چند مشکل بزرگ در رایطه یا بیت کوین وجود دارد که مردم مرتباً به آنها مراجعه می کنند و درباره آنها صحبت می کنند و برای هر چنین مشکلی ، یک Altcoin برای حل آن وجود دارد. در این مقاله ، ما در مورد یکی از چنین altcoin ها که Nano باشد صحبت خواهیم کرد. در آخر بررسی ، خواهید فهمید که چرا سادگی در موفقیت کریپتوکارنسی بهترین روش است.

Nano Coin چیست؟

اصطلاح “NANO” به طور رسمی از آنچه به عنوان “RaiBlocks” شناخته می شد ، تغییر نام داد. در ابتدای سال ۲۰۱۸ ، مقامات این شرکت تصمیم گرفتند نام پروژه رمزنگاری شده خود (و خود ارز) را Nano بگذارند این آغاز جدیدی برای این ارز بود.

به عنوان یک پروژه و ارز رمزنگاری شده ، Nano کاملاً قابل توضیح است این ارزی است که هدف آن جایگزینی ارزهای فیات و ورود رمزنگاری به زندگی روزمره مردم است. اهداف این ارز تقریباً مشابه اهداف بیت کوین است ولی برخلاف بیت کوین ، Nano قصد دارد وظایف (عمدتا – معاملات) بلاکچین خود را به روشی بسیار سریعتر و انعطاف پذیر انجام دهد.

ویژگی های Nano Coin

Nano Coin ترکیبی از الگوریتم های Proof-of-Stake و Proof-of-Work استفاده می کند. روش کار این است که ، وقتی مشکلی در معامله در سیستم Nano وجود دارد (بیایید بگوییم ، دو معامله با هم برخورد می کنند – یکی از آنها قانونی است و دیگری تلاش برای سرقت یا نفوذ) ، “نمایندگان وجود دارد “که برای رأی دادن به معامله قانونی و رد معامله تقلب در آنجا هستند. برای تبدیل شدن به یک نماینده ، باید مقداری XRB در کیف پول خود داشته باشید – این افراد را به مشارکت در رشد و پیشرفت جامعه Nano ترغیب می کند.

تاریخچه Nano

Nano در سال ۲۰۱۵ توسط شخصی به نام Colin LaMahieu (مهندس نرم افزار با سالها تجربه قبلی در زمینه نرم افزارهای رایانه ای) راه اندازی شد. با نام RaiBlocks راه اندازی شد ، اما پس از چند سال ، تیم تصمیم به تغییر نام تجاری گرفت. چرا؟

دلیل آن بسیار ساده است. نام اولیه به سادگی با مخاطبان اصلی که این شرکت سعی در جلب نظر آنها داشت ، مطابقت نداشت. شایان ذکر است که آنها اشتباه نکردند – پس از اعلام تغییر نام ، معاملات آنها بسیار افزایش یافت. همین دلیل هم این است که شما ممکن است اغلب با Nano Coin روبرو شوید که ” XRB” نامیده می شود. این برچسبی است که از زمان RaiBlocks باقی مانده و هر دو Nano و XRB هنگام مراجعه به خود کوین صحیح هستند.

Nano Coin را از کجا بخریم؟

از زمان آغاز به کار تبدیل شدن به Nano ، یک هدف جدی در ذهن داشت . مقیاس پذیرتر کردن معاملات ارزهای رمزنگاری همتا به همتا. احتمالاً هیچ رازی نیست که نه تنها بیت کوین (اگرچه این کوین به خصوص) ، بلکه بسیاری دیگر از ارزهای رمزپایه مبتنی بر نسخه بلاکچین مقیاس پذیری را به عنوان بزرگترین مشکل در همه شناسایی می کنند. این منجر به هزینه های معاملاتی هنگفت ، سرعت بسیار پایین معاملات و غیره می شود.

بسیاری از altcoins های مختلف سعی کرده اند نسخه های خود را از بلاکچین ایجاد کنند که به بهبود مقیاس پذیری مورد نظر کمک کند و رمز ارز Nano یکی از آنهاست.

Nano چیست؟ آشنایی کامل با رمز ارز XRB سابق

شبکه بلاکی نانو

به خودی خود یک اصطلاح دشوار ، شبکه بلوک به مخلوطی از دو سیستم اشاره دارد – زنجیره بلوک سنتی و آنچه که “نمودار بدون دایره جهت دار” یا به اختصار DAG نامیده می شود.

DAG نوعی ساختاردهی داده است. به عنوان مثال ، هنگامی که شما با یک ارز رمزنگاری شده سنتی معامله ای انجام می دهید (خرید ، فروش یا معامله به سادگی) ، معامله شما در یک “بلوک” با فضا و اندازه از پیش تعریف شده گروه بندی می شود – این بلوک ها بلاکچین را تشکیل می دهند. با این وجود ، با ساختار DAG ، می توانید معاملات جداگانه و چگونگی ارتباط آنها را در تصویر بزرگتر از خود بلاکچین ببینید.

آنچه در DAG خوب است این است که بسیار مقیاس پذیر است – دقیقاً همان چیزی که blockchain سنتی فاقد آن است. نکته منفی این است که به خصوص ایمن نیست – با این وجود ، اینجاست که امنیت بدنام بلاکچین وارد می شود.

هدف Nano Coin اتحاد بهترین های این دو جهان است – مقیاس پذیری DAG و امنیت بلاکچین.

Nano چگونه کار می کند؟

اصل کار پشت Nano کاملاً ساده است. برای ساده سازی بیش از حد آن ، Nano به راحتی داده های معاملات ورودی و خروجی را در بلوک های تعیین شده و جداگانه در بلاکچین شخصی شما ذخیره می کند. به این ترتیب ، تعادل کیف پول شما همیشه به روز و ایمن نگه داشته می شود ، در عین حال که زنجیره بلوک به راحتی کار می کند.

مفهوم و ایده کلی رمزنگاری ارز نانو ، هدف محرک این فرآیند است. این شرکت فقط یک تمرکز واحد دارد – مقیاس پذیری. آنها خیلی نگران امنیت نیستند – اینجاست که خود بلاکچین وارد بازار می شود.

در عوض ، این تیم در ارائه سریعترین معاملات ممکن در زمینه ارز رمزنگاری شده متمرکز است. به نوبه خود ، موضوع “کارمزد” مطرح می شود – در هنگام استفاده از سکه نانو در معاملات شما هیچ هزینه ای وجود ندارد. بله ، شما درست خوانده اید هیچ هزینه ای .

Nano Coin  و بررسی عمیق

دلایل زیادی در پشت این سقوط وجود داشت (ذکر لیست همه آنها در اینجا طولانی است) ، اما فقط به ذکر برخی از اصلی ترین آنها میپردازیم : برخی از دولت ها ارزهای رمزپایه را به طور کلی ممنوع کردند ، کارشناسان مالی در مورد عذاب جهان رمزنگاری پیش بینی کردند ، شروع به فروش وحشت (باید بگویم – ریختن) کوین های آنها و غیره

همانطور که می بینید ، این ارتباط کمی با خود نانو داشت. و این نشان می دهد – از سپتامبر سال ۲۰۱۸ ، قیمت Nano شروع به تثبیت کرد و در حال حاضر در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد ، حتی نشانه هایی از رشد را نشان می دهد.

خرید XRB

اگر خواندن این مقاله تا این لحظه علاقه شما به Nano را بیش از پیش برانگیخته است و از قبل به فکر خرید XRB هستید ، ادامه مطلب را بخوانید!

مرحله ۱: کیف پول

اولین چیزی که قبل از اقدام به خرید Nano Coin باید بدانید کیف پول مناسب برای استفاده است. به طور طبیعی ، ممکن است انتخاب کیف پول مناسب برای ارز رمزنگاری شده شما دشوار باشد. با این حال ، شما فقط باید روی یک چیز تمرکز کنید – امنیت. اگر کیف پول ایمن نباشد ، هیچ چیز دیگری مهم نیست.

بیشتر ارزهای رمزپایه موجود کیف پول های اختصاصی دارند. Nano نیز از این قاعده مستثنی نیست – کیف پول نانو در صورتی که ارز رمزنگاری شده نانو تنها ارز مورد علاقه شما باشد ، گزینه مناسبی است. امن ، منبع باز است و می توانید از آن در هر کجای دنیا استفاده کنید.

متناوباً ، استفاده از کیف پول سخت افزاری – گزینه بهتر حتی می تواند باشد – یعنی Ledger Nano S. With Ledger ، می توانید مطمئن باشید که تمام سکه های Nano شما کاملا ایمن و سالم هستند.

مرحله ۲: خرید ETH و Nano

خوب ، لزوماً ETH نیست … اما این بهترین روش برای ادامه کار است. ببینید ، خرید Nano Coin با ارزهای فیات امکان پذیر نیست. شبکه به سادگی از آن گزینه پشتیبانی نمی کند. درعوض ، آنچه شما باید انجام دهید این است که یک بستر معتبر مبادله ارز رمزنگاری شده پیدا کنید و چند ارز رمزپایه دیگر (ترجیحاً اتریوم) را با ارزهای فیات بخرید و سپس از آن برای خرید نانو استفاده کنید.

یک گزینه خوب Binance است. اگر هیچ Ethereum در دست ندارید ، می توانید آن را در آنجا بخرید و سپس با استفاده از آن ارز رمزنگاری Nano را مستقیم وارد کیف پول خود کنید. Binance بارها و بارها مشروعیت خود را به عنوان بستر تبادل رمزنگاری ثابت کرده است – آنها کارمزد کم و سرعت معامله سریع دارند.

حرف آخر

من سعی کرده ام در این مقاله موضوعات گسترده ای درباره Nano را پوشش دهم. فقط برای بهتر شدن اطلاعات ، بیایید خلاصه ای از آنچه قبلاً در مورد آن ارائه داده ایم ، داشته باشیم.

Nano Coin ، به عنوان یک سیستم عامل ارز رمزنگاری شده ، اهداف بسیار مشخص و مستقیمی دارد. در نهایت ، هدف آن این است که تجارت رمزنگاری نظیر به نظیر را سریع و روان انجام دهد. این با نسخه های قدیمی بلاکچین قابل دستیابی نیست ، اما سکه نانو راه حل ارائه می دهد. به نظر می رسد ادغام بلاکچین و سیستم های DAG راهی عالی برای حل این مشکلات است – تنها در صورت کارآیی زمان مشخص خواهد شد.

لازم به ذکر است که تیم در طول سالها پیشرفت چشمگیری داشته است – به نظر می رسد قیمت آن این موضوع را به خوبی منعکس می کند.

نتیجه گیری

اگر هیچ چیز دیگری نباشد ، ارزهای رمزپایه ای مانند Nano ثابت می کنند که فناوری رمزنگاری مدام در حال پیشرفت و حرکت به جلو است. حتی پس از سقوط بدنام بازار در پایان سال ۲۰۱۷ – آغاز سال ۲۰۱۸ مردم را از خود دور نکرد – برعکس ، به نظر می رسد افراد بیشتری به دنیای رمزنگاری علاقه مند می شوند.

با این کار ، هر روز چالش های جدیدی بوجود می آید – سیستم عامل های ارز رمزنگاری شده و تیم های پشت سر آنها باید به طور مداوم در حال پیشرفت و توسعه باشند.

یکی از بهترین ویژگی هایی که سکه نانو ارائه می دهد ساده بودن آن است. و به هیچ وجه منظور من این نیست که از نظر فنی – به اندازه سایر ارزهای رمزپایه موجود پیچیده است. نه ، منظور من این است که اهداف و وظایف کاملاً روشنی را برای دستیابی به آنها و یک رهبر و تیم خوب برای پشتیبانی از آن در ذهن دارد. با چنین ترکیبی ، سکه در آینده می تواند به اوج های جالب برسد.

در این آموزش ، ما فقط به طور خلاصه به موضوع نانو پرداخته ایم. من در مورد قیمت سکه نانو صحبت کرده ام و پیشنهاد داده ام که کجا XRB بخریم ، اما سکه بیش از آنچه در این راهنمای کوتاه پوشش داده شده وجود دارد.

درمورد سوالات اینکه نانو را از کجا خریداری کنید و سپس آن را از کجا ذخیره کنید ، به من اجازه دهید یک مرور سریع به شما بدهم:

می توانید در صرافی مانند Binance ثبت نام کنید و در صورت نیاز هویت خود را تأیید کنید.
اگر صرافی بطور مستقیم سکه های نانو را می فروشد (که ممکن است چنین نباشد) ، می توانید مشخصات خود را وارد کرده و در آنجا خریداری کنید.
اگر مبادله رمزنگاری مستقیماً سکه های نانو را نمی فروشد ، ممکن است لازم باشد Ethereum (یا هر رمزنگاری دیگر) خریداری کنید و با آن نانو بخرید.
همچنین می توانید سکه های نانو را از طریق Simplex خریداری کنید. در اینجا ، حتی در صورت پرداخت با کارت اعتباری یا بدهی ، حتی می توانید مستقیماً این کار را انجام دهید.
به یاد داشته باشید که شما همیشه باید سکه های نانو خود را در یک کیف پول مشخص و امن نگهداری کنید – از تمام کیف پول های موجود ، Ledger Nano S یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود.

محتوای منتشر شده در این وب سایت برای ارائه هر نوع مشاوره مالی ، سرمایه گذاری ، تجارت یا هر نوع دیگری نیست. BitDegree.org خرید یا فروش یا نگهداری هر نوع ارز رمزنگاری شده را به شما پیشنهاد نمی دهد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری مالی ، با مشاور مالی خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *