Nexo یک بستر وام دهی مبتنی بر بلاکچین است که به کاربران وام فوری با پشتیبانی از ارزهای دیجیتالی ارائه می دهد. کاربران یک توکن پذیرفته شده – مانند بیتکوین (BTC) ، اتر (ETH) ، لایت کوین (LTC) یا  (XRP) – به عنوان وثیقه برای دریافت وام در قالب ارز فیات یا استیبل کوین واریز می کنند.

این رمزارز یک رمز بومی دارد که وقتی در پلتفرم قفل می شود به کاربران مزایایی مانند تخفیف در سود انباشته وام ها و امکان دریافت سود پرداخت شده برای وجوه واریز شده می دهد. دارندگان توکن از سود Nexo سود دریافت می کنند.

این پروژه برای اولین بار در دسامبر ۲۰۱۷ اعلام شد و در آوریل ۲۰۱۸ راه اندازی شد.

بنیانگذاران چه کسانی هستند؟

این ارز توسط تیمی از متخصصان امور مالی و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال تأسیس شد ، که برای ایجاد رمز ارز معادل خدماتی که در امور مالی سنتی وجود دارد ، اما تاکنون در امور مالی دیجیتال وجود نداشت.

به در سال ۲۰۱۸ ، تیم پلتفرم Nexo را راه اندازی کرد و اولین خطوط اعتباری دیجیتالی جهان را ارائه کرد که به دارندگان دارایی های دیجیتالی اجازه می داد وام های فیات و استیبل کوین را در برابر ارز دیجیتالی خود دریافت کنند و بنابراین پایه های وام دهی دیجیتالی را تعیین کرد.

مجموعه پشت این ارز دارای تجربه ترکیبی بیش از ۳۰ سال در خدمات مالی از جمله وام های غیر رمزپایه ، بانک های سرمایه گذاری ، ادغام و تملک ، و صندوق های تامینی است Antoni Trenchev ، بنیانگذار و شریک مدیریت.

ترنچف ، که به عنوان چهره عمومی رهبری Nexo عمل می کند ، سابقه ای در حمایت از پذیرش بلاکچین دارد ، به ویژه به عنوان نماینده پارلمان در مجلس ملی بلغارستان از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ ، جایی که وی اجرای راه حل های بلاکچین را ترویج کرد. خدمات دولت الکترونیک و همچنین اظهار نظر مکرر در مورد رویدادهای جاری مربوط به ارزهای دیجیتال به رسانه های اصلی از جمله بلومبرگ ، ایندیپندنت و CNBC.

Nexo در حال حاضر به بیش از یک میلیون کاربر در بیش از ۲۰۰ حوزه قضایی خدمات می دهد و بیش از ۴ میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کند. این شرکت در حال حاضر ۱۵۰ کارمند دارد که مدیریت آن در لندن مستقر است.

NEXO چیست؟معرفی پلتفرم NEXO

چه چیزی Nexo را منحصر به فرد می کند؟

بر اساس کاغذ سفید ، این ارز اولین ارائه دهنده وام فوری با پشتیبانی ارزهای دیجیتالی شده است و قصد دارد ناکارآمدی های بازار وام دهی را برطرف کند. فرآیند وام دهی خودکار از قراردادهای هوشمند و یک اوراکل در بلاکچین اتریوم برای مدیریت وام استفاده می کند. پس از انتقال یک ارز رمزپایه به کیف پول کنترل شده توسط Nexo ، اوراکل وام را تأسیس می کند و بلافاصله وجوه به کاربر اختصاص می یابد. هنگامی که کاربر برای بازپرداخت وام واریز می کند ، اوراکل ارز دیجیتالی را برمی گرداند و تراکنش را در بلاکچین ثبت می کند. از قراردادهای هوشمند برای تأمین نیرو NEXO و ثبت موجودی کاربران استفاده می شود.

این ارز برای سرمایه گذاران فردی و نهادی ، شرکت های دیجیتالی، صرافی ها ، معدنچیان و سایر افرادی که از دارایی های خود نقدینگی می خواهند به بازار عرضه می شود. این شرکت از سود انباشته وام ها سود می برد و همچنین خدمات وام و مشاوره موسسه ای ارائه می دهد.

این ارز به دنبال ایجاد پایگاه کاربر از مشتریانی است که همچنان از این پلتفرم استفاده می کنند و همچنان روی NEXO سرمایه گذاری می کنند. به این ترتیب ، شرکت یک برنامه وفاداری اعلام کرد که به افرادی که NEXO را در حساب های خود نگه می دارند پاداش می دهد و به آنها نرخ بهره ترجیحی وام و بازدهی بیشتر پس انداز می دهد. Nexo همچنین ۳۰ درصد از سود خود را در قالب سود تقسیمی به دارندگان توکن NEXO تقسیم می کند.

چند کوین Nexo  در گردش وجود دارد؟

Nexo دارای عرضه ثابت ۱ میلیارد توکن است. از این میزان ، عرضه به روش زیر تخصیص یافت:

۲۵۰ میلیون : برای ذخایر اضافی سرمایه شرکت ، مشروط به یک دوره ۱۲ ماهه واگذاری با یک صخره شش ماهه ؛
۱۱۲٫۵ میلیون : برای بنیانگذاران و تیم ، مشروط به دوره واگذاری سه ماهه ۴۸ ماهه ؛
۶۰ میلیون :برای ایجاد اجتماعات و کمپین های هوایی ، مشروط به یک دوره ۱۸ ماهه واگذاری.
۵۲٫۵ میلیون : برای مشاوران ، هزینه های حقوقی و بازاریابی ، مشروط به یک دوره واگذاری ۱۲ ماهه ؛
۵۲۵ میلیون :برای فروش به سرمایه گذاران.
در حالی که Nexo در ابتدا قصد داشت پیش فروش عمومی و توکن اصلی را انجام دهد ، بعداً به دلیل علاقه زیاد سرمایه گذاران به فروش خصوصی خود ، فروش عمومی خود را لغو کرد.

در اکتبر ۲۰۲۰ ، این شرکت اعلام کرد که ابتکار “Nexonomics” را برای هدایت توکنومیک های خود و افزایش ارزش NEXO آغاز می کند. این شرکت متعاقباً اعلام کرد که ۱۲ میلیون دلار NEXO را پس می گیرد.

شبکه Nexo چگونه امن است؟

ارز موردنظر ما یک شرکت خصوصی است و به همین دلیل مسئول امنیت شبکه ها و وجوه کاربران خود است. که  دارایی های دیجیتالی خود را با BitGo ذخیره می کند ، یک نگهبان دارایی دیجیتالی که توکن ها را در کیف پول های سرد ذخیره می کند و تحت پوشش ۱۰۰ میلیون دلار بیمه نامه قرار می گیرد. در نوامبر ۲۰۱۹ ، Nexo گزارش داد که پس از بررسی توسط RINA و کنسرسیوم کیفیت نرم افزار فناوری ، دارای گواهینامه ISO/IEC 27001: 2013 است.

توکن بومی آن  یک توکن ERC-20 است که بر روی بلاکچین اتریوم صادر می شود، بدین معنا که هرگونه تراکنش NEXO زنجیره ای توسط شبکه اصلی اتریوم با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات کار Ethash تأیید و تأمین می شود. ماینرها برای افزودن بلاک های جدید به بلاکچین با یکدیگر رقابت می کنند و اکثریت همه گره های شبکه باید رکوردی را برای ارسال آن معتبر کنند.

Nexo پس از راه اندازی گزارش داد که توکن آن “کاملاً حسابرسی شده است”. در نوامبر ۲۰۱۹ ، قراردادهای هوشمند به طور مستقل توسط شبکه Castillo ممیزی شدند ، که هیچ مشکل امنیتی مهمی پیدا نکرد.

NEXO چیست؟معرفی پلتفرم NEXO

از کجا می توان خرید؟

این ارز را می توان در مبادلات ارزهای رمزپایه مانند Huobi Global ، UPEX ، Hoo و Bitrue و سایر موارد خریداری کرد. می توان آن را با ارزهای فیات مانند وون کره جنوبی و روپیه هند ، ارزهایدیجیتالی مانند بیتکوین (BTC) و اتر (ETH) و استیبل کوین تتر (USDT) معامله کرد.

هزینه های Nexo و حداقل حساب

ارز موردنظر ما به عنوان یک حساب پس انداز دیجیتالی ، هزینه های بسیار کمی از کاربران خود دریافت می کند. مشابه حساب پس انداز سنتی ، Nexo هیچ نوع هزینه نگهداری حساب را دریافت نمی کند و شما می توانید در هر زمان بدون نیاز به پرداخت هزینه ، رمز ارز خود را برداشت کنید.

این ارز تمام هزینه های تراکنش در پایان حساب شما را پوشش می دهد ، به این معنی که شما فقط زمانی که مستقیماً از کیف پول مبادله به حساب Nexo خود انتقال می دهید ، هزینه کارگزاری را پرداخت می کنید. این هزینه ها بسته به کارگزار مورد استفاده شما متفاوت خواهد بود. حداقل مبلغ ارز رمزنگاری شده ای که باید به حساب Nexo خود واریز کنید وجود ندارد تا بتوانید سود خود را شروع کنید.

بیت کوین با ۰٫۰۰۱ کوین کمترین مقدار برداشت را دارد ، در حالی که Tron با ۲۰ توکن بالاترین مقدار را دارد. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که برای انتقال ارز دیجیتالی بین کیف پول ، باید هزینه تراکنش را بپردازید

همچنین وام هایی با پشتیبانی رمزنگاری ارائه می دهد. وام های دیجیتالی این ارز منحصر به فرد هستند زیرا به شما این امکان را می دهند که کنترل ارز دیجیتال خود را حفظ کرده و بدون فروش برای بازپرداخت وام ، مزایای قدردانی کسب کنید. اما اگر وام خود را پیش فرض کنید ، ارز دیجیتالی شما برای بازپرداخت وام شما استفاده می شود.

مانند بسیاری از انواع وام ها ، Nexo بابت مبلغی که شما وام می گیرید بهره می گیرد و نرخ ها از ۵٫۹٫ APR در دسترس است. مقدار ارز دیجیتالی که باید به عنوان وثیقه سپرده گذاری کنید بسته به توکن یا کوین ای که از وام خود استفاده می کنید متفاوت است.

سهولت استفاده

اگر قبلاً از حساب پس انداز ارزهای رمزپایه استفاده نکرده اید ، Nexo می تواند مکانی عالی برای شروع سفر پس انداز شما باشد. با چیدمانی ساده ، سرراست و تمیز

ثبت نام سریع ایجاد حساب با Nexo برای اکثر کاربران تنها چند دقیقه طول می کشد. به سادگی به چند سوال در مورد اطلاعات شخصی خود پاسخ دهید ، حساب خود را تأیید کنید و با یک پلتفرم جامع تلفن همراه یا رومیزی شروع کنید.
سکوی مستقیم حرکت در طرح بندی پلتفرم نیز بسیار آسان است – مخصوصاً برای مبتدیانی که تجربه انتقال یا تجارت ارزهای دیجیتالی را ندارند.

اعتبار ، دارایی های موجود خود را فوراً مشاهده کنید و هر چیزی را که وام گرفته اید فقط با چند کلیک بازگردانید. همچنین دارای احراز هویت ۲ عاملی است تا از هرگونه خطا در پوشش امنیتی جلوگیری کند تا حداکثر محافظت را برای سرمایه گذاری شما ارائه دهد.

محاسبه و پرداخت سود خودکار. به محض اینکه حساب Nexo شما راه اندازی و تأمین مالی شد.

به طور خودکار سود روزانه شما را محاسبه کرده و مستقیماً به حساب شما واریز می کند. حتی اعلان های درون برنامه ای را به شما ارائه می دهد که به شما اطلاع می دهد سودتان چه موقع واریز شده و چقدر درآمد داشته اید. بر خلاف اکثر حساب های سود دیجیتالی ، Nexo سود شما را هر روز توزیع می کند – بنابراین لازم نیست یک ماه منتظر بمانید تا بتوانید از مزایای افزایش سود استفاده کنید.

مهم است که توجه داشته باشید که نمی توانید با خرید مستقیم از طریق Nexo ارز دیجیتالی خود را افزایش دهید و این پلتفرم صرفاً به عنوان یک حساب پس انداز عمل می کند. این بدان معناست که قبل از اینکه بتوانید توکن یا کوین به کیف پول Nexo خود اضافه کنید (به استثنای رمز خود ارز) ، به یک حساب کارگزاری نیاز دارید که با صرافی دیگری تأمین شود.

رتبه کلی

اگر قبلاً هرگز از حساب پس انداز ارزهای رمزپایه استفاده نکرده اید ، Nexo یک پلتفرم عالی برای شروع است. با ارائه نرخ های بهره بالا ، یک پلتفرم تلفن همراه و رومیزی ساده و امنیت سطح بالا ، یک انتخاب ایده آل برای مبتدیان ارزهایدیجیتالی و سرمایه گذاران با تجربه است.

اگرچه شما باید سرمایه گذاری واقعی خود را بر روی یک پلتفرم کارگزاری انجام دهید ، انتقال و کسب سود از طریق Nexo بصری و آسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *