیاس پذیر را که مستقل از زیرساخت های فیزیکی و غیر منطقی است ، ایجاد کند. سادگی و محلی بودن قوانین ، اجرای مقرون به صرفه را ممکن می سازد. در انواع دستگاه های شبکه ، از اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) ، تلفن های هوشمند ، تا مسیریاب ها.
علیرغم سادگی ظاهری ، مسیریابی Cellular Automata می تواند بسیار تصادفی و غیرقابل پیش بینی باشد ، بنابراین امنیت و حریم خصوصی بالاتری را فراهم می کند. گره های NKN به دلیل ارائه اتصال و قدرت انتقال پاداش می گیرند ، در نتیجه یک بازار کاملاً رقابتی برای به حداکثر رساندن کل ظرفیت شبکه بهینه می شود.
برای شبکه های موجود ، NKN با به اشتراک گذاری پهنای باند استفاده نشده از گره های شرکت کننده ، از قابلیت اتصال و انتقال داده استفاده می کند. بیشتر و بیشتر گره های جدید برای درآمدزایی به شبکه می پیوندند ، بنابراین به سرعت شبکه NKN را راه اندازی و گسترش می دهند. گره های موجود برای ارتقا grade سطح و افزایش ظرفیت انتقال داده ها تشویق می شوند.
همه موارد فوق ظرفیت کلی شبکه را بیشتر تقویت می کند ، زیرا Wellas توپولوژی پویا را بهبود می بخشد زیرا شبکه در انتخاب مسیر از درجه آزادی بیشتری برخوردار است. علاوه بر این ، NKN کار جدید و مفیدتری را پیشنهاد می کند. بر خلاف نوع محاسبه سنتی هش اثبات کار که هیچ فایده دیگری ندارد ، NKN اثبات رله را بر اساس بسیاری از فعالیتهای مفید از جمله ماندن در خط برای مدت زمان طولانی ، مقدار بی سابقه اتصال همتا ، ارائه سرعت بالا و رله تاخیر کم و غیره معرفی می کند.
حتی الگوریتم اجماع برای بهبود کارایی و انصاف از ابتدا طراحی شده است ، در حالی که دانش محلی و از لحاظ قطعی و جهانی با هم همگرایی دارد. علاوه بر این ، NKN در نظر دارد تا به اشتراک گذاری شبکه و مالکیت شبکه توسط کاربران خود بپردازد. مدل بوم شناختی و حکومتی NKN این عدم طراحی و در اجرا را منعکس می کند. این فناوری و نوآوری های مدل اقتصادی مکمل یکدیگرند و در مجموع قدرت شبکه NKN را تقویت می کنند.

جعبه ابزار شبکه برای توسعه سریع و بدون دردسر DApp با NKN

 توسعه دهندگان DApp اکنون یک جعبه ابزار جدید برای ایجاد برنامه های کاملاً غیرمتمرکز بصورت سریع و بدون دردسر دارند. توسعه دهندگان DApp می توانند خستگی ناپذیر بر ایده ها و نوآوری ها ، UI (رابط کاربری) / UX (تجربه کاربری) و منطق تجاری تمرکز کنند که باعث می شود محصول آنها برای کاربران نهایی موفقیت آمیز باشد.
آنها دیگر نیازی به عبور از جنگل وحشی بلاکچین ، رمزنگاری ، مکانیسم اجماع ، هویت و امنیت قبل از اینکه حتی یک خط کد برای کاربران خود بنویسند ، به عنوان مثال ، در توسعه برنامه های سنتی با SASS متمرکز (نرم افزار به عنوان یک سرویس ) پیشنهادات ، یک برنامه canhost در سیستم عامل های رایانش ابری ، ذخیره اطلاعات در فضای ذخیره سازی ابری ، استفاده از سرویس های وب برای پیام متنی ، تلفن و پرداخت. در دنیای بلاکچین غیر متمرکز ، امروزه می توان نوع جدیدی از Facebook را با استفاده از Ethereum / NEO برای محاسبه ، IPFS برای ذخیره سازی و NKN برای شبکه سازی ساخت به کار برد.
زیبایی این الگوی جدید این است که کاربران شخصاً از هویت و داده های خود برخوردار می شوند و می توانند مصرف کننده باشند و ارائه دهنده در کل سیستم نیز هست. علاوه بر این ، در هر لایه مکانیسم خود انگیزشی برای به حداکثر رساندن اثر شبکه و بوت استرپ جامعه کل وجود دارد. بنیادهای فن آوری در این مقاله، ما عناصر انتخابی NKS (نوع جدید علوم)را به عنوان الهام در نظر می گیریم.

قوانین میکروسکوپی NKN

با استفاده از قوانین میکروسکوپی بر اساس تعریف توپولوژی شبکه ، دستیابی به رفتارهای تکاملی و بررسی اجماع مبتنی بر اتومات Cellular ، که اساساً متفاوت از لایه شبکه بلاک موجود است ، می باشد. به عنوان ابزاری قدرتمند برای مطالعه سیستم های پیچیده ، CellularAutomaton از نزدیک است مرتبط با مقوله های فلسفی مانند ساده و پیچیده ، خرد و کلان ، محلی و جهانی ، محدود و نامحدود ، گسسته و مداوم و غیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *