شاید تعجب کنید اگر بدانید که همکاری در فضای ارزهای رمزپایه بسیار رایج است. با توجه به چقدر رقابت نادرست می توان این مسئله را فراموش کرد. بخش عمده ای از این امر به این دلیل است که رمزنگاری یک کلاس دارایی جدید است. در حال حاضر ، همکاری بیشتر از رقابت سودمند است. هنگامی که نوبت به همکاری در فضای رمزنگاری می رسد ، شما به سختی می توانید پروژه ای بهتر از پروتکل NEAR را پیدا کنید.

اگر زمان زیادی را در YouTube سپری کنید ، NEAR Protocol برای شما نام آشنایی به نظر می رسد. این به این دلیل است که آنها میزبان سری Whiteboard هستند که توسعه دهندگان برخی از بزرگترین و موفق ترین پروژه های رمز ارز ، نحوه کار بلاکچین هایشان را با جزئیات توضیح می دهند. تیم استعداد درخشان پروتکل در نتیجه از این دانش به نفع خود برای ایجاد رقیبی جدی برای بهترین ارز رمزنگاری شده سازگار با قرارداد هوشمند استفاده کرده است.

تاریخچه مختصری از پروتکل NEAR

الکساندر اسکیدانوف و ایلیا پولوسوخین: پروتکل نزدیک محصول دو ذهن درخشان است. این جفت در سال ۲۰۱۸ به لطف برنامه شتاب دهنده راه اندازی معروف Y Combinator دیدار کردند. برای کسانی که ناآشنا هستند ، Y Combinator مسئول شروع بزرگترین پروژه های فناوری و رمزنگاری از جمله Coinbase ، Dropbox ، Airbnb ، Filecoin و حتی Reddit است.

الکس و ایلیا هم برخی از مدارک جدی را بسته اند. الکس مهندس سابق نرم افزار در مایکروسافت است و قبل از شروع کار در NEAR مدیر مهندسی در MemSQL بود. ایلیا قبلاً به عنوان مدیر مهندسی در بخش تحقیقات معروف Google کار می کرد ، جایی که او روی فن آوری های زبانی کار می کرد که اکنون در Google Translate استفاده می شود. نزدیک تیم پروتکل چند عضو از تیم NEAR (AKA مجموعه نزدیک).

بنابراین جای تعجب نیست که الکس و ایلیا توانستند تیم خود را از ۲ به ۱۰ در یک روز اعلام کنند که پروتکل NEAR را در ژوئیه ۲۰۱۸ رشد دهند. آنها همچنین حدود ۱۵ میلیون دلار بودجه را قبل از اینکه حتی چیزی توسعه دهند ، به دست آوردند و این در بازار خرسی بود! این تیم از آن زمان به بیش از ۵۰ نفر رسیده است و شامل چندین مدال آور و فینالیست مسابقه برنامه نویسی بین المللی است.

مستقر بودن در سانفرانسیسکو تیم NEAR Protocol را در همسایگی توسعه دهندگان پروژه هایی مانند Ethereum ، Solana ، Cosmos و Polkadot قرار داد. در وهله اول به دلیل موفقیت موفقیت آمیز Whiteboard Series در YouTube ، تیم NEAR توانست با استفاده از این اتصالات شبکه اصلی خود را در آوریل سال جاری منتشر کند. نسخه نهایی شبکه اصلی در تاریخ ۱۳ اکتبر منتشر شد ، با تحقق چشم انداز الکس در رسیدن به سایر بلاک چین های نسل بعدی در فضای رمزنگاری ظرف ۲ سال.

پروتکل NEAR چیست؟

پروتکل NEAR زنجیره بلوکی ارز رمزپایه با قابلیت های قرارداد هوشمند است. این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که سازگار با توسعه دهندگان باشد و ایجاد برنامه های غیرمتمرکز را تسهیل کند. NEAR همچنین با Ethereum قابل همکاری است. وب سایت برای پردازش بیش از ۱۰۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه از مکانیزم خرد کردن به نام Nightshade و سازوکار تولید بلاک به نام Doomslug استفاده می کند.

هزینه معاملات در NEAR به قدری کم است که برای تعیین کمیت به واحد اندازه گیری ویژه ای به نام “yocto” نیاز دارد. بلاکچین آن توسط NEAR Collective ، گروهی متشکل از بیش از ۵۰ توسعه دهنده با استعداد واقع در سراسر جهان ، ساخته شده است. با انتشار شبکه اصلی NEAR در اواسط اکتبر سال ۲۰۲۰ ، مالکیت جزئی بلاکچین NEAR به دارندگان این رمزارز تعلق گرفت.

NEAR چیست؟ آشنایی با پروتکل NEAR و هرآنچه باید بدانید.

بنیاد NEAR ، یک سازمان غیرانتفاعی سوئیسی ، در حال حاضر بر نظارت و توسعه بلاکچین NEAR نظارت می کند. این شامل افراد قابل توجهی در فضای ارزهای رمزپایه از جمله ایلیا پولوسوخین ، بنیانگذار آن است. با گذشت زمان ، کنترل کامل بلاکچین به دارندگان رمز NEAR تعلق می گیرد. این امر آن را به یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) تبدیل خواهد کرد.

پروتکل NEAR چگونه کار می کند؟

NEAR یک دلیل اثبات شده از بلاکچین سهام است که از sharding برای بهینه سازی عملکرد استفاده می کند. با این حال ، برخلاف خرد کردن ارزهای رمزنگاری شده دیگر مانند Polkadot ، تمام خردهای NEAR به عنوان بخشی از بلاکچین مشابه شناخته می شوند. با استفاده از NEAR’s Rainbow Bridge ، NEAR با Ethereum نیز قابل همکاری است.

این همه به لطف مکانیزمی به نام Nightshade است. با استفاده از Nightshade ، تنها یک عکس فوری از وضعیت فعلی هر قطعه خرد شده به یک بلاک از زنجیره بلاک NEAR اضافه می شود. هر قطعه توسط مجموعه خود از گره های اعتبارسنج پشتیبانی می شود ، که هر بار که بلاک تولید می شود ، حالت خردشده خود را پخش می کند. ساده ترین راه برای تجسم این ، تقاطع چندین جاده است.

تقاطع خود بلاکچین نزدیک است و هر جاده یک خرده ریز است. علاوه بر این ، خرده ریزهای موجود در NEAR می توانند به صورت موازی کار کنند زیرا معاملات انجام شده روی آنها با هم تداخل ندارند. این به طور قابل توجهی کارایی را بهبود می بخشد. نزدیک Doomslug توضیح داده شده است .یکی دیگر از مولفه های مهم NEAR مکانیزمی به نام Doomslug است.

بدون دریافت فنی ، این امکان را برای گره های اعتبارسنج در شبکه ایجاد می کند که به نوبت بلاک تولید می کنند. این هر دوره اتفاق می افتد و هر دوره ۱۲ ساعت طول می کشد. تقریباً هر ثانیه یک بلوک جدید در NEAR ایجاد می شود. جوایز بلوک NEAR از تورم ناشی می شود که در حال حاضر حدود ۵٪ در سال است (بعداً در مورد این موضوع بعداً).

۹۰٪ از هر پاداش بلاک به اعتبار سنجی و استخرهای استخدام شده توسط نمایندگان اختصاص می یابد و ۱۰٪ باقیمانده به خزانه داری NEAR که در حال حاضر توسط بنیاد آن مدیریت می شود ، تعلق می گیرد. نزدیک پروتکل Staking اگر می خواهید در NEAR به یک گره اعتبارسنج تبدیل شوید ، باید توکن را در معرض خطر قرار دهید. مبلغ دقیق مورد نیاز برای سهام بستگی به این دارد که چند اعتبار سنج دیگر اعتبار سنج در یک خرده ریز داده شده در اختیار شما قرار می دهد. این همچنین تعیین کننده پاداش بلاک شما است که هر دوره (۱۲ ساعت) پرداخت می شود.

هر خرده ریز در NEAR شامل ۱۰۰ صندلی است و شما باید حداقل ۱ صندلی داشته باشید تا اعتبار سنج باشید. هزینه هر صندلی با توجه به مقدار کل NEAR در حال شرط بندی تعیین می شود (به عنوان مثال کل سهام آن خرد شده را تقسیم کنید و آن را بر ۱۰۰ تقسیم کنید و این هزینه صندلی است). محرمانه های بد رفتار خطر از دست دادن بخشی از سهام خود را می کشند (خرد کردن).

ساختار حاکمیت دقیق NEAR در حال توسعه است. با این حال ، به نظر می رسد که همه پیشنهادها با استفاده از هیئت مدیره اختصاصی NEAR ، ارائه می شوند ، مورد بحث و رای گیری قرار می گیرند. یک نکته جالب توجه این است که زنجیره بلوک NEAR در حال حاضر به عنوان یک خرده ریز عمل می کند. در صورت و زمانی که انجمن به فعال کردن خرده ریزهای اضافی رأی دهد ، مکانیزم خودکاری معروف به Dynamic Resharding فعال می شود که خرده ریزهای مورد نیاز شبکه را ایجاد ، ادغام کرده و یا از بین می برد.

اداره و توسعه در حال حاضر توسط بنیاد NEAR فوق الذکر نظارت می شود. بنیاد آن همچنین در حال حاضر وجوه خزانه داری NEAR را نگهداری می کند و می تواند در مورد نحوه مصرف آنها تصمیم بگیرد. هنگامی که مکانیزم حاکمیت چکش خورد ، جامعه کنترل کاملی بر این عناصر خواهد داشت. نزدیک ارز رمزنگاری شده NEAR یک ارز رمزنگاری شده بومی زنجیره بلاک آن است. این برای ذخیره سازی توسط گره های اعتبارسنج و نمایندگان در شبکه استفاده می شود.

اگرچه جوایز بلاکی اعتبارسنجان و نمایندگان از نرخ تورم سالانه ۵٪ ناشی می شود ، برای پرداخت هزینه های شبکه ، توکن های NEAR سوزانده می شوند. نزدیک هزینه های ارز رمزنگاری شده در حالی که هزینه های شبکه در NEAR به طرز باورنکردنی ناچیز است ، با توجه به فعالیت کافی شبکه ، رمز آن به دارایی تورم تبدیل می شود. اگر شبکه بیش از یک میلیارد تراکنش در روز پردازش کند ، تورم سالانه به ۰ تبدیل می شود و اگر بیش از ۲ میلیارد تراکنش در روز پردازش شود ، می تواند به زیر -۲ درصد برسد.

ICO رمزارز NEAR

در آگوست سال ۲۰۲۰ در CoinList برگزار شد. به دلیل تقاضای بیش از حد توکن ، یک روز به تعویق افتاد. NEAR ICO مقدار ۱۲۰ میلیون توکن NEAR را با قیمت متوسط ​​حدود ۳۰ سنت فروخت و حدود ۳۳ میلیون دلار درآمد کسب کرد. این مقدار ۱۲٪ از کل عرضه اولیه NEAR با ۱ میلیارد توکن را به خود اختصاص داده است. بسته به اینکه چه قیمتی خریداری شده اند ، این توکن های ICO دارای یک برنامه ۱-۲ تاکیدی هستند.

نزدیک به توزیع ICO از عرضه اولیه باقیمانده NEAR ، ۱۷٪ برای کمکهای بلاعوض و برنامههای انجمن اختصاص یافته است. ۱۴٪ از منابع اولیه  به مشارکت کنندگان اصلی (تیم NEAR) اختصاص یافته است. ۱۷٫۶٪ از کالاهای اولیه  به Prior Backers فروخته شد. این توکن ها طی ۷ دور تأمین مالی خصوصی تا سال ۲۰۱۷ فروخته شده اند.

با هم بیش از ۳۵ میلیون دلار درآمد کسب کرده اند. نزدیک تورم ارز رمزنگاری شده برنامه انتشار برای رمز NEAR 11.7٪ از منابع اولیه به ابتکارهای اکوسیستم اولیه می رسد. ۱۰٪ از منابع اولیه NEAR به بنیاد آن اختصاص یافته است. به بنیاد اجازه داده می شود که این توکن ها را به اعتبار سنجی در شبکه NEAR واگذار کند. همه دسته های بالا تحت برنامه های مختلف قفل قرار دارند که از ۳ ماه تا پنج سال طول می کشد.

NEAR چیست؟ آشنایی با پروتکل NEAR و هرآنچه باید بدانید.

 

از کجا این ارز رمزنگاری را تهیه کنیم؟

اگر به دنبال دریافت برخی از توکن های NEAR هستید ، گزینه های شما در حال حاضر محدود به Binance و Huobi هستند. نقدینگی در هر دو صرافی بسیار زیاد است ، اگرچه کل حجم معاملات ۲۴ ساعته چندان چشمگیر نیست. همچنین به خاطر داشته باشید که در حال حاضر NEAR با نرخ تورم سالانه ۵٪ روبرو می شود ، بنابراین ممکن است شما بهتر از نگه داشتن یا معامله توکن ها (نه مشاوره مالی!) سهام را امتحان کنید.

کیف پول های موجود

کیف پول زیادی برای NEAR در دسترس نیست زیرا ارز رمزپایه بسیار جدید است. در حال حاضر برای کیف پول های همراه تنها گزینه های شما Trust Wallet و Math Wallet هستند. این پروژه کیف پول وب خود را نیز ارائه می دهد اما هنوز در دست ساخت است ، بنابراین با احتیاط از آن استفاده کنید.

نقشه راه NEAR

پروتکل توسعه NEAR از زمان شروع پروژه در اواخر سال ۲۰۱۸ بسیار شدید بوده است. پس از چندین آزمایش در سال ۲۰۱۹ ، NEAR در آوریل ۲۰۲۰ شروع به پخش شبکه اصلی خود کرد. این شامل سه مرحله است: MainNet POA ، MainNet (محدود) و MainNet توسط جامعه اداره می شود. نقشه راه Mainnet MainNet POA بر روی پردازنده اعتبارسنجها و شرکت کنندگان شبکه متمرکز است. Staking فعال نبود و فقط بنیاد NEAR مجاز به انتقال رمزها بود. در MainNet POA ، staking فعال شده است اما انتقال رمز مجاز نیست. اولین رای گیری در مورد NEAR نیز برای تصمیم گیری در مورد زمان راه اندازی نسخه نهایی شبکه اصلی برگزار شد.

جامعه NEAR رأی داد که MainNet بدون محدودیت در ۱۳ اکتبر راه اندازی شود. همانطور که قبلاً ذکر شد ، در حال حاضر این رمزارز در مرحله واگذاری کنترل کامل بلاکچین به دارندگان رمزهای NEAR است. در طول این مرحله “Post Mainnet” ، تیم NEAR به دنبال اجرای چند ویژگی اضافی است. اگرچه بسیاری از اینها فنی هستند ، در White Paper این رمزارز نقاط عطف بلندتر پیشرفت آینده را یادداشت می کنیم. سه مورد از این موارد قابل ذکر است.

اولین مورد استفاده از فناوری دانش صفر مانند Zcash است تا امکان معاملات خصوصی در زنجیره بلاک NEAR فراهم شود. دومین مورد اضافه شده به این پروژه خرده ریزهای خصوصی است. این امکان را برای گروه ها یا نهادهای خاص فراهم می کند تا از امنیت و سرعت بلاکچین NEAR استفاده کنند در حالی که فعالیت های خود را از بقیه شبکه خصوصی نگه می دارند.

مورد بعدی هم استفاده از تلفن ها است. استفاده از تلفن ها برای تأمین نیرو در بلاکچین چیز جدیدی نیست ، اما این فناوری به دلیل اتصالات ضعیف اینترنت تلفن همراه و سخت افزار سخت افزاری تلفن محدود شده است (اتلاف عمر باتری را فراموش نکنید!). با این حال ، ادغام موبایل چیزی است که از زمان شروع پروژه ، فکر بنیانگذار NEAR ، الکساندر اسکیدانوف بوده است.

واقع بینانه است ، تا زمانی که تلفن های همراه و شبکه ها به اندازه کافی کارآمد شوند ، تصمیم برای اجرای این ویژگی به رای جامعه NEAR بستگی دارد. چرا ما  آن را تشویق می کنیم ؟ پروتکل کارهای زیادی برای آن انجام داده است. این یک تیم مستحکم ، بودجه فراوان و دوستان زیادی در فضای ارزهای رمزنگاری شده دارد که به NEAR کمک کرده تا از دو واقعیت اول نهایت استفاده را ببرد.

در نتیجه تلاش برای دستیابی به سایر ارزهای رمزپایه هوشمند موجود در فضا ، NEAR بازاریابی را فدای توسعه کرده است. این امر آن را در ردیف سایر پروژه های ارزهای رمزپایه باورنکردنی مانند Loopring قرار می دهد که به دلیل عدم قرار گرفتن در معرض ، زیر رادار پرواز کرده اند. انصافاً این امر نتیجه خوبی داده است ، زیرا در حال حاضر NEAR دارای چشمگیرترین آمار مربوط به بلاک چین های رمزنگاری شده است.

همچنین ، این سوال است که آیا تمرکز بر روی پروژه های دیگر روش مناسب برای توسعه پروژه های خود است. همکاری خوب است اما تمرکز بر کاری که رقابت انجام می دهد به راحتی می تواند معادل خرید تاپ به دلیل FOMO و فروش پایین به دلیل FUD باشد. همراهی با گله تقریباً در هر زمینه ای استراتژی موفقیت نیست. لیست Binance یک معامله بزرگ در فضای ارزهای رمزنگاری شده است ، و این یکی از اولین مکان هایی بود که رمز NEAR پس از راه اندازی برای تجارت در دسترس بود.

تقریباً قطعی است که مبادلات بیشتری فهرست توکن را شروع می کنند که فقط به منظور افزایش آگاهی از پروژه و افزایش نقدینگی برای بازرگانان است. اینکه آیا این ارز می تواند Ethereum را از تخت سلطنت براندازد یا حتی به Polakdot برسد جای سوال دارد اما مطمئناً غیرممکن نیست. در صورت امکان ، این رمزارز به جای تلاش برای سرگرم کردن با بچه های بزرگ ، باید بر روی تراشیدن جایگاه خاص خود تمرکز کند. اگر بتواند با حمایت جامعه خود و کمی جادوی بازاریابی این کار را انجام دهد ، آینده می تواند برای NEAR بسیار بسیار سرسخت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *