MOONRIVER یک پاراچین قرارداد هوشمند سازگار با اتریوم در کوساما است. در نظر گرفته شده است که یک شبکه همراه برای Moonbeam باشد. کد جدید ابتدا به Moonriver ارسال می شود، جایی که می توان آن را تحت شرایط اقتصادی واقعی آزمایش و تأیید کرد. پس از اثبات، همان کد به Moonbeam در Polkadot ارسال می شود.

این کار را با ارائه یک پیاده سازی کامل EVM، یک API سازگار با Web3 و پل هایی که Moonriver را به شبکه های موجود اتریوم متصل می کند، انجام می دهد.

این به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمند Solidity و فرانت‌اندهای DApp را با حداقل تغییرات در Moonriver مستقر کنند.

MOVR چیست؟

Moonriver به‌عنوان یک پلتفرم قرارداد هوشمند غیرمتمرکز، برای عملکرد به توکن ابزاری نیاز دارد. MOVR در طراحی Moonriver نقش اساسی دارد و نمی‌توان آن را بدون فدا کردن قابلیت‌های ضروری حذف کرد. کاربردهای توکن Moonriver عبارتند از:

۱-حمایت از کنتور تراکنش اجرای قرارداد هوشمند
۲-ایجاد انگیزه جمع‌آوری‌ها و تقویت مکانیک در اطراف ایجاد یک زیرساخت گره غیرمتمرکز که پلتفرم می‌تواند روی آن اجرا شود.
۳-تسهیل مکانیسم حاکمیت زنجیره ای، از جمله پیشنهاد همه پرسی، انتخاب اعضای شورا، رای گیری و غیره.
۴-پرداخت هزینه تراکنش های شبکه

MOVR چگونه کار می کند؟

اصل اساسی پشت شبکه Moonriver این است که به عنوان یک پلتفرم قرارداد هوشمند عمل کند که یک هاب یک مرحله ای را برای کاربران خود برای استقرار مجدد DApp های اتریوم بدون نیاز به پیکربندی آنها در شبکه Karura فراهم می کند. این امکان پذیر است زیرا فرآیند استقرار با حداقل اصطکاک در یک محیط بستر ارائه شده توسط شبکه Moonriver تکمیل خواهد شد.

شبکه Moonriver پیاده‌سازی EVM را فراهم می‌کند زیرا به قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم اجازه می‌دهد تا به محیط کوساما منتقل شوند. همچنین امکان ایجاد پل‌هایی در داخل شبکه را فراهم می‌کند که می‌توانند برای مشاهده وضعیت، انتقال توکن ها و تسهیل فرآیند ارتباط بین زنجیره‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

پلتفرم Moonriver همچنین امکان ادغام های مختلف را از طریق عملکرد API سازگار با Web3 خود فراهم می کند، یک نمونه محبوب کیف پول اتریوم Metamask و سایر ابزارهای محبوب مبتنی بر اتریوم است که کاربران می توانند با Moonriver استفاده کنند.

ویژگی های منحصر به فرد MOONRIVER

۱-شرط بندی
حداقل پنج توکن MOVR را می توان در شبکه قرار داد. زمان پرداخت پاداش به دو دور تنظیم شده است که هر دور در مجموع شامل ۳۰۰ بلاک است که تقریباً ۱ ساعت برای تکمیل طول می کشد.
جوایز بین جمع کننده ها و نامزدها توزیع می شود. جمع‌آورها بلاک ها را تولید می‌کنند و تراکنش‌ها را از کاربران جمع‌آوری می‌کنند تا شواهدی برای انتقال فرآیند اعتبارسنجی ایجاد کنند. نامزدها، دارندگان توکن MOVR هستند که توکن‌های خود را در شبکه Moonriver در اختیار دارند و به اشتراک می‌گذارند و برای جمع‌آوری‌کننده‌های انتخابی خود تضمین می‌کنند.
پاداش های داده شده به وثیقه گذار با تورم سالانه ۲۰ درصد تعیین شده است. در همین حال، به نامزدها پاداش‌های متغیری متناسب با مقدار توکن‌هایی که در استخر جایزه Nominators قرار داده شده است، ارائه می‌شود.
۲-حکومت
دارندگان MOVR قدرت اداره شبکه Moonriver را دارند. آنها می توانند پیشنهادات خود را ارائه دهند، همه پرسی برگزار کنند، دوره های راه اندازی همه پرسی عمومی را تعیین کنند، دوره های رای گیری سریع را تعیین کنند، دوره های قفل و سرد را تعیین کنند، و قدرت رای خود را به حساب های دیگر تفویض کنند.
۳-خزانه داری
خزانه داری جامعه برای تسهیل پیشنهادات مصوب شورای حکومتی ایجاد خواهد شد. بودجه آن توسط درصد مشخصی از کارمزد تراکنش های شبکه تامین می شود. بخش منحصر به فرد در مورد این ویژگی این است که هر شبکه ای که مبتنی بر Moonbeam است دارای خزانه شخصی است که مدیریت آسان تر و تخصیص بودجه به پیشنهادات مصوب شورای حاکمیت را می دهد.

MOONRIVER چیست؟ آشنایی با توکن MOVR

توکنومیک MOVR چیست؟

پس از راه اندازی شبکه Moonriver با نرخ تورم سالانه ۵ درصد، مجموعاً ۱۰ میلیون توکن MOVR عرضه خواهد شد.

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۳۹۲۲۲۸۷۰ دلار است.

رتبه فعلی ۱۲۷ است،

با ارزش بازار زنده ۷۹۹,۶۷۹,۱۹۵ دلار.

دارای عرضه در گردش ۲,۴۴۵,۹۵۶ کوین MOVR

عرضه ۱۰۰۰۰۰۰۰ کوین MOVR

از کجا میتوان MOVR خرید؟

اگر می‌خواهید بدانید Moonriver را از کجا بخرید، بهترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای معامله:

Binance ، Mandala Exchange ، KuCoin، Bitget و  Gate.io هستند.

ابزارها و ادغام های Moonriver عبارتند از:

ابزارهای توسعه دهنده اتریوم مانند:

Metamask، Remix IDE ، web3.js ، Ethers.js، Truffle و ابزارهای دیگر مانند برنامه های Polkadot.js

ادغام های اوراکل مانند:

Chainlink، Band Protocol، Razor و DIA Protocol

API و ادغام زیرساخت:

Onfinality ، Covalent

کیف پول:

Mathwallet، Polkadot.js، Metamask، AirGap

مشارکت با سایر زنجیره های پولکادوت:

آکالا، زنجیره رله پولکادوت، تعادل، کیلت، فالا، پوسته

چشم انداز MOONRIVER

سازندگان بنیاد Moonbeam دیدگاه خود را برای ایجاد پلتفرمی که از زنجیره های متعدد برای تسهیل تعداد زیادی از کاربران و دارایی ها پشتیبانی می کند، توضیح داده اند. برای دستیابی به این هدف، Moonbeam یک پلتفرم قرارداد هوشمند ایجاد کرده است که با EVM سازگار است و از توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) پشتیبانی می‌کند.
در حال حاضر، پلتفرم‌های قراردادهای هوشمند در یک شبکه زنجیره‌ای متقابل نیستند، با این حال، تغییر به آن به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا بار کاری خود را به Moonbeam منتقل کنند و دامنه برنامه‌های خود را برای دارایی‌های جدید و کاربران در چندین زنجیره افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *